Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
63 74
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pejter
0 / 4

Daj źródło, bo nic nie widać, ale wychodzi na to że mają po epidemii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 6

To nic, że Szwecja jest na chyba 5 miejscu pod względem liczby zgonow na milion w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 5

@adamis62 Powielasz negatywne doniesienia medialne. Na piątym po Belgii, Hiszpanii, UK, Włoszech, gdzie działano przecież inaczej. Liczba zgonów zależy od całego mnóstwa czynników. Rozpatrywać trzeba całokształt i dopiero po dłuższym czasie.
Szwecja zaryzykowała i poszła odważną drogą. Nie zrobili lockdownu ale skupili się na efektywnej służbie zdrowia i ochronie najbardziej zagrożonych. I wychodzi na to, że to było najlepsze rozwiązanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gust
0 / 0

@koszmarek66 Ok, Ok. Tylko zapominasz o jednym fakcie. Tam zyje 10mln ludzi na powierchni niemal 2x wiekszej od powierchni UK! A w samej aglomeracji Londynu zyje jakies 8 milionow! Mogli sobie na to pozwolic, przy tak malej gestosci zaludnienia. Choc, np w UK, powinni byli wprowadzic ograniczenia znacznie wczesniej. Zwlaszcza w duzych miastach!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psx
-1 / 1

@gust - Brazylia to kolejny przykład, gdzie zastosowano odporność stadną. efekty jak najbardziej pozytywne. Zapraszam do lektury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@adamis62
Tego wirusa nie zatrzymasz .. 80 procent zarażonych nie ma objawów lub ma tak niestandardowe lub łagodne że wielu ich nie zauważa. Jest jak grypa a niewiele się różni od innych wirusów z rodziny koronoawirusów wywołujących stany zapalne układu oddechowego i ma identyczne objawy. Gdyby wirus był groźny miał by większą śmiertelność i umierały by na niego mniej więcej tak samo osoby z każdego przedziału wiekowego. Umierają zasadniczo głównie starcy i osoby osłabione i schorowanie. I tak zaraża się ci co maja się zarazić i umrą ci co maja umrzeć .. tyle ze będzie to rozciągnięte w czasie.. Nawet przy takich ilościach zgonów jakie nie odbiegają od mocniejszych gryp sezonowych ogólna śmiertelność się statystycznie nie zmienia i mieści w tych samych widełkach. Wiec to co zrobiono to pandemia głupoty i zastraszanie społeczeństwa. A celem jest restart gospodarki. Uderzono w popyt, podaż, płynność finansowa i łańcuchy dostaw. Celem jest zmian układu handlowego z Chinami jakie che wymusić USA. A przede wszystkim zapobiec temu by juan stał się walutą światową w oparciu o jaką będą rozliczenia co zaczęło się w zeszłym roku. Upadek dolara to upadek USA. To walka o nowe technologie by nie zdominowały ich Chiny. Za ograniczenia zabijają gospodarkę ... i zbiedniejemy a bogaci się wzbogacą bo taki jest cel.. by wróciła produkcja do USA i Europy i by była tania siła robocza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
0 / 4

Bo zrobili to samo, co Łukaszenka na Białorusi, czyli nic…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@DAREKJP
Zrobili to co trzeba.. Wydali zalecenia a nie polecenia czy nakazy.

Podali jakie sa grupy ryzyka czyli osoby starsze po 65 roku życia , osoby z osłabionym układem oddechowym lub immunologicznym , osoby przechodzące radioterapię lub chemioterapię przy onkologii. Te osoby powinny dla swojego bezpieczeństwa unikać kontaktu z innymi osobami i ograniczyć go do niezbędnego minimum, w miarę możliwości nie opuszczać domu, Przy opuszczaniu domu nosić maseczki ochronne, rękawiczki i dezynfekować predmioty jakie dotykały inne osoby.
Ograniczono (nie zakazano) też podróże miedzynarodowe i imprezy masowe
To jest sensowna polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 1

@DAREKJP ...i paradoksalnie wygląda, że radzeniu z koronawirusem Białoruś radzi sobie znacznie lepiej niż, dajmy na to, Polska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@koszmarek66 mniej testów mniej wykrytych przypadków..
Przecież interes polegał na sprzedaży testo na wirusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peel18
0 / 2

Przyczyną zgonu - inne, inne!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem