Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:11

Przyszłość dzieje się na naszych oczach

www.demotywatory.pl
+
375 388
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar CoGitare
+1 / 1

Wydaje mi się że przyszłość wojny to takie drony z normalnymi kołami i pistoletem/granatem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+3 / 5

Autor odkrył istnienie akcelerometrów, kek. Jak to mówią, lepiej późno niż później.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
+3 / 3

Ta zabawka ma już ładnych parę lat :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
+2 / 2

Mówcie co chcecie, ale są dzieciaki, które SAMODZIELNIE potrafią skonstruować podobne zabawki. Zdolne dzieci mają teraz niesamowite możliwości realizacji swoich pomysłów, do kupienia są gotowe moduły, które należy tylko złożyć i napisać odpowiednie oprogramowanie. Nie jest to proste, ale przyszli inżynierowie mają teraz nieporównanie większe pole do popisu niż choćby 20 lat temu. Inny świat. Tych możliwości współczesnym dzieciom zazdroszczę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@mooz
Złożenie czegoś z gotowych modułów pod dany model, a złożenie czegoś samodzielnie leży kawałek od siebie mimo wszystko. Poza tym, takich DIY-ów w PRLu chyba nie brakowało. Problem był, że nie były tak zaawansowane jak dzisiaj. Mimo wszystko wydaje mi się, że pokolenie 90-95 miało w zasadzie najciekawsze dzieciństwo, bo bardzo wiele w technologii się zmieniało. Nie było dronów, ale stare technologie, też były całkiem ciekawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2020 o 23:22

avatar mooz
0 / 0

@pawel1148
Nie chodziło mi o kupienie składaka, gdzie wystarczy połączyć moduły ze sobą i wszystko działa, tylko o stworzenie całego urządzenia samodzielnie. Dziś już nie trzeba samemu projektować i lutować cyfrowego nadajnika-odbiornika radiowego, kupuje się gotową płytkę. Potrzebne jest USB? Jest już gotowe na płytce mikrokontrolera, nie trzeba nic dokładać. Odbiornik GPS? Kupuje się gotowy moduł wielkości paznokcia i jego obsługa przez USB lub port szeregowy jest bajecznie prosta. Zdolne nastolatki teraz mogą tworzyć urządzenia, których skonstruowanie 20 lat temu byłoby wyzwaniem dla doświadczonych inżynierów.
I to wszystko jest śmiesznie tanie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 września 2020 o 0:42

E eGhuthek
+1 / 3

Co tu jest takiego niewiarygodnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem