Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bamb33
+2 / 8

Same bzdury i to wielokrotnie powtarzane. Na przykład teoria gabinetu lekarskiego dotyczy chyba tylko dzieci z kaszelkiem, dorośli chodzą do lekarza, kiedy naprawdę źle się czują. Pociągiem często podróżuję, kiedy liczy się czas i problem ze spóźnieniem nie często się zdarza. @ania5757, wrzucasz często demoty, nie lepiej iść w jakość zamiast ilość ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gryf26
+6 / 6

Tzw Prawa Murphiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+4 / 4

Co do lekarza niekoniecznie, ale ile razy umówię się do dentysty z bolącym zębem to najpóźniej w poczekalni ząb boleć przestaje. Co nie znaczy, że dziura w nim znika ;)
Jeżeli pociąg/autobus/tramwaj notorycznie się spóźnia to w dniu, kiedy ja spóźnię się nań choć 30 sekund odjedzie punktualnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzyzyryxy
+4 / 4

Tak na prawdę do wszystko przejawy tzw. "samospełniającej się przepowiedni", albo błędu potwierdzenia (nie wiem czy dobrze tłumaczę angielskie confirmation bias). Zauważamy tylko te fakty, które potwierdzają teorię którą chcemy udowodnić, albo po prostu została nam zasugerowana.

Wybierzcie sobie jedną z tych "teorii", np. tą o upadających przedmiotach. Zacznijcie notować (tylko nie w pamięci, a w jakimś zeszycie, w telefonie czy na innym "zewnętrznym" nośniku) kiedy wam coś spadło i jak szybko mogliście podnieść. Jeśli rzetelnie będziecie notować, okaże się że w większości przypadków nie było tak źle :-) Nie pamiętamy jeśli updało i szybko podnieśliśmy, za to długo pamiętamy że się spóźniliśmy do pracy bo nam się długopis potoczył pod szafę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@zyzyzyryxy Wiadomo że tak jest, cały temat wokół tych kanapek spadających masłem do dołu itd to bardziej żarty o pechu. I jest tak jak piszesz, zapamiętujemy te zdarzenia, które nie są rutyną i miały dalszy, zwłaszcza negatywny przebieg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
0 / 0

@VaniaVirgo Akurat z kanapką to nienajlepszy przykład, bo ona praktycznie zawsze spada posmarowaną stroną w dół, a wynika to z wysokości z jakiej przeważnie spada (przez co ma za mało czasu by wykonać więcej niż pół obrotu) oraz tego, że ta posmarowana strona jest cięższa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2020 o 19:39

V VaniaVirgo
+1 / 1

@Bloodonice mi nigdy nie spadła posmarowaną stroną w dół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erniklb
+1 / 3

Wchodzisz do sklepu patrzysz pusto. Po 3 minutach przy kasie jest kolejka z 15 osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BioNano
0 / 0

U mnie to już standard że zawsze się coś musi schrzanić w kulminacyjnym momencie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem