Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
900 957
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G gminnik
+7 / 31

Myśl głęboka jak wagina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemkoO
+7 / 23

No patrz, to prawie jak z homoseksualizmem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
-3 / 3

@przemkoO Ale za to główna. Marketing musi się zgadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
0 / 0

@gminnik - prawie posikałem się ze śmiechu. Skomentowałeś w punkt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
+26 / 48

to samo można powiedzieć o homoseksualizmie i wszystkim innym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
+4 / 26

Nie no proszę przecież organizację lgbt pchają się do szkół już od dawna i były takie akcje jak tęczowy piątek i oni szczególnie walczą o edukację seksualną w szkołach ale na własną modłę a jak ona wygląda to można sobie wyszukać w google wiedza ogólnie dostępna i w świecie lewych dosyć często wybuchają jakieś skandale pedofilskie . PS. A ksiądz który gwałci chłopca nie jest też przy okazji również gejem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
-2 / 6

@xar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 14

@Arqs1986
kościół zaczął ..
Szukał kozła ofiarnego by odciągnąć uwagę od przestępstw seksualnych kleru. W retoryce wypowiedzi najpierw zrównał pedofilie z homoseksualizmem . a potem wymyślił ideologie LGBT i zaczął na nią szczuć wiernych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 19

@hoost no to 3 przyklady tresci przekazywanych przez te organizacjje i na czym polegaly te teczowe piatki? Zacheacano do wsadzania sobie kuta*ow w dupe czy po prostu rozmawiano o tolerancji dla osob o odmiennym: wygladzie/zachowaniu/orientacji/swiatopogladzie etc.?

Gej preferuje mezczyzn lub chlopcow - dzieci nie maja wyksztalconych cech plciowych trzeciorzedowych, wiec mowimy o dzieciach. To jakiej plci jest dziecko nie ma wiekszego znaczenia, bo dziecka nie traktujemy jako obiekt seksualny. To, ze pedofil atakuje dzieci- chlopcow nie oznacza, ze beda go pociagali mezczyzni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 7

@Arqs1986 Dokładnie.
@Xar " jak ktos stwierdzi,ze wsadzaja, niech poda przyklady - ale realne, a nie "mi sie wydaje,ze""
- wymóg promowania i uczenia o tym w szkole
- wymóg akceptowania i lubienia pomimo tolerancji (nie myl tolerancji z akceptacją)
- publiczna propaganda tęczy i innych pierwół w miejscach póblicznych. Ile widziałeś akcji promowania religii na bilbordach?

Wybacz ale piszesz jakbyć wczoraj do Polski przyjechał :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 6

@wic1 "wymóg promowania i uczenia o tym w szkole" jak to dokladnie wyglada - przyklady, omawiane tresci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 5

@Xar Nazwe to tak, nie chce mi się opisywać tego co jest powszechnie dostępne, znane i oczywiste u ludzi posiadających dzieci a ci co nie posiadają dzieci wystarczy, że zagooglają. Bo zasypywanie prośbami i niedowierzaniem o przykłądy z to już szczyt ignorancji :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 11:54

avatar Xar
0 / 8

@wic1 czyli same ogolniki bo konkretow nie znasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-1 / 7

@Xar Sprawa jest głośna, znana i żygać mi się chce by pierniczyć się z wyjaśnianiem Ci czegoś co jest znane i tobie gdy ty korzystasz z argumentu 10-cio latka (lub jego braku) w stylu "przykłady! bo inaczej się nie liczy" :)

Jesteśmy dorośli...

Tak czy siak jest to zryte wpajać dzieciom, że jest to OK skoro tym 'wpajaniem' nawracasz te dzieci do tego, że jest to czymś "normalnym".

Nie jestem 'homofovem' ale nie specjalnie toleruję brednie owej ideologii. Tak długo jak owi ludzie by żyli sobie jak chcę to mnie by to nawet nie obchodziło. Niemniej robią przy sobie tyle szumu i pisku o prawa (które mają!) i organizują tak tandetne i debilne akcje że nie specjalnie dażę ten typ ludzi sympatą gdyż jest to rozgłos bez sensu i logiki. Jedyne z czym się nie zgadzam to kwestia wychowywania dzieci. Takim matołom bym nie dał nwet psa na odchowanie bo bym bał się o jego przyszłość. A wszelkie prawa odnośnie ślubu itd zwyczajnie można ogarnąć notariuszem.

A oni się 'us*ali" odnośnie prawa do ślubu bo by chcięli akceptacji religii która NIGDY nie akceptowała homoseksualizmu "bo oni by bardzo chcieli i to jest nie postępoe tego im zabraniać". Szczerze i to mam w D ale nie specjalnie podoba mi się pomysł wymuszania czegokolwiek tym że jestem mniejszością.
:)

Wracając do argumentów debaty... poczytaj, może jakieś znajdziesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 15:08

A Agato7
-5 / 5

Dewianci po prostu potrzebują poszerzyć swoją bazę werbunkową. Niestety ale jest to wojna dewiantów z normalnymi ludźmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 3

@hoost ksiądz gwałcący dziewczynkę jest w porządku? bo jest hetero? Pedofilia to trochę coś innego niż homoseksualizm... księża raczej mają łatwiejszy dostęp do ministrantów, a nie znam ministrantów które byłyby dziewczynkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krax666
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piterok
+1 / 1

@Pasqdnik82 A co dopiero ludzie z filmu i sztuki. Taki Polański na przykład.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
0 / 0

@krax666 No 100% notmalny gość. Acz emanuuje energią pozytywnej miłości i dobroci. Czemu ktoś miałby chcieć zakazać takich akcji? No jak to?
\
(Tak, to był sarkazm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+9 / 13

Zależy co rozumiemy przez "machanie przed nosem". Jeżeli mówimy o samej dyskusji i wymianie poglądów, przyznawaniu się do wiary to ja bym tego tak nie określił, natomiast jeżeli mówimy o czymś na wzór tworzenia państwa wyznaniowego i opieranie ogólnego prawa o zasady danej religii, do tego żądania aby drugi człowiek, niekoniecznie zainteresowany, zaczął żyć według tych zasad no to troszeczke już jest nie fajnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-2 / 4

@SkrajnieCentrowy no patrz a u nas próbują to wprowadzać by całe państwo było właśnie tak ukształtowane i hasełka "Wielka Polska Katolicka" :D Chrystus ustanowiony królem Polski a maryja Królową... to jest pełzające pańśtwo wyznaniowe.. jakby nie UE to już byśmy byli taki katolibostanem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piterok
0 / 0

@Pasqdnik82 A Najwyższy Rabin Polski to Polska żydowska? To mamy teraz konflikt religijny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAZHU34
0 / 30

Pierwsze słowo zamieniłbym na LGBTQ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
+3 / 17

No ja na świecie widzę wyraźnie inną religię - kult człowieka, jego niezaprzeczalnie poprawnej woli i sądów względem innych istot. Człowiek sądzi, że może być bogiem i to jest najgorsza religia - satanizm.
6 jest symbolem człowieka, a 666 jest wywyższeniem człowieka do rangi boskiej.

Oczywiście tak jak przy budowie wieży Babel człowiek może dokonać wszystkiego czego zapragnie, nawet nieba dosięgnąć, lecz siłą rzeczy ściągnie to na niego potępienie/nieszczęście. Niestety jest to zbyt skomplikowane dla większości ludzi lub nie chcą dopuszczać myśli, że nasza natura jest wadliwa i niedoskonała, a nasze dzieła nie są doskonałe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2020 o 21:18

avatar Xar
-3 / 23

@Antymonachomachia3 a skad sie niby wzial jakis idealny bog?I w jakiej religii niby taki jest?Bo np. w chrzescijanstwie jest zapatrzonym w siebie, narcystycznym draniem - patrz Stary Testament

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpowaz
0 / 8

Coś nie tak z logiką. chrześcijanstwo to Nowy Testament. starego też raczej mie czytałeś ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+3 / 7

@Xar A skąd wartościowanie drań-dobry? Przecież ono też jest subiektywne, jeżeli odrzucimy Boga.

Jest dwóch ludzi, każdy ma 2 dzieci.

Ludź 1: Pracuje na swoim polu i pomaga sąsiadowi. Ma niewielkie plony, jego dzieci czasami głodują.

Ludź 2: Ma podobnie, ale nie pomaga sąsiadowi, wręcz poszedł i go zabił i zabrał jego majątek, żeby jego dzieci nie głodowały.

I w postchrześcijańskiej europie powiemy, że 1 jest dobry, a 2 drań. Ale to wynika wyłącznie z subiektywnego podejścia wypracowanego chrześcijaństwem. Równie dobrze można było wypracować podejście, że 1 to drań, bo pozwala dzieciom głodować, a 2 jest dobry, bo pokonał wroga i zapewnił dzieciom wyżywienie.

Błędem jest oddzielanie pojęcia dobra i zła od Boga. To Bóg jest dobry, a zło to jest to, co jest poza Bogiem. Bóg nie może być draniem, bo Bóg to wzorzec dobra i miłości. To Bóg stworzył świat i ustalił panujące tu reguły. A stwarzając świat widział Bóg, że to jest dobre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-4 / 6

@Koszowy czy Ty czytales jakich niby potwornosci sie ta postac dopuscila? O Hiobie slyszales? O zabiciu pierworodnych niemajacych nic wspolnego z polityka Faraona - slyszales? Wymieniac dalej?
@elpowaz chrzescijanstwo to zarowno ST i jak i NT. Jezus(Jezus, nie jego uczniowie!) nigdy nie potepial homoseksualistow!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+3 / 5

@Xar
Powtórzę: Bóg nie robi niczego złego, bo Bóg jest wzorcem dobra. Więc cokolwiek Bóg zrobi, jest dobre.
Dobro nie jest obiektywne i jedno. Są różne wzorce dobra. Dla satanisty będzie inne dobro, dla chrześcijanina inne, dla muzułmanina inne.

Ty się teraz mocujesz stosując własną definicję dobra i przykładając ją do definicji Bożej. Twoja jest postchrześcijańska.

Ale popatrzmy na Boga Twoją perspektywą:


1. Słyszałem o Hiobie. Za swoją wierność Bogu został wynagrodzony. Bóg jest dobry.

2. Pytanie czy zabicie jest złe. W końcu zmarli trafiają do wiecznego szczęścia w raju. Poza tym, Faraon się zaparł i nie chciał wypuścić Narodu Wybranego, więc Bóg bronił swojego narodu. Faraon miał masę ostrzeżeń wcześniej, ale nic na niego nie działało, dopiero uderzenie w dzieci narodu egipskiego go ruszyło. Bóg jest dobry – bronił swojego narodu.

Przekładając na bardziej współczesne czasy – to tak jakby Bóg wybił część Niemców, żeby załamać Hitlera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 12:47

avatar Xar
-3 / 7

@Koszowy jesli Wasz bog jest autorytetem moralnym to ja pierd*le taka moralnosc!
Wj 21, 20 "Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany" "Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę1, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy." i inne Czyż nie jest ironią, że w Biblii są wymienione kary dla niewolników za ich przestępstwa, ich cena i ogólnie Biblia sankcjonuje posiadanie niewolników i nikt tego nie bierze na poważnie

Uwazasz zabicie masy dzieci (majac praktycznie mozliwosc zrobienia wszystkiego innego, od zeslania szalenstwa poprzez zatopienie palacu konczac na czyms tak prostym i prozaicznym jak przemowienie do niego osobiscie jak przemowil do prorokow ktorzy go posluchali)za cos moralnego? Nie mam pytan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+5 / 5

@Xar
>jesli Wasz bog jest autorytetem moralnym to ja pierd*le taka moralnosc!

Oczywiście, Bóg daje wolność. Możesz wybrać Boga a możesz go odrzucić.

> ogólnie Biblia sankcjonuje posiadanie niewolników i nikt tego nie bierze na poważnie

Biblia OPISUJE rzeczy tamtego czasu. Nie wszystkie są zgodne z wolą Bożą. Poza tym, weź pod uwagę, że niewolnicy w Izraelu to nie byli łapani w Afryce siłą murzyni, tylko najczęściej osoby, które popadły w niewolę za długi. Więc trochę tak jakby obecnie napadać na komornika, że biednych biedaków ściga. Były takie zasady, że albo płacisz albo odpracowujesz. To jest mądrzejsze niż nasz system zamykania do więzienia. Nie płaci alimentów? Do więzienia. Bez sensu. Gość siedzi w więzieniu, więc tym bardziej nie płaci.

Ogólnie przykładanie do tamtejszej kultury swojego wzorca zawsze prowadzi na manowce.

>za cos moralnego?

A co to jest moralność? Moralność jest wzorcem, których może być dowolnie wiele. Są całe narody, dla których moralne jest oddawanie ludzi w ofierze.

Cały system kastowy w Indiach, gdzie moralne jest to, że jesteś w danej kaście i już. Nie podobało się to brytyjczykom, więc to stłamsili, ale do dzisiaj tam to występuje.

W europejskiej moralności zazwyczaj uznaje się jednożeństwo, a seks pozamałżeński uznaje się za zdradę. A pomimo to są grupy ludzi żyjące inaczej i są mężowie nagrywający z radością seks ich żon z innymi.

Kto żyje niemoralnie: Ja z żoną w wiernym jednożeństwie czy tamten? Jeżeli odrzucisz Boga i Boże standardy moralności, to co jest moralne? W rozumieniu Tamtych ja mogę być niemoralny, bo samolubnie trzymam swoją żonę dla siebie, a nie chcę się dzielić. Albo nie chcę jej pozwolić na życie, jakie ona chce, tylko ją wiążę przysięgą małżeńską.

Nie ma moralności bez Boga, bo to Bóg jest moralnością, dobrem i miłością.

To tak jakby się sprzeczać ile to jest kg. Ty powiesz, że wiadro jabłek, a ja że wanna wody. Dopiero jak pójdziemy do wzorca, to nasz spór się rozstrzygnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

@elpowaz Serio? nowy testament to co? stary do kosza? i nie ważny dla chrześcijaństwa? :P Religia się zaczyna tam gdzie cwaniak znajdzie pierwszego głupca... a potem to już pójdzie i tak to wygląda :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
+2 / 2

@Xar Tu kolega mądrze wytłumaczył wiele rzeczy, a ja tylko dodam o Hiobie i generalnie dlaczego Bóg zsyłał (i nadal zsyła!) cierpienie na ludzi: Hiob jest przykładem bezgranicznego zaufania, taką miał rolę na Ziemi - aby pokazać swą wytrwałość i wierność oraz ufność. Naiwni ludzie myślą, że Bóg chce zrobić im dobrze na Ziemi w ziemskim, materialnym życiu... Błąd.... dobrze na Ziemi to zrobi Ci tylko szatan. Tym przyciąga nas do siebie, naszymi pragnieniami cielesnymi i duszewnymi, ale nie duchowymi. Tu jednak dla Boga i rzeczywostości boskiej najważniejszy jest duch, bo cielesność i psychika ludzka oraz intelekt jest skażony grzechem i skazany jest na cierpienie. Prędzej czy później...
Tak jak wyżej wspomniałem także w NT Bóg zsyła cierpienie... nawet (w szczególności) na swych wyznawców. Nie robi to jednak osobiście, lecz jest to konsekwencja otoczenia ich przez grzeszną rzeczywistość, której ich nauki nie są przyjazne... Chrześcijanie w pierwszych wiekach przed przejęciem jej przez religię rzymską śpiewali hymn uwielbienia, podczas gdy umierali w męczarniach... A rzymianie dziwili się jak wielki musi być ich Bóg skoro wielbią Go nawet w momencie agonii i tortur... Nie do pojęcia.
Cierpieniem cielesnym Bóg oddziela cielesność od duchowości. Oczywiście na rzecz ducha, całkowitego wyzwolenia się od ograniczeń założonych przez tego złego.

Z tego, co wiem interesujesz się ciekawymi rzeczami jak kosmos i jego tajemnice. Ja również. Myślałem kiedyś, że człowiek na prawdę jest wspaniałą istotą i z pewnością podbije kosmos. Niestety patrząc na historię, wieczne ograniczenie materialne i szukanie tanich rozwiązań nie sądzę, aby mu się to udało i po drodze nie dokonać samozniszczenia. Co najwyżej AI, gdy uzyska poziom człowieka i będzie zdolna się sama rozwijać. Jednak sądzę, ze i ona napotka pewną granicę. Owszem dużo osiągnie, jeśli powstanie, ale prędzej czy później napotka ścianę... Zgubi sens istnienia lub załamie się w jakichś sposób ten rozwój. Tak jak nasz mózg powoli zdaje się być za mało pojemny na uzyskanie wiedzy o wszystkich możliwych konsekwencjach działań. AI nie będzie mieć tej prymitywnej części umysłu, która nas ogranicza, więc trudno określić dokładnie co będzie tą ścianą... Jej "potępieniem". Lecz przyczyną będzie zapewne brak ducha... Czyli to samo, co doprowadzi ludzkość do ostatecznego upadku z przyczyny odcięcia się od poprawnej duchowości na rzecz cielesności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piterok
+1 / 1

@Xar Stary Testament to żydostwo jest akurat... Spało się na lekcjach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
0 / 4

Ktoś na ten tekst, w dobie pandemii, spojrzał z innego punktu widzenia. Napisał mniej więcej tak, że noszenie maski pod nosem to jak chodzenie w majtkach z penisem na wierzchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+3 / 17

To samo można rzec o antyklerykalizmie. Taki np. sliko, który bez demota antyklerykalnego nie potrafi przeżyć dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+5 / 5

@Xar A to winą religii jest, że większość ją wyznaje?

A akurat memy o ŚJ są też powszechne. Z Tatarami może nie, ale raczej niewielu Polaków w ogóle sobie zdaje sprawę z tego, że w PL żyje mniejszość tararska. To jest dość maleńka diaspora. Podobnie jak są polscy Amisze, ale raczej jako ciekawostka niż realna grupa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 3

@Koszowy Teraz pytanie czy wyznaje, czy tylko przestrzega rytuałów, by nie ponieść kary, nie być napiętnowanym, wykluczonym społecznie itp.?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+2 / 4

@Xar Robimy wszyscy zrzutki na piłkarzy i próbuje się nam wmówić, że to nasz sport narodowy, mimo, że nie każdy się interesuje tym sportem. Buduje się za pieniądze wszystkich mieszkańców stadiony, gdzie grupka kibolstwa ogląda miernych kopaczy.
A co do demota, to można pod to też podciągnąć picie alkoholu. Jak robisz to we własnym towarzystwie i kulturalnie to jest ok. Ale jak po naj***niu się idziesz przez miasto, drzesz ryja, zagrażasz innym, to już jest jak "przyrodzenie" wyciągnięte na wierzch. Do tego wszechobecne namawianie do picia, gloryfikowanie alkoholu i stwierdzanie, że bez niego nie można się nawet spotkać.
Ile razy widujesz księży na ulicy? Bo ja np. rzadziej niż żuli na ławkach przed monopolowym czy w parku. Do tego nie widziałem, żeby księża rozrzucali, nie wiem, różańce, krzyże itd. Ale za to często widuje się, zwłaszcza po weekendzie, porozrzucane puszki, butelki potrzaskane, w krzakach, w parkach itd.
Tak się zastanawiam, bo ciągle słyszę, że Kościół do czegoś zmusza. Tylko pytanie do czego?
Chrzest - decyzja rodziców. Jak nie będą chcieli, to Kościół ich nie zmusi
Komunia - jw.
Czy księża chodzą po domach codziennie i namawiają do wiary? Nie (raz w roku ksiądz chodzi, a i tak nie masz obowiązku go wpuścić.
Czy ktoś podczas przyjmowania do szkoły, do pracy, pyta o twoją wiarę? Nie
Więc gdzie tu jest jakieś zmuszanie? Bo płaci się na Kościół? Na służbę zdrowia też płacisz, nie ważne czy leczy się w państwowych czy prywatnych placówkach. Nie masz wyboru. Płacisz na patomatki z bękartami i też nie masz wyboru. Płacisz na utrzymanie żuli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+2 / 2

@Dordi To jest prawda, że strach przed karą Bożą jest pewnym motorem. W życiu chrześcijanina zawsze pojawia się miłość i bojaźń Boża. W rodzinie też tak jest. Dziecko nie zawsze działa tylko z miłości do rodzica, ale także w obawie przed konsekwencjami swoich czynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@Koszowy Przecież piszę wyraźnie o karze ludzkiej.

Pomyśl jak surowe musiały być za Mieszka I, który dokonywał aktów przemocy. Napiętnowaniu społecznym, wykluczeniu, prześladowaniu, gdy ktoś pozostawał oporny itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 9:58

avatar Koszowy
+1 / 1

@Dordi
Nie wiem, w czasach Mieszka I dopiero robiłem w pieluchy, więc nie pamiętam. Ale od tego czasu świat się zmienił i kar za ateizm w PL nie ma. Nawet w Izraelu ZTCW to nie ma. Co prawda można być albo Żydem albo ateistą i inne są głęboko niewskazane, ale jednak.

Obecnie kary za odstępstwo od wiary są ZTCW jedynie w krajach arabskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@Koszowy Nie ma nic złego w znaniu historii własnego kraju. Historia rzutuje na przyszłość dlatego się do niej odwołuję. Świat się zmienił dzięki temu, że komuś się coś nie podobało i walczył o zmianę, ponosząc ofiarę.
Nie wiem co to jest ZTCW.
Nie ma kar w ramach wymiaru sprawiedliwości, ale przecież mówię o napiętnowaniu społecznym, wykluczeniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+2 / 2

@Dordi A ja nie mówię, że jest coś złego. Po prostu nie znam tak szczegółowo. W każdym razie, obecnie to nie istotne

ZTCW = Z Tego Co Wiem

>Nie ma kar w ramach wymiaru sprawiedliwości, ale przecież mówię o napiętnowaniu społecznym, wykluczeniu.

Nie zauważyłem. Moje córki nie są katoliczkami, a szkoła jest pod wezwaniem Jana Pawła Z Meteorem i wręcz Dyrekcja dzwoni do nas przepraszać, że wicie rozumicie, ale Dzień patrona, więc klasa będzie szła do pobliskiego kościoła na tę okazję. Zawsze wtedy odpowiadam, że nie ma sprawy, że jeśli dziewczyny chcą, niech idą z całą klasą, a jak nie chcą, to niech zostaną doma.

Ostatnio to nawet zauważam odwrotne napiętnowanie. Że jak ktoś wierzący, to jest wyszydzany przez pewne społeczności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 10:55

D Dordi
-2 / 2

@Koszowy Historia pokazuje czym dana sprawa jest w istocie. Jak może, więc nie mieć znaczenia?

A ja zauważam, że tak jak kiedyś, jak ktoś nie jest wierzący, nie otacza kultem księdza, jest napiętnowany. natomiast nie zauważyłam wyszydzania wiary.

I co ty na to? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 12:11

avatar Koszowy
+2 / 2

@Dordi A ja na to, że i twój i mój dowód to dowody anegdotyczne i możemy się tak nimi przepychać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@Koszowy I dlatego odpowiedź co częściej się dzieje, kto ma rację, jest w historii. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 12:46

avatar Koszowy
+1 / 1

@Dordi A historia jest pisana przez zwycięzców. Ba! Nawet ta sama historia pomiędzy krajami jest inaczej uczona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
0 / 0

@Koszowy Z tej historii wynika, że zwycięzcami byli właśnie wierzący, więc sami o sobie tak pisali. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+2 / 2

@Dordi A kto pisał? Bo ja nie w temacie. Może jakiś Żyd albo Komunista? Ja tam gdzieś czytałem, że za Mieszka to poganizm kwitł całą gębą, ino przed Niemcami udawali chrześcijan, żeby Niemce nie mieli pretekstu do najazdu

To w ogóle czasy były dziwne i niejednego biskupa zamordowano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
0 / 0

@Koszowy No mówię właśnie: "wynika, że pisali wierzący".

Za Mieszka była inna religia w zasadzie, ale nadal religia. Po prostu przyszła nowa i zmuszono ludzi do chrztu.
Tak, potem też niejedną kobietę spalono "za czary", niejednego naukowca napiętnowano za "zmienianie porządku bożego". Ogólnie dziwnie uważano, że jakaś grupa ludzi jest pewna tego, że: ktoś taki jak Bóg/bogowie (przed chrześcijaństwem) istnieje i w ramach tej pewności reszta była obowiązana płacić dziesięcinę, przestrzegać praw przez nich ustanowionych i to w sposób bardzo rzetelny! ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 14:32

R Rogger77
0 / 10

Widać że lewusy to zboczeńcy, nic tylko o penisach i obnażaniu się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 5

Brakuje jeszcze:

I wpycha do gardła na siłę dzieciom....

Poza tym to:
1. Było milion-pincet razy.
2. Wklejone okrojone :P

No ile można sępić o plusiki?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
0 / 0

Ewentualnie:"lub gdy ktoś wciska ci na siłę"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sirius_Philips
+3 / 7

Ten cytat jeszcze lepiej i dobitniej odnosi się do wszelkiej maści 'orientacji' czy zaburzeń seksualnych spod znaku tęczowej flagi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agato7
+5 / 9

Tak jest z LGBT-yzmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damianszefo
+4 / 4

Powiedzcie to wszystkim aktywistom i milosnikom LGBT. A nie to jest fajne a parady rownosci sa super!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agato7
+3 / 5

Tak jest z LGBT-yzmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
+2 / 2

To samo o zboczeniach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
0 / 2

czyżby LGBT było religią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krax666
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ringgurthiel
-1 / 1

Bzdura. Religia nie jest jak penis. Religia jest jak twarz. Pokazuję ją wszystkim ludziom. Ci, którzy mnie znają, poznają mnie po niej. Na jej widok rozjaśniają się twarze moich przyjaciół. Noszę ją dumnie i nie lubię jej zasłaniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
0 / 0

Ale tak jest ze wszystkim, drodzy lgbtqpowcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cagenicolas
0 / 0

No chyba ze w telewizji, to wtedy edukacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

religie, elgiebety, black looting mattersy, weganie wszyscy do jednego wora. i do rzeki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem