Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
70 82
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G grekzak
+11 / 13

Aż ciężko sobie wyobrazić jak szybko świat zapomniał o Hong Kongu, łącznie z Polską która całkowicie olała powstanie w stolicy innego państwa tak samo jak kiedyś inni olali PW.
https://youtu.be/ChHTWT6Nvhg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 8

@grekzak
W 2019 w Hong-Kongu wybuchły protesty z powodu ustawy. Dość kłopotliwe dla rządu w Pekinie. Wycofanie się z niej nie przyniosło rezultatu , Wyprowadzenie policji , Inwigilacja i aresztowanie przywódców też , Masowe aresztowanie też nie przynoszą rezultatu , Nawet wyprowadzenie na ulice wojska . Nic nie pomaga. Na przełomie listopad - grudzień studenci zdobywają uniwersytet i bronią się strzelając z dachu z łuków. Protesty na chwile ustają jak na okres święta Chińskiego Nowego Roku ale protestujący zapowiadają po świętach kolejne jeszcze większe protesty.. Zaczynają organizować się poza Hong-Kongiem. I nagle w czasie śiąt magicznie pojawia się wirus COVID19 .. Gówniany wirus grypopodobny jaki zabija starców i schorowanych. Ale rozdmuchana panika w internecie a potem w prasie powoduje oraz rekcja władz jaka wymusza maseczki ,kwarantannę i ze ludzie maja siedzieć w domach dla swojego bezpieczeństwa i o dziwo skutkuje. Ludzie to kupili i się nie gromadzą i nie protestują.
A cały 2019 to masowe protesty Francja, Irak, Chile , Wenezuela .... To swietny pomysł na pacyfikacje ludzi przez zasianie poczucia strachu.

A prasa bierze w tym masowy udział ogłaupiając ludzi ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
+2 / 2

@killerxcartoon Możesz mi jeszcze wytłumaczyć, dlaczego nasze wojsko nie zorganizowało zrzutów broni, leków i innych środków w celu pomocy walczącym powstańcom, ani w ogóle żadnej innej pomocy?
To nie były protesty jak we Francji, Iraku, Chile, czy Wenezueli. W tym przypadku protestowali Hongkończycy a nie Chińczycy i walczyli z obcym wojskiem o utrzymanie elementów niepodległości względem Chin, a następnie o uzyskanie pełnej niepodległości. Utworzyli pocztę polową do komunikacji, wybrali Hymn i Barwy Narodowe. Wielu za swoją walkę trafiło do obozów resocjalizacji poprzez pracę.
A my odmawiamy im wstępu no naszego kraju tak jak kiedyś USA odsyłało Żydów do Niemiec.
Ja też nie twierdzę, że jest to złe postępowanie, tylko potem narzekanie na brak pomocy w 39 czy 44 jest niemałą hipokryzją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 4

@grekzak
Umiesz liczyć to licz na siebie. Nikt nie pomaga za darmo.. to interes..
A robienie sobie wroga z Chin to szaleństwo. Tym bardziej że wygląda na to że właśnie zastąpią USA. A przy okazji protesty może i były samoistne .. tak jak nasze w sierpniu 80 ale też mają sponsora. w tym wypadku GB (i być może USA) a nasze miały Watykan i USA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 1

@grekzak Żeby coś zrzucić to trzeba mieć co. Antonii skutecznie pozbawił naszą armię sprzętu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 6

Tylko strajk generalny. Jeśli się nie uda go przeprowadzić to znaczy, że nie mają większości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 5

@koszmarek66 mylisz się, łukaszenka ma wojsko i policję ,albo dogadają się i zapewnią mu bezpieczeństwo, i za jakiś czas debile będą wypominać to "odważnie" albo poleje się krew i ci sami debile będa mieli okazję robić pomniki by składać potem kwiatki,albo nic się nie zmieni i rewolucja wygaśnie i nadal będą zyć w skansenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-2 / 12

No jak bardzo ile tam było ludzi? Jaki to procent społeczeństwa? 10% 20%? bo z tego co mnie uczyli w demokracji liczy się 50%...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
+2 / 8

@tdobe 1.5 miliona członków Solidarności w 89r. to jaki procent społeczeństwa?
Wiele ludzi ma np. rodzinę na utrzymaniu przez co nie pójdą na protesty tylko na wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
+3 / 7

@grekzak no ale co w 89r? coś się wydarzyło, bo z tego co się orientuje, żadnej rewolucji nie było, żadnego przejęcia ani oddania władzy, nastąpiła jedynie transformacja komunistów w szyku zwartym... a w świat poszły miliony ludzi i obalenie władzy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2020 o 9:35

R Rydzykant
0 / 2

@grekzak Raczej pomówmy o latach 1980/1981. Wtedy faktycznie był to ruch masowy. Podobno do tej pierwszej Solidarności należało około 10 milionów ludzi. A wstąpić mogły przecież jedynie osoby pełnoletnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 2

@Rydzykant Nieprawda! Nieletni Morawiecki zakładał Solidarność na rozkaz kaczelnika:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@F18_hornet
O ile z tym pierwszym w jakimś stopniu mógłbym się zgodzić (Mateusz mógł coś tam robić pod skrzydłami Kornela), jednak to drugie jest kompletną fikcją. Nadprezes był nadprezesem jeszcze w łonie matki i swoją organizację zaczął tworzyć już w piaskownicy. Czyli nie potrzebował niczyjej pomocy przy zakładaniu. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 0

@Rydzykant W piaskownicy nikt nie chciał się z nim bawić, więc partii nie mógł stworzyć, ale słyszałem, że jeszcze zanim stał się embrionem dowodził polskimi wojskami pod Grunwaldem:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+7 / 9

Tyle ludzi nie przestrzega dystanu społecznego i nikt nie krzyczy o covid? Może warto by zbadać czemu wirus omija Białoruś żeby to samo w Polsce zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 11

@Wolterianin
Nie ominął.. tylko nikt ich tam nie straszy . nikt nie robi testów i nie nagłaśnia wyników. To nie jest groźny wirus zabija tylko starszych i schorowanych, W polsce średnia umieralnosci na COVID19 nie różni się od normalnej statystycznej umieralnośći co dowodzi że nic nienormalnego się nie dzieje. W Polsce umarło więcej osób popełniając samobójstwa niż na ten COVID19...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+3 / 5

@Wolterianin To samo mnie zastanawia. Jakoś nie ma tam pełnych szpitali... Nie licząc tych z ranami po pałach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+5 / 7

@killerxcartoon Mówie o tym, że Białoruś pokazuje, że uzasadnienie restrykcji wprowadzonych między innymi w Polsce jest fałszywe co pokazuje właśnie Białoruś, a o tym wszędzie cisza. Gdyby bowiem było tak jak mówi propaganda, to patrząc po ilości ludzi demonstranci musieliby obecnie maszerować po zwłokach swoich kolegów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BurakRasyPolskiej
+4 / 4

@Wolterianin Zaangażowanie w działalność polityczną - najpewniejsza ochrona nie tylko przed samym wirusem Covid-19 ale też przed oskarżeniami koronafundametalistów o lekceważenie tej megagigahiperduperpandemii. Patrz wiece wyborcze podczas kampanii prezydenckiej 2020. Na ten magiczny czas media oślepły na to, że podczas wieców nikt maseczek nie nosi, że nikt nie trzyma od siebie dystansu. A gdy tylko wybory się skończyły, bohaterscy dziennikarze ruszyli na deptaki by molestować spacerowiczów pytaniami co z nich za nieodpowiedzialni ignoranci, bo jeden za blisko drugiego i bez maseczek na twarzach a w ogóle to czemu wychodzą bez poważnej przyczyny i roznoszą ,,zarazę" zamiast siedzieć bezpiecznie w domach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 5

@Wolterianin
W Polsce wiecejosób popełniło samobójstwo niż umarło na covid19
Umierają schorowani i starzy ludzi średnia wieku to 74 mężczyźni i 82 kobiety i niczym się ten współczynnik nie różni od statycznego wieku zgonów... wiec nie jest niczym niebezpicznym czy nienormalnym .
tu masz dzienny wykaz zgonów do 2020-08-17
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--1-655-ofiar---42-038-zakazonych--aktualne-dane-,artykul,88084851.html?utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs
Zmienili makro i nie mogę znaleźć kontynuacji .. ale dane są podobne ...

A przy okazji dlaczego Szwecja postąpiła rozsądnie... bo nabyli tam wcześniej odporność populacyjną A zjawisko tłumaczące wysoka śmiertelność każdego nowego wirusa w początkowej fazie a za czasem malejącą umieralność przy stałej lub rosnącej ilości chorych opisał Wiliam Farr w połowie XIX wieku..
https://www.youtube.com/watch?v=9EAbR4WKJpM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+3 / 7

Nie nasz problem ba do tego nie mamy ani sily miekkiej ani "twardej" wiec po co wciskac sie miedzy tryby?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+7 / 9

Ja się pytam gdzie jest Covid?
Nagle nie ma chorych? Tylko ci ranni od pałek służb?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HopArt
-3 / 5

Polaków na to jie stać chociaż są gnoje i i okradani na każdym kroku. Polak to kocha. Lubi się okradać. Obojętnie kto komu. Polak lubi to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-2 / 2

I jakoś nie słychać już o protestach. Wygasły. Frustracja minęła. Była utrzymywana tak długo jak długo była finansowana zza zachodniej granicy. Pieniądze się skończyły i protesty też:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem