Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
165 191
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Sanjzu
-3 / 9

A moim zdaniem są jedyną grupą społeczną w Polsce która potrafi coś dla siebie wywalczyć, a dzieje się to dlatego że nie siedzą na dupie płacząc jak chu!owo jest w tym kraju tylko idą coś z tym zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 9

@Sanjzu kosztem pozostałych grup społecznych,którym dowalają by rzad im dał najpierw musi nam wszystkim zabrać. Good Job Bro! Jak mawiają hamerykanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
0 / 4

@Hazik Częściowo racja, ale z drugiej strony skoro oni potrafią to kto broni pozostałym żeby poszli w ich ślady. Skoro rząd dyma nas wszystkich, a tylko oni się potrafią naprawdę postawić to może warto wziąć z nich przykład a nie siedzieć na dupie i pisać smutne komentarze lub tworzyć demoty ? Dodatkowo skoro większość Polaków wybiera rząd który się na to zgadza to z czym macie teraz problem ? Coś ci się nie podoba ? Chcesz coś zmienić ? Weź pomyśl co możesz zrobić i rusz dupę z fotela i zacznij to robić. Mi to osobiście lata koło wiesz czego bo nie mieszkam już w tym kraju i gdyby nie święta rodzinne to nawet bym się tu nie pojawił. A takie demoty jak ten prezentują doskonale polską mentalność która nie pozwala nam się zjednoczyć tylko na siłę szukamy wrogów i winnych tego czemu nam jest źle, a następnie płakać jakie to z danej grupy społecznej są swołocze i czemu to oni nie są winni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 3

@Sanjzu pozostali nie pracują w państwowej dotowanej firmie i strajk pod sejmem nic im nie da oprócz jednego dnia na żądanie? "Skoro umieją się postawić"- postawić? Komu? Postępowi technologicznemu,który prowadzi do innych źródeł energii? "Dodatkowo skoro większość Polaków wybiera rząd który się na to zgadza to z czym macie teraz problem ?" A jak chcesz przekazać ludziom,że to problem i wyjaśnić takim,którzy głosują na nich, co właściwie robią i jakie ma to konsekwencje nie pokazując im tego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
-2 / 4

@Hazik A czy tobie ktoś broni znaleźć dużą grupę ludzi myślących jak ty i iść protestować przed sejmem ? Na pewno się wtedy znajdą media które będą z wami robić wywiad i proszę wtedy możesz przekazać ludziom co chcesz.
Ale rozumiem łatwiej jest napisać komentarz na demotach. Jak już pisałem wcześniej chcąc coś zmienić trzeba działać bo same chęci nie wystarczą.
A jeśli chodzi o to komu się stawiają to między innymi związkom i prezesom którzy węgiel kosztujący na placu przy kopalni 100zł za tonę windują do ceny 450+ zł za tonę, a że rząd ma wystarczająco dużo osób na stanowiskach prezesów a także jako związkowców to stawiają się także rządowi.
"pozostali nie pracują w państwowej dotowanej firmie" Swojego czasu było dużo firm należących do rządu ale większość Polaków zdecydowała że najlepiej zagłosować na ludzi którzy prawie wszystko sprywatyzowali, więc żal o taki a nie inny stan rzeczy to do samego siebie/znajomych/rodziców/dziadków, a nie do mnie bo za czasów SLD to jeszcze nie miałem praw wyborczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar delafere
0 / 4

@Sanjzu Idą, na pl. Zawiszy w Warszawie, blokują przejazd i palą opony. Nawet nie to, że ich nie rozumiem. Dawniej powodowali, że docierałem do pracy mocno spóźniony. Teraz "teleworkuję" i mam to w nosie. Trochę im jakby spadł wskaźnik terroryzowania zwyczajnych ludzi, żeby swoje ugrać. Zastanawiam się tylko, co wymyślą dalej. Wysadzą jakąś elektrociepłownię, czy skromniej jakaś stacja benzynową? Co zamierzają osiągnąć zatruwając życie zwykłym Warszawiakom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
0 / 2

@Sanjzu kolejny, który nie rozumie, że w demokracji działa się małymi kroczkami, a nie organizuje się "Rewolucje Październikowe". jedyne co bym osiągnął skrzykując armady pod sejmem, to to,że warszawa była by nie przejezdna i wnerwił bym zwykłych ludzi.
Nie, oni nie walczą z systemem, walczą by system im dał. Nie ma dla nich znaczenia skąd, ma dać i już. Od czasu nastania ery strajkowej, żadna organizacja pod egidą państwową nie przedstawiła żadnej propozycji reformy, która miała by cokolwiek zmieniać, jedyne co krzyczą to DEJ, jak patusy, ino dej dej dej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
0 / 0

@Hazik Spoko działa się małymi krokami, jakie kroki podjąłeś żeby zmienić to co cię w tym kraju wkur%ia ? Mówiłeś że nie masz sposobu żeby przekazać ludziom jaki jest problem to ci dałem sposób, a tobie on nie pasuje bo wymaga skrzyknięcia jeszcze kilku osób i ruszenia dupy ?
I nie mów mi tu o rewolucji bo zwykły protest kilku-kilkunastu osób nie zablokuje ruchu i nie jest żadnym dużym krokiem, a zainteresuje media których w pobliżu sejmu jak zawsze w cholerę.
Jak już mówiłem ja rozumiem podejście że się siedzi w domu i polemizuje nie ruszając dupy z przed kompa, a jednocześnie oczekuje się że coś się zmieni, ale sorki świat tak nie działa.
Chcesz coś zmienić to zacznij to robić, siedzeniem w domu będąc anonimowym losowym gościem z internetu nic nie zmienisz. Możesz zorganizować protest, możesz zostać politykiem, możesz zostać dziennikarzem, albo stworzyć własne media i przedstawiać w nich swój punkt widzenia. Ale tak pomarudź sobie że jest ci źle bo coś tam, że jakaś grupa jest zła bo coś tam, powylewaj swoje żale online i idź spać z poczuciem bezradności i bezsilności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
0 / 2

@Sanjzu działam społecznie( nauka samoobrony dla młodzieży), włączam się w organizacje hapeeningów jak czas pozwala włączam się w organizacje pogadanek dla młodzieży (tematyka socjalizm) - zyskuje posłuch nie poklask. Twój sposób jest błędny, nic nie wnosi,nie edukuje, daje chwilę sławy,ale złej sławy oprócz fejmu wokół siebie jako przywódcy nic w sprawę nie wnosi. Nie chcę być politykiem, a tylko tacy aspirują w ten sposób. Kolejny pasożyt społeczny nie jest nam potrzebny.
Zresztą wyjaśnij mi co bym osiągnął? Gdzie widzisz sens w działaniu siłowym? Działania metodą strajkową były dobre w czasach komunizmu/socjalizmu, czyli w tych, w których zatrzymali się przedstawiciele związkowi tego zawodu. Dziś to się nie sprawdza, w czasach wolnego rynku zarobki mają być równoważne z efektywnością pracy i wpływami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
0 / 0

@Hazik
1. Protest można przeprowadzić spokojnie i kulturalnie.
2. Chcąc zmienić przepisy musisz być politykiem albo mieć na nich wpływ.
3. Protest się przeprowadza nie w celu zdobycia sławy, a w celu pokazania sprzeciwu i próby doprowadzenia do negocjacji.
4.Nie każdy polityk jest pasożytem.
5.Nigdzie nie wspomniałem o działaniu siłowym (nie mówiłem nic o zostaniu zamachowcem i wybiciu polityków).
6.Strajki i protesty były są i będą dobre tak długo jak długo działają
7."w czasach wolnego rynku zarobki mają być równoważne z efektywnością pracy i wpływami" myśl świetna ale jak sprawić żeby przestała być mrzonką ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 1

@Sanjzu
1. Tak można, ale taki protest nawet nie zostanie szumem informacyjnym, media liczą na poklask.
2. Nie nie muszę, większą władzę ma nie ten,któremu pozwolono ja sprawować, lecz ten, który krzewi idee, najpotężniejszą broń w dziejach ludzkości. Dlatego właśnie działa się metodą małych kroczków.
3. Pod warunkiem,że robisz to we właściwym miejscu i w sposób , którym sobie nie szkodzisz, tu przykład górników, którzy zamiast protestować np. w strajku włoskim czy działaniem na holding węglowy urządzają sobie wypady na sejm i odstręczają ludzi od idei, demolując miasto. Takim działaniem sami tworzą sobie wrogów, takich np. jak ja.
4. Wskaz chociaż jednego, jednego jedynego uczciwego i realizującego swoje pomysły i wolę obywateli, nie wole partii.
5. Źle rozumiesz użycie siły, nie każde działanie to bezpośrednia przemoc fizyczna, zastraszenie to również rozwiązanie siłowe. W końcu wyprowadzenie ludzi na ulicę i blokady sejmu to rodzaj zastraszenia.
6. Działają ale to krótkowzroczne działania, ty swoje ugrasz kto inny straci, pal sześć lub raczej dobrze jeśli straci faktyczny winny, czyli wszystkie pociotki zatrudnione na kopalniach przez partyjnych lub związkowych kolegów. Gorzej jeśli nastawisz przeciw sobie społeczeństwo, bo to od nich zabieżesz, a winnemu głos z głowy nie spadnie.
7. Pracą u podstaw, wpierw częściowa prywatyzacja,likwidacja zbędnych stanowisk, propozycje prawdziwych i realnych zmian, a nie krzyczenia daj. Przekonywaniem społeczności, że to ty jesteś poszkodowanym i wywalczeniem siły poprzez zakorzenienie ideii, jak mówiłem wyżej najpotężniejszej znanej ludzkości broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 5

Każdy kraj ma swoich czarnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Homer2008
-1 / 3

Już nie muszą. Już się sprzedali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

@Homer2008 A niby komu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+1 / 3

Tyle że oni mają ciężką pracę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-3 / 3

@eref88 teraz to chyba w Biedronce i Lidlu mają ciężej. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-3 / 3

Podobna strategia, zastraszyć, wymusić i zrobić z siebie ofiarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
0 / 2

@eref88 tak! może z 10% na przodku,reszta to działacze i biurowcy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem