Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
170 175
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+3 / 5

Im bardziej "prywatnie" idziesz do lekarza tym mniej się ON boi zarażenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+4 / 4

Ale jaki jest sens w likwidowaniu ? To potrafi każdy głupi.

Przecież to rząd odpowiada za służbę zdrowia, niech sprawi żeby dobrze działała.. a czy to się będzie nazywało NFZ, PKZ, CPK to nie ma najmniejszej różnicy.

Od 5 lat wydłużają się średnie kolejki do specjalistów więc efektywność rządu w poprawie standardu służby zdrowia raczej jest ujemna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Goretex Od 30 lat reformują i zreformować nie mogą.
Do tego mamy starzejące się społeczeństwo, które będzie wymagało coraz więcej opieki lekarskiej.
Ten cały socjalistyczny system państwa za jakiś czas pierd*lnie z hukiem.
Obecnie zbliżamy się do konstytucyjnego progu zadłużenia, więc trzeba będzie obniżyć wydatki, lub podnieść podatki (co już się dzieje).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

To wina obywateli. Będą narzekać na publiczną służbę zdrowia i ubolewać, że muszą się leczyć prywatnie za swoje pieniądze ale jeśli ich zapytać czy chcieliby dostać do ręki składki płacone z pensji na NFZ to natychmiast mówią, że nie.
A prawda jest taka, że większość nie "służby" (warto pamiętać!) a ochrony zdrowia jest w rękach prywatnych. Nie wierzycie? To sprawdźcie do kogo należy Wasz POZ czyli lekarze pierwszego kontaktu/rodzinni. I ten wielki napis nad wejściem NFZ oznacza tylko, że usługi są refundowane przez NFZ. Dlatego taniej dla nas byłoby wyeliminować urzędników-pośredników i ubezpieczać się zdrowotnie samemu. Tylko wtedy zapewne masa kombinatorów i nieudaczników zamiast na polisę wydałaby kasę na piwo i tipsy a potem skomlała "premierze pomóż?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
+2 / 4

Ten kto pisze takie głupoty powinien iść siedzieć. Koszty specjalistycznych zabiegów i operacji są większe niż wizyta u specjalisty za 150 zł, są to setki tysięcy złotych, których często ludzie nie muszą płacić bo lekarz specjalista u którego byli za 150 zł zleca, zabieg na NFZ. W krajach które nie mają NFZ funkcjonują ubezpieczenia zdrowotne które de facto maja zakresy w jakich przypadkach/chorobach obowiązują. Jak Twoje ubezpieczenie nie obejmuje czegoś to bulisz z własnej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem