Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
8 22
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+1 / 7

@nielubiepisu czyli co zakazujemy posiadania noży? Ewentualne licencję dla zawodowych kucharzy?

Naprawdę?

W ten sposób chciałeś argumentować przeciwko posiadaniu broni? Proponuję ci poddać się dobrowolnie kastracji jako, że posiadasz narzędzie gwałtu jesteś potencjalnym gwałcicielem, a kto może przewidzieć co ci w przyszłości odwali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-3 / 3

Wtedy mielibyśmy ciekawsze serwisy prasowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
-1 / 3

No ba! Przecież w każdym spożywczaku, tuż obok mamby i lizaków, leżałyby kolorowo opakowane glocki, magnum 44 i jakieś AK47 w promocji. Taki 8-latek mógłby sobie pomyśleć - "Kulna, piwka i szlugów jeszcze mi nie sprzedadzą, ale za drobne od babci mogę sobie kupić Benelli M5, zaniosem go do skoły i rośpierdziele paru gupich kolegów"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

Ewentualna broń palna jest dozwolona od 18 roku życia (tj od tego wieku można robić na nią pozwolenie).
Poza tym jest pewien rodzaj broni palnej na którą pozwoleń nie ma. Czarnoprochowce. Wytłumacz mi kolego, dlaczego ta uczennica użyła właśnie noża a nie czarnoprochowca, który wg ciebie jest tak łatwo osiągalny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ab_be
-2 / 2

Zakazać noży! XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xyper
-2 / 2

argument że ktoś zaatakował nożem, bo nie miał dostępu do broni pada, bo czarnoprochowa jest powszechnie dostępna i zabija tak samo dobrze. W PL gdyby był dostęp do broni to i tak niewiele osób by ja miało bo to nie jest tania zabawa, w 5min na strzelnicy 200zl może pójść lekko, kogo na to stać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 2

banda tępych januszy nie zrozumiała przesłania a domagają się uproszczenia prawa dla posiadania broni . otuż łajzy, swobodniejszy dostep do broni , to więcej broni na rynku, więcej broni,w domu i więcej nielegalnej broni, statystycznie to większa możliwośc wyniesienia broni przez małolatów z domu gdzie rodzic nie upilnuje takiej broni ,a więc wasze dziecko nie przygotuje się na taką ewentualność bo skąd, ale małolat który sobie to zaplanuje na pewno taką broń przyniesie do szkoły - więc łajzy, nie dbacie o dobro swoich dzieci tylko myslicie o swoich wątpliwych przyjemnościach , chyba że jakiś jełop napisze mi że będzie warował z dzieckiem w szkolnej ławce dzień w dzień .
Wy najpierw powinniście się leczyć ze swoich kompleksów
@xyper @ab_be @rafik54321 @Mizantropix @Tibr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2020 o 9:06

avatar Mizantropix
-1 / 1

@nielubiepisu Nutelli Ci zabrakło? XD Możesz pokazać jakieś fakty odnośnie do tych statystyk, czy tylko Ci się wydaje, że coś być może? Najlepiej na Europejskich krajach ze swobodniejszym dostępem. Również gorąca prośba o niemierzenie całego społeczeństwa miarą własnej inteligencji. Takie podejście jest błędem poznawczym. Nie wszyscy ludzie lądują tak nisko :) Pamiętaj oczywiście podpisać petycję o zakazanie noży. Widelce też na wszelki wypadek zakazać. Można komuś oko wyjąć :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+1 / 1

@Mizantropix matematyka się kłania -prawdopodobieństwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
-1 / 1

@nielubiepisu :) Dzięki. Wyjaśniłeś XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@nielubiepisu Powiem krótko, jeśli w Rosji skrajnie łatwy dostęp do broni palnej działa, to u nas nie ma prawa nie działać. Do tego kto tu mówi o pełnym dostępie do broni? USA grubo przegięło pałę. Ale np w Szwajcarii broni na obywatela jest nawet więcej niż w USA, a jednak strzelanin nie ma. Jakim cudem?

Wg mnie, pierwszym krokiem odnośnie broni w PL, powinno być zniesienie możliwości odmówienia przez komendanta policji wydania pozwolenia na broń palną. Dziś to ty musisz udowodnić i przekonać komendanta że potrzebujesz broni. A tak być nie powinno.
To komendant powinien powiedzieć dlaczego NIE CHCE ci go wydać. Jesteś nie karany, przeszedłeś psychotesty, masz szkolenie z obsługi - dostajesz pozwolenie i tyle.

Ile sztuk broni czarnoprochowej w PL leży i się kurzy? Kiedyś tak samo stękano o wiatrówkach (tak, były czasy że na wiatrówkę też trzeba było mieć pozwolenie).

Dopiero jako drugi krok, rozważyłbym (zależnie od tego jak skutecznie przyjąłby się krok pierwszy), dostęp do broni krótkiej i małokalibrowej, bez pozwolenia ale tylko dla osób niekaranych/nienotowanych.

Pamiętaj że przechowywanie broni palnej w PL jest bardzo konkretnie opisane. Masz ją mieć przy sobie, albo w kasetce pancernej. Zresztą znawcy broni zalecają przechowywanie w takich kasetkach również broni czarnoprochowej. Druga sprawa, że osobiście nie przechowywałbym w tej samej kasetce broni i amunicji. To po prostu durne, jedno bez drugiego jest całkiem bezpieczne.

Kiedyś też byłem tym wielkim przeciwnikiem broni, ale trochę poczytałem, trochę się dowiedziałem, mam też zamiar wybrać się na strzelnicę i jednak stwierdzam że w PL prawo ostro przegina pałę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem