Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
169 205
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
0 / 8

Już tylko pro forma sprawdzam, czy autorzy demotów w takim klimacie są z nami od wczoraj, dwóch dni czy od tygodnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-1 / 5

Rysio, Ty tak na poważnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 10

Nikt nie jest godny pouczać PiSowców, a jeśli tak myśli, to powinien dokładnie sprawdzić swoje pochodzenie, a jak znajdzie tam coś niegodnego, a znajdzie na pewno, to powinien, zamiast pouczania, zacząć przepraszać za swoich przodków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@Goretex niby tak aczkolwiek zauważ my się w pierś mamy bić za nasze kolonialne zapędy, za nasze prześladowanie mniejszości narodowych, za holokaust, za ... Itd. a jak coś próbujemy powiedzieć to dostajemy szmatą w twarz "Polska miała szansę milczeć".
Pomijając ten żałosny cyrk z LGBT to dlaczego jesteśmy traktowani jak jakiś kraj postkolonialny, a niektórzy (nie prawie wszyscy) nasi nieocenieni politycy muszą mieć swojego seniora?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr czytałeś może ten list ? Służę tekstem
https://pl.usembassy.gov/pl/list_otwarty/

Podaj choć jedno zdanie które w jakikolwiek sposób piętnuje nasz kraj....
List jak list... dyplomatyczne wyrażenie uznania dla walki, przypomnienie o prawach itp itd

Mam wrażenie, że PiS zachowuje się po prostu jak ktoś kto ma coś na sumieniu, szczuł na środowiska LGBT (wiadomo, że tylko na ideologię, bo tak to kocha wszystkich gejów, lesbijki itp) i teraz każdy taki tekst odbierze jako atak na siebie.

Serio uważasz, że jesteśmy traktowani jak kraj postkolonialny ? A może to właśnie tylko te złe wiadomości są tak nagłaśniane i wykorzystywane przez PiS do "budowania jedności w oblężonej twierdzy chrześcijańskiej ostoi".

Czy jeśli Unia zwraca nam uwagę (PiS powie, że nas poucza) na uchybienia w stosowaniu prawa, czy na upolitycznienie pewnych organów, to oznacza, że mamy jej wierzyć na słowo ? Jasne że nie.. tam też są frakcje, sympatie, siły polityczne, tyle że przypadkiem można znaleźć w takim unijnym materiale konkretne przypadki gdzie sędziowie, prokuratorzy itp byli w różny sposób szykanowani w momencie, gdy nie działali zgodnie z linią władzy a własnym sumieniem (PiS doda, że ubeckim)

Nie zastanawia Cię czemu izba dyscyplinarna ściga za koszulkę Konstytucja a nie ściga osób z afery hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości ? (PiS powie, że to nieprawda, bo przecież Onet jest niemiecki)

Prawda to prawda.. nie ma narodowości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Goretex odniosłem się do całokształtu nie do cyrku z LGBT który PiS wykorzystał na własny użytek, a aktywiści mu w tym wspaniałomyślnie pomogli;)

Natomiast historia nauczyła mnie kliku rzeczy, między innymi tego, że ilekroć ktoś zwracał się o pomoc w celu zaprowadzenia praworządności i rządów prawa to miało to fatalny skutek dla Polski i Polaków, stąd uważam, że sprawy rozwiązuje się we własnym gronie.
Jedynym bodajże przypadkiem gdzie "bratnia" pomoc w zaprowadzeniu porządku przyniosła korzyści Polsce to kazus Kazimierza Odnowiciela jednak jest dość istotna różnica pomiędzy tym przypadkiem, a np. Targowicą, która powinna uczyć czym kończy się poszukiwanie sojuszników dla wewnętrznych celów. Sojusze są tyle warte ile wartości ma własna siła, jeżeli osłabiasz swój kraj to nie licz na pomoc sojuszników bo nikt nie będzie chciał "umierać za Gdańsk" jeśli wiesz o czym mówię w cudzysłowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr Też uważam, że sprawy rozwiązuje się we własnym gronie, najlepiej w wyborach, ale ignorowanie sygnałów z zewnątrz jest bez sensu. A już reagowanie na nie w sposób przesadny, jakieś głupie aluzje do przeciwnej strony, że "u was biją murzynów" nie służy budowaniu dobrych relacji.

Zresztą na naszym podwórku wiele problemów PiS sprowadza specjalnie do poziomu emocji, bo merytorycznie leży i kwiczy. Jakie znaczenie mają jakieś zewnętrzne apele i analizy skoro sami na co dzień widzimy jakie wały są kręcone ? Co najwyżej potwierdzają nasza diagnozę.

A co do tego czy Unia ma prawo ? Ma tylko takie prawo jakie jej sami daliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 2

A jest coś z przed naszą erą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+1 / 1

czy jakakolwiek z tych informacji zmienia naszą sytuację ?.... mamy patologiczny, łamiący w arogancki sposób prawo, niszczący polską gospodarkę pisowski rząd. każda pomoc z zewnątrz ma szansę zmniejszyć szkodliwość tych pasożytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@tenqoba To nie pasożyty. Jest gorzej. To choroba autoimmunologiczna. To trzeba leczyć, nie pozbywać się. To niestety też Polacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem