Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
605 608
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F falsen
+15 / 15

hmm i co dalej? Problem śmieci w wodzie wynika wprost z tego, że na zacofanych technologicznie wybrzeżach nie ma punktów utylizacji, profesjonalnych wysypisk itp. więc śmieci są składowane na brzegu oceanu lub są do niego bezpośrednio wrzucane. To są wiecznie płonące wysypiska i tylko spalanie zmniejsza ich ilość (zanieczyszczając powietrze). Nie ma innej opcji, bo nie ma zakładów, do których te śmieci mogłyby trafiać.

Więc się zastanawiam, gdzie ta barka i jak długo wiezie te śmieci i co z nimi robi. Bo oczywiście doceniam wysiłek i zaangażowanie, ale to jak podstawianie szklanki pod przeciekający dach. Nic nie da, jeśli nie naprawisz dachu i woda nie przestanie się lać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+4 / 4

@falsen
no niestety, swietnie to ujales, nalezy likwidowac przyczyne. rzady krajow rozwinietych powinny wspierac albo wywierac naciski na pozostale kraje w miare mozliwosci. np sa programy zywnosc za rozbrojenie to mogla by byc zywnosc/technologia za eko reformy. poza tym trzeba budowac swiadomosc i robic kampanie edukacyjne i to nie tylko w krajach 3ciego swiata ale i u nas! wystarczy pochodzic po lasach zeby zobaczyc mase smieci :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zember1001
0 / 0

jak przyjedzie nad nasze polskie morze to przez kilka dni bedzie stał w miejscu a mimo to codziennie bedzie 55t odpadow wyciągał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

Tego typu wynalazki zwykle dobrze wyglądają na papierze. Pytanie czy taki stateczek za rok sam nie będzie się nadawał do utylizacji i nie mam tutaj na myśli umycia paneli, czy reszty kadłuba, a mechanizm zbierania, który w środowisku morskim nie popracuje zbyt długo. A także o to, czy pierwszy większy sztorm go nie zniszczy. Zbyt delikatnie to wygląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justnoonee
0 / 0

55 ton dziennie wyciąga, to dobrze. Ale problem jest w tym, ile ton w ciągu dnia trafia do oceanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
0 / 0

Wymyśli rakietę na wodę morską ktora zabierze te śmieci w stronę słońca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Right2000
-1 / 1

Greta i tak jest najlepsza, ona chociaż rzuciła szkołę i umi music hał der ju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem