Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
537 546
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F konto usunięte
-2 / 52

Ok, dziewczyna może jest niedojrzała i za wcześnie została matką, powinna się jeszcze bawić i szaleć zamiast zakładać rodzinę.

Natomiast jest tu tez inna lekcja. Warto słuchać potrzeb partnera, pytać go czy jest szczęśliwy/szczęśliwa, czego by chciała, co by zmieniła. Gdyby ten chłopak wiedział, że ona potrzebuje się wybawić, to być może dałoby się czasami zostawić dziecko z dziadkami i wziąć dziewczynę na koncert, do klubu lub na dyskotekę.

Bo to co nas czyni szczęśliwymi nie zawsze jest źródłem szczęścia dla drugiej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 października 2020 o 12:49

T Tibr
+40 / 44

@fak_dak druga lekcja może warto artykułować wpierw jasno swoje potrzeby, bo jak słuchać i rozumieć "gdybyś naprawdę kochał to byś wiedział"? XD
Komunikacja musi działać w obie strony.
Być może tak się stało w tym przypadku. Tam gdzie jeden z partnerów jest nie dojrzały, tam drugi mimowolnie będąc dojrzalszym przejmuje rolę (jak starsze rodzeństwo gdy braknie rodziców musi stać się tym "dorosłym") tego który musi o wszystkim myśleć - często to też kobiety stają się taka głową rodziny gdy mężczyzna jest lekkoduchem. Wtedy takiemu facetowi mówi się "dorośnij masz żonę i dziecko" i albo dorośnie albo ... pojawia się kolejna rodzina dysfunkcyjna.
Ergo teraz ktoś powinien jej powiedzieć "obudź" się, musisz ponieść konsekwencje swoich czynów albo stocz się ale oszczędź dziecko i mu nie odbieraj go.
Niestety żyjemy w czasach ludzi z syndromem Piotrusia Pana, takie wychowanie bez odpowiedzialności idealny kandydat na socjalistę, któremu się należy, bo przez system nie mógł się w pełni rozwinąć i realizować, wina patriarchatu, męża, rodziców, nauczycieli, tylko nie jej/jego samego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+6 / 22

@Tibr Ale ja nie wybielam tej dziewczyny. To ona jest niedojrzała, a nie jej partner. To ona rozważa zdradę. Natomiast warto pamiętać, że jest wiele sytuacji, gdy jedna osoba jest przekonana, że w związku jest wszystko OK, a druga cierpi bo nie potrafi nazwać głośno swoich sfrustrowanych potrzeb. Potem dochodzi do rozstania i pierwsza osoba jest zaskoczona, bo wszak było dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 6

@fak_dak ja też nie twierdziłem, że wybielasz, komunikacja nie jest łatwa xD
Zauważyłeś sedno ludzie zamiast rozmowy i próby ratowania związku wolą spalić most, niby najtrudniejsze rozwiązanie, a tak naprawdę najprostsze. Zamiast próbować naprawić to co działało, a się zepsuło biorą nowe często w finale gorsze.
Były takie badania w US (jak to u nich xD) na temat drugich związków. Wyszło z nich, że faceci znajdujący nowe "żony" wybierali wręcz kopie swoich pierwotnych żon ale gorsze, tzn. wszystkie cechy tych pierwszych były spotęgowane u drugich;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+11 / 17

@fak_dak
To zrycie mózgu dziewczyny nic innego. Takiej nie dogodzisz... Jeśli jest za młoda na dziecko i powinna się bawić to po kiego je robiła? Jeśli che imprezować to po co zadaje się z domatorem. A skoro się z nim zdawała i ma z nim dziecko to czy go kiedykolwiek kochała skoro szuka innego czy to tylko frajer jaki m ją utrzymywać.? Już sam fakt co robi to efekt zrycia mózgowego ,cwaniactwa i dwulicowości obłudy i oszustwa. Rozumiem że ktoś może być nieszczęścliwy w związku. Nic nie mam przeciwko rozwodom , Ale najpierw się mówi sorka to nie to Adijos , a potem dopiero szuka się nowego rozrywkowego bolca. A nie odwrotnie. Choć może to moje wypaczone postrzeganie bo z obserwacji widzę że ludzie właśnie zachowują się dwulicowo a potem latają do kościółka do spowiedzi i uważają że nic się nie stało bo wyrecytowało się wierszyk .. Dziecinada. A potem dzieciak rozbitą rodziną za to płaci
Teraz gościu wyszedł na frajera jakiego taka szmata wrobi w utrzymywanie bachora będąc z dzidowcem jaki posuweć będzie panienki na pęczki a potem ją rzuci jak się mu znudzi ... bo z moich obserwacji tak wynika przy czym na ogól kolejność jest odwrotna najpierw dzidowiec albo bandzior bo on najmocniej kocha a potem potrzebny solidny tatuś dla bąbelka jaki da poczucie bezpieczeństwa i dom.
Poza tym kobiety maj nierealny sposób patrzenia na świat .. małżeństwo to nie ciągłe randkowanie czy miesiąc miodowy ciągnący się w nieskończoność

@Tibr TA.. mniej więcej tak pokolenie Piotrusiów panów i księżniczek na ziarnku grochu..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 4

@killerxcartoon u nas to taki paradoks, że ludzie jeszcze zanurzeni w PRL (choćby tylko piętą) z zaniżoną samooceną wychowali, wychowują łudzi z zawyżoną samooceną, oderwanych od rzeczywistości wmawiając im, że wszystko im się należy bo istnieją i są wyjątkowi, bo są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 2

@fak_dak - a mój wniosek jest zupełnie inny - trzeba dobrze poznać kandydatkę/kandydata na drugą połówkę ZANIM się podejmie decyzję o związku, a tym bardziej dziecku. Gdyby tak zrobił facet tej laski, to dałby sobie spokój zanim został rogaczem i kandydatem do płacenia alimentów. Laska natomiast nie miałaby dziecka, tylko dawałaby w pompę na dyskotece. I wszyscy byliby szczęśliwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+1 / 1

@Quant Biorąc pod uwagę wiek obojga i staż związku to myślę że można bezpiecznie założyć, że to była wpadka i ślub "dla dobra dziecka", więc chyba ciężko się zastanawiać, czemu ktoś dobrze nie poznał partnera przed wejściem w to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+13 / 15

"Poznałam chłopaka i od tygodnia piszemy ze sobą. Chyba się zakochałam...". Miłość w sieci - w sieci miłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
+5 / 5

E tam, zauroczona tym nowym. Żeby się zakochać trzeba tego kogoś poznać. Pytanie czy ona tego obecnego naprawdę kocha, czy jest z nim z przyzwyczajenia. Bo stereotyp - trzeba kogoś mieć. No i jest przecież dziecko - ofiara niedojrzałości matki (a może obojga rodziców).
Tutaj potrzebna jest szczera rozmowa z obecnym partnerem. Piszę, że on jest ...za bardzo odpowiedzialny... Może ona z tego powodu czuję się mniej ważna, niedoceniana?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+2 / 2

@Ixpire1234 'Może ona z tego powodu czuję się mniej ważna, niedoceniana?' To może niech go odciąży z tymi obowiązkami, to będzie miał więcej czasu na wymyślanie rozrywek i problem się rozwiąże? Przepraszam, ale zawsze jak słyszę że ktoś narzeka że ma nudnego partnera/partnerkę to mnie k*rwica bierze, bo to są w 95% przypadków osoby pozbawione jakichkolwiek zainteresowań i niewnoszące do związku niczego, siedzące na tyłku i czekające, że druga połówka będzie ich całymi dniami zabawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
+1 / 1

@DexterHollandRulez Zgadzam się z tobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+15 / 23

Ja pierdziele, jaka tępa dzida. I takich idiotek jest coraz więcej. Facet się stara, jest ogarnięty, to laska pójdzie do jakiegoś lumpa. Zasądzi mu jeszcze alimenty, weźmie 500 + i będzie się bujać od jednego konkubenta do drugiego, a dziecko będzie odbijane między kolejnymi "wujkami". A ojciec, któremu sąd nie przyzna przecież opieki, będzie cierpiał i rwał sobie włosy z głowy patrząc na swoje dziecko, któremu niszczy życie nieodpowiedzialna matka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+12 / 18

@matek1998 Znam takie tępe dzidy w każdym wieku. I młodsze i starsze. Niedawno sąsiadka, ok 35, poszła w długą z jakimś gachem. On został z dwójką dzieci. I generalnie jak widziałem te dzieci pod blokiem to zawsze z nim. Jak masz dzieci to czas się ogarnąć. Nie potrafisz to pobaw się. Ale nie zdradzaj partnera i nie zabieraj mu dzieci a tak to się najczęściej kończy. Inna koleżanka żony tak właśnie zrobiła. Facet widuje córkę okazjonalnie, a matka ma ją w dupie. Dziecko rośnie jak chwast na ugorze. Nic z niej nie będzie. A walczył o to żeby nie zostawiać u głupiej matki. Może ci się to nie podobać co pisze, ale tak to widzę. Laska zamiesza kolesiowi w życiu, zajdzie z nim, potem oleje i zabiera dziecko. "A ty frajerze płac". Wg mnie to większe skuwy****ństwo jakie można zrobić drugiej osobie. I znam takich kolesi. Na prawdę porządni goście. Tylko mieli pecha w życiu trafić na lafiryndę. Dziwne jakby faceci robili to samo kobietom, to by byli ostatnimi świniami. Jakby znaleźli sobie nową kobietę i zostawili żonę samą zabierając ze sobą dzieci, zostawiając ją w depresji? Też byś takich bronił. Czy tylko kobiety mają takie fory, że "ok nic się nie stało, to zły świat ją taką uczynił".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+8 / 16

@matek1998 Wszystko ok, ale jakby dwudziestolatek, zostawił kobietę z dzieckiem dla innej, to też by go tłumaczyli w ten sam sposób? Że chłopak się nie wyszalał, ma prawo, w związkach bywa różnie? Czy objechano by go od góry do dołu? A jakby jeszcze zabrał od żony dziecko i zaczął nowe z życie z kochanką, bo miał taki kaprys. A w domu została samotna, smutna kobieta. Też by go inni bronili? Raczej nie.
Ja wiem, że w związkach bywa różnie, ale tu laska sama pisze, że jej się nudzi i szuka bolca na boku. Mimo, ze ma ogarniętego faceta (o czym też sama pisze). I w tej sytuacji, też odwróć role. Np. facet pisze, że ma mądrą, ogarniętą dziewczynę, mają dziecko, ale mu się nudzi i szuka dupy na boku. Też będzie git? Bo koleś się nie wyszumiał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 października 2020 o 22:32

avatar Uhtred
+7 / 11

@profix3 w punkt. Tłumaczą ją bo kobieta więc chcą wyjść na dżentelmenów którzy wiedzą jak się taką zająć albo są kobietami które oczywiście rozumieją. Teraz czekam aż ktoś odpowie na twój ostatni komentarz. Nie licząc mnie oczywiście. Póki co, jakoś nie widać. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 października 2020 o 4:29

P profix3
+3 / 5

@Uhtred Może taki dżentelmen jeden z drugim mieliby chrapkę na znudzoną panienkę, wyciągną pomocną dłoń, pobzykają, rozwalą małżeństwo i się zmyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Uhtred
+2 / 4

@profix3 Łooo panie nie brakuje takich. Temat rzeka. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
-5 / 9

Ryzykuj! Kto nie ryzykuje nie pije szampona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

@Dordi są grupy na fejsie wrzucające wyznania madek. Mam to gdzieś dodane do grup. A szalone madki wypisują takie historie na wielu stronach, choć też głównie na fejsie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michaswnc
+9 / 9

oczywiście że zaryzykuj ! nie marnuj obecnemu chłopakowi życia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
+6 / 10

Jak taki porządny chłopak mógł się związać z taką labadziarą.
Poza tym ciekawe czy ona wychodziła z inicjatywą i robila mu jakies przyjemności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+7 / 7

@morowindus oczywiście że nie, to on ma się starać, bo ona jest księżniczką... :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CrazyIvan
+3 / 3

O ku**wa to tak samo jak z moją!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+8 / 8

Za każdym razem jak pisałem, że uczciwy, słowny, kulturalny mężczyzna na którym można polegać jest dla kobiet NUDNY, to byłem minusowany.
Niestety tak jest - każda kobieta w mniejszym lub większym stopniu oczekuje od faceta częstych zmian, niespodzianek, ciągłej ekscytacji, inaczej będzie się źle czuła w związku. Coś musi się ciągle dziać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+3 / 7

To wszystko jest wynik tego, że kobiety są współcześnie totalnie rozpieszczone i mają tak zryty układ nagrody w mózgu od dobrobytu, życia na lajcie i nadskakiwania im przez społeczeństwo, że potrzebują ciągle nowych bodźców. Jakby taka dziewczyna wychowała się na wsi, dostała porządny fpjertol od życia, zaznała ciężkiej pracy (nie chodzenie w damskiej marynarce do korpo i spotkania menadżerów, wideokonferencje piertolenia o niczym) to doceniłaby, że znalazła osobę partnera, który okazał się wsparciem w takich prozaicznych sytuacjach jak obowiązki domowe. Niestety współczesne księżniczki nigdy nie zaznały w życiu trudu, biedy, dyskomfortu, skromności i ciężkiej pracy w polu, a dobrobyt kobietom nie służy, bo ośrodki nagrody w mózgu jej wariują i receptory dopaminy dostają piertolca. Jak ktoś od najmłodszych lat posmakuje trudów życia to doceni takie proste rzeczy, którymi sobie miejskie paniusie smartfonowe, karierowiczki po zarzadzaniach, marketingach, public relations, turystykach, pedagogikach i innych gófnach nie skalały rąk. Dlatego właśnie kończy się tak, że lądują z jakimś pseudogangsterem z brzuchem piwnym, rozlazlym tatuażem i wyrokami na koncie za pobicia i lewe interesy, bo mają bodźce jak np. misia zwija policja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O one112
+1 / 1

Niech mają patoli. To też jest potrzebne naszemu społeczeństwu. W końcu taki dzieciak będzie tworzył najniższą i najliczniejszą warstwę społeczna- roboli. Ludzi dzięki którym produkty potrzeb codziennych są tanie. Bo im nie trzeba płacić dużo. Bo nie mają prawie żadnego wykształcenia ani umiejętności. Bo dziedziczą to po rodzicach. I przynajmniej jeden rodzic im wpaja że nie trzeba pracować nad sobą. Że są diamentem. Że są idealni i świat to musi zobaczyć. i bum. Pracodawca nie pochwali tego zachwytu, ale nic innego niz gownopraca nie zostaje. Oni dorosną i schemat się powtórzy. Albo będzie gównopraca, gównopartner i patola, albo znajdzie sobie kogoś porządnego do zrobienia dziecka, potem jakieś spatolenie i od nowa. Voila!
Ci którzy się wyrwali z tego błędnego koła patologii będą liczyli że właśnie tacy ludzie będą dla nich pracować. Prości i zastępowalni.
Każdy jest potrzebny w tym kręgu życia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 1

masz pan rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szatol1
+3 / 3

jaka Jessica.
Brak słów.
Zostaw córkę z tym ogarnietym i Wypier.....aj szmato na ruchań..o
Nie psuj mu życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasiekii
0 / 4

Wrzucanie wszystkich kobiet do tego samego worka razem z Jessicà w rôżowych szpilkach jest jak stwierdzienie , że każdy facet to świnia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O one112
+2 / 4

Może zamiast winylowych psychoanaliz i rozpatrywania tego jako problem społeczny zaproponuje proste rozwiazanie:
Weź znajdź sobie jakieś hobby zamiast nudzenia się w domu i wynajdywania problemów. Lubisz kotki? Zacznij się udzielać na Okocim forum. Lubisz sztukę? Zacznij z nią obcować w takiej formie jaką lubisz. Lubisz muzykę? Zainteresuj się głębiej.
Ooo.... Masz kaszojada i to Twoje jedyne zajęcie? Może dowiesz się o jego rozwoju i postarasz się znaleźć gry/zabawy rozwijające dla niego.
Brak Ci w życiu akcji? Może komputer albo konsola?
Szkoda że jedyną rozrywką w życiu takich ludzi to ruchxxxko....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Forget_about_it
+1 / 1

Łapanie bolca za 3, 2, 1...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+1 / 1

Mam szczerą nadzieję, że to troll.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 1

@DexterHollandRulez
Mam dla Ciebie złą wiadomość...
A na poważnie - nie wiem czy to troll, ale dziewczyny w podobny sposób myślące istnieją, jest ich wręcz zatrzęsienie. One muszą mieć ciągłą ekscytację, porządny, opiekuńczy facet im tego nie da, jest dla nich nudny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+1 / 1

@mooz Owszem, istnieją, na jedną się kiedyś sam miałem nieszczęście "złapać" (bez dzieci i ślubu oczywiście). Moja nadzieja jest związana z tym, że to nie jest powszechne, i że nawet jeśli ktoś ma taką mentalność to przynajmniej się do tego nie przyzna głośno, jakby to było coś normalnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem