Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
143 164
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
+2 / 10

Przydałoby się źródło bo ani przemówienia znaleźć nie można, ani nie uwierzę bez dowodów, że wysoki rangą (w czasie wojny) pracownik ministerstwa spraw zagranicznych uczestniczył w pacyfikacji powstania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 7

@Goretex Ale co negujesz, ze amerykanie ukrywali zbrodniarzy?
Heinz Reinefarth (ur. 26 grudnia 1903 w Gnieźnie, zm. 7 maja 1979 w Westerland) – niemiecki wojskowy, od 1932 członek NSDAP, SS-Gruppenführer i Generalleutnant der Waffen-SS. Zbrodniarz hitlerowski, odpowiedzialny za liczne zbrodnie wojenne, popełnione przez wojska niemieckie podczas tłumienia powstania warszawskiego.
Po wojnie zachodnioniemiecki polityk. W latach 1951–1967 burmistrz miasta Westerland, w okresie 1958–1967 poseł do Landtagu Szlezwika-Holsztynu.
Nigdy nie poniósł odpowiedzialności za popełnione zbrodnie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Heinz_Reinefarth

Tego na pewno znasz, choć nie koniecznie jego niechlubna przeszłość:
Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun (ur. 23 marca 1912 w Wirsitz, obecnie Wyrzysk, zm. 16 czerwca 1977 w Alexandrii, Wirginia, USA) – niemiecki uczony, konstruktor rakiet; podczas II wojny światowej współtwórca pocisków balistycznych V2, członek partii nazistowskiej, oficer SS; po wojnie czołowy współtwórca programu kosmicznego Stanów Zjednoczonych, pionier podboju kosmosu.
16 kwietnia 1943 roku w obecności szefa SS Heinricha Himmlera i szefa resortu zbrojeń SS-Obergruppenführera Emila Mazuwa, na wniosek von Brauna zadecydowano o utworzeniu szeregu obozów i podobozów w sztolniach i tunelach podziemnych KL Mittelbau Dora. Przy produkcji rakiet w zakładach obozu koncentracyjnego Mittelbau-Dora wykorzystywano tysiące przymusowych robotników; około 25 tysięcy nie przeżyło tego okresu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 października 2020 o 23:50

G Goretex
+2 / 8

@wojekwiesiek Skup się na democie i znajdź dowód na to że to prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-4 / 10

@Goretex Dostałeś dowód, iż amerykanie zbrodniarzy ukrywali, i nawet mianowali na wysokie stanowiska, a że chciałbyś amerykanów tradycyjnie bronić, a nie ma jak... cóż, takie są fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2020 o 2:57

G Goretex
+2 / 10

@wojekwiesiek Czyli nie masz dowodów, że to prawda. Szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 8

@Goretex skoro Amerykanie pomogli w oczyszczeniu go z tych zarzutów to dowody już nie istnieją.
Prawda jest taka, że wieku nazistów dożyło spokojnej starości w Austrii czy w Niemczech będąc wysokim urzędnikami, burmistrzami miast. Był szefem działu propagandy, więc nie był to zwykły urzędnik i dobrze wiedział jak "produkować" informacje.
Doprawdy "nawrócenie" nie jest normą, a wyjątkiem. Boa nie zmienia swej natury pomimo, że niektórzy uczynili z niego domowego zwierzaka gdy nadarzyła się okazja nie raz był przypadek gdzie udusił właściciela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+3 / 7

@Tibr Z zarzutów że pracował dla hitlerowskich Niemiec nikt go nie oczyścił, bo pracował dla nich. To sobie spokojnie można odszukać.

Ja jedynie proszę o jakikolwiek w miarę wiarygodny dowód na to, że:
- brał, jako pracownik ministerstwa spraw zagranicznych czynny udział w pacyfikowaniu powstania
- wygłosił przemówienie w którym padło to stwierdzenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+1 / 1

@wojekwiesiek Napisałeś prawdę i padłeś ofiarą 5 kolumny . To jest najlepszy dowód na prawdziwość demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2020 o 12:13

A AZA193
-3 / 11

Miał rację ten naród nie powinien istnieć. Zero solidarności i dążenia do wspólnego dobra by wszystkim żyło się lepiej. Za to powszechny jest nepotyzm, kolesiosiostwo, byle się dorwać do koryta, Polak Polakowi wilkiem na każdym kroku. Za granicą to samo obcokrajowiec ci pomoże a Polak tylko okradnie i oszuka. Czemu nie może być normalnie, że pomimo kłótni są wyższe cele np. wzrost ekonomiczny kraju a co za tym idzie poprawa życia wszystkich Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

@AZA193 świat zaczyna się naprawiać od siebie, najlepiej od posprzątania własnego pokoju (czytaj życia).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@AZA193 Patrząc na poczynania naszych rządów, a w szczególności obecnego oraz że ponad połowa, którym się chce cokolwiek głosuje wciąż tak samo nie zważając na setki przekrętów.
Z drugiej strony ten mit o taniej sile roboczej - Niemcy z NRD mogą powiedzieć to samo więc się to kupy nie trzyma...
...a biorąc pod uwagę, że autor demota jest z nami od dziś !!! to mi tu coś pachnie przygotowanym dobrze trollingiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AZA193
+1 / 1

Ja mam w miarę porządek (martwię się o przyszłość moich dzieci) ale by w tym kraju cos zmienić politycznie trzeba zapisać się do partii a to jest bagno, z lewa prawa i centrum. Chciałbym iść do urzędu np. skarbowego nie z obawa że mi karę dadzą ale pomogą w rozwiązaniu problemu, nie chce się bać że znowu klient mi nie zapłaci a państwo stwierdzisz że to mój problem ale od niezapłaconej faktury VAT i cit trzeba zapłacić. To jest paranoja. Już nie wspomnę o służbie zdrowia i oświacie. Czemu ego i własne zachcianki są ważniejsze od dobra kraju. Czemu Czesi mogli sprzedać Skodę VW i teraz są potentatami w klasie średniej a mu mieliśmy inwestora z d... czemu buduje się blok węglowy w Ostrołęce za 1,5 mld złotych który już wiadomo że nie będzie dokończony. Czemu nikt za to nie odpowiada , 70 mln Sasina w błocie i co i nic. Płakać się chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+4 / 4

@AZA193 ale zdajesz sobie sprawę że ci co nas ze sobą skłócają zawsze byli na usługach obcego kapitału?
Jaaasne, obcokrajowiec ci pomoże a Polak okradnie, dalej sobie wmawiaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 2

Czemuś biedy? Boś głupi! A czemuś głupi? Boś nie rozróżniasz podległości gospodarczej od współpracy gospodarczej. Podlegli byliśmy Moskwie do 1989 roku kiedy nie było wyboru czy eksportować do nich czy nie, a z Niemcami obecnie współpracujemy gospodarczo (i nie tylko). Nie jesteśmy im podlegli, a co jedynie od nich zależni gospodarczo ale wyłącznie z własnego wyboru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 6

Przecież to jest kompletny stek bzdur… Zwłaszcza to o warszawskim Getcie i Piaśnicy… Nie wiem, autorze, czy jesteś świadomym trollem siejącym dezinformację, czy durniem, który uwierzył takim trollom.

Do pozostałych - zajrzyjcie to artykułują temat Kiesingera w Wiki (po polsku jest bardzo krótko, ale po angielsku i niemiecku dość obszernie).

Demot kłamliwy i paskudny, do skasowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 4

Dzięki za minusik, autorze tego "demota", a teraz może jakieś argumenty, zakłamany trollu? :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+1 / 1

Wszystkie potęgi gospodarcze budowły swoją potęgę przy pomocy taniej siły. Zaczynając od Rzymian , którzy posiadali niewolników aż po współczesne czasy : Anglia, Francja, Belgia, Holandia itd posiadały kolonie. Amerykanie tworzyli państwa bananowe w Ameryce Płd , Japończycy wyzyskiwali w Azji. Dzisiejszych czasach trzeba podporządkować sobie jakieś państwo, dobrym przykladem jest Polska. Jesteśmy bardzo licznym narodem , dużym rynkiem zbytu a mimo to nie mamy własnego przemysłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2020 o 12:34

avatar ddarek
+1 / 1

Trzeba otwarcie mówić, że Polacy są tanią siłą roboczą w Europie. Ceny są podobne ale zarobki na zachodzie są 4x większe oczywiście nie dla Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

Czyli nie trzeba mieszkać w Polsce by wyrobić sobie właściwe zdanie na temat sporej części Polaków.

Czy nie dostrzegasz SPRZECZNOŚCI LOGICZNEJ gdy w kolejnych zdaniach piszesz "zbrodniarz wojenny" i "oczyszczony ze wszelkich zarzutów". ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2020 o 14:54

W wojekwiesiek
0 / 0

@BrickOfTheWall Nie, tak działali amerykanie, mimo iż po wojnie Polacy interweniowali, by ci nam wydali zbrodniarza Reinefarth, tego nie zrobili. Gdy dwóch wysokich rangą polityków rozmawiało o tym procederze, jeden powiedział: "bronimy s.synów, czy to właściwe", usłyszał odpowiedz: "ale to nasze s,syny". Taka jest polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem