Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1034 1057
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T TarakaN
+4 / 4

i nawet corny pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+2 / 10

pytanie medyczne - czy murzyny zbłaźniły się swoją obecnością czy nie i faktycznie mieli standardowy % kompatybilności szansy by pomóc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
0 / 2

@teszwonsz Minusa dostajesz bo zadajesz pytanie z ciekawosci czy ludzie uznali, ze jestes rasista? Z tego co (malo) sie dowiedzialem to genetycznie jakies ruznice sa, ale nie sa az tak wielkie aby mialo to znaczenie przy przeszczepach organow albo transfuzji krwi wiec watpie aby przy komurkach macierzystych mialo to znaczenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+2 / 2

@teszwonsz
Kombinacje antygenów HLA występują w różnych proporcjach u różnych ras, ale to nie oznacza że na 100% są wykluczone w określonych populacjach. Po prostu szansa jest mniejsza lub większa. I zawsze się może okazać, że pasuje akurat taka osoba, która statystycznie miała mniejsze na to szanse.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2020 o 22:45

avatar teszwonsz
+1 / 1

@MalaZlaCzarownica Wszystko co napisałaś technicznie się zgadza, ale jeżeli jest sytuacja gdy biały ma prawdopodobieństwo 0.001% a czarny 0.00000000001% to ten 2 przypadek to czyste wygłupienie się, marnotrawstwo czasu i pieniędzy. (wszystkie % które podałem są przykładowe, bo jak powiedziałem nie wiem jak to wygląda)

@polm84 jeden pies, tutaj za samo zapytanie się walą minusami, byłem na to gotowy zadając pytanie. Sam zobacz mój komentarz i spostrzeżenie odnośnie tego zjawiska który napisałem zaledwie wczoraj https://demotywatory.pl/5029046

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+2 / 2

@teszwonsz
To nie są różnice rzędu 10mln razy. Bardziej rzędu HLA-xx jedna rasa - 15% , druga rasa 5%. Pamiętaj też, że zwłaszcza w USA praktycznie nie ma czarnych "czystych rasowo" poza ewentualnie jakąś śmiesznie małą liczbą świeżych imigrantów z bardzo głębokiej Afryki. Większość "miejscowych" czarnych ma ogromne domieszki "białego" DNA związanego z seksualnym wykorzystywaniem niewolnic przez właścicieli. Dziś żyjący potomkowie prezydenta Jeffersona są - wg. "amerykańskich kryteriów" - czarni. A przecież są jego potomkami.

A dobór dawcy jest trudny nie dlatego że jedna rasa ma szanse 1:1000 a druga 1:100mln, tylko dlatego że trzeba dobrać kombinację kilkunastu czynników, każdy z własnym rozkładem, plus jeszcze dochodzi coś takiego jak niezrównoważenie sprzężeń (kombinacje nie są pochodną czysto losowych prawdopodobieństw, jedne są bardziej "preferowane" przez biologię niż inne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2020 o 9:06

avatar teszwonsz
+1 / 1

@MalaZlaCzarownica dzięki za rozwiniętą, rzeczową odpowiedź. Widzę, że wiedza o biologi jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A avalerin
+2 / 2

Ale po co taki news bez wyników, przyszli to przyszli.. Ech

Odpowiedz Komentuj obrazkiem