Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
+7 / 7

Żadnego zaskoczenia :P
Jak ktoś się interesuje to zna np.kanon malarski Egipcjan i wie, że jedyny okres, gdzie malowano faraona i jego rodzinę zgodnie z prawdą było panowanie Echnatona, ojca Tutanchatona, znanego bardziej jako Tutanchamona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orson182
+7 / 7

@agronomista irygacja, astronomia, matematyka, filozofia. Papirusy Egipcjan nie przetrwały (najważniejsze dzieła spłonęły wraz z Biblioteką Aleksandryjską), ale ich myśli przetrwały w pracach antycznych Greków, którzy studiowali Egipt i Egipcjan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
-2 / 4

@orson182 Sumerowie byli pierwsi jeśli chodzi o irygacje. Początki astronomia i matematyki to bardziej mi się kojarzą z Babilonią. Filozofia może jakaś była, ale czy naprawdę dała duży wpływ na kształt naszej powszechnej świadomości? Nie wydaje mi się. Może to moja subiektywna opinia, bo nigdy mnie nie interesowały zagadnienia z tamtego regionu, a historia mnie trochę interesowała. Po prostu, wydaje mi się on taką jałową cywilizacją, która powstała i sobie trwałą w stagnacji reagując jedynie na bodźce zewnętrzne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orson182
+4 / 4

@agronomista Babilonia powstała około 1800 roku p.n.e., pierwsze piramidy powstały około roku 2500 p.n.e., czyli gdzieś 700 lat wcześniej Do budowy piramid potrzebna była zarówno matematyka jak i astronomia. Astronomia ponieważ były budowane na wzór konstelacji (pas Oriona był mocno wykorzystywany), niektóre miały nawet świetliki przez które światło gwiazd wpadało jedynie w jedną noc w roku (najczęściej jedno z przesileń, ale nie zawsze). Niestety położenie gwiazd się zmienia i już to nie działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
+5 / 5

Autor to chyba jeszcze historii w szkole nie miał. Nawet ja nie jestem zaskoczony, a wielbiciel historii tym bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+4 / 4

#2 Autor nawet nie wie, co codziennie je. Koszenila, karmina (E120) zwana też czerwcem jest i dzisiaj powszechnym barwnikiem spożywczym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2020 o 15:36

R Rudzielec_XSH
+1 / 1

"Egipcjanie sporządzali szminkę ze zmiażdżonych insektów"

Koszenila (E120) to czerwony barwnik naturalnego pochodzenia, który jest pozyskiwany z owadów. Bon apetit!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem