Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
141 154
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C cojanarobilem
-2 / 2

Pierwsza atomowa bomba nazywała się TRINITY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+3 / 3

@cojanarobilem Prawie... To nazwa programu testów. Trójca składała się z ładunku Gadget. Poza tym miało to miejsce w 1945 a nie w 1943 roku. W lipcu odpalono test a w sierpniu już ładunki bojowe nad Japonią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2020 o 8:59

avatar perskieoko
+5 / 15

"...powodując jedną z największych tragedii w historii ludzkości." - nie mogę się z tym zgodzić. I nie chodzi mi o porównanie z katastrofami i wojnami z poprzednich wieków. myślę tu o tym jak Japonia przygotowywała się do obrony - japońskie dowództwo planowało obronę do ostatniego żołnierza, a więc oprócz tego że zginęłyby tysiące Amerykanów, ofiar wśród Japończyków byłoby kilkakrotnie więcej. Trudno teraz autorytatywnie stwierdzić co było lepsze, ale z punktu widzenia amerykańskiego żołnierza i jego rodziny, zrzucenie bomby atomowej, było jak zbawienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-3 / 11

@perskieoko Khm... USA planowało, iz podczas inwazji na Japonię śmierć może ponieść nawet milion amerykańskich żołnierzy, tysiące to ginęło przy zdobywaniu kolejnych wysepek.
Bomby atomowe można było zrzucić na niezamieszkane tereny, zrobić pokazówkę ze zwierzętami, zaprosić Japończyków by obserwowali, co ich czeka jak sie nie poddadzą.
USA nie dba o życie innych, podobnie było w Wietnamie, gdzie stosowali niedozwolona broń chemiczną, Agent Orange. USA dostarczyło broni chemicznej Saddamowi Huseinowi, by ten poskromił buntujących się Kurdów, historia tego kraju jest pełna wyjątkowego s.syństwa, śmieszy mnie jak chcą tolerancji nas uczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczyKac
0 / 8

@wojekwiesiek
Obawiam się, że zrzucenie bomby A na tereny niezamieszkałe by nie poskutkowało.
Pamiętaj, że to była wojna totalna, obie strony dążyły do zniszczenia przeciwnika, tylko spektakularny akt mógł "ostudzić rządzę krwi". Padło na Japończyków, a myślę że jakby wojna w Europie trochę dłużej potrwała, to i Niemcom by się oberwało, chociaż oni doświadczyli swego rodzaju "pożogi" - naloty dywanowe zapewne pochłonęły więcej ofiar niż obie bomby zrzucone na Japonię, mimo to nie myśleli o kapitulacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 października 2020 o 23:35

W wojekwiesiek
+2 / 6

@KaczyKac Też, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, ale czy było niezbędne zrzucenie jej na tak duze miasto?
Nie sadzę, by i Niemcy załapały sie na atomówkę, raz, ze USA już nie miało materiału, dwa że to jednak Europa, wszędzie blisko. Niemcy z wielka ochota poddały by się USA i WB, ale te kraje były zobowiązane umową z Jałty, by nikt za plecami nie paktował z Hitlerem. Powojenna historia pokazała, iż USA było bardzo dobrym mecenasem nazistowskich zbrodniarzy wojennych, których nie chcieli nam wydać, ze tylko o Kacie Woli wspomnę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hammoond
+6 / 6

@wojekwiesiek Japończycy nawet gdy zostali rozbici na jakiejś wyspie, a pojedyńczy żołnierze pomimo ran wysadzali się granatami razem z Amerykanami którzy chcieli im pomóc. Dokładając do tego pilotów samobójców dalej sądzisz że w ogóle ktoś by skorzystał z "zaproszenia" do demonstracji bomby? Zobacz że kapitulacji nie ogłoszono po pierwszym, ale po drugim wybuchu. Dalej sądzisz że inny sposób był by efektywny? Dodatkowo obrona totalna wysp macierzystych pociągnął by miliony Japończyków. I to nie tylko żołnierzy, ale kobiety i dzieci. Gdyby do tego doszło i w celu zakończenia wojny dochodziło by do zabijania tych dzieci i pisał byś że hamburgery to zbrodniarze, bo zabili setki tysięcy dzieci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hammoond
+2 / 2

@wojekwiesiek Wietnam pominięty, tak jak Twoje argumenty względem mojej wypowiedzi o użyciu bomby atomowej w Japonii. Wietnam pominięty również z tego powodu, że temat idzie o użycie tej że bomby, a z tego co mi wiadomo, tam tego nie użyto. Wietnam, to echo tego, że Pentagon jak i biały dom panicznie bały się rozlania komunizmu na świecie. A to że Jankesi mają manię wielkości i chcieli być lepsi od Francuzów, a suma summarum utopili się w tej wojnie, to inna sprawa.
Tak, mam wątpliwości. Słyszałeś kiedyś o Chinach i takim mało znanym przywódcy, jakim był Mao Zedong?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-5 / 5

@Hammoond Odpowiedziałem, tak, cesarz, powtórzyć? Powtórzyłem.
No nie chciał bym się czepiać, ale mowa o czasach po upadku ZSRR,a Twój wybraniec umarł znacznie wcześniej, więc... pudło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+1 / 3

@wojekwiesiek
Trzeci komentarz, a Ty jeszcz po Ukraińcach nie pojechałeś :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+1 / 3

@wojekwiesiek
Masz paranoję. Chciałem tylko zapytać o jakieś linki na temat związków zbrojnych w wojnie zimowej po stronie ruskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGhuthek
+1 / 1

"Powodując jedną z największych tragedii ludzkości"
Po pierwsze gdyby nie te dwie petardy zginęłoby znacznie więcej ludzi. Po drugie strach przed użyciem przez przeciwnika broni jądrowej zapewne już nie raz zapobiegł kolejnemu konfliktowi. Po trzecie w wyniku wojny życie straciło około 80 milionów ludzi zaś z powodu wybuchu tych bomb około 160 tysięcy. Więc zdecydowanie większą tragedią dla ludzkości była sama wojna.
Gdyby nie te bomby życie w wyniku inwazji na Japonię straciły setki tysięcy jak nie miliony ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem