Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
241 257
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+8 / 10

Dodaj do tego ten fragment o równych i równiejszych to ci wyjdzie rozwiązanie tej zagadki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B believer18
+8 / 10

@Buka1976 Fragment o równych i równiejszych pochodzi z "Folwarku zwierzęcego", ale zgadzam się. Pasował by bardzo dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RobertKGB
+3 / 5

@believer18 Jeszcze Huxleya do tego bym dołożył i mamy pełen obraz tego co przed nami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-2 / 4

inteligentni inaczej żyją pośród nas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+3 / 3

@nielubiepisu świat dzieli się na zdiagnozowanych i nie,a obydwie książki oddają realia dzisiejszego świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Escitalopram
-1 / 5

@Dipol Zakładam, że odnosisz się do "1984" i "Folwarku zwierzęcego". "Folwarku zwierzęcego" nie czytałem, więc na jego temat się nie wypowiem. Jeśli uważasz, że "1984" dobrze oddaje realia dzisiejszego świata to zastanawiam się gdzie Ty żyjesz (w Korei?), albo czy czytaliśmy tą samą książkę? Jak dla mnie podobieństwa, które dostrzegają ludzi między dzisiejszym światem a tym z "1984" są raczej fragmentaryczne i często powierzchowne, przynajmniej w odniesieniu do większości krajów Europy. Nawet jeśli pewne potencjalne zagrożenia ujęte w książce jawią się gdzieś niewyraźnie na horyzoncie to do "1984" nam bardzo daleko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 października 2020 o 13:48

D Dipol
+2 / 2

@Escitalopram nie, nie żyje w Korei Płn. Ale tak się składa że mam możliwość obserwacji systemów nadzoru nad ludźmi w dużej części świata. Powoli wprowadzany jest system kontroli pod płaszczykiem obrony praw człowieka. Nie wiem czy wiesz ale dumą demokracji Francja zakupiła od Chin system rozpoznawania twarzy,od tych samych Chin które są wzorem kontroli obywateli. Być może dalej wierzysz w wolność słowa,to popatrz co się dzieje w socjal mediach. Możesz to uznać za kolejną teorię spiskową dla mnie skojarzenia są takie a nie inne. A "Folwark zwierzęcy"polecam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 6

A co, internetu już nie ma ? TV wyłączyli ? Zabronili domówek ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RobertKGB
+2 / 2

@Goretex cierpliwości, już niebawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 2

@RobertKGB Jasne.. niebawem wszyscy umrzemy. Trochę to potrwa, dla niektórych może i ponad 100 lat...ale już niebawem....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 6

Żyjemy w tych czasach z 1984 ale tego nie dostrzegamy.

Wszechobecna propaganda i cenzura w mediach , powszechna inwigilacja Władza wie o tobie wszystko bo pokolenie tiktaków o wszystkim pisze na facebooku. Dzięki kartom kredytowym zna twoje finanse i jest cie w stanie natychmiast odebrać ci cały majątek bo za moment nie będzie już gotówki. Wszystko o czym rozmawiasz może być podsłuchiwane bo masz 7/24 telefon jaki analizuje twój głos bo to funkcja asystenta komend głosowych. Można cię podglądać dzięki kamerze w laptopie , komórce lub tv z funkcją telekonferencji czy konsoli do gry. Odciski palców są pobierane z czytników w komórkach i laptopach a dane biometryczne z kamerki w laptopie czy komórce. A dzięki temu kamery rozpoznają twarze na ulicach i lotniskach. Dzięki komórkom GPS i triangulacji BTS możan ustalić twoje położenie z dokładnością od metra do kilku metrów przez co wiadomo gdzie chodzisz i gdzie bywasz. Bramownice do poboru VIATOOL i fotoradary rozpoznają tablice rejestracyjne oraz twarze podobnie kamery w radiowozach. Przez co można śledzić gdzie jeździsz. Od niedawna samochody mają wbudowany auto SOS bazujący na sieci komórkowej co pozwala śledzić poruszanie się samochodów. A ostatni cyrk z wirusem pozwala na pobierani próbek DNA jaki i poznać stan zdrowia z systemów medycznych. Na MIT od ponad dekady trwają badania nad skanerem aktywności wodoru a z uwagi ze wodór jest składnikiem wody a woda jest głównym składnikiem tkanek można analizować aktywność komórek w tym mózg i to z dokładnością 1mm3 z prędkością kilku tysięcy klatek na sekundę co z kolei pozwala poznać jak są pobudzane czyli czytać w myślach . I to obecnie na tyle dobrze że da się z takiego skanu odgadnąć jaką literę analizuje mózg podczas czytania tekstu. Rząd USA zleciał DARPA prace nad implantami mózgowymi do komunikacji. Więc czasy Matrixa czy Gghost in the shell z wtyczką do mózgu to kwestia pewnie 30-50 lat. Do tego rozwój systemów sztucznej inteligęcji mówiących i rozumiejących mowę jakie są na tyle sprawne że niektóre przechodzą test Turinga . Weź rozwój samochodów jakie same potrafią jeździć i dodaj do tego rozwój robotyki np petman firmy boston dynamic i zobaczysz że T800 z terminator I to kwestia dekady a maksymalnie dwóch dekad. A humanoidalne roboty ze sztuczna inteligencją i wbudowana kontrolą są idealnymi niewolnikami. Wszyscy jacy marzyli o cudownym świecie w jakim roboty usługują ludziom np z Ja robot niech się obudzą tak będą mieli tylko i wyłącznie bogacze a roboty odbiorą masom ludzi pracę i źródła utrzymania co już się dzieje .. Wystarczy popatrzeć na kasjerki i kasy samoobsługowe w marketach. Należy więc zadać straszne pytanie. Jest nas 7,7 miliarda a za 5 lat będzie nas 8 miliardów. Jak powstaną roboty jakie mogą zastąpić ludzi na co bogatym ludziom 5-6 miliardów biedoty jaka niszczy planetę, przyrodę i jej różnorodność pod potrzeby żywieniowe oraz zużywamy ogromną ilość zasobów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 października 2020 o 13:12

M Mm36118
+2 / 4

Polemizowałabym tylko z jednym. Propaganda i cenzura owszem w mediach są, ale prawdziwym problemem jest to, że jesteśmy zasypani za dużą ilością zbędnych informacji.
Co jakaś gwiazdka facebooka jadła na obiad, jaki makijaż zrobiła sobie inna z instagrama.
I potem okazuje się, że nie wiemy niczego wartościowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem