Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
36 50
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M marion26a
-1 / 5

Więksi uczeni mówią prawdę o covid.Światowe autorytety.Odważni.Nieprzekupni.Ale i tak nikt ich nie słucha.
I co z tego,że mówią,odkrywając oczywiste twarde fakty.I nic.Rządzący i tak swoje robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 4

"doktor nauk fizycznych" to nie jest lekarz. A na temat chorób wypowiadają się lekarze, a nie ludzie od nauk fizycznych. Równie dobrze mógłbyś wyciągnąć prof. dr. hab. od filozofii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

@settifusion on porównywał tylko dane statystyczne, nie opracowywał metod leczenia lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kucykpl1
-1 / 1

@settifusion No coś ty to przecież przez analityków był lockdown, był o tym wywiad. Ale później miało być super.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 5

Z twojego linku
https://www.youtube.com/watch?v=dzs0NfM1jBs
Ciekawe zestawienia ale parę uwag do nich.
Po pierwsza to to ze śmiertelność w Japonii wynosiła 1,2 i jak widać ich system opieki i system kuracji okazał się skuteczny (jakiś lek na malarie ). A test leku na AIDS robiony w europie i USA okazał się powodować większe komplikacje bo pacjentów zabijała zbyt wielka odpowiedź systemu autoimmunologicznego.
Po drugie USA nie jest najlepszym przykładem . to kraj bez powszechnych ubezpieczeń społecznych gdzie od 18 do 36 procent obywateli nie ma ubezpieczenia a średnio 23 procent . Osoby takie nie robią testów i się nie leczą jak maja lekkie objawy to biedota i wśród nich się najmocniej roznosi co widać po zestawieniach zgonów wiec zgłaszają się tylko z ciężkimi objawami dodał bym wiec 30 procent do ilości zarażonych i masz współczynnik taki jak gdzie indziej miedzy 3,2 a 2,8
Po trzecie umierają głównie starzy i chorzy a wiek zmarłych na COVID 19 nie odbiega od parametrów wieku w jakim umiera nasza populacja. Co oznacza ze jest on normalnym czynnikiem selekcyjnym. W dorurznieniu od hiszpanki jaka zabijała w szerszym przedziale wiekowym populacji mocno uderzając w dzieci. To zabrzmi okrutnie ale powinno zarazić się mniej więcej 15-20 procent populacji rocznie.. I po prostu wymrą niedostosowani .. ewolucja i naturalny czynnik stresowy. Będzie miało to też pozytywny skutek. Odmłodzi się populacji. Wymrą starsi jacy mocno obciążają NFZ i ZUS. A dzięki spadkowaniu młode pokolenie zyska kapitał dzięki jakiemu zyska niezalezność i nie będzie musiało się tak zadłużać .
Po czwarte noszenie maseczek H daje jak widać skoro się wirus roznosi .. a skoro się roznosi z maseczkami to są nieskuteczne więc po h je nosić. I o ile rozumiem że osoby starsze i zagrożone mogą się obawiać i je nosić i mieć jakieś poczucie złudnego bezpieczeństwa i mogą chcieć się izolować, że powinna być zwiększona ochrona w hospicjach domach starców szpitalach i że pracodawcy powinni zapewnić sprzęt ochronny dla personelu typu maseczki przyłbice i środki dezynfekcji . To po co zmuszać do ich noszenia osoby jakie nie mają takiego lęku. I jak widać grypa hiszpanka zabijała i zabiła tych co miała zabić zostawiając tych jacy byli odporni bo przecież powraca hiszpanka co roku jako sezonowa grypa. Dodatkowo niszczenie gospodarki lockdawnami uderzy w naprawdę wiele ludzi jakim wielu zaczyna brakować środków do życia a nie powinni się zadłużać bo staną się niewolnikami bankierów. Zastraszanie ludzi siłami policji wojska i żandarmerii też jest anty demokratyczne i niszczy poczucie wolności. ludzie tez sami się zastraszają co skłóca obywateli. Noszenie przymusowe maseczki przypomina mi zmuszanie przez nazistów do noszenia opasek z gwiazda Dawida . To traktowanie ludzi jak niewolników . Za wolności i swobody obywatelskie by nie być niewolnikiem przez ponad 200 lat zginęło setki tysiące czy miliony osób a zmusza się ludzi do tego by wyrzekli się ich dobrowolnie ze strachu by w wątpliwy sposób uratować 20 tysęcy ludzi czy 100tysięcy ludzi. Po co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2020 o 21:23

T Tibr
0 / 2

@killerxcartoon tak, USA może nie jest najlepszym przykładem ale raczej statystyki są rzetelne.
Nie jestem zwolennikiem lockdawnu ale też nie uważam za zasadne mówienie o spisku itp. ktoś w tych szpitalach jednak umiera.
Fakt że w przypadku powikłań po grypie u nas nikt nie pisze umarł na grypę i choroby współistniejące, nie czyni covid19 mniej groźnym.
Zasadniczym problemem jest to o czy on mówił, grypa to około 3 dni, a covid19 ponad tydzień, a osoby bezobjawowo przechodzące powodują większy zasięg zakażeń niż grypy.
Łatwiej by było z nim walczyć gdyby był jak ospa, która też bywa śmiertelna.
Masz dużo trafnych spostrzeżeń i tak powinno się o tym rozmawiać, a nie jak płaskoziemcy czy hiperpoprawni chcący zamknąć wszystko i wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 1

@Tibr grypa nie leczona trwa tydzień a leczona 7 dni.. tak zawsze mi mówiono .

Patrząc po objawach przeszedłem ten wirus w na przełomie 2010-2011 . Omal nie umarłem zaczeło sie zaraz po świętach , tydzień gorączki i to wysokiej doszedł do 40 stopni. Akurat w sylwestra straciłem przytomność i przespałem prawie 48 godzin, nie mogłem jeść, wszysttko smakowało tak jakoś dziwnie zamiast słodkiego cukrowego smaku czułem tak jak bym kosztował słodzik sacharynowy jakiego nie znoszę , mięśnie mnie bolały jak bo wolce bokserskiej tak że przejście do kuchni było wyzwaniem fizycznym. W sumie trzy tygodnie kurowana a potem byłem niezwykle osłabiony. Sprwność fizyczna wróciła mi w miarę dopiero koło marca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2020 o 21:35

K kod_pustyni
0 / 0

@killerxcartoon Raczej nie "ten wirus", bo gdybyś przeszedł tego wirusa w 2010/11 to byś wtedy pozarażał nim innych i fala zachorowań byłaby wtedy, a nie teraz. Możliwe, że było to coś podobnego, ale raczej nie liczyłbym, że to samo.
Co do grypy to chodzi o czas zarażania przed pierwszymi objawami, nie o czas choroby, stąd też Ty mówisz o 7 dniach a Tibr o 3 ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kod_pustyni
Patrząc po objawach są podobne. Pod drugie wirus zidentyfikowano w 2019 nie oznacza ze wtedy się pojawił mógł swobodnie istnieć w populacji i nie być wykryty. Może pojawiła się jego mutacja mocniej infekująca (jest już 18 wersji) poza tym nie każdy ma objawy , nie każdy mocniej choruje..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kod_pustyni
0 / 2

Podsumowując, jeśli dobrze rozumiem, Covid to kilkanaście razy gorsza grypa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem