Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:18

Ta wypowiedź Krzysztofa Bosaka wywołała oburzenie w internecie

www.demotywatory.pl
+
274 300
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J juljuljul12
+49 / 61

@wbq3510 jeśli przypuścimy, że choroba jest wykrywana około 3 miesiaca to przez pół roku kobieta żyje ze świadomością, że nosi w sobie trupa. Później rodzi - w dobrej sytuacji 5 godzin, w gorszej 20 i więcej godzin. Później wycieńczona, z wycieńczonym ciałem, patrzy jak cały jej wysiłek, cały ten czas, starania i straty konają. Czasem konają nie jeden dzień. W męczarniach. Nie - tu nie chodzi o to, żeby matka nie patrzyła, tylko o to, żeby oszczędzić ogromnego cierpienia - tak ogromnego, że trudno to sobie wyobrazić. nie jednodniowego ogromnie długiego cierpienia które zostawi ślad na rasztę życia. Przerwanie też jest cierpieniem, ale mniejszym. Które cierpienie wybrać kobieta powinna wybrać sama. A jak ktoś jest obrońcą życia - to może iść, zmieniać pieluchy dwunastolatkowi, karmić, sprzątać wymioty, kał, mocz. - każde wsparcie dla matki, która postanowiła urodzić sie przyda. Tylko problem polega na tym, że są chętni tylko do pyskowania żeby rodziła a do pomocy po tym porodzie - jeśli jednak dziecko przeżyje - chętnych już brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+17 / 27

@wbq3510 Chodzi o coś więcej niż tylko patrzenie. A nawet jeśli jakim cudem przeżyje, to kto będzie się tym dzieckiem opiekował, pan Bosak je adoptuje i wychowa? To powinien być wybór rodziców, a nie kilku polityków. Darzę wielkim szacunkiem osoby, które zdecydowały się na poród i opiekę nad takimi dziećmi, ale mam świadomość, że był to ich wybór. Wybór którego teraz zostali pozbawieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 13:29

R rysz2
+12 / 22

@wbq3510 Tu naprawdę nie chodzi tylko o to, żeby matka nie musiała patrzeć. Tu chodzi o coś innego, o czym wszyscy zapominają. W dzisiejszych czasach kobiety przekładają ciążę na 30-40 lat, nie zachodzą w nią w wieku 20 lat, jak jeszcze 30 lat temu. Dla wielu z tych kobiet często są to ostatnie lata, kiedy może bezpiecznie się o te dziecko postarać. Jeżeli wykrywamy dziecko, które umrze po narodzinach lub już jest martwe, powiedzmy, że nawet w 4 miesiącu, to zmuszenie tej kobiety do donoszenia ciąży przez 5 kolejnych miesięcy, to nie tylko jest trauma (wszak nosi w sobie trupa). To także zwykła kradzież jej czasu i pozbawianie jej szans na posiadanie jakiegokolwiek dziecka. To pozwolenie na to, aby przez 5 miesięcy dzień w dzień przeżywała koszmar, w każdej sekundzie trwania w tym czasie. To też jest strach, co jeżeli te dziecko jej jeszcze zagrozi, co jeżeli ta ciąża uniemożliwi jej zajście w kolejną, jeżeli jest młodsza? Takie sytuacje zdarzają się codziennie. To nie jest gra strategiczna, jedno umarło, zrobię se nowe.
Ile kobiet w ogóle walczy o to, aby w nią zajść, w mojej rodzinie jest para, która ma córkę już 11latkę, od 8 lat próbują bezskutecznie mieć drugie. Teraz ta para już się nie będzie starała, z zwykłego strachu o tę kobietę. I tak samo ja już nie chcę mieć dzieci, bo mam chorowitą narzeczoną i każda ciąża to dla niej ryzyko, a ryzykować takiego scenariusza nie mam zamiaru.

Naprawdę Panowie, zastanówcie się czasem, co czują kobiety, spróbujcie wejść w skórę potencjalnej matki, to są kruche istoty i to nie są pionki na szachownicy, które jak się strąci, to nic się nie stanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+9 / 29

@juljuljul12 i tak wygląda Konfederacja, kler, PiS, i te oszołomy z PROLIFE... najpierw niech urodzi a potem niech sobie radzi sama... ch..j z problemiami psychicznymi które może mieć, ch..j z problemami finansowymi jeśli dziecko takie powegetuje jednak trochę. Zostawcie ludziom wybór i ich własnym sumieniom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+11 / 19

@juljuljul12 Pamiętajmy też o tym, że ciąża i poród nie jest obojętne dla organizmu kobiety (jak niektórzy sugerują).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
+1 / 7

Dlatego nie powinno się odkładać ciąży - z wiekiem ryzyko urodzenia chorego dziecka dramatycznie wzrasta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
0 / 6

I już widzę nawet konfederacja jest o d. pe rozbić. Najpierw mnie Kukiz zdradził, teraz konferencja.
Jednak nie ma na kogo głosować w tym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 8

@mazii Pisałam to przez każdymi wyborami w których startował Konfederacja. Konfederacja jest gorsza niż PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kanzas19
-1 / 1

@rysz2
Ożesz ty geniuszu.
Jakim trzeba być debilem lub bezczelnym kłamcą, aby bredzić o zakazie usunięcia nieżywego dziecka z łona matki?
Trup to trup, nie da się go zabić.
Głupsi są tylko ci co to łykają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rysz2
-1 / 1

@kanzas19 I dlatego nawet dopiero teraz politycy mówią, że tę kwestię trzeba uregulować? Idź być debilem gdzie indziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+14 / 52

I właśnie za takie i podobne poglądy nigdy nie oddam głosu na tę formację. Nie ważne jak rozsądne są ich poglądy na gospodarkę, to poglądami społecznymi są na poziomie XVIII wieku. Taki klub chłopców, którzy najlepiej czyli by się w świecie podręcznych. Naprawdę zastanawiam się czy ludzie, którzy oddali głos na tę partię dobrze wsłuchali się w to co głoszą jej politycy :/
I tak, obejrzałem cały wywiad a nie tylko ten fragment.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 12:44

avatar ObywatelWszechswiata
+1 / 19

@mudia Często zdarza im się płynąć, masz rację. Bardzo skrajne kato, prawicowo, konserwatywne towarzystwo. Do przesady. Myślę, że tego jak głosowali wyborcy im nie puszczą płazem.
Tu jednak bądźmy szczerzy wobec siebie. Wypowiedź jest obcięta z dalszego ciągu, który może zmieniać kontekst. Ponadto jeśli dziecko umrze, to faktycznie umrze. Nie wiem po co głosić takie banały, ale ok. To prawda.
Bądźmy uczciwi. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darek286
+1 / 49

I to coś bosakowate startowało na prezydenta!Jeszcze gorsze goowno niż obecny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+5 / 7

@darek286 Takie samo gówno, a adrian nie podpisywał różnych debilnych ustaw? Oni wszyscy to jedno szambo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+2 / 40

Jest głupszy niż ustawa przewiduje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+17 / 17

@0sy Nie. On po prostu tak myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+4 / 6

@0sy Krzysiu zdejmuje maskę którą jedynie przywdziewa na czas wyborów. Nie rozumiem ludzi którzy dają sobą manipulować mimo oczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+13 / 37

Cieszę się, że Pan Bosak wreszcie docenił prawo naturalne, które głosi, ze tylko osobniki zdrowe, silne i młode maja prawo żyć. Osobniki słabe , chore, starsze, powinny umrzeć. Mam nadzieję, że w szpitalach tez prawo naturalne wprowadzi i wtedy nie będzie problemów z przeładowaniem szpitali. Jesteś chory, słaby, stary, sorry nie ratujemy. Bo bosak i jego ludzie uważaj, że tylko młodzi i zdrowi mogą żyć. Nie będą potrzebne hospicja, DPS, MOPS, szpitale, kliniki, itd. Ile państwo zaoszczędzi na ratowaniu tych, którzy i tak powinni umrzeć .Bo nie mieszczą się w definicji jaką podał Pan Bosak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 12:56

A alfonso240d
-2 / 50

Bardzo to miarodajne pokazać kilka sekund wyrwanej wypowiedzi bez możliwości dokończenia.
Po drugie przerażające jest to jak za stwierdzenie oczywistego faktu wszyscy obrażeni jakby im matkę kociubą zarąbał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+7 / 23

@alfonso240d Tak, tak w przypadku konfederacji zawsze jest ,,wyrwane z kontekstu" :D To jest wręcz niesamowite.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+8 / 16

@alfonso240d Taka matka po urodzeniu takiego potworka może wpaść w depresję i się zabić potem. Tak więc wiesz.

Poza tym, trzeba być naprawdę nie ten teges w głowę, by zmuszać kobiety do rodzenia takich dzieci, kiedy można temu zapobiec i zmniejszyć traumę z tym związanym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
0 / 6

@lithium222
Niestety to prawda, że konfederacje się zwalcza wstawiając słowa wyjęte z kontekstu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+3 / 5

@takj Zwalcza? Przecież to partia szkodliwa dla Polski. Partia fanatyków sympatyzujących z nacjonalizmem organizacją Ordo Iuris a i nawet sympatie faszystowskie się znajdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
-4 / 4

@truskawka90
Czy ty wierzysz w to co mówisz, czy tylko bezmyślnie powtarzasz?
Tak sformułowane zdanie można przypisać każdej partii a może i każdemu człowiekowi, nawet Tobie.
Trzeba tylko umiejętnie wycinać słowa. A co do szkodliwości dla Polski poproszę o przykłady, bo nie przypominam sobie żadnych afer.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+2 / 4

@takj Przecież napisałam wyżej. Wypowiedzi poszczególnych przedstawicieli, sympatie nacjonalistyczne, faszystowskie, programy jak chociażby nowy porządek, zmienne strategie stosowane w poszczególnych wyborach. Jakie mały być afery jak na cale szczęście jeszcze nie mieli okazji rządzić. Wybacz ale jeśli ktoś nie umie połączyć w całość ich działalności to jest kretynem. Czego ty nie zrozumiałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
-3 / 3

@truskawka90
Napisałaś, ale jak to zaszkodziło Polsce (nawet jak byłaby to prawda a nie wycinanie z kontekstu)?
Nowy porządek to raczej wprowadza komunizm, no chyba, że już wprowadził i trzeba wprowadzić nowy stary porządek. Pytanie. Wysłuchałaś całej wypowiedzi Bosaka, czy tylko ten fragment tu wstawiony?
A co do afer, nie trzeba rządzić by je robić.
Co do nazwania mnie kretynem, posłużyłaś się "logiką": Ja wiem wszystko a ty nic, bo z strzępków informacji, stereotypów i uprzedzeń potrafię wyciągnąć jedyną słuszną prawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+2 / 2

@takj Buahahahahaha nowy porządek to dzieło Bosaka. Wyszło spod jego ręki, taki tytuł nosi. Właśnie udowodniłeś jaki masz poziom wiedzy o konfederacji i Bosaku. Jesteś ślepo wierzący dlatego i nie jesteś w stanie przyjąć argumentów. Pozdrawiam i życzę wejść na drogę rozsądku a nie wiary w kogoś.
P.S.
Może nie jesteś kretynem ale będziesz za takiego uchodził jak fanatyzm przesłoni ci wyciąganie logicznych wniosków. Sama kiedyś byłam zwolenniczką Konfederacji ale mi przeszło jak zaczęłam się wgłębiać w ich poglądy. Jest to partia szkodliwa dla Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2020 o 18:42

T takj
0 / 0

@truskawka90
Niw musisz wierzyć w słowa niedouczonego kretyna, ale przeczytaj :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_porz%C4%85dek_%C5%9Bwiata

Co do bosakowego (późniejszego) Nowego porządku to ja tam faszyzmu nie dostrzegam.
Ogólnie zauważyłem tendencję nazywania faszystą "każdego kto nie zgadza się z moimi poglądami".
Jest to słabe, używane wtedy jak się argumenty kończą, albo gdy ich brak (w sumie nazywanie kogoś kretynem czy idiotą ma takie samo zastosowanie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

@takj Tak oczywiście, spisek, czipowanie ludzi i plaska ziemia, nowy porządek i wiele innych bredni. Sympatie Bosaka z ekstremistami z Austrii to też ch...j za przeproszeniem? Ja podałam wiele argumentów. Zdanie o konfederacji zmieniłam. Partia szkodliwa na Polski i społeczeństwa. Ma tyle wspólnego z wolnością co Kim Dzong Un

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2020 o 19:41

T tema_lina
0 / 0

@truskawka90 Szkoda czasu na dyskuję z koncederatą. On taki sam, jak cała reszta - mało rozumu, dużo szumu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 0

@tema_lina Każdy się może mylić. Jednak trwać w błędzie mimo jasnych i oczywistych przesłanek to już nawet nie głupota, to skrajny debilizm i fanatyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
0 / 0

@takj Ich nie trzeba zwalczać, sami to robią. Na prawdę w ostatnim czasie inteligencją nie błyszczą ,,wolnościowcy" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
0 / 0

@lithium222
Niby masz rację, ale widzę dużo energii poświęconej atakom na nich z każdej strony. Wygląda to podejrzanie. Kiedyś to nawet ignorowano ich istnienie (w sondażach nie uwzględniano ich mimo, że mieli więcej niż partie uwzględniane), później wyśmiewano, a teraz się zwalcza.
Nie są bez wad, ale przy dżumie, cholerze, rzeżące i syfilisie wolę katar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
0 / 0

@truskawka90
Się mocno wzburzyłaś. Pierwsze słyszę by chcieli czipować ludzi. Co do Ziemi nie jest płaska i jak zafundujesz sobie lot balonem to większość z twardych dowodów płaskoziemców obalisz, a i lot jest przyjemny. Ekstremistą można nazwać każdego (podobnie z faszystą) kto nie chce zmienić poglądów (mnie cz Ciebie też). Co do szkodliwości jak na razie za krótko siedzą w polityce. A co do przywódcy Korei Północnej to jest najbardziej wolnym człowiekiem, wolno mu co sobie tylko zamarzy (pewno mój żart jest słaby, ale będąc koncederatą, cokolwiek to znaczy, mam mało rozumu i tylko na takie mnie stać).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 0

@takj Dzięki za merytoryczny wpis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
0 / 0

@takj Oj nie. Oni się ,,orzą sami". Na prawdę. Człowiek mądry milczy, oni nie porafią. Dlaczego? Bo wygłaszają po prostu swoje poglądy. Oni może i mają ciekawe spojrzenie na gospodarkę i ekonomię, ale totalnie spartolone pod względem funckjonowania społeczeństwa. wybacz, ale nie da się być wolnościowcem i nim nie być :D To jakie oni maja poglądy wobec kobiet budzi jedynie pusty śmiech i każda kobieta, która im przyklasuje: nie ma własnej godności. To nie są emocje. to są fakty.

Zatem oni są jak najbardziej dżumą i syfiliksem. Nie katarem. Pseudokonserwatyści to zło. Głoszą frazesy i bajeczki, w które sami nie wierzą.

a jak już są tacy super, to niech schowają Korwina. Sośnierza i Bosaka bo sie totalnie pogrążą. Niech się raz na zawsze odczepią kobiet i ich, podkreślam ich wizji kobiet w społeczeństwie, a nie trzeba będzie słynnego ,,wyjęte z kontekstu". Kontekst sobie można sprawdzić i niestety nigdy nie jest na ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+6 / 10

@Pixon23 Ty w ogóle wiesz coś na temat aborcji? Tak pomijając temat ,,ktoś za, ktoś przeciwko" jesteś po prostu niedouczony! Może ci się drogi człowieku pomyliło lyżeczkowanie obumarłego płodu z wywoływanym poronieniem? Gdyż wyobraź sobie, że jak płód obumrze w ciele kobiety, to trzeba go usunąć. I nie, nie ma wtedy cudu narodzin i ,,żyli długo i szczęśliwie".

Zatem ten twój cały film to zapewne jakieś cudo wyciągnięte z lat 70-tych. A jak przecież wiemy medycyna wciąż jest na tym samym poziomie #ironia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+4 / 10

@Pixon23 Naucz się pisać poprawnie, bo jak widzę coś takiego to mam wysokie podejrzenia, że zapewne z innych dziedzin nauki twoja wiedza jest bardzo kiepska. Proszę mi napisać kiedy i DO KIEDY podaje się tabletkę, a następnie odnieść to do życia płodowego. Rusza coś w głowie? Czy można ci wcisnać każdy kit, a ty w to uwierzysz jak młody pelikan.

Zatem jeszcze raz: jaka tabletka i kiedy. I co jednak nie rozrywają, czy rozrywają? Pytam o medyczne kwestie, twoje poglądy mnie zupełnie nie interesują. Z hitlerem mi zatem nie wyskakuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
+2 / 4

@Pixon23
Dawniej w barbarzyńskich czasach starych i kalekich zrzucano z klifu.
Dzisiaj jesteśmy cywilizowani i mamy aborcję i eutanazję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
0 / 4

@takj dokładnie, tylko metody sie zmieniły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

@Pixon23 O aborcji to ty wiesz jedynie tyle, że coś takiego jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+5 / 17

Najgorsze, że tego przez następne lata konfederacji nikt nie zapomni, ale PiS i PO mogą mieć 1000 chorych wypowiedzi na koncie, tysiąc afer i na każdym kroku coś odwalać to ludzie i tak powiedzą "oj tam, oj tam" i na nich zagłosują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar shizeer1906
-3 / 9

@Ynfluencer Polać mu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 15:38

L lithium222
+12 / 12

@marcinms24 Leczyć? Przecież w przypadku wad letalnych czeka się na śmierć. Nikogo nikt nie leczy. Po prostu wydłużamy agonię. Tyle. Reasumujac: zwierzę usypiamy i nazywamy to humanitaryzmem, człowiekowi każemy wyć z bólu aż padnie. I nie, to nie jest tak, że ktoś sobie lezy i nic nie czuje bo dostaje cały czas morfinę w bajki nie wierz.

A jeżeli ktoś się dopatruje godnej śmierci w wielogodzinnej/ dniowej/ miesięcznej agonii.. to nie mam dla takiego człowieka argumentu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
+11 / 13

@lithium222 szkoda czasu na dyskusję ze ścianą. Do tych ludzi argumenty nie trafiają. Dla nich "ciężka nieuleczalna letalna wada płodu" to w najgorszym wypadku zespół Downa a z dużą dozą prawdopodobieństwa to jakaś łzawa historyjka w stylu "a mojej siostrze/cioci/sąsiadce to lekarzy powiedzieli, żeby zrobiła aborcję, bo dziecko jest chore, a teraz Zosia ma już 12 lat i jest śliczną zdrową, dziewczynką". Po prostu nie przetlumaczysz, że są takie choroby, gdzie dziecko umrze w kilka dni po porodzie i będzie zwyczajne CIERPIEĆ. Ich nie obchodzą wcale te dzieci, moraliści z Bożej łaski, gotowi ratować swoje sumienie poświęcając innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+4 / 4

@Pixon23
Proszę o te statystki. Lekarze tak chętnie udostępniają informacje o pacjentach? A w jakim celu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 18:01

P Pixon23
-4 / 6

lithium222 widzę że jestes bardzo zorientowana wiec może ty opowiesz z jakiego powodu w zeszłym roku zabito 1030 niewinnych I bezbronnych, i nie opowiadać o "jakiś "cieżkich przypadkach tylko proszę własnie konkretne dane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
-1 / 5

@Pixon23 Wróć do szkoły podstawowej, bo z ortografią masz poważne kłopoty! Z rozumem też, ale na to nic nie da się poradzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
-3 / 7

tema_lina słyszałem że wytykanie innym błedów w pisowni jest oznaka depresji I braku pewności siebie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M majku4
+3 / 3

@Pixon23 Jeśli od 1030 aborcji ogółem odejmiemy te 435 aborcje z powodu ZD (pomińmy fakt, że ZD to o wiele cięższe schorzenie niż tylko lekko skośne oczy) to zostanie nam kilkaset (a nie kilkanaście lol) przypadków aborcji z ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. To nie są jakieś pojedyncze "beznadziejne przypadki" tylko np. zespół Pataua gdzie 70% urodzonych dzieci umiera w pierwszym półroczu życia. Albo zespół Edwardsa gdzie tylko ok 5-10% dzieci dożyje pierwszych urodzin. Albo inne wady np. śmiertelne wady serca albo agenezja nerek, gdzie dziecko umiera tuż po narodzinach. Naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
-4 / 8

Majku4 no spoko, jakies konkrety, ok rozumiem, już Cie nie będe męczyć o dokładne liczby. Sam znam 2 pary I wiem że to nie wyjątki gdzie po badaniach przesiewowych stwierdzono wady genetyczne bliżej nie okreslone, w jednym przypadku w drugi zd, ale ponieważ owe pary chciały doczekać się potomstwa I stać było ich na dokładne badania genetyczne (proszę nie męczcie mnie jakie te badania, znam tylko koszty, pare tyś) po których okazało się że wszystko z płodem ok, I tylko masa przejmowania sie itd. Tak więc z 1030 aborcji nie dowiemy sie ile rodziców nie było stać na drogie badania lub podjeli pochopną decyzje.. kto za to odpowiada, wypada przemysleć czy ileś tam beznadziejnych przypadków skracanie ich agoni jest warte zycia zd lub źle zdiagnozowanych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
-2 / 2

@panna_zuzanna_i_wanna no masz racje z pustym łbem to szkoda fatygi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M majku4
+1 / 3

@Pixon23 nie wiem na co liczysz opowiadając takie bajki? Wiesz co to są badania przesiewowe? Tanie i stosunkowo łatwe badania, które wykonuje się w całej (lub w większości populacji) w celu wyłapania przypadków podejrzania o chorobę. W ciaży przesiewowo wykonuje się np. usg aby właśnie wyłapać ewentualne nieprawidłowiści w rozwoju płodu. Jeśli na usg coś wyjdzie nie tak, kieruje się taką matkę na dalsze badania w celu potwierdzenia/wykluczenia diagnozy. Najczęsciej jest to tzw pozakomówkowe badanie krwi płodu z krwi matki a jeśli wyniki nadal są niepokojące mozna zdecydowac się na amniopunkcję, która daje właściwie 100% pewności czy dziecko jest obciążone genetycznie. Nie ma czegoś takiego jak "lepsze badania genetyczne", bo wszystkie badania polegają na tym samym. Nikt też (przynajmniej w Polsce) nie kieruje matki na aborcje, tylko na podstawie wyniku usg. Zawsze taką wstępną diagnoze potwierdza się kolejnymi badaniami które SĄ REFUNDOWANE więc przestań tu produkowac takie bzdury, które nie mają w sobie ani krzty prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
-3 / 3

Majku4 no fajnie,faktycznie znasz w teori sekwencje badań, I o ile.lepszych badań nie ma,tak twoja teoretyczna widze można o kant tyłka rozbić w prawdziwym życiu bo już lekarze są lepsi I gorsi I znam Takie Karyny twojego pokroju które poświeciły max kilka godzin na zgłebianiu wiedzy, po czym chcą sie popisać przed specjalistą ginekologiem a ten reaguje zwykłym pfff, bo jakie badania można zrobć to każdy sie dowie I nic odkrywczego, ale interpretować wyniki. Także możesz mi nawet całe zycie płodowe opisać, ale I tak wiem że twoja wiedza w stosunku do fachowca jest pryszczem, a fachowcy jeśli nie "posmarujesz" I liczysz że zrobi wszystko w swojej mocy to jesteś poprostu naiwna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M majku4
+1 / 3

@Pixon23 Cóż widzę że merytorycznych argumentów zabrakło, nie potrafisz się odnieść ani do jednej rzeczy którą napisalam, więc zaczeły się wyzwiska od Karyn, które nic nie wiedzą.
Z tym że chybiłeś, bo studiuję medycynę, znam sie na ginekologii i embriologii, więc wsadź sobie gdzieś to swoje przekonanie że "moja wiedza jest pryszczem", bo w przeciwieństwie do ciebie coś na ten temat czytałam i wiem jak działają takie badania prenatalne (a ty masz z tym problem).
Nie wiesz nawet że interpretacją wyników badan genetycznych zajmuje się nie ginekolog tylko genetyk, poza tym tam nie ma za wiele do interpretacji bo albo jest wykryta jakaś mutacja letalna albo nie. Albo jest dodatkowy chromosom, albo nie. Nie ma "lepszych badań", nie trzeba nikomu "smarować", nie wiem skąd bierzesz takie bajki.
Poczytaj jak wykrywane są wady płodu, jaka jest ścieżka diagnostyki, co można wyleczyć a co nie. Poczytaj coś o ZD, o tym że nie są to tylko skośne oczy i lekkie upośledzenie umysłowe. Poczytaj o innych mutacjach chromosomalnych i o tym jak często występują i że nie są to "pojedyncze przypadki". Poczytaj ogólnie o wadach wrodzonych, o takich przypadkach kiedy u płodu nie wykształca się serce, czy mózg.
Może jesli zdobędziesz chociaż taką podstawową wiedzę to dyskusja z tobą będzie miała sens, bo teraz tego sensu nie ma.
Nie pozdrawiam.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 5

@majku4 @lithium222 @tema_lina Z idiotami i fanatykami się nie dyskutuje bo idiota i fanatyk nie przyjmie żadnych argumentów. Kruger i Dunning odkryli, że im ktoś ma mniejsze kompetencje w danej dziedzinie tym bardziej jest pewny swoich twierdzeń i swojej nieomylności. Idiotów i fanatyków trzeba spychać na margines nich tam sobie tworzą swoje piekiełko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
0 / 0

@Pixon23 A ja wiem, że brak szacunku dla języka ojczystego jest konsekwencją braku rozumu. O mnie się nie martw:) Pewności siebie mam więcej niż ty możesz o tym marzyć, konpedo:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
0 / 0

@majku4 a jednak studentka medycyny to nawet dobrze, zwracam honor za Karyne. Juz tu pisałem, napisze jeszcze raz , nie studiowałem medycyny, nie znam sie na aborcji, I znów powtarzam że nie interesują mnie metody. @truskawka90 ma racje, wiem tylko tyle że coś takiego jest. Ale proszę wzkaż mi miejsce gdzie tu jest napisane że to test, sprawdzian, kolokwium etc z wiedzy teoretycznej ? Jak chcesz brylować wiedzą ze studiów to idz na forum dla specjalistów medycyny. Trochę to słabe że to wyszedł test. Jeśli moje wypowiedzi interpretujesz jako wymądrzanie się to nie to, poprostu ja prosty człowiek nie majacy na wiele wspólnego z medycyną, dziele się doświadczeniami. Mówisz że wyniki badań interpretuje genetyk ? Fajnie wiedzieć, jak się mój dzieciak się urodził to wszystko konsultowaliśmy z lekarzem prowadzącym, bo niestety nie pracuje w szpitalu I nie mam takiej wiedzy jak np ty, ja jestem zkazany na łaske, niełaske specjalistów. I ogulnie chcesz powiedzieć że w Polsce na oddziałach ginekologi nie ma czegoś jak łapówkarstwo, wszyscy są traktowani jednakowo, z taką samą starannoscią przez równie oddanych specjalistów, szanse błedu po stronie medyków wynoszą 0% I to wszystko na nfz ? Jeśli to potwierdzasz chce to na papierze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
0 / 0

Tema_lina fajna teoria, jak dostaniesz nagrodę za myśl filozoficzną to śmiało podaj mnie za przykład, I ani przez sekunde się o Ciebie nie martwiłem, tylko trochę mi Cię szkoda bo widać że nie masz co robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M majku4
0 / 0

@Pixon23 Najpierw głosisz tu jakieś totalne brednie, potem kiedy ktoś wytyka ci błąd to nagle krzyczysz że to nie jest żaden test ani sprawdzian...
Możesz mieć pretensje tylko do siebie.

Tak, wyniki badań genetycznych interpretuje genetyk. Próbki od pacjenta są przesyłane do zakładu genetyki, tam robione są badania, które mają na celu wykrycie mutacji. Jeśli zostaną wykryte nieprawidłowości to genetyk je opisuje i wskazuje rozpoznanie (np. dodatkowy chromosom 21, więc diagnoza brzmi ZD). Lekarz w szpitalu dostaje już gotowy wynik.
Tylko że mowa tu o badaniach genetycznych, ale ty chyba ich nie odróżniasz, bo mówisz tu o lekarzu prowadzącym w szpitalu, który badał dziecko po narodzinach. A ja mówię o badaniach jeszcze prenatalnych, o amniopunkcji, na której podstawie można było podjąć decyzję o aborcji. A w takich badaniach nie ma łapówkarstwa, wszyscy są traktowani tak samo, no bo jak sobie coś takiego wyobrażasz?

Nigdzie nie napisałam że na oddziałach położniczych nie ma łapówkarstwa i wszyscy traktowani są tak samo, zdaje sobie sprawę że tak nie jest, z tym że nie mam bladego pojęcia jak to się odnosi do tematu aborcji? To że za znieczulenie do porodu trzeba w niektórych miejscach zapłacić, nijak nie odnosi się to tego co pisałeś wcześniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
+1 / 9

"Kto umrze to umrze i trudno"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pixon23
-3 / 5

PitaaP Ale jak abordujesz to nie umrze bo przed poradem to tylko" zlepek glutów"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
0 / 0

Tego nie powiedziałem. Na temat aborcji wolę się nie wypowiadać, bo to trudny temat i nawet sam nie jestem pewien własnych poglądów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazarel
-1 / 9

kto tego nie rozumie?...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
+4 / 16

Coż głosowanie na bosaka jest immanentną cechą upośledzenia. Gościu pieprzy farmazony a kuce "o jak masakruje lewaków" bosak jest tak samo durny jak pisowcy tyle że jeszcze bardziej w prawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
+3 / 9

Gdzie jest ta oburzająca wypowiedź bo chyba coś zostało obcięte?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotr43735
+2 / 4

chodzi o to zeby miala wbor

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q QnikQsy
+3 / 5

Mowicie, ze nikt sie nie zorientowal, ze wypowiedz jest ucieta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pluszakxyz
+2 / 2

kiedy były? znasz chociaż jeden? Np.dziś się wypowiadał w tv prof. M. Zimmer i mówił, że w obecnym stanie medycyny i metod badania płodu można ze 100% pewnością stwierdzić, czy płód po porodzie będzie w stanie sam żyć czy nie ( już pomijając kwestie szczegółowe wad jakie może mieć) , jest osobny dział ginekologii który bada wady płodu (perinatologia) więc jeżeli nawet były jakieś przypadki o których piszesz to może z 30 lat temu, ale na pewno nie w 21wieku. Proponuję najpierw trochę poczytać a dopiero później rozsiewać plotki, że było tak czy siak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
0 / 2

Głupi ch...j! On jest właśnie dowodem na zasadność aborcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 2

W sumie Krzysiu jeszcze wszystko przed Tobą, nie mam tego w naturze ale życzę Tobie i Twojej wybrance ,,wyborance" abyście przeszli przez coś takiego, może to spowoduje że zmieni Ci się horyzont, nie ma co dywagować nad moralnością mojej wypowiedzi, umrze to umrze, dacie radę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
0 / 4

@Vonhenryrejluka
Życzysz komuś by cierpiał? I czujesz się z tym dobrze? Jak większość z popierających aborcję tak myśli to by nawet wyjaśniało takie podejście.
Słowo klucz: moralność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
+1 / 1

@takj Odpowiedzi na Twoje pytania są w mojej wypowiedzi, więc po co je zadajesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
-1 / 1

@Vonhenryrejluka
Bo w głowie mi się nie mieści, by można być takim degeneratem i być z tego jeszcze dumnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
+1 / 1

@takj A to już Twój problem. Mi się też wiele rzeczy w głowie nie mieści, na przykład wypowiedzi Bosaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
0 / 0

@Vonhenryrejluka
Cała? Czy tylko wycięty fragment?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
+1 / 1

@takj Różne wypowiedzi, Ty kolegów szukasz czy co, czy jak? skończyłem temat życzę jemu i tym jego pisowskim kolegom (bo to chyba jasne kto kazał złożyć wniosek do TK) wszystkiego najgorszego i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
-2 / 6

przecież nikt nikomu na siłę nie będzie pokazywał dziecka. Poza tym, wydaje mi się, że zaraz po wyjęciu dziecka z macicy nie "wpycha" się go i tak od razu w ręce matki, więc o co ten krzyk, że ktoś będzie musiał na to patrzeć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rithven
0 / 2

czas balu maskowego się skończył

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prawdaprawdziwatojest
0 / 6

Wierzyłem w Bosaka, teraz wpadł do jednego worka z PoPisem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+2 / 4

@prawdaprawdziwatojest a mój śp. dziadek wierzył w Romana Giertycha i LPR i się zdziwił. Nie ma co się łudzić. Każdy polityk, to bezmózgie yeti, co Polskę ma w rzyci, a lezie tam tylko żeby nic nie robić i przepie.r da lac nasze podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lucjan76
0 / 4

(w rytm Elektrycznych Gitar)
On jest baranem
Właśnie się dowiedziałem
Że duszą i ciałem
On jest baranem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takj
+4 / 6

Ciekawi mnie, czy ktoś zadał sobie trud wysłuchania całej wypowiedzi? Obawiam się, że nie, bo zarzuty stawiane tu w dalszej wypowiedzi pana Bosaka są wyjaśniane i ktoś kto wysłuchał co powiedział nie zadawał by pytań na które odpowiedział nierzadko z zgodnością wyzywającego go tutaj.
Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
+1 / 3

@takj Przykro mi, 80% ludzi jest na to zbyt leniwa lub za głupia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zemsta1488
-1 / 3

Wyjdźmy na ulicę... Koniec z tym..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sylwia74573
0 / 0

@kudlatyRyj problem w tym, że nie każdy ma to szczęście żeby poznać wartościową osobę w wieku szkolnym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
+1 / 1

23-30 lat to nie jest szkolny wiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
0 / 4

Słuchanie ze zrozumieniem - obce środowiskom lewackim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0lsen
-1 / 3

gdyby jego Karyna miała urodzić potworka to by wyskrobali bez mrugnięcia okiem. A innym "chce zapewnić śmierć bez bólu" Hipokryta, sadysta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2020 o 17:30

avatar bauvvanek
+1 / 1

Gdyby teraz były wybory, to nie głosowałbym. Nie o pandemię chodzi, nie. Po prostu już nie ma na kogo głosować. Poproszę cztery tupolewy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 2

Modelowy przedstawiciel wartości w które wierzy. Kawaler do 38 roku życia, w wieloletnim konkubinacie ślub wziął w roku w którym "przypadkiem" kandydował na prezydenta. Antykoncepcji na pewno też nie stosował bo to grzech, bóg po prostu dopiero niedawno zesłał im potomka. Bananowy dzieciak nieskalany pracą w wieku 38 lat! Opowiada się za wolnym rynkiem pobierając dietę poselską, sam będąc pasożytem który nigdy nie pracował. Dramat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-1 / 1

Weźcie tego pajaca pt. "mistrz wyrywkowej wiedzy w mało istotnej sprawie". Przy czym nie chodzi akurat o te sprawe, w tej okazal sie mistrzem glupoty akurat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
-2 / 2

To tylko pokazuje jak bezmyślna jest gawiedź w internecie skoro oburza ją stwierdzenie banalnego faktu.
Ludzie czasem umierają (w końcu wszyscy umrą). Nie zawsze da się uratować czyjeś życie. Ale to, że ktoś kiedyś umrze nie oznacza, że należy go zabić wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@sw3 mowisz wiec ze zolnierz z oderwanymi nogami i jelitami na wierzchu ma spokojnie czekac na smierc i nie nalezy go zabic wczesniej jesli nie mozna mu udzielic pomocy medycznej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
0 / 0

@Xar Żeby porównanie było bardziej adekwatne to trzeba by zabić żołnierzy przed wyjściem w niebezpieczny bój - bo jest duże prawdopodobieństwo powstania nieuleczalnych obrażeń.
Jednak dobijanie rannych (nawet śmiertelnie) nie jest zalecaną praktyką. Raczej się stara zmniejszyć ich ból, pocieszać. Na wojnie nie zawsze jest to możliwe ale w czasie pokoju, w szpitalu...

Z oderwanymi nogami to raczej szybko się wykrwawi i nie trzeba go dobijać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem