Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
566 576
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+3 / 7

Ale dzięki jego pracy, rozprzestrzenił się autyzm ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PiotrCovianin1
0 / 4

do dzisiaj nie wyodrębniono wirusa odry

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
+5 / 7

@PiotrCovianin1 I test na covida nie stwierdza covida, a jedynie potwierdza że jest rodzaj białka, które może być na jego powłoce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PiotrCovianin1
-1 / 1

@melblue "które może być na jego powłoce." to jest właśnie to może być

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-4 / 4

@PiotrCovianin1 OK, ale to 10-15% trafności. Więc chyba trochę za mało, nieprawdaż?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 9

Najdziwniejsze jest to, że pokolenie które jest przeciwnikiem szczepionek samo zostało zaszczepione w wieku niemowlęcym na wszystko co było możliwe bo w Polsce w tych czasach był obowiązek szczepienia i nikomu do głowy by nie przyszło, żeby dziecka nie zaszczepić. Przez całe moje dzieciństwo najgorsze co mogło się trafić to swinka i ospa. I nagle kogoś oświeciło, że koncerny zarabiają na lekach (bo za darmo powinny!)i szczepionkach, do tego dołożono element strachu- autyzm i bum mamy wysyp wspolczesnych rodziców, którzy dzieci nie szczepią i nawet sami nie wiedzą dlaczego, zazwyczaj na moje pytanie odpowiedź jest - bo ja nie wiem co się może stać za kilka lat . Otóż wiesz doskonale- zyjesz, jesteś zdrowy, w dzieciństwie przeżyłeś pewnie swinke jak wszyscy I tyle, a stało się to właśnie dlatego, że byłeś zaszczepiony geniuszu.
Jak widzę wysyp odry, krztusca czy innych syfow, których 40 lat nie było, to się zastanawiam co będzie dalej, kiedy dzieci antyszczepionkowych geniuszy dorosną i ile z ich przeżyje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
0 / 10

@acotam43 Gdy spojrzysz szerzej - np. na produkcję samochodów, pralek, lodówek, drukarek, które wcześniej służyły "wieki", a dziś dociągają ledwo do końca gwarancji, bo jest taki pęd na nachapanie się przez koncerny. Przenieś to na koncerny farmaceutyczne, które przekupują farmaceutów i lekarzy, by ordynowali wskazane produkty, a równolegle obniżają koszt szczepionki zamieniając proporcje składników, nie zwracając uwagi na wyższy cel "przede wszystkim nie szkodzić"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+4 / 6

@melblue ja nie chcę żyć w świecie, w którym za wszystkim mam się doszukiwać spisku. Nikt nie zmienia składu szczepionek, skąd wogole ten pomysł? To, że koncerny przekupują lekarzy to jedna sprawa, chcesz się leczyć suplementem nie lekiem to twój wybór ale nad lekami i szczepionkami są jeszcze komisje, które je zatwierdzają na podstawie przekazanej dokumentacji z badań, badań lekarskich, badań specjalistów. Na prawdę uważasz, że wypuszczenie na rynek Strepsilsu i szczepionki na Odrę/Świnkę/Różyczkę to te same procedury?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-3 / 3

@acotam43 Gdyby szczepili tak samo i tym samym co 30 - 40 lat tamu, nikt by nie protestował

Antyszczepy to nie ostatnie lata, byli już w XIX wieku, gdy zachorowania były normą, Czyli zatem woleli umrzeć, niż dać się zaszczepić widząc umierających nieszczepionych wokoło? A może historia skuteczności szczepień jest naciągana.

A produkty typa z demota nie były takie wspaniałe. O wirusie SV40 i raku autor już nie wspomniał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-3 / 5

Czy gdziekolwiek twierdzę, że strepsils i szczepionka to jedno i to samo? Nie zdołam teraz znaleźć źródeł, ale szukając dla siebie nie raz trafiam na informacje, że w szczepionce zwiększono ilość aluminium w stosunku do poprzedniego składu, rezygnując z podobnie działającego droższego składnika, jednocześnie bezpieczniejszego dla organizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 5

@pejter w XIX wieku to chlopi chowali dzieci przed lekarzami bo tak im ksiądz kazal więc z ruchem antyszczepionkowym nie ma to nic wspolnego, raczej z zacofaniem i ciemnotą.
W latach 60ttch czyli wtedy kiedy rozpoczęły się masowe szczepienia wiedza była już na tyle szeroka, że te szczepienia prowadzono na szeroką i skuteczna skalę.
W tych samych zresztą latach 60tych Volvo wprowadziło na rynek pierwsze pasy bezpieczeństwa, które też na początku okrzyknięto zamachem na prawa człowieka. I chociaż dzisiaj też już wiadomo, że w szczególnych przypadkach to ich brak właśnie ratuje życie to są jednak w masowej produkcji i nikt nie kwestionuje ich zasadności.
Brak wiedzy jest słabym doradcą I wystarczy małe ziarenko strachu, żeby kwestionować absolutnie wszystko i mam wrażenie, ze to się stalo w przypadku szczepionek. Dzisiaj kazdy patrzy na temat o podłożu ściśle medycznym z punktu widzenia polityki zapominając od czego to wszystko się zaczęło, a zaczęło się od ratowania życia ludzkiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+1 / 3

@acotam43 Taaaa.... jakby 60 lat temu był internet w takiej skali jak znamy dzisiaj, to pasy stały by się ówczesnymi "kagańcami" i to byłby spisek żydów, masonów, ruskich, chińczyków i Kaczyńskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-3 / 5

@acotam43 Nap pewno były i są przypadki, o których piszesz, ale kiedyś jak i teraz naukowcy byli i są przeciwni szczepieniom. Z ciekawości zainteresowałem się o co chodzi antyszczepom i mają poważne argumenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 5

@melblue to spróbuj znaleźć te źródła. Zawartość aluminium w szczepionce jest mniejsza niż w niektórych owocach i warzywach, np.gruszce i jest ono potrzebne. WHO dokładnie określa, że musi być niższa ponad 4 krotnie od dziennej dawki. Aluminium, nikiel, glin są powszechnymi pierwiastkami i nie rozumiem skąd ten strach przed czymś co jest z nami od zawsze.
A porownanie strepsils- szczepionka to jedynie przykład na twoj przyklad jak działają koncerny farmaceutyczne , ja mówię jedynie że ta kontrola jest o wiele większa niż ci się wydaje. Wypuścić na rynek suplement diety a lek to dwie zupełnie różne procedury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 5

@pejter ja natomiast zainteresowalam się tymi naukowcami, którzy dają antyszczepionkowcom te argumenty i zdziwiona jestem, że już dawno zostały one zweryfikowane a nadal funkcjonują w sieci jako fakty a nie hipotezy. Ale tak jak mowilam wcześniej nie koniecznie trzeba mieć udowodniona rację, wystarczy że na podatny grunt wrzucisz ziarenko strachu i niepewności a potem bum i czytasz, że szczepionki zawierają odpady przemyslowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-3 / 5

@acotam43 A co z danymi o tym, że zachorowania spadły przed wprowadzeniem szczepień? Co z tym, że ospa prawdziwa zginęła, a było zaszczepione 10% ludzkości? Co z chorobami, które zginęły bez szczepień? Co z epimediami poszczepiennymi? Co z tym?:
https://pubmedinfo.org/2018/05/28/o-szczepieniu-przeciw-ospie-prawdziwej-dr-anna-fischer-duckelmann/
https://www.le.ac.uk/lahs/downloads/1967-68/1967-68%20(43)%2035-44%20Ross.pdf
Co z tym?
https://pubmedinfo.org/2018/05/28/o-szczepieniu-przeciw-ospie-prawdziwej-dr-anna-fischer-duckelmann/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 5

@pejter no właśnie to o czym mówiłam wcześniej, na temat naukowców, z których korzystają antyszczepionkowcy. Anna Fischer Duckelmann z twoich linkow zmarła w 1917r I nie ma takiej mozliwosci, żeby napisała cokolwiek w 2018...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 4

@pejter I czytam o tej doktor Annie, która wydała książkę pod tytulem "Kobieta lekarzem rodziny" i duzo tam o odchudzaniu a na temat szczepień niewiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
+3 / 5

@melblue Skoro koncerny farmaceutyczne potrafią przekupić lekarzy (dodajmy prawie wszystkich na świecie) to dlaczego koncernom alkoholowym - które globalnie są dużo więcej warte, to się nie udaje. Nawet reklam nie mogą emitować w porządnych godzinach. Dlaczego przemysł tytoniowy nie jest w stanie przekupić lekarzy, czy chociażby zapewnić sobie ładnych opakowań? Czemu przemysłowi farmaceutycznemu się udaje - a innym nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2020 o 8:01

avatar melblue
-2 / 4

@Ezoteryczny_Misiak Gdy poznasz historię, będziesz wiedział, że tytoń, część narkotyków była kiedyś reklamowana i przepisywana na porządku dziennym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
+3 / 5

@melblue Właśnie! A mimo to po publikacji badań potwierdzających szkodliwość narkotyków i tytoniu lekarze masowo odwrócili się od tychże substancji pomimo, że sami współpracowali z koncernami tytoniowymi. Dziękuję, podałeś idealny przykład że rzetelne badania i analiza problemu bardziej wpływają na zdanie lekarzy niż pieniądze i kontrakty.

To jak tam doczekam się odpowiedzi odnośnie koncernów alkoholowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-2 / 4

@Ezoteryczny_Misiak Ty jakiś nawiedzony jesteś. Co ja, informacja? Luzuj porty, stary. Bo mnie zaraz na solówę zawołasz... :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
+2 / 6

@melblue Ale czemu niby mam cię o to nie pytać? Jeśli nie umiesz odpowiedzieć, to konkluzja jaką trzeba poczynić jest jedna - twoje teorie o złym przemyśle farmaceutycznym przekupującym cały świat są po prostu bajkami. Bo skoro Big Pharma może to czemu nie Big Alko, albo Big Fajka.

Ja wiem, że przyparci do muru zwolennicy teorii spiskowych uciekają z konwersacji albo wysyłając filmik z żółtymi napisami albo waląc zdania typu "poszukują sama, wpisz w google itp."

Nie bądź typowym foliarzem - odpowiedź na moje pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2020 o 8:58

A Azheal
+1 / 3

@acotam43 Takich ludzi nie przekonasz choćby nie wiem co się działo. Oni zakładają pewną tezę np "szczepionki są szkodliwe" i szukają dowodów na ich potwierdzenie i cokolwiek co temu przeczy zwyczajnie ignorują lub jest to dla nich spisek. Dobrym przykładem są maseczki - mimo że minęło już ponad pół roku to są ludzie co dalej mówią "ja nie wiem po co je nosić jak nie chronią przed wirusem , nawet lekarze tak mówili" jak grochem o ścianę możesz mówić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-1 / 3

@Ezoteryczny_Misiak A co złego jest w byciu foliarzem? Mam w nosie, czy będziesz na mnie smarkać, obrażać mnie - Ty mnie nie przekonałeś, więc pozostaję przy moich poglądach.
Powiedz mi - Ty dla odmiany udziel odpowiedzi -czemu, gdy wszyscy więc i przemysł farmaceutyczny wie, że alkohol niszczy komórki i ma negatywny wpływ na zdrowie, jest tak wiele leków, w których składzie jest po 16% alkoholu, a w takich jak amol zdecydowanie więcej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mijumi
-1 / 3

to ja ci odpowiem alko i fajek nie trzeba reklamowac bo ludzie sami tego porzadaja a szczepionki sie wciska na sile poczytaj o tym co bill gates robil w afryce noi skad sie wzial HIV bo juz dotarlo do ludzi ze nie od przelecianych szympansow tak samo covid jest sztucznie zrobiony i mimo ze postep medycyny jest widoczny i sprawia ze wiele chorob jest juz uleczalnych to obawiam sie czy jak tak dalej bedzie jak jest to czy nie czeka nas resident evil a na marginesie dodam ze to moja ulubioma seria o zombiakach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
0 / 2

@melblue No foliarz to jest osoba, która swoje zdanie opiera na paranoicznych urojeniach, a ty mam nadzieję kierujesz się logiką i faktami prawda?

Myślę, że w dobrym tonie, aby zachować przejrzystość konwersacji jest żebyś to ty odpowiedział na moje pytanie pierwszy, a jeśli nie umiesz na nie odpowiedzieć, to dlaczego. Wtedy możemy przejść do dalszych pytań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
0 / 2

@mijumi Myślę, że alko i fajki trzeba reklamować - inaczej nie byłoby reklam w telewizji. Poza tym wiele browarów upada, są przejmowane itp. Bez reklamy i porządnego PR utrzymują się tylko giganci, którzy i tak wiedzą, że żeby sprzedać trzeba reklamować. Dlaczego zatem alkohol inwestuje w reklamę - zgodnie z twoją teorią to są stracone pieniądze.

Poza tym co do fajek i alko że ludzi sami tego chcą to nie można się zgodzić. Kiedyś fajki były powszechne dzisiaj młodzi raczej nie palą, a jeśli już to okazyjnie. Ja na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć młodych palaczy - wszyscy nałogowcy jakich znam to osoby 45 + Bez reklamy przemysł tytoniowy powoli się zwija - to samo zresztą z alko. 10 lat temu ile było piw bezalkoholowych na rynku? Bardzo mało (wiem bo mój mąż jest abstynentem), a teraz jest ich cały wysyp. Im mniej reklamy i więcej obostrzeń tym mniejsza konsumpcja.

i na marginesie "weź poczytaj" nie jest argumentem który jest w stanie przekonać kogokolwiek, zresztą już o tym pisałam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 8:22

K kmam
-1 / 1

@acotam43 Gdybyś odrobił lekcję, to wiedziałbyś, że szczepienia wykonuje się daną szczepionką dopiero wtedy gdy przejdzie ona kilka faz badawczych. Teraz chcą nas szczepić szczepionką bez odpowiednich, długoletnich badań, a za króliki doświadczalne to my mamy im służyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+1 / 1

@kmam gdybyś odrobił lekcje, to wiedziałbyś, że fazy badawcze dotyczyły szczepionek , nad którymi zazwyczaj pracowal jeden do trzech zespołów naukowców na calym świecie.
Nad szczepionką na Covid pracują jeden do trzech zespołów i więcej W KAZDYM KRAJU. Każdy ten zespół bada inny aspekt szczepionki właśnie po to, aby zdobyć jak najwięcej informacji w jak najkrótszym czasie bo mamy sytuację nadzwyczajną, czyli pandemie. Badania na ludziach już trwają więc nie martw się, nie musisz być niczyim królikiem doświadczalnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
-1 / 1

Szczepionka ma dać dużo pieniędzy, więc nie liczcie na to, że ktoś podzieli się wiedzą. Każdy zespół, każdy kraj będzie chciał na tym zarobić. Zgodnie z tym, że wprowadzono przymus bezpośredni do szczepień (aż do kaftana bezpieczeństwa) rozumiem, że aby ktoś zarobił, ktoś musi umrzeć. I nie wiem czy zauważyłeś, że jest jesień (jak co roku) i jak co roku zaczął się sezon ... COVIDOWY (w poprzednich latach był to sezon grypowy, z ludźmi nie mieszczącymi się w poczekalniach) i testy które sprowadził rząd wyszukują wszelkie wirusy... i na tej podstawie ogłoszono pandemię (ja jej nie widzę). Testy mówią, że jest... więc jest. Szczepionki są świetne... więc są. To nic ... historia to oceni. O ile doczekamy historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-1 / 1

@kmam Proszę Cię w całej farmacji nie ma mniej opłacalnej dziedziny niż szczepionki - gdyby ta Big Pharma chciała zarabiać to olała by całkowicie szczepionki które stanowią całe 5 % jej zysków na rzecz suplementów. "Ja jej nie widzę" dowód anegdotyczny kompletnie bez znaczenia tym bardzie że wypowiedziany przez osobę bez odpowiedniego wykształcenia , a testy PCR nie wyszukują wszelkich wirusów tylko konkretnych białek i nie nie na tej podstawie ogłoszono pandemię. A co do ocenienie przez historię to 1 szczepionka powstała w 1796 roku na ospę prawdziwą - uważasz że to za mało czasu żeby ją ocenić? Szczepionki pomagają i są skuteczne takie są fakty i potwierdzają to wszystkie badania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
-1 / 1

@Azheal Wystarczy mi, że ty w to wierzysz... ja nie muszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
-1 / 7

Od dawna wiadomo że lekarz ma leczyć, a nie wyleczyć. Jak wyleczy to nie będzie kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
+1 / 1

Niestety wiele szczepionek zostało wprowadzonych do użytku przez różne kraje zdecydowanie za późno. Przykładowo w Polsce szczepionka na odrę została wprowadzona dopiero w 1975 roku, w związku z tym nie załapałem się na nią i przechorowałem odrę tak ciężko, że lekarze w szpitalu dawali mi 50% szans przeżycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
0 / 0

@mooz Ja też się nie załapałam, a po zachorowaniu miałam 100% szans przeżycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem