Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
57 79
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jakomo
+3 / 11

Czy to ta laska co lizała młotek? No to jest autorytet. Dwońcie do Kaczafiego niech odwoła ustawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@jakomo tak, to ona, ale jak widać jest mądrzejsza niż 51% Polski. To dla nas wstyd na cały świat, że w niegdyś europejskim kraju, w XXI wieku (na świecie, bo u nas jest wiek XVII) kobietom zabiera się podstawowe prawa. Za chwilę albo odbiorą kobietom prawo do nauki, albo prawa wyborcze. Już Czarnek powiedział, że kobieta powinna siedzieć w domu i rodzić dzieci, a nie myśleć o karierze, czy edukacji. Inny PISowski polityk (nie pamiętam nazwiska, jak ktoś pamięta, to może pisać) powiedział zaś, że kobiety są o wiele głupsze od mężczyzn i nie powinny mieć praw wyborczych.
Z jednej strony wstyd, ale z drugiej dobrze, że tak znane osoby nagłaśniają, że na naszych oczach wprowadza się tu szariat katolicki i odbiera kobietom wszystkie prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+2 / 2

@Cammax
"kobietom zabiera się podstawowe prawa." - Jakieś dowody na potwierdzenie tezy?
"Już Czarnek powiedział, że kobieta powinna siedzieć w domu i rodzić dzieci, a nie myśleć o karierze, czy edukacji." - tak znam ten cytat i nie tak brzmi ale kogo interesuje prawda?
"że kobiety są o wiele głupsze od mężczyzn "- cytat poproszę z kontekstem skoro już Takie twierdzenie stawiasz.

"Z jednej strony wstyd, ale z drugiej dobrze, że tak znane osoby nagłaśniają, że na naszych oczach wprowadza się tu szariat katolicki i odbiera kobietom wszystkie prawa." - Raz jeszcze JAKIE PRAWA PODSTAWOWE odebrano kobietom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@SARs9504 chociażby wypowiedzi PISu, całkowity zakaz aborcji (nawet jak dziecko umrze w męczarni zaraz po porodzie to trudno, ma się urodzić, bo Kościół tak kazał) taka ustawa już podchodzi pod zabieranie prawa wyboru. Zakaz ze względu na gwałt też już jest w drodze (projekt złożyła jedna z nielicznych kobiet z PIS, Godek (oczywiście nieobrażając kobiet)).
Może nie jest to dokładny cytat Czarnka, ale mniej więcej o to mu chodziło. Trudno jest zacytować kogoś słowo w słowo całkowicie z pamięci.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/przemyslaw-czarnek-o-kobietach-dzieciach-i-kosciele-politycy-pis-u-bronia-pogladow-przyszlego-ministra-edukacji,1032474.html to tylko jeden z PISowskich polityków twierdzących, że kobiety są gorsze (znowu Czarnek, ale jak ktoś chce może poszukać wypowiedzi innych polityków).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+2 / 2

@Cammax
"całkowity zakaz aborcji" - To nie prawo podstawowe poza tym poproszę o pełny cytat bo już "protestującym" odwala z tymi "prawami podstawowymi"?

"taka ustawa już podchodzi pod zabieranie prawa wyboru."-było nie przyjąć konstutycji bo to w niej jest ochrona życia od poczęcia. Zresztą nigdy nie było w Polsce "prawa wyboru" w kwestii aborcji więc wiesz... kiepsko...

"Zakaz ze względu na gwałt też już jest w drodze (projekt złożyła jedna z nielicznych kobiet z PIS, Godek (oczywiście nieobrażając kobiet))." - Ale wy nie złożyliście poprawki do ustawy odrzuconej przez TK więc ta "kobieta" ma więcej oleju w głowie niż protestujący. - jeśli to prawda zresztą powiedz mi czy dziecko jest winne czynów Ojca? I czy wiesz, że dziwnie nie odrzucono tego zapisu i uznano go jako zasadny?

Link z ctytatem już był "obalany" bo zawiera prawdę i na dodatek prawdę medyczną. Odkładanie pierwszej ciąży prowadzi do dodatkowego ryzyka dla płodu jak i matki. No ale obecnie nawet fakty są "be"...

Ale przeczytałeś wyrok TK i wiesz co on znaczy? Prawda? Sam zaszedłeś na stronę Trybunału i przeczytałeś, że aborcja na podstawie wysokiego prawdopodobieństwa jest "niezgodna z konstytucją" i co się z tym wiąrze prawda? Czy TVN zapomniał paru faktów?

PS: Aborcja w związku z wysokim prawdopodobieństwem choroby / wady płodu TO NIE PRAWO PODSTAWOWE więc jakie PRAWA PODSTAWOWE zostały zabrane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@SARs9504 tu już nawet nie chodzi tylko o aborcję, ale o pozbawienie kobiet częściowego prawa wyboru. Jeszcze niedawno kobieta sama mogła zadecydować, czy chce urodzić zdeformowane dziecko, które zaraz umrze. Dziś musi urodzić i koniec, bo tak chce PIS i Kościół.
Tej ustawy już nie da się wycofać w demokratyczny sposób, bo postawnowienia TK (również PISowskiego) są ostateczne po publikacji.
Dziecko nie jest winne postępowania ojca, ale kobieta będzie po takim gwałcie mieć traumę, a patrzenie codziennie na dziecko tylko o tym będzie jej przypominać.
Teraz tylko czekać aż wymyślą, że nawet w razoe zagrożenia życia matki dziecko ma się urodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@Cammax dla tego wkurza mnie ta strona w którą się chylę czyli wasza. Przeczytaj wyrok to się dowiesz że została zwrócona do Ustawodawcy celem dostosowania do Konstytucji.

Co do "wyboru" to nie było wyboru w konstytucji od momentu jej wprowadzenia więc niczego nie pozbawiono. A nawet jeśli tak założymy to DALEJ NIE JEST TO PRAWO PODSTAWOWE.

Po pierwsze naprawdę ile % kobiet po gwałcie zachodzi w ciążę wiesz choć tyle? Dalej kobieta NIE MA OBOWIAZKU zachować takiego dziecka a na koniec DALEJ MOZNA PRZEPROWADZAC ABORCJE W STOSUNKU DO CIĄŻY ZAISTNIALEJ W WYNIKU CZYNU ZABRONIONEGO a to jest w tej ustawie i raz jeszcze, zostało to uznane za zgodne z konstytucją albo w najgorszym przypadku nie zakwestionowane.

Ostatnia wspomniana przez ciebie przesłanka została podtrzymana i podlega ona nawet nie prawu a procedurze medycznej jako standardowi.

Raz jeszcze, przeczytajcie wyrok i się zastanówcie zamiast rzucać gównem. Ten czas mogliście poświęcić na inicjatywę ustawodawcza albo wniosek o referendum w sprawie zmiany konstytucji ale nie lepiej protestować w kościele i rzucać głupimi tekstami tracąc zwolenników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@SARs9504 cóż, PIS może po prostu nie opublikować wyroku, bo już raz tak zrobili. Tym razem większość nie miałaby im tego za złe. Ale przecież nie odrzucą swojej ustawy, bo im się nagle odwidziała i zmienili poglądy po zobaczeniu spadających % na słupkach.
Może i mało zachodzi w ciążę w wyniku gwałtu, ale nie jest to niemożliwe. Podobno Godek już szykuje kolejny projekt. Skoro tak jej zależy, to niech zajmie się ściąganiem alimentów od gwałciciela (a najpierw oczywiście złapaniem sprawcy) lub zwracaniem kosztów terapii dla takiej kobiety. Niech zwiększą zasiłki dla niepełnosprawnych zamiast udawać, że tak szaują tę grupę społeczną. Podczas strajku niepełnosprawnych pokazali dobitnie, co o nich myślą.
Sam zakaz (tym razem niezależnie od tego, czy tylko zakaz aborcji na życzenie, czy całkowity) nie rozwiąże problemu, ale sprawi, że bogatsze kobiety pojadą na zabieg do nowocześniejszych krajów, a biedniejsze będą szukać internetowych sposobów lub "podziemia". Tu PIS niby może zamknąć granice, co pewnie spodobałoby się fundamentalistom, ale jak zamierzacie walczyć z podziemiem aborcyjnym i internetowymi "mądrościami", które być może doprowadzą do śmierci matki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@cammax ale to nie "ich" ustawa a z 1993 roku i do tego niezgodna z konstytucją z 1997 roku. Przez 23 lata nikt nie ruszył tego gówna a wiadomo było że pierdyknie. Zresztą SLD która to wprowadziła wiedziała o tym co przyznała Senyszyn.

No więc nie wiesz ile, więc poszukaj.

No i co z tego że szykuje? Choć trzeba przyznać akurat oni zrobili robotę, zbierali podpisy wielokrotnie, wielokrotnie zgłaszali projekty ustaw i zwracali się do TK o wyroki. A przeciwna strona siedziała i za każdym razem jak odzywali się to "aborcja jest spox ja Miałam xxx to jak poranna kawka". Zamiast w granicach prawa się poruszać to jazda po kościołach i pomnikach by jak najwięcej sobie u ludzi zaszkodzić.

ALIMENTY SĄ Zbierane od ojca lub budżetu czyli wszystkich więc ten argument też przegrany dla Ciebie.

Zwiększanie zasiłków jest w nowej ustawie ponoć, więc też kula w płot.

No to zobaczymy jak ustawodawca rozwiąże ten problem bo narazie nie dano mu czasu a nawet lepiej PROTESTUJACY ZAMIAST PROPONOWAC JAKIES ROZWIAZANIE robią burdy a właśnie to oni powinni teraz rzucać propozycje prawda?

I czemu ja mam walczyć? Ja chciał bym być za "wami" ale swoim zachowaniem robicie wszystko by było na odwrót. Jedynie głupie jasełka a propozycji 0.

A i co ma tu "śmierć matki" ciąża zagrożona jest przesłanką do aborcji na nawet nie ma co dyskutować bo tylko matka może zarządzać by jej nie przeprowadzono (i to wigilię jest standard medyczny).

No więc jak widać trochę masz do odrobienia w tym temacie. Przestanę Cię już męczyć, może trochę pokwestionujesz przekazy medialne i sam poszukam różnych informacji, życzę miłej nocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@SARs9504 w tej sytuacji chyba najlepszym wyjściem jest zrobienie referendum. Wtedy niech sie dzieje, co chce, bo przynajmniej będzie to decyzja narodu, a nie polityków+ ludzi, którzy ich poparli.
Niestety, patrząc na to co się dzieje łatwo odnieść wrażenie, że po obu stronach stanęli najgorsi fanatycy, jakixh jedni i drudzy mieli w swoim zanadrzu. Są oczywiście też normalni ludzie, ale najwyraźniej są za mało medialni żeby ich pokazać w TV. Bo walka uliczna nabije więcej wejść niż spokojne (oczywiście jak na taki spór) argumenty. Podobna zasada działa w przypadku każdego protestu. Nikt nie pokaże ludzi, którzy spokojnie stoją. Lepiej poszukać jak najgłupszych haseł, otwartych walk, podpalaczy opon (nie ten protest, ale algorytm wyszukiwania ludzi do zaprezentowania w mediach ten sam).
Zasiłki oczywiście będą finansowane z podatków, tak jak wszystkie inne.
Pozdrawiam i też życzę miłej nocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 0:35

S SARs9504
0 / 0

Znowu ONI ZROBILI WSZYSTKO SCIEZKAMI DEMOKRATYCZNYMI. To strona przeciwna TWOJA lesie na ulicę. Kurde nawet JKM ma propozycje a reszta tylko wkoło KK czy JK... SLD próbowało w 2003 coś zrobić ale nie wyszło.

No ale po co coś robić jak można robić burdy bo na to wychodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+1 / 1

Ten karaj musi zgnic aby zaczelo sie tam zycie kielkowac na nowo. Co piec lat jest to samo stoicie przed jablonia i czekacie na gruszki a poziej zdziwieni. Niestety do nastepnych wyborow bedzie jeszcze gorzej, wszyscy wiedza ze kilejnej kadencji nie bedzie to teraz dopiero pokarza na co ich stac. Najgorsza jest sytuacja wirusa, wymowka nawszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meritka
-3 / 9

To straszne! Miley Cyrus się nadąsała...
Po pierwsze to ona narobiła i robi wioskę na cały świat swoim głupim zachowaniem. Weź ninja zmień autorytety bo już przesada kogo Ty za przykład dajesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szilwa
0 / 0

Dlaczego wszyscy wielbiciele lgbtów zawsze wpier dalają ich do jednego wora z niepełnosprawnymi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem