Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
56 95
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F feroxa
+8 / 14

Tylko sadysta chce narodzin kalek niezdolnych do egzystencji. Tylko sadysta chce skazywać matki na cierpienie i nędzę do konca życia. Zal ci dzieci? Podaj swoje dane, zglosza się do ciebie potrzebujacy. A to to nie? Za bardzo lubisz swoje wygodnickie życie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-3 / 15

@feroxa Teraz, w porównaniu do 2005 roku Polska jest dużo mniej zanieczyszczona, kiedyś jak człowiek stał na przejściu dla pieszych, to się nawdychał spalin jakby spał pod rurą wydechową, obecnie praktycznie nie ma zapachu spalin, jak się stoi, chyba, że się zdarzy jakaś stara ciężarówka. Autobusy w połowie prawie są na gaz a i sporo jest na prą, a nawet te które są na paliwo, poruszają się praktycznie bezwonnie i nie widać nic z rury - kiedyś, jak autobus ruszał z przystanka, to wszyscy na przystanku omal nie zaczadzieli od smrodu i czernieli z kopcia. To samo jest z dymem z wszelkich fabryk - w porównaniu z tym, co było 15 lat temu, mozna wręćz powiedzieć, że oczyszcza powietrze. Mimo to, w Polsce w 2005 roku ilość aborcji płodów z wadami wynosiła 80 +, a teraz 1100+, a Twoi współmyślący opowiadają o "zanieczyszczeniu", które od 10 lat nad Europą jest kilkakrotnie mniejsze niż kiedyś. Zrobiłyście sobie z lekarzami (za kasę) furtkę do skrobanek po skokach w bok. Dajesz 5000 i lekarz stwierdza "ciężką chorobę płodu", robisz skrobankę i masz z głowy. To widać w Waszych wypowiedziach na protestach. Tylko niewiele osób na protestach mówi o tym "by kobieta nie musiała rodzić umierajacego dziecka" lub "zmuszacie kobietę do urodzenia niepełnosprawnego dziecka". 95% wypowiedzi na TVN, Polsacie czy internecie brzmi "odwalcie się od mojej c...py", "chcemy legalnych aborcji", "moja macica - moja sprawa". W ogóle nie myślicie o kobietach z chorymi płodami, chcecie tego co było tajemnicą poliszynela przez ostatnie 15 lat - furtki, która pozwoli Wam zrobić skrobankę, jak wpadniecie, dopłacając tylko za potwierdzenie o chorobie płodu. Zakłamane hipokrytki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 13:39

T Tibr
-5 / 7

@feroxa autorka mówi o aborcji w odniesieniu do możliwości jej wykonania bez warunkowo, ty przeciwstawiasz jej argument o aborcji w formie "łaski śmierci" jeżeliby tylko patrzeć przez pryzmat ostatnich wydarzeń, bez komentarza co autor miał na myśli to oba wywody (twój i jej) wydają się być zwykłą demagogią i manipulacją.
Jej jeżeli mówi o aborcji w świetle urodzenia martwego dziecka, twój jeżeli argumentujesz za "aborcja bez granic" w odniesieniu jakby ona miała dotyczyć tylko i wyłącznie poważnych wad organizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+2 / 6

Ujmijmy to jak najprościej- nie twoja sprawa, nie wtracaj się. Nie twoj bol, nie twoje ciało, nie twoje życie. Proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+2 / 2

A poza tym wszystko ok? Niech skazeniem środowiska zajmują się ci od srodowiska. Obecnie mowimy o tym co sie dzieje tu i teraz, nie mąć obrazu. Kaleki byly zawsze. Tylko dawniej nie było leków podtrzymujących ciąże, które normalnie bylyby stracone (wiekszość poronionych zarodków ma wady genetyczne, organizm się ich pozbywa, naturalny mechanizm). Nie bylo odpowiedniej diagnostyki stwierdzającej dane schorzenia na etapie prenatalnym. Proste? Chcesz się bawić w ochronę srodowiska? Protestuj przed stosownymi ministerstwami i nie korzystaj ze słomek. Tymczasem plody z wadami letalnymi są i beda, kaleki zrzucone na barki matek zyjacych w nedzy też. 5000? Proszę, masz takie info, widzę że apecjalista przeszedl procedury na wlasnej skorze. Winszuję doswiadczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+3 / 7

@Fragglesik z całym szacunkiem, ale takiego pierd*lenia to ja dawno nie czytałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+5 / 7

@Fragglesik Fragles. Co Ty pieprzysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@feroxa Nawet nie zaprzeczasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-5 / 7

@PIStozwis, @Bihar Tyle, że okazuje się, że piszę prawdę. To z resztą widać po dwóch wypowiedziach feroksy: 1. Pesudo troskilwa: "Tylko sadysta chce narodzin kalek niezdolnych do egzystencji. Tylko sadysta chce skazywać matki na cierpienie i nędzę do konca życia. Zal ci dzieci? Podaj swoje dane, zglosza się do ciebie potrzebujacy. A to to nie? Za bardzo lubisz swoje wygodnickie życie?" i 2. Już po moim wpisie, szczera, z odkrytą przyłbicą: "Ujmijmy to jak najprościej- nie twoja sprawa, nie wtracaj się. Nie twoj bol, nie twoje ciało, nie twoje życie. Proste." A Wy, naiwni dalej wierzycie w to, że "chodzi o biedne kobiety rodzące martwe dzieci". Co za ślepota. szczególnie Tobie się dziwię @PIStozwis, bo, mimo diametralnie różnych poglądów między nami miałeś trzeźwe spojrzenie na świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 14:39

avatar PIStozwis
+6 / 6

@Fragglesik Każde cywilizowane państwo ma w swoim prawie zakaz zabijania, kradzieży itd. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zabije i ukradnie. Tak samo jest z prawem do aborcji. A Ty mówisz, że praktycznie wszyscy robią tak jak napisałeś. A to nieprawda i nadużycie z Twojej strony. I żebyśmy się dobrze rozumieli. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji z powodów "ot takich sobie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 14:40

avatar Laviol
+2 / 4

@Fragglesik, Tobie naprawdę się wydaje, że jak spaliny nie są czarne i nie śmierdzą to już nie są szkodliwe? W wielu miastach nadal smog wisi i nie jest obojętny.
A co z żywnością, która o tych 15 lat jest coraz bardziej szpikowana chemią? Czy Ty wiesz, że przynajmniej 4 ośrodki na świecie badają tzw. efekt koktajlu czyli jak działa połączone środki chemiczne w żywności. I już wiedzą, że 0+0+0=/=0 czyli 3 substancje nieszkodliwe w połączeniu mogą szkodzić. Zapewne słyszałeś, że nie wolno pewnych leków łączyć ze sobą lub popijać pewnymi napojami. Co z pozostałościami środków ochrony roślin, które zjadamy razem z żywnością? Co ze szkodliwymi substancjami, które znajdują się w kosmetykach i przenikają do naszego organizmu? W wpływ bisfenolu A? Myślisz, że to wszystko nie ma żadnego wpływu na stan zdrowia kobiet i możliwość urodzenia zdrowego dziecka?
Zanim kogoś zwyzywasz od zakłamanych hipokrytek, to może zastanów się czy masz odpowiednią wiedzę, żeby osądzać. A jak fanatycy z jednej strony łamią przyjęty i działający przez tyle lat kompromis, to i nie ma co się dziwić, że pojawiają się ci z drugiego bieguna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 3

@Fragglesik Utrudniony dostęp do specjalistów spowodował że znowu psychotropów zabrakło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@PIStozwis Gdzie ja mówię "wszyscy"? Jest grupa która na tym straciła, bo jedni - stracili kasę, a drugie - okazję do rozwiązywania wpadek. Nie wszystkie, bo nie uważam, że dziewczyny puszczają się na lewo i prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@Laviol Przestań. Teraz nawet plastiki są bezpieczniejsze niż 15 lat temu. Nic z tego nie usprawiedliwia ponad 10krotnego wzrostu takich aborcji poza przekłamaniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+3 / 3

@Fragglesik A ilu straciło taką możliwość? Margines. A co do wpadek. W krajach skandynawskich, gdzie edukacja seksualna jest na wysokim poziomie praktycznie ich nie ma. Ale cóż u nas te sprawy spycha się do kibla i mamy to co mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 2

@Fragglesik, mamy też ogromny wzrost najróżniejszego rodzaju zaburzeń, alergii i chorób, co ewidentnie wskazuje na coraz gorszy stan zdrowia. I jeśli wydaje Ci się, że płody z wadami, to tylko "wina" kobiet to się mylisz. U mężczyzn spada nie tylko ilość plemników, ale także ich jakość, w ostatnich latach (pomiędzy 1973 a 2011 r.) obniżyła się o około 50-60 procent. https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Zdrowie-mezczyzny/Bezplodnosc-Do-2060-roku-wiekszosc-mezczyzn-bedzie-bezplodnych
No ale przecież Ty wiesz lepiej - winne są tylko kobiety, bo obchodzą ustawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 3

@Laviol Nie zrozumiałaś o czym piszę. Ja w ogóle nie mówię o tym kto jest winny chorobie dziecka! Dla mnie to jest nie do stwierdzenia i nie obarczam kobiet, nie daj Boże o choroby zarodka. Ja oskarżam część kobiet o dużo gorsze rzeczy. Oskarżam, że duża ilość z tych aborcji to ZDROWE dzieci, które zostały usunięte, bo kobietom nie chciało się ich dzieci, a lekarze zgodzili się za pieniądze wystawić fałszywą diagnozę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 1

@Fragglesik, ależ zrozumiałam. Tylko o dowody proszę, a nie domniemanie i wyzywanie. A ja Ci tłumaczę, że ten wzrost łatwo jest wytłumaczyć czymś innym, a co wskazałam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+5 / 9

Gdybyśmy zostali pod okupacją, to w Polsce zostaliby sami analfabeci i niewolnicy. Akurat okupacja niemiecka była jedynym gorszym wydarzeniem w historii Polski niż dyktatorskie rządy PIS.
Ale z drugiej strony tylko potwór zmusza kobiety do rodzenia zdeformowanych dzieci, bezmózgowców, dzieci gwałcicieli i ogólnie rodzenia nawet z narażeniem swojego życia.
Lepiej po prostu wybrać normalny, niefundamemtalistyczny rząd i ewentualnie pozbawić prawa głosu osoby niewykształcone, żeby nikt nie wybrał PISu drugi raz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 13:13

T Tibr
0 / 6

@Cammax znaczy w imię wolności oczekujesz obywateli I i II kategorii?
Dlaczego uważasz, że facet po zawodówce prowadzący warsztat samochodowy lub małą firmę budowlaną jest gorszy od urzędnika z wyższym wykształceniem? Czyli on może płacić na niego podatki że swojej pracy ale nie mieć prawa głosu? Oczekujesz nowego zwulgaryzowanego feudalizmu?
A teraz powiedz jeszcze raz "wolność dla wszystkich..., tych nieco równiejszych" xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 2

@Tibr Ja bym sprawę rozpatrywał bardziej w kategorii kto bardziej/mniej szkodzi krajowi. Ale to nie matematyka i prostej odpowiedzi nie ma. A wracając do sprawy kto jest pierwszej czy drugiej kategorii PIS ustami swojego prezesa już się wypowiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@PIStozwis a teraz mógłbyś się odnieść do meritum poruszonego tematu, bo tu odniosłem się nie do PiS tyko do konkretnego pomysłu, który w istocie niczym się nie różni od tego co robi PiS i czyni się z tego główny argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 3

@Tibr Ja tylko odniosłem się do Twojego komentarz. Nic ponad to. A meritum to wybiórczy stek bzdur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Tibr chodziło mi bardziej o osoby po podstawówkach i gimnazjach, czyli większość elektoratu PIS. Ludzi po zawodówkach nie krytykuję, bo tam jest wielu specjalistów w swoich branżach.
Ale skoro PISowi wolno dzielić ludzi na nadludzi i podludzi to czemu niby innym nie wolno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@Cammax bo powinniśmy być lepsi, inteligentniejsi. Inteligencje po to mamy by się łączyć, by móc się w jedności oprzeć tym co dzielą, skłócają. Konflikt jest właśnie na rękę wielu politykom, by nas doić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@Tibr i tu się zgadzam. Teraz PIS wkurzyło prawie wszystkich. Gdyby tak wszystkie protestujące grupy się skrzyknęły, to może idałoby się odsunąć ich od władzy lub przynajmniej skłonić do rezygnacji z niektórych ustaw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 2


Pełny fragment, bo jak zwykle ktoś zaczyna ekscytować się wyrwanymi z kontekstu zdaniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 14:10

M mar2ula
0 / 2

@Goretex wystarczy trochę podlać ideologicznym sosem, abym można było zabijać każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 1

@mar2ula Wystarczy podlać ideologicznym sosem i można z każdego zrobić niewolnika w imię wyższego dobra. Ludzie powinni móc decydować o sobie i swoim potomstwie w granicach jakie są akceptowalne przez większość społeczeństwa w którym żyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mar2ula
0 / 0

@Goretex Konstytucję to chyba większość zaakceptowało podczas referendum konstytucyjnego w 1997 roku. A na marginesie: o jakim ideologicznym sosie piszesz, który z każdego robi niewolnika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

I polska taka bedzie .. ludzie powoli maja dość kościoła.. A kśoćiół walczy do upadłego .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
+1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xanika
-2 / 2

@refael72 Zespół odwróconej perfuzji tętniczej Częstość zespołu określa się na 1:35 000 ciąż[, 1:100 ciąż bliźniaczych monozygotycznych, opisywano też przypadki u trojaczków i czworaczków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem