Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1979 2069
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PIStozwis
+15 / 71

W sumie, dlaczego nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+10 / 44

@siditg Problem to PIS wyeskalował na najwyższy poziom. Demot Pana Sawki wyżej nie eskaluje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+14 / 38

@SARs9504 I nie trzeba było tego ruszać. Zostawić status quo i nie byłoby problemu. Widzisz. W Polsce nawet wniosek o referendum złożony przez wymaganą ilość też do niczego nie obliguje. Tym bardziej o ustawę itp. Wystarczyło głosować przeciwko wnioskowi bandy oszołomów z pro-life i nie byłoby problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+5 / 29

@siditg ksiądz się boi że se już nie zarucha więcej ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+8 / 34

@SARs9504

A pamiętasz ostatnia mowy nienawiści z ambon jak zachecano do agresji i nienawiści wobec LGBT i robienia kontrmanifestacji ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-5 / 25

@TomorrowNeverKnows @PIStozwis też jestem zdania, że niepotrzebnie dotykano ten temat. Przez wiele lat nikt nie miał odwagi naruszyć tego wypracowanego consensusu, łącznie z SLD, i naprawdę ostatnie, co nam było teraz potrzebne to takie cyrki.

Co nie zmienia faktu, że wypowiedź p. Sawki jest płytka, prowokacyjna i w żaden sposób nie służy sprawie ani jednej, ani drugiej strony, ani nawet komukolwiek pośrodku. Godna siedmiolatka wsadzającego patyk w mrowisko a nie naczelnego bardzo rozpoznawalnej gazety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 23:14

avatar PIStozwis
+6 / 16

@SARs9504 Gdzie tu oprócz zdrowego rozsądku widzisz widzimisię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+4 / 8

@siditg Tu akurat mogę się z Tobą zgodzić.Ale każdy ma prawo wypowiedzi. Szczególnie w tak drażliwej i istotnej sprawie. Co prawda mógłby to ubrać w trochę inną formę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 23

@PIStozwis Jeśli przepis stanowi, że masz prawo wnioskować o zmianę przepisu, weryfikacje wyroku albo zwłaszcza czy ustawa jest zgodna z konstytucją to nie możesz zabronić komuś z tego kożystać "bo wyrządzi komuś krzywdę". Po to to tam jest, by zidentyfikować problemy i wdrożyć rozwiązania.

Już nie raz podawałem jak się postępuje w takich przypadkach:
Ktoś wnioskuje o sprawdzenie przepisu, orzeka się jego konstytucyjność lub brak. Ustawodawca wtedy MOŻE i powinien stworzyć ustawę naprawiającą problem albo zaakceptować wykreślenie części lub całości ustawy.

Właśnie istnieje to po to by nie wychodzić na ulice robić burdy, by prawo nie łamało podstawowej ustawy na którą ponoć się ludzie zgodzili. I Pro-Life tak zrobiło za to ich "przeciwnicy" pokazali jak szanują prawo.


Wyobraź sobie, że mamy umowę o dostawę z A do B najkrótszą drogą. Po pewnym czasie Ty z kimś innym stwiedzasz, że będziesz jechał nie od A do B tylko od B poprzez Z do A. Teraz dzięki temu mechanizmowi Ja składam zapytanie czy to zgodne z umową, sąd mieli i stwierdza, że NIE.
Pro aborcjoniści stwierdzili, że zamiast porozmawiać i napisać nową umowę to wyjdą na ulice.

I dla tego nie zasługują na szacunek bo przeciwnicy szanowali reguły gry a oni nasrali na środek stołu i rzucają gównem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+3 / 17

@killerxcartoon Ale to Wy mieliście być lepsi i tak LGBT to zaraza (ideologia czy religia jak wolisz to nazwać, bo do homosexualistów czy lesbijek nikt nic nie ma, czasy się zmieniły) i każdy kto trochę rozglądną się po świecie raczej to wie. To jest Ideologia / religia bardzo dyskryminująca nawet gorsza od Islamu czasem prowadząca do rozpadu rodziny w długim terminie (nie pojedyńczych ale pojęć).

Skoro LGBT robi manifestacje to czemu przeciwnicy LGBT nie mają prawa ich robić? Zresztą przypomnij sobie historie marszu heterosexualistów w USA choćby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+11 / 19

@SARs9504 Niekoniecznie o to mi chodziło. Przypomnę Ci dość długą historię ale analogiczną do teraźniejszej sytuacji. Jeszcze w 1944 niejaka Wanda Wasilewska, przewodnicząca KPP zwróciła się do Stalina z propozycją, żeby Polska nie pyła samodzielnym państwem tylko jeszcze jedną sowiecką republiką. Tylko Stalin nie był taki głupi bo wiedział, że Polacy będą się ostro buntować, więc zrobił rękami polskich obywateli a i tak trzymał nas za mordy bez większych strat. I tak chciał zrobić PIS z ustawą antyaborcyjną wymuszoną na Nich przez KK. Wiedzieli, że jak wprowadzą tę ustawę jako PIS to całe odium zwróci się przeciwko Nim. Wykombinowali, że zrobią to rękami TK. Tylko trochę to Im zajęło bo musieli powoli wymieniać skład sędziowski na swoją modłę i nikt się przeciw Nim nie będzie buntował. Nie przewidzieli tylko jednego. Że nie wszyscy Polacy są takimi debilami jak Ich wyborcy. Widzisz analogię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+3 / 17

@PIStozwis Fajna historyjka tylko nie analogiczna...

Zakładasz, że problem nie istniał wcześniej - pierwszy błąd, wiadomo było o nim (ustawa z 1993 konstytucja 1997 a SLD w 2003 chciało to naprawić i się nie udało)

Nie KK wymusiło ale raczej wyborcy a nawet jeśli to nie zmienia to faktu, że była sprzeczna z konstytucją co powinno być rozwiązane już 23 lata temu. Aha już jedną przesłankę wcześniejszy skład TK zlikwidował, przesłankę socjalną.

Problem z TK to dużo wcześniej się rozpoczą, dodam więcej przy tak wybieranym TK Zawsze był i będzie on polityczny o czym świadczą jego wcześniejsze wyroki.

"Nie przewidzieli tylko jednego." - Prawdopodobnie przewidzieli że przeciwnicy zrobią taką burdę, dobra zasłona jednocześnie pokazująca ile są warci ich przeciwnicy co zamiast kożystać z drogi ustawodawczej bawią się w tweety i protesty bez dawania rozwiązań poszumią poszumią a PiS pewnie wyciągnie nowelę z zamrażarki :D

"Że nie wszyscy Polacy są takimi debilami jak Ich wyborcy." - aaa Ci co w ramach protestu piszą po ścianach czy latają protestować w kościołach? Napewno to dobra droga do zbierania poparcia :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 października 2020 o 0:26

avatar PIStozwis
+5 / 15

@SARs9504 Dokładnie analogiczna I Stalin I PIS chcieli zrobić to rękami innych. Drogami ustawodawczymi Nie przy PIS bo PIS ma wszystko to co jest racjonalne a nie jest zgodne z Ich sposobem myślenia głęboko w dupie. To po prostu partia zamordystyczna. Dobrej nocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 11

@SARs9504
Mogą se robić następnego dnia. Bo inaczej dążysz do konfliktu wiec uzyskujesz konflikt. Tak jak teraz zrobił to kaczor. Jak tak patrzysz na sprawy możesz mieć w śiwięta kościelne niedługo kontr procesje w tym samym miejscu, gwarantuje ze nie będziesz zadowolony.

Jaka qurwa religia LGTB .. tylko ludzie z klapkami na oczach myślący kategoriami religijnymi mogą tak myśleć.
To tak jak byś uznał bycie blondynem za religię, albo to ze ci sie bardziej blondynki od brunetek podobają.
Wiesz tyle ile ci kitu nawciskał ksiądz.
Idź i bez uprzedzeń i poznaj ludzi o odmiennej orientacji. Kilku bo jeden może dać ci wypaczony obraz i pogląd na sprawę. Kiedyś byłam antysemitą jak byłem nastolatkiem (idiotyczny okres) choć nie aż tak radykalnym z wewnentrzych przekonań a raczej byłem pod wpływem kolegów wygolonych na łyso. Zresztą kompletnych debili jakim bym teraz ręki nawet nie podał. Apotem poznałem kilku i nie okazali się ani lepsi ani gorsi od innych ludzi jakich znalem.
Poczytaj tez trochę o innych religiach i kulturach w tym o Islamie. Wyjedź na wczasy i zobacz bo kraje Arabskie w ciągu dekady mocno się zmieniły. (byle nie do Afganistanu czy tam gdzie jest wojna obecnie w Syrii ) Przy okazji pamiętaj że są róże mentalności tej samej religii. Np Polski katolicyzm diametralnie różni się od tego w Szkocji czy np w Portugalii. Więc Islam z malezji jest inny od tego Libanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 października 2020 o 1:11

S SARs9504
-2 / 12

@PIStowzwis Możesz myśleć co chcesz niemniej dalej to nie Analogia.

@killerxcartoon Mogą sobie robić równolegle, protestować ile wlezie, Nie mogą dokonywać czynów zakazanych.

Chcesz robić kontr procesje, proszę bardzo ile chcesz którędy chcesz byle nie ograniczać wolności tym co procesje robią wcześniej.

"Jaka qurwa religia LGTB " - może być kult jak chcesz.
"tylko ludzie z klapkami na oczach myślący kategoriami religijnymi mogą tak myśleć" - lub ci co mają pamięć i pamiętają jak to wyglądało na początku, potem zapoznają się z krajami gdzie LGBT zrobiło już robotę i przeanalizuje kroki jakie tam były robione przez ten ruch i zastanowi się jakie skutki to przyniosło.

"Wiesz tyle ile ci kitu nawciskał ksiądz." Taaak wiesz kiedy ostatni raz byłem w Kościele?

"Idź i bez uprzedzeń i poznaj ludzi o odmiennej orientacji." - Orientacja nie ma tu nic do rzeczy i znam a idź i poznaj ludzi którym LGBT zniszczyło życie zawodowe i prywatne.

Kim byłeś to Twoja osobista tragedia, ja Nigdy nie byłem ani AntySemitą, ani Homofobem czy kimkolwiek se cyrklem wykreślisz.

Ty ojca ucz dzieci robić, mam żone Prawosławną, Teściową ateistkę i Matkę Katoliczkę... Wiesz co takie pier... to możesz sprzedawać swoim kumplom z kułeczka nie mi. Za dużo widziałem, w za wielu miejscach byłem, w za wielu zawodach pracowałem by dać se wcisnąć jakieś zwidy i głupoty które przeczą rzeczywistości.

Nie ma tu rozmowy bo widocznie masz pamięć złotej rybki a i z łączeniem zdarzeń na przestrzeni lat i miejsc są kłopoty. Miłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 10

@SARs9504 możesz opisać jak komuś LGBT zniszczyło życie zawodowe i prywatne. ?????????
Bardzo jestem ciekaw..

" lub ci co mają pamięć i pamiętają jak to wyglądało na początku, potem zapoznają się z krajami gdzie LGBT zrobiło już robotę i przeanalizuje kroki jakie tam były robione przez ten ruch i zastanowi się jakie skutki to przyniosło." Opisz szerzej tą część , jestem ciekawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+4 / 14

Zacznij od Jordana Petersona ot taki pierwszy lepszy przypadek gdzie LGBT próbowało gościa zniszczyć. Albo od przepisów w Kanadzie o stosowaniu przedimków to masz dwa w jednym.

Pooglądam sobie wykład jakiś Mailo Yiannopolis albo jak próbowano zrobić marsz dumy heteroseksualnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 11

Panie @SARs9504 podziwiam pańską chęć i determinację w objaśnianiu tematu, szczególnie ten komentarz odnośnie ustalania zgodności lub nie z konstytucją był warty szerszej publikacji, natomiast trzeba stwierdzić niestety po odpowiedziach i ocenie komentarzy że rzuca Pan grochem o ścianę, wielkomiejskie postępowe elity nie chca słuchać logiki ani poznać stanu faktycznego, a już tym bardziej wysłuchać argumentów osób myślących inaczej niż jedynie słuszna opcja lewicowa." stoję na środku sklepu i będę darł ryja i szarpał matki sukienkę aż mi kupi te lody, nie ważne że jest styczeń jestem chory i nie ma lodów w sklepie, ja chcę i kto myśli inaczej ten ma wypier....." Tak to niestety wygląda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 6

Lepiej dobrze to przemyśl @PIStozwis, jeśli masz jaja. Nie wiadomo co tam jest, za kolejnym zakrętem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 7

@ban__ Wiem co jest. Jeszcze jedno urestwo tego urewskiego rządu. Masz jakieś wątpliwości/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+1 / 5

@PIStozwis
Gdyby jednak chciało się komuś realnie zająć problemem wieszaków, to polecam:
Wystarczy grupa 15 obywateli polskich czyli Twój/Ich Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, i 1000 podpisów osób popierających Twój projekt ustawy.
Masz?
To teraz zawiadamia się Marszałka Sejmu o utworzeniu Komitetu i dołącza projekt ustawy, a Marszałek Sejmu w ciągu 14 dni wyda postanowienie o przyjęciu zawiadomienia.
(14 dni)
Teraz wystarczy ogłosić w dzienniku ogólnopolskim miejsce wyłożenia projektu do wglądu (plus adres Komitetu i osobowość prawną) i czekać (aktywnie) aż podpisze się pod nim 100 tysięcy obywateli. A dokładniej 99 tysięcy bo ten pierwszy tysiąc już masz.
I już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-2 / 4

@PIStozwis
Nie denerwuj się. To był żart:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 3

@ban__ W tej napiętej sytuacji to wątpliwy. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 3

@ban__ To kolego jest teoria. W praktyce idzie to do "zamrażalki" I nie jest to praktyka tylko obecnego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-2 / 4

@SARs9504
rozumiem ze prolife nie urzadzal zadnych manifestacji, rozumiem ze furgonetka oblepiona zdjeciami martwych plodow nie jezdzila ulicami polskich miast rozpowszechniajac rozne klamstwa?
rozumiem ze przeciwnicy aborcji nie nekali osob prywatnych ktore chcialy dokonac aborcje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+4 / 8

@mieteknapletek
Po pierwsze Pro Life MA PRAWO urządzać manifestacje zwłaszcza LEGALNE tak jak i Aborcjoniści.
Furgonetka MA PRAWO JEŹDZIĆ Z DOWOLNYMI NAPISAMI a jakie napisy są "kłamstwem" te o zaleceniach WHO które są na OFICJALNEJ STRONIE WHO i tak brzmią? A Pro aborcjioniści tez mogli ale nie jeździli.
Rozumiem, że nie, a nękali? Jeśli tak jest to czyn karalny i należało zgłosić na Policje, jeśli nie zgłosiłeś to do widzenia. Przy okazji kto bił ludzi z "pro life" którzy stali i ulotki rozdawali? Nie "sucker punch" Malejczuk przez przypadek?

Rozumiem też że nie jesteś w stanie uzbierać podpisów pod projektem ustawy (przez Ty rozumiem oburzonych) ani o referendum w sprawie konstytucji. Rozumiem też, że liczysz iż Ci politycy którzy właśnie takie prawo ustanowili i tak je respektują będą stanowili lepsze prawo bo teraz są "po waszej stronie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@alfonso240d - Czemu zakładasz że każdy to lewicowiec?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 22:14

Y yankers
+2 / 4

@Agnesitka Zrozum że są dziesiątki wad genetycznych które powodują to że albo dziecko po urodzeniu przeżyje kilka minut w niewyobrażalnym cierpieniu, albo nawet nie dożyje porodu.
W takim przypadku lepiej poddać aborcji. Mniejszy stres dla kobiety, dziecko nie cierpi i mniejsze ryzyko śmierci kobiety. Bo 1 na 20 porodów w przypadku ciężkich wad genetycznych, kończy się śmiercią kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+3 / 5

@yankers A co z tymi co akurat nie powodują tego problemu? Dla czego tych należy zabić?

I jeszcze jedno, zagrożenie życia kobiety JEST przesłanką do aborcji, więc jeśli jak twierdzisz, ciężkie wady genetyczne stanowią takie zagrożenie to ich aborcja jest nawet po publikacji wyroku DOZWOLONA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-2 / 2

@SARs9504 jak się trafi na lekarza pokroju Chazana to różnie może być :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

@yankers nie wiem, w sumie to się teraz zastanawiam, popieranie aborcji, chęć kastrowania księży, może dlatego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bergara308
+1 / 3

Mnie w Twojej wypowiedzi najbardziej fascynuje ta olbrzymia ilość minusów. Mam wrażenie, że na demotywatorach merytoryczne wypowiedzi są od razu minusowymi. Plusowane są tylko te, które są sarkastyczne, wulgarne i „mocne”. Głos rozsądku zakrzykiwany minusami. I to, co napisałem, nie ma żadnego związku z moimi poglądami w rzeczonej sprawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@Pasqdnik82 tak jak najbardziej tylko ustawą tego nie zmienisz i do tej pory tacy się trafiali. Tu problem jest "komisji lekarskiej".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-2 / 2

@SARs9504
furgonetka ma prawo jezdzic, ale z wylaczonymi megafonami, w wielu przypadkach nadawaly tresci propagandowe podczas jazdy co bylo nielegalne
czytalem zalecenia who dlatego uwazam ze to byla bzdura, gdybys przeczytal a nie bazowal swojej wiedzy na ich temat na podstawie jednej tabelki gdzie w duzym uproszczeniu przedstawiono pewne rzeczy to tez bys sie ze mna zgodzil

pro aborcjonisci faktycznie tez mogli by jezdzic, ale gdyby rowniez zaczeli glosic skrajne tezy moglo by sie to skonczyc obraza uczuc religijnych.

"Rozumiem, że nie, a nękali? " tak, bylo sporo takich przypadkow i dosc czesto policja nie ruszyla palcem w tej sprawie

"Rozumiem też że nie jesteś w stanie uzbierać podpisów pod projektem ustawy (przez Ty rozumiem oburzonych) ani o referendum w sprawie konstytucji."
problem tkwi w tym ze poki co nie bylo zadnej ustawy, tylko nielegalnie wybrany trybunal konstytucyjny zmienil interpretacje istniejacej ustawy, a co do podpisow, to smiem watpic czy konserwatywny rzad rozwazylny przez moment projekt obywatelski wprowadzajcy aborcje na zyczenie
aczkolwiek w pelni sie z toba zgadzam, uwazam ze taka forma protestu byla by znacznie lepsza, zwlaszcza jezeli udalo by sie zebrac znacznie wiecej podpisow niz zebrala godek
dopiero odrzucenie takiego projektu powinien byc sygnalem nie tyle do protestow ale krwawych rozliczen zarowno z rzadem jak i kosciolem katolickim i jego slugusami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@moeteknapletek
Ad 1 treści propagandowe bo Tak Ty uważasz, i też czytałem zalecenia who na ich stronie i jak jako nauczyciel spróbujesz to wdrożyć mojemu dziecku to szybciej polecisz do szpitala niż zakończysz swoją lekcje i nie piernicz że jest inaczej niż jest tam napisane.

Tylko podziękujcie Margot czy jak tam temu było bo gdyby nie jego napad, kradzież i niszczenie mienia mało kto by o tym słyszał. PS podawanie faktów o aborcji nie ma wpływu na uczucia religijne a prawda jest taka że często może prowadzić do powikłań.

Sporo przypadków i policja nie działała no nie skoro nie działała to nie podnosimy kwestii, masz oficjalna drogę prawną i czemu jej nie wyczerpano?

Pier... O nielegalności by przykryć niekompetencję. Ustawa z 1993 roku konstytucją z 1997 co robiliście przez 2 3 lata? I dla czego już w 97 wiedziano że to jeb... ?
Oooo aborcja na życzenie ahaaa no to już wiem czemu nie macie podpisów bo po pierwsze niezgodna z konstytucją już teraz Ci to mówię (ustawa nie zmienisz konstytucji a tego innym zapisem nie ugrasz) bo przesłanka o statusie socjalnym już dawno została uznana za niezgodną (ot cała Twoja wiedza).

Co do sejmu konserwatywnego NIE SPROBOWALISCIE NAWEY LEGALNEJ DROGI TYLKO OD RAZU ULICA. Tak mamy odpowiednie przepisy by nie latać po ulicy, lata się dopiero po WYCZERPANIH DROGI PRAWNEJ. Ale czemu spodziewać się po PiS i Was przestrzegania prawa bo po co.

O i Typowe Krwawe rozliczenia. Ty jesteś naprawdę chyba nie za stabilny emocjonalnie prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+1 / 1

@PIStozwis
Może trafić również do niszczarki, to sytuacje szczególne, przewidziane na przykład, w związku z końcem kadencji Sejmu. A wracając do tematu, nie na tym etapie. Cały proces, bo przecież nie będę tu kleić: sejm gov pl proces ustawodawczy. Dodam tylko, że pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy przeprowadza się w terminie 3 miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do Marszałka Sejmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Odłóż książeczkę do nabożeństwa i zapoznaj się z tym co się wyprawia w katolickich ośrodkach opieki. Weź i zaadoptuj takiego człowieka.
Tak z kronikarskiego obowiązku przypomnę że nawet w średniowieczu dobijano ciężko rannych rycerzy, którzy traumy odnieśli w pojedynku i nie mieli szans na przeżycie. Narzędzie do tego nazywało się misericordia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 15

Rewelacja.. Trzeba taka ustawę regulacyjną uchwalić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+13 / 27

Dlaczego księży? Czy na zasadzie "kowal zawinił, powiesili Cygana"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+3 / 3

@Banasik tak, bo to jest pretekst do walki z kim Tobie akurat w tej chwili pasuje. Kościołem, faszystami, organizacjami pro-life, rządem (a ten akurat najmniej miał z tym wspólnego), żoną i córką Prezydenta, Kaczyńskim, Korwinem, Policją.. Jednym słowem wybieraj, przebieraj - dla każdego coś się znajdzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ironidem
-2 / 8

@Banasik
Bo tak orzekł Sawka i jego starsi i mądrzejsi koledzy z Gazety Wyborczej ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
-2 / 2

@Banasik Podobno w tej grupie zawodowej jest celibat. ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
-2 / 16

Już jakieś 20 lat temu używałam tego argumentu :) dodaję jeszcze, że skoro księża uważają, że my nie możemy się rozwodzić i mieszkać czy współżyć ze sobą przed ślubem, to oni też nie powinni sobie testować czy chcą być kapłanami i uprawiać nowicjatów. Albo w prawo albo w lewo,a nie że śluby wieczyste dopiero jak uznają, że im to jednak pasi. Tak to każdy by chciał. Chcesz być księdzem, to kastracja i raz na zawsze decyzja od której nie ma odwołania, a nie że furteczka otwarta, jak pod sutannę wacek zafurczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
-2 / 2

@rainboweyes80 mogę przypadkiem pierdoły opowiadać, ale na jakimś wyjeździe religijnym byliśmy w takiej ,,szkole" dla księży i mówili że jak w ciągu 4 lat chociaż raz któregoś przyłapią na korzystaniu z komórki (no bo ta całkowita izolacja jest czy coś) to od razu wylatuje... to głupio byłoby wykastrować chłopaka, który wyleci po chwili bo zostanie przyłapany z komórką XD

z drugiej strony pewnie to Ty masz rację, ja tu tylko rzucam coś, co gdzieś usłyszałam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+1 / 5

@Plaskaflaszka A księża lubią komórki. NA naukach przedślubnych w 2011 r. u Dominikanów we Wrocławiu, ksiądz obracał najnowszym ajfonem, a jak ktoś zagadał w stylu: "o ksiądz, jaki telefon", to odpowiedział, "no, mam, tak sobie rekompensuję celibat". Ja jestem wierząca i chodzę jeszcze do kościoła, ale coraz częściej mam ochotę przestać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@rainboweyes80 ja niby wierząca jestem...ale odkąd nam zmienili proboszcza (najpewniej coś za tym było, chyba kogoś nie poparł czy coś), to mi się szczerze odechciewa... Wcześniej było fajnie, a teraz to mnie skręca na upolitycznione kazania... do tego książulek chyba nowy jako proboszcz i niezbyt ogarnia co i jak. Bywają jeszcze normalni księża, ale się teraz nie dziwię jak wiele osób na nich marudzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
+2 / 2

@rainboweyes80 Twoje argumenty są trochę niekonsekwentne. Nowicjat, czy jakiś okres propedeutyczny, oraz czas seminarium to czas rozeznawania. W pewnym sensie na tym samym polega spotykanie się z wybraną osobą. Rozeznajesz, czy chcesz być z tą osobą, czy nie i masz na to tyle czasu, ile uznasz za stosowne. W seminarium rozeznajesz, czy chce się być księdzem, czy nie. I w małżeństwie i w kapłaństwie linią, za którą nie ma drogi wstecz to sakrament. Twoja argumentacja może by miała sens, gdybyśmy żyli w świecie małżeństw aranżowanych, ale tak nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

@rainboweyes80 no to kiepsko, skoro przez 20 lat nie doszłaś do tego, jak bezsensowny jest ten argument. A już szczególnie w kontekście sprawy o której mówimy, czyli aborcji w przypadku podejrzenia wad letalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
+2 / 2

@Sars9504 sorki ze się wtrące ale po pierwsze Jordan to się akurat wybił ładnie na tych atakach zyskał popularność i zasięg. Więc jeśli już, to LGBT mu Nie zaszkodziło tylko pomogło. Także ten teges... Przykład z tyłka. Taknsamo Mailo, który żyje z rozgłosu.przyklady kompletnie z tyłka. PS. Sam lubię posłuchać Jordana bo ciekawie mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 5

JP jest przykładem jak to próbowano zniszczyć rozsądnego naukowca za rozsądne postulaty a Miło jak to chciano zniszczyć Geja za to że miał inną opinię.

To że ci dwaj potrafili przebić to w sukces to inna sprawa i za nimi stoją tysiące co nie mieli szczęścia, np b&b w UK który nie pozwalał brać jednego pokoju nikomu kto nie miał ślubu niezależnie od orientacji czy wiary. Geje się tam wybrali, zarządzali pokoju a jak nie dostali zgodnie z zasadami które były publicznie znane (na stronie i w budynku) wszczęli kampanię która zniszczyła firmę i zatruła życie starszej parze.

Przykłady podane są dodatkowo dobrze udokumentowane i nie da się powiedzieć że to bujda na resorach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 5

A sir Roger Scraton? Poczytaj jak szanowany człowiek za rzekome antysemickie i homofobiczne wypowiedzi podczas wywiadu został zdegradowany, wyrzucony z państwowej posady obrzucony błotem przez opinie publiczną i świat naukowy . Kiedy przeczytano w końcu stenogram z tejże rozmowy okazało się że nic z tego nie miało miejsca, wszystko wzięło się od redaktorzyny który najpierw zrecenzował wywiad nie chciał przedstawić oryginału bo jak sam później określił chciał zniszczyć prawaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+2 / 4

@rainboweyes80
Używasz pojęć których nie rozumiesz. Śluby wieczyste składają jedynie zakonnicy/zakonnice. Zwykły ksiądz niczego takiego nie składa.

Ślubuje jedynie celibat i posłuszeństwo. Nie obiecuje czystości, moralnego prowadzenia się, trzeźwości i uczciwości.

Bardzo wygodne prawda ?


Diakon: pierwszy stopień kapłana
https://liturgiaecclesiae.pl.tl/%26%23346%3Bwi%26%23281%3Bcenia-diakonatu.htm

Prezbiter: drugi stopień

Przysięga jedynie posłuszeństwo swojemu biskupowi i przełożonym.
https://liturgiaecclesiae.pl.tl/%26%23346%3Bwi%26%23281%3Bcenia-prezbiteratu.htm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
0 / 2

@pantharhei dzięki za wyjaśnienia. Nie jestem aż tak osadzona w realiach i faktycznie mogłam użyć niewłaściwych sformułowań, utożsamiając zakonnika z księdzem, niemniej jednak cieszę się, że to uzupełniłeś/łaś. pozdro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
-1 / 3

ja do wolnego wyboru w sprawie aborcji dorzuciłbym wolny wybór w sprawie wcześniejszej emerytury... a nie, zaraz, przecież nie możemy sobie na to pozwolić, trzeba zmusić ludzi do dłuższej pracy, bo kasy niby brak. to nic, że siły już nie te, a praca ciężka, nie wolno ci iść na wcześniejszą emeryturę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
+1 / 3

Tak - na koszt państwa. Mów o sobie komunisto, ja do tego nie zamierzam dokładać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deanthehunter
+4 / 4

A Pan Sawka tak jak reszta entuzjastów tego pomysłu czyli "Znafcy" nie wiecie, że jest to potwierdzone badaniami, że kastracja prowadzi do innych form odreagowania. Był taki pomysł chyba w GB, żeby pedofilów i gwałcicieli poddawać kastracji (tej chemicznej) jednak po próbach klinicznych psychologowie i psychiatrzy doszli do wniosku, że kastracja może i zatrzyma popęd seksualny ale zmieni się w inna forme odreagowania. Zwykle bardziej agresywną. Ale brawo za post Pana Sawki. Kolejny idiota ujawniony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 1

@deanthehunter myślisz, że ktoś będzie tak roztrząsał tego typu wypowiedzi? Tu się robi interes - nie ważne jak, ważne żeby mówili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+1 / 1

@deanthehunter a to ciekawe zjawisko, bo u zwierząt zwykle kastracja powoduje diametralne zmiany na plus, jeśli chodzi o zachowanie. Np. ogier i wałach, to w 99% 2 różne bajki (wiadomo , są wyjątki). Ten pierwszy, to przeważnie wulkan energii, dla niewprawnego jeźdźca nawet niebezpieczny, a wykastrowany potrafi być łagodniejszy niż baranek. Czy istnieją jakieś dowody albo wzmianki, że kastraci operowi sprzed kilkuset laty też cechowali się wzrostem agresji ? Rozumiem, że te badania psychologów w GB odnosiły się stricte do pedofilów i gwałcicieli? Jeśli tak, to nie mogą być oni traktowani jako punkt odniesienia dla normalnych ludzi, bo z definicji mają nierówno pod sufitem. Takim , to wszystko może wzmóc korbę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
-4 / 6

Jak wyplenić pedofilię w kościele?
Wprowadzić trzy prawa:

1. Zniesienie celibatu.
2. Ministranci od 16 roku życia.
3. Kler podlega pod prokuratora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+1 / 1

Kler nie podlega pod prokuratora tylko w przypadku gdy ktoś poszkodowany/spokrewniony zgłasza przestępstwo proboszczowi czy biskupowi zamiast w pierwszej kolejności bezwarunkowo na policję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ironidem
0 / 6

Mamy zakaz aborcji? Coś mnie ominęło ?
Czy też pan Sawka i jego Gazeta znów coś kombinują by władzę w Polsce znów przejęli starsi i mądrzejsi ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 2

Może być na koszt państwa! I to jest jedyna dotacja z budżetu na kościół katolicki, którą poparłbym bez mrugnięcia okiem. Skoro księża, chcą decydować za kobiety może niech też ktoś zdecyduje za nich odnośnie ich ciała - ich i nie ich, bo to przecież głównie dla dobra dzieci - podobnie oni tłumaczą to dzikie prawo antyaborcyjne!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem