Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
247 289
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E Excray
+2 / 10

Wszystko co piękne, szybko się kończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C corristox
+3 / 21

Oj chyba ktoś nie umie czytać albo nie chciał przeczytać programu Konfy... Konfa jest partią Konfederacyjną czyli nie tylko wolnościowcy ale i brauniści i narodowcy. Program jest wspólny. Także tego... Ludziom w dobie internetu, smartfonów i innych udogodnien wysycha mózg. Autorowi tego demota już dawno wysechł...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 11

@corristox nie doczytali, nie zrozumieli co gorsza jak się dowiedzieli ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 5

Po 1 temacie wyciągasz takie wnioski. Niezbyt rozsądnie.
Konfederacja to nie są wolnościowcy i nikt nigdy tak nie mówił. W Konfederacji są wolnościowcy, jednak to tylko część tej partii.
Tutaj właśnie ci wolnościowcy przestawiają swoje zdanie, które jest różne od tego, które prezentujesz w swoim democie.
https://www.youtube.com/watch?v=7tuqTuTrzxU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+2 / 4

@kondon Bardzo to fajne, Tylko im się kroki popierniczyły. Pierw trzeba było złożyć poprawkę o płodach letalnych, a dopiero potem skarżyć się do TK. Tak byłoby uczciwiej, nieprawdaż? A tak podpalili Polskę, a efektem będzie to co dzieje się z przegiętą sprężyną. Mocno odbije w drugą stronę. I nadal nie mogę pojąć logiki tych ludków tak bezkompromisowo broniących ,,życia" od poczęcia do narodzin, a potem tępienie tego życia, gdy po narodzinach okaże się nie takie wspaniałe jak to sobie wyobrazili. I nie udawaj, że nie stosują zasady darwinizmu społecznego. ,,Obrońcy" cywilizacji życia, będący zwolennikami kary śmierci...I zasiadają w jednej ławce z kimś kto twierdzi, że jak dziecko umrze, to po prostu umrze. Dla nich to też takie proste? A może twierdzenie, że potrafimy zapewnić dziecku bezbolesną śmierć załatwi sprawę? Załatwia? I proszę nie opowiadać, że to jest konfederacja składająca się z różnych ugrupowań. Jak dla mnie, to gdy ktoś w towarzystwie zaczyna bredzić to się go wyprasza, dostaje w mordę, albo samemu opuszcza takie towarzystwo. No chyba, że się z nim zgadzają. wtedy ta cała ich narracja jest podszyta fałszem. A jeżeli się nie zgadzają i dalej tkwią w takim towarzystwie to co ich łączy, poza wspólnym sejmowym żłobem. Godności i honoru się za to nie kupi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 7:57

D darkwitcher
+4 / 8

@kondon Rozumiesz, że to TEN temat który człowieka odróżnia od kanalii, sadysty i ludzkiego ścierwa? To ten temat, którego w życiu nie będę tolerować/akceptować. I w jednej chwili cała sensowna wizja gospodarki siada, bo konfederacji zależy bardziej na poparciu oszołomów niż zwykłych ludzi. Czyli... nie zależy im wcale na poparciu. Więc tak - po 1 temacie wyciągam wnioski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@ZrytyRyj To nie oni podpalili Polskę, ale PiS. Ich podpisy nie mają znaczenia, Konfederacja nie ma żadnej władzy. Wina jest jedynie symboliczna.
Nigdy nie wiadomo jaki będzie wyrok sądu i co dokładnie on teraz znaczy też chyba nie wiemy.
Nie rozumiem o jaki "ludki" Ci chodzi.
Co rozumiesz przez stosowanie darwinizmu?
Kara śmierci to konsekwencja skrajnego łamania prawa. To decyzja danej osoby, aby rażąco naruszyć zasady naszej cywilizacji, powoduje wykonanie kary i taka osoba może winić tylko samą siebie.

Konfederacja to pewien kompromis. Nie da w obecnym systemie wyborczym wprowadzić ludzi do sejmu, bazując na samych wolnościowcach. Wiń demokrację, oni się tylko dostosowali. Alternatywą jest pięknie mówić poza sejmem i nie mieć absolutnie żadnego znaczenia. Lepsze trochę mniej dobre, niż nic.
Czy w innych partiach wszyscy mają takie same poglądy? Czy może nie wolno im o tym mówić i większość swoje zdanie chowa? Co jest mniej godne i honorowe?

@darkwitcher Kto dla Ciebie jest kanalią itd? Nie wiem czego się domagasz i ciężko mi odpowiedzieć. Różni ludzie mają różne zdania i niektórzy za takich uważają zwolenników aborcji.
Nie chodzi o poparcie ludzi czy oszołomów, ale o szczerość wobec siebie i zachowywanie się zgodnie z własnymi poglądami. Oni od początku mieli takie zdanie i nie zmienili go. @ZlyCzlowiek7 poniżej wyjaśnił.
Postępują zgodnie ze swoim programem, chyba tego ludzie od wybranców oczekują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 2

@kondon Konfederacja to kompromis? Nie, drogi kolego. To żaden kompromis, lecz wyrachowanie. Jak sam napisałeś, nie da się wprowadzić do sejmu samych wolnościowców, ale nie wiń za to demokracji. Wypowiedzi Korwina to nie wina demokracji, tylko wolność do wypowiadania debilnych opinii. A konsekwencją takich wypowiedzi jest niewybieralność. Do niedawna ceniłem Dziambora, wreszcie ktoś merytoryczny, pomyślałem. Potem obejrzałem program w którym zachwalał szwedzki sposób walki z covidem, a następnie jak zbladł i zaczął kluczyć, gdy prowadzący zapytał go co będzie gdy ludzie zaczną umierać z powodu braku dostępu do respiratora. W końcu szwedzka służba zdrowia to nie polska i taka sytuacja jest coraz bardziej realna. Tydzień później, po wyroku TK zachwycał się na TT, że wygrało życie. Jakie qwa życie? 2 godziny życia w bólu po narodzinach to życie? I nie pisz, że to chodziło tylko zespół Downa, bo nikt tego nie sprecyzował, więc jako myślący człowiek musiał sobie zdawać sprawę co podpisywał we wniosku do TK. I to jest ten darwinizm od którego oficjalnie się odżegnują. Słabsze jednostki w naturze są eliminowane, więc niech starzy umierają bez respiratorów, a uszkodzone płody umierają, byle po narodzinach. Racja, że ludzie w partiach maja różne poglądy, ale czy wyobrażasz sobie partię w której swoje miejsce ludzie o poglądach rodem z głębokiego PiS i skrajnej lewicy. A jeżeli jest prawdą co napisałeś o różnicy poglądów to taka właśnie jest Konfederacja. Ale ja już w to nie wierzę. To zbieranina różnych skrzydeł fundamentalistów, różniących się jedynie naciskiem na kierunki na których im zależy. I jedni mają wolny rynek, drudzy Polskę białą, inni UE mają za głównego wroga suwerennej Polski. Ale wszyscy są po jednych pieniądzach i tylko żałosne ambicje małych kacyków nie pozwoliły im stworzyć jednej partii tylko konfederację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@ZrytyRyj Czy znasz jakiś inny sposób na dostanie się do sejmu? Inaczej się po prostu nie da. Chyba, że masz jakiś pomysł, to słucham.
Model podobny do Szwedzkiego powinien zakładać izolację osób z grup ryzyka. To byłoby drogie, racja, jednak i tak tańsze, niż obecna sytuacja.
Ciężko przewidzieć orzeczenia sądu. Chcieli zmian, ale nie takich. Mieli sędziów zapytać w jaki sposób się będą wypowiadać? Gdyby się pod tym nie podpisali, to druga strona miałaby pretensje.
Oczekujesz rzeczy nierealnych. Nie żyjemy w idealnym świecie i nie da się wszystkiego zrobić idealnie, nie da się wszystkich zadowolić. Zbyt dużo chcesz, jednak nie zastanawiałeś się nad konsekwencjami, nad drugą stroną medalu.
Masz określone karty i nimi możesz grać, nie innymi.
Jaką jedną partię widziałbyś zamiast Konfederacji? Jakie Twoim zdaniem rozwiązanie byłoby lepsze? Tyko realne...
Krytykować jest łatwo, zrobić coś o wiele trudniej, zwłaszcza mając tak ograniczone możliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kondon Przypomina się mi polski film z Cezarym Pazurą jaki grał tam filmowego pomocnika jaki .... źle zrozumiał i zrobił dziedzica Pruskiego w mundurze Pruskiego oficera .. a on tylko miał na nazwisko Pruski. Zrobił nie czytając ostatniej strony scenopisu i dekorację zamiast lasu krzyży był zagajnik brzozowy , a na koniec przypadkowym gestem wysadził most ... i dokładnie tak wygląda konfederacja .. nie doczytali źle zrozumieli i na koniec wszytko wsadzili ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
+2 / 4

@kondon "Kto dla Ciebie jest kanalią itd?"
Każdy kto:

- chce zmusić kobietę do urodzenia dziecka gwałciciela
- chce zmusić kobietę do urodzenia płodu z wadą letalną - kadłubka który potem umiera w strasznych męczarniach

Ktoś taki nie jest dla mnie człowiekiem, tylko ścierwem i kanalią.

"szczerość wobec siebie "
Szczera kanalia to dalej kanalia. 10% w wyborach mieli tylko dlatego, że przestali się tą szczerością obnosić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 8:15

avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon Co tam można było doczytać?
Nie da się przewidzieć wyroku sądu i tyle.
Gdyby inicjatywy nie poparli, to nie dotrzymaliby danego słowa i nie zrealizowali jednego z punktów swojego programu.

@darkwitcher Wolnościowcy raczej są za zezwoleniem na aborcję w przypadku wad letalnych, reszta nie wiem.
W przypadku gwałtu trudniejsza sprawa, dziecko nie jest niczemu winne. Ja bym raczej pozwolił, ale jestem świadomy, że to nic dobrego i wybieramy jedynie mniejsze zło.

Od początku mieli taki postulat w programie i nie kryli się z tym, nie wiem o co Ci chodzi.
Obrońców życia uważasz za kanalie. Ja rozumiem, że możesz się nie zgadzać, ale stanowczo przesadzasz.
Nie popieram tych zmian, jednak rozumiem intencje drugiej strony. Chcą bronić życia - każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
-2 / 12

Konfederacja to ludzie, którzy nadawaliby się, gdyby Polska była monarchią. Każdy król miał błazna, a oni spełniają warunki konieczne do bycia pajacem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 8

Wiem że dla lewaka, a zwłaszcza p0laczka to nie ma większego znaczenia, ale Konfederacja nie kłamała jak sugeruje demot. Mówili otwarcie że będą bronić życia, mieli to w deklaracji wspólnej dla całego ugrupowania i słowa dotrzymali. Od kiedy dotrzymanie obietnicy i to w pełni moralnie słusznej jest czymś złym? Chyba że kłamstwo jest cnotą, ale w takim razie przyznajcie to otwarcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Belrot
+2 / 6

Bosak to konkretny debil jedna akcja zniszczył wszystko co zbudował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PaulVanGogh
+2 / 4

To było jasne od początku powstania tego dziwnego tworu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 4

To że ktoś popiera/popierał Konfederację nie oznacza z automatu że zgadza się ze WSZYSTKIMI ich postulatami.

Mi się podobały ich postulaty GOSPODARCZE, zmniejszenie socjału, obniżenie podatków. Wg mnie te postulaty powinny być natychmiast wprowadzone, bo ludzie mają stanowczo zbyt dokręconą "śrubę".
Co innego ich postulaty ideologiczne. Tutaj już tak ich nie popieram. Ale wybory powszechne tak nie działają, albo na kogoś głos oddajesz, albo nie.
Po prostu uznałem że to prawo gospodarcze jest w tej chwili ważniejsze od ideologii. Bo ideologia może się szybko zmienić, a gospodarka leci na ryj :( .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

"Honor i Ojczyzna" tak, pod warunkiem, że najpierw swoje dostanie "Bóg"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem