Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
476 511
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T truskawka90
+32 / 48

Kościół w dalszym ciągu nie ogarnia, że zmuszanie siłą do wiary źle się dla nich skończy?
Już obecnie sakrament bierzmowania to uroczyste pożegnanie młodzieży z kościołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 17:11

K kibishi
+16 / 24

@truskawka90 Mnie to dziwi że do bierzmowania w ogóle idą, przecież to miał być pierwszy sakrament na który się samodzielnie człowiek decyduje. Ja nie byłem i w sumie w niczym mi to nie przeszkadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
-3 / 13

@truskawka90 A tu akurat demot z hejtem na księdza, który nie zmusza...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+5 / 21

@sw3 Owy ksiądz uważa się na inteligentnego a w rzeczywistości błyszczy swoim debilizmem porównując błyskawice do symbolu nazistów. Już na wstępnie strzelił sobie w kolano. Reszta jego ogłoszenia to tylko i wyłącznie groźba typu - nie zgadzacie się z moim światopoglądem to zrobię wam na złość i doniosę na was komu innemu (zwyczaje z czasów PRL kiedy to współpracowali). Czyli typowe beznadziejne podejście kościoła katolickiego w Polsce do ludzi. Podaje przy tym jakieś gówniane informacje o tym jak to niszczą świątynie. Ileż to tych świątyń zniszczono? Chciałabym dożyć czasów kiedy na tacy będzie zero i dotrze do tych jełopów, że to oni potrzebują ludzi a nie odwrotnie. Chciałabym dożyć czasów kiedy los polskiego kościoła będzie taki jak w Irlandii, bo tam ludzie poszli po rozum do głowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 19:56

S sw3
0 / 10

@truskawka90 Chcesz, żeby kościoły były puste ale masz pretensje do księdza że nie dopuści do sakramentu kogoś kto występuje przeciwko?
Jedyne co mu można zarzucić to to, że być może myli się co do genezy znaku ruchu proaborcyjnego. Ale skoro jednym race kojarzą się od razu z nazistami to innym może się kojarzyć błyskawica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 12

@sw3 Przeciw czemu występują? Przeciw zmuszaniu do rodzenia z wadami letalnymi. To jest występowanie przeciw wierze? Ustawa aborcyjna to był kompromis w którym uczestniczył również kościół katolicki. Teraz nagle jest to występowanie przeciw wierze? Przez 27 lat nie było, teraz jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 19:56

S sw3
0 / 16

@truskawka90 Przeciwko nauce Kościoła w którym niby chcą być (albo nie chcą, tylko chcą dostać prezent z okazji bierzmowania). Stanowisko Kościoła Katolickiego w sprawie aborcji nie zmieniło się przez te 27 lat. Cały czas obowiązuje "nie zabijaj".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+2 / 14

@sw3 Kościół powinien schować się w ciemną dziurę i przez najbliższych 50 lat z niej nie wychodzić Obrazą boga jest zmuszanie ludzi, którzy katolikami nie są lub nie chcą być do wierzenia w ich bajania i wymuszanie na państwie przestrzegania swoich wartości.Laicyzacja Polski przybiera na sile. Nie ma powołań kapłańskich, zamykane są seminaria, a importowanie księży z Afryki czy Ameryki Południowej odpechnie babcie moherowe od kościoła:) Niech katabasy może zaczną wierzyć w swojego boga, a nie zajmują się sprawami, na których się nie znają lub znać nie powinni z powodu np. celibatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-2 / 10

@sw3 Powtórzę. Kościół zgodził się na aborcje w określonych przypadkach. Zatem jak to jest? Owy ksiądz ad priori zakłada, że wszyscy wspierający chcą niszczyć kościoły oraz żądają aborcji na życzenie. Spłyca sprawę bo nie jest w stanie z uwagi na dyskusyjny iloraz inteligencji spojrzeć szerzej na sprawę. Jego miłowanie bliźniego ogranicza się do szantażu.
Kościół i jego przykazanie nie zabijaj. Żeby go tak przestrzegał jak zwykli ludzie to by było dobrze. Sprawa Taum i wiele innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 22:50

B baniapfdq
-2 / 6

@kibishi Nie przeszkadza, dopóki nie poznasz kobiety, która chciałaby wziąć z tobą ślub w pięknej, białej sukni, w pięknym kościele.
Wtedy brak bierzmowania może być jednak problemem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fumanchu
+2 / 4

@kibishi Tobie nie ale miałem na zmianie 30latka któremu co tydzień 10 czy 15 razy z rzędu co wtorek dawałem urlop bo.. żenić się chciał a bierzmowania nie miał. Przyznał się że pyskował strasznie katechecie na religii , do sakramentu nie podszedł . Skończyło się to na chodzeniu z 14latkami na religię do szkoły. Już jest po ślubie kościelnym. Ale stary jest dobry i urlop mu dawał :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
0 / 4

@baniapfdq
Moja narzeczona na szczęście pozwala mi na własne poglądy. Chociaż, po ostatnich wydarzeniach i ona zwątpiła w Kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baniapfdq
-1 / 1

@Wertyko Poglądy nie mają nic tu do rzeczy. Kobieta całe życie marzy o "tym dniu". A jak nie masz bierzmowania, to może z tym być problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 3

@baniapfdq No cóż czemu niby musi być to kościół? Jest wiele ładnych miejsc gdzie da się załatwić ślub cywilny. Jeżeli kobieta będzie wierząca i będzie chciała ślub kościelny to coś się będzie kombinować ale raczej nie mam zamiaru się płaszczyć przed księdzem, ja mogę szanować że będzie religijna (oczywiście z jakimiś granicami) więc i ona powinna szanować że z tej religii zrezygnowałem.

@Fumanchu Czego to facet nie zrobi dla kobiety :D. Jestem osobą nie wierzącą, co prawda nie dokonałem apostazji ale to tylko z lenistwa, reszta w temacie w pierwszej części komentarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
-2 / 4

@sw3 przeciwko nauce kościoła to jest większość księży w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
0 / 2

@baniapfdq
Ale tego nie da się pogodzić. Ja się z instytucją kościoła ostatnio bardzo nie zgadzam i w ogóle tam nie chodzę. Więc i proboszcz z łatwością stwierdzi, że tego nie widzi. Dla mnie ten ślub reprezentuje obecnie podobną wartość, co cywilny. Tylko urzędnik i urząd inny. To, co wyrabiają księża zniechęciło mnie skutecznie, a kiedyś służyłem do mszy i byłem ceremoniarzem. Ale jak słyszę od proboszcza o "przyjmowaniu doktryny w całości, albo wcale" to wybieram drugie. Mam prawo do własnego zdania, własnych odczuć i tyle. Nie będzie mnie nikt straszyć piekłem i nazywać zbrodniarzem. Jestem do cholery ratownikiem! Uratowałem i pomogłem wielu ludziom. Praktycznie zawsze jestem empatyczny i wyrozumiały. Wyrobiłem sobie stoicki spokój. Czasem bywa ciężko, ale zagryzam zęby i robię, co do mnie należy. I po tym wszystkim, co robię dla ludzi miałbym na sądzie ostatecznym usłyszeć: "No dobrze, w życiu przeprowadziłeś 10000 udanych reanimacji, pomogłeś 50000 osób, pacjenci bardzo Cię lubili za podejście i spokój. Wielu ludzi zawdzięcza Ci zdrowie z a nawet życie. Ale widzę tu też, że się nie modliłeś, do kościoła w niedzielę i święta nie chodziłeś, co więcej nie dawałeś na tacę i często przeklinałeś w myślach. Czeka Cię piekło." Tak to chyba nie działa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M monileart
-1 / 1

Slub jest piękny bez kosciola. Po co stary dziad wtracajacy swoje komunały. Można w ogrodzie, na plaży, gdzie się chce. Para przysiega sobie własnymi slowami. Urzednik potwierdza dla prawa cywilnego i wszyscy szczęśliwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+6 / 10

A organizuje apostazję od ręki? Jak tak założę konto na FB i polubię jego profil...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+13 / 15

Do bierzmowania przystępuje się w takim wieku, że można już samemu podjąć świadomą decyzję o jego przyjęciu lub nie. Nie bójcie się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+4 / 14

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+3 / 19

I ma racje, to zadne grożenie tylko logiczna konsekwencja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
-1 / 13

Katabas myśli, że ktoś się go przestraszy? Że ma jakąkolwiek władzę? Uczniowie z klasy mojego dziecka pokazali takiemu błyskawice i uciekł:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArandillPL
+2 / 10

Może mi ktoś wyjaśnić jaki tutaj jest problem? Mamy tutaj bierzmowanie, które jest dobrowolne, a nauka kościoła na temat aborcji jest dość prosta i powszechnie znana. Więc jak ktoś się nie zgadza to niech nie idzie to tego bierzmowania. Tylko tyle i aż tyle...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hajna89
+1 / 5

oddziały SS miały dwie błyskawice jako SS a tu jest jedna więc każdy słup energetyczny jest nazistowski były takie nawet podobne znaki na słupach jak teraz stosują w protestach kontur twarzy człowieka i błyskawica duża

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
+2 / 6

Czy ktoś temu nieukowi odpisał? Wskazał różnice między S a błyskawicą, używaną między innymi przez Szare Szeregi? A jeszcze warto mu podesłać zdjęcia hailujących księży, którzy się w Niemczech cieszyli gdy Hitler doszedł do władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@ihan prawda boli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar taki_tam_tam
+2 / 4

Kościół ma swoje podejście i zasady i komu nie odpowiada nie musi go słuchać, ale wtedy niech nie liczy na Ślub w Kościele Rzymsko Katolickim, bierzmowanie, czy inne sakramenty. Nikt nie zmusza do bycia w tym Kościele jest wiele odłamów chrześcijaństwa więc wolna wola i droga też wolna. Swoją drogą nie rozumiem tego, że ktoś jest na tyle fałszywy, że chce być w takim Kościele i chrzcić w nim dzieci ale jego zasad to już przestrzegać nie chce.. i ja piszę to jako agnostyk.

100% ma mojego poparcia trzymają się zasad w które wierzy (a nie tak jak niektórzy mówią jedno robią drugie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
-2 / 4

@taki_tam_tam
"...mówią jedno robią drugie..."
Nooo! To zupełnie jak pedofile w czarnych kieckach. Z ambony pierydoli o moralności a po mszy rucha ministrantów na plebani..."
No jak można być aż tak fałszywym, żeby cytować słowa swojego guru - bękarta z Nazaret z posranym mózgiem - o "...wszyskim co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili..." i jednocześnie gwałcić dzieci?
Gdzie tu jakieś zasady???
A przykład idzie z góry, prawda "agnostyku"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar taki_tam_tam
+2 / 2

@Aarcticfrost Pedofile nie tylko są w czarnych kieckach i podejrzewam, że jest ich tyle samo wśród ludzi, tylko nie gada się o tym. Sam znam kilka osób, które w dzieciństwie miały styczność z takimi zbolami i to nie byli księża. Ja w tym komentarzu pisałem o tym, że ten ksiądz przynajmniej tego nie robi, a ty mi tu wszystkich do jednego wora wrzucasz jak byś nie ogarniał, że ocenianie wszystkich po kilku zgnilcach jest głupotą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2020 o 16:46

avatar Klebern
+1 / 1

Ksiądz ostro pojechał z tym z tym nawiązaniem do SS. To nawet ni w ząb nie przypomina podwójnej błyskawicy SS, zaś sam symbol błyskawicy jest dość uniwersalny. Widać, że nie za bardzo mu po drodze z historią. To jeszcze rozumiem. Nie każdy musi się interesować wszystkim w każdej dziedzinie. Ale pełniąc funkcję publiczną, należałoby się jednak upewnić co do słuszności danej tezy, zwłaszcza jeśli się powołuje na coś, w czym nie do końca się człowiek rozeznaje. .

Ale z drugiej strony rozumiem tego księdza. Wyrok TK jest w myśl nauk KK, w bardzo fundamentalnej dla Kościoła Katolickiego sprawie. Sprzeciwiając się i protestując, niejako oświadcza się, że jest się przeciwny podstawowym naukom KK.

To już nie są dzieci, które nie rozumieją co robią. Ci młodzi, których konflikt z tym księdzem dotyczy, mają szansę pokazać, jak bardzo jest to przemyślana decyzja. Nikt siłą do bierzmowania nie zmusza. Mogą podjąć męską decyzję: moje przekonania są ważniejsze niż nauki instytucji, którą i tak do dawna krytykuję.

Jestem ciekaw wyników tej decyzji. Tego pewnie się nie dowiem nigdy, ale jestem ciekaw czy znajdzie się choć jedna młoda osoba, która wygra z presją rodziny i pozostanie wiernym swojemu pierwotnemu przekonaniu. Jestem ciekaw, ilu ludzi pokaże, że owszem jest przeciw KK, ale tylko do póki, gdy sprawa nie dotyczy mnie osobiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 23:41

F fsubi
0 / 4

Ten ksiądz to jest tłuk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
0 / 4

I gitara! Im więcej takich zjebów tym szybciej watykańska hołota zwinie interes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kosa7880
+2 / 2

Nie mam pojęcia co w tym dziwnego. Każdy, kto ma choć minimalne pojęcie o wierze katolickiej wie, że osoby nie zgadzające się z nauką Kościoła nie mogą przyjąć chrztu i bierzmowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem