Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
89 101
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
-2 / 4

Bo jako społeczeństwo, jesteśmy za głupi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 9

Bo zapytani prze Konfederację "politycy" z PiS, KO, SLD, Lewicy i PSL czy dołącza do zespołu d/s opieki okołoporodowej wszyscy milczeli. Bo jak zapytani na antenie (Tfu) TVP politycy o to czy można siąść do rozmowy i rozwiązać problem tylko chyba Konfederacja i może PiS (ale wiemy dla czego) zgodzili się a reszta powiedziała Nie.

I znaczenia nie ma czy PiS by chciał porozumienia czy nie ale sam fakt że nie chcą podjąć rozmowy dużo tłumaczy w tej sprawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 6

@SARs9504 11 członków Konfederacji złożyło podpisy przy wniosku do TK w sprawie aborcji. Jednak rozumiem, że wyjaśnienie będzie takie "nie mieli wyjścia to złożyli".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 10:48

T Tibr
-2 / 6

@truskawka90 znaczy masz pretensje do kogoś że robi coś co miał w programie wyborczym? Nagle niektórzy są zdziwieni rzeczą, która była też omawiana przed wyborami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 6

@truskawka90 masz pretensje o to że ktoś ma inne poglądy niż Ty czy o to że znalazł dziurę w prawie sprzeczna z jego poglądami? Bo Konfederacja ZŁOŻYŁA OBIETNICĘ części swoich wyborców że tak zrobi. Niemniej w przeciwieństwie do reszty nie wycofała się rakiem z swojej obietnicy i słowa dotrzymała. Jeśli takiej "nie popularnej" ponoć obietnicy dotrzymała to ja wolę na nich głosować bo te "łatwiejsze" też spełnia albo będą do nich dążyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 6

@SARs9504 @Tibr Nijak się to ma do twierdzenia że oni chcą rozmawiać. Z resztą od kiedy fanatycy religijni chcą rozmawiać.
Wiem jaki to oni maja świetny ten program. Czytałam i jakoś wąchanie się z kościołem mi nie pasuje. No ja fanatykiem nie jestem to i na fanatyków głosowała nie będę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 11:22

S SARs9504
-4 / 6

@truskawka90

Już nie piernicz że ktoś nie chce rozmawiać chyba że chcesz czegoś nie akceptowalnego jak np: aborcja na życzenie. Ale przecież o to idzie tylko radykalizm którzy nie potrafią rozmawiać ani korzystać z drogi prawnej dostępnej.

Wiesz jaki mają program ale byłaś zaskoczona ale jest świetny. To Ci coś powiem, dla czego gospodarka jest ważniejsza niż aborcja? Bo jak masz pieniądze to se polecisz gdzieś na aborcję i zakupy. A jak masz kiepska gospodarkę to nawet z legalną aborcja masz spore szanse że g... Z tego będziesz miała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+2 / 4

@SARs9504
Jezeli kazda ciąża będzie ujęta w rejestrze, a cięzarnym zabroni wyjeżdżać za granicę, to ci kasa nie pomoże. Chyba zeby przekupić sedziego. I watpię aby w takim kraju kwitła gospodarka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 2

@feroxa przy prywatnej służbie zdrowia i ograniczonej władzy państwowej oraz ukruconym aparacie kto będzie robił ten rejestr i kto Broni ci zrobić pierwsze badanie za granicą? Rozumiem że zakładasz test ciążowy wykonywany na każdym przejściu granicznym każdej kobiecie prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+2 / 2

@SARs9504 No oczywiście tak chcieli rozmawiać, że przyłączyli się do PiSu - jakiż dialog wspaniały. Fanatycy z fanatykami. Z jednej strony chciałabym doczekać czasów, aż konfederacja będzie rządzić. Będę mogła się znowu śmiać z ich zwolenników tak samo jak w przypadku Kukiza, który to miał być taką nową jakością Piana im z ryja leciała jak się coś złego na niego napisało, no identycznie jak w przypadku ........
Wiesz to była ironia z tym świetnym programem. Myślałam, że zwolennicy konfederacji bardziej inteligentni, a nie czekaj, nawet Mentez twierdzi, że do was to trzeba prostym przekazem bo inaczej do was nie dotrą gdyż nie ogarniacie złożonych spraw. Jakoś nie uśmiecha mi się żyć w państwie religijnym gdzie ksiądz z innym fanatykiem będzie mi mówił jak mam żyć. Gdzie struktury panstwa podporządkowane są religii. Z resztą kolejnym ich wspaniałym pomysłem jest wyjście z UE a tym samym zamkniecie się na zachód. Zapomnieli, że jesteśmy w takim położeniu geograficznym, że jak nie UE to Rosja. No ale to by się zgadzało, nie od dziś wskazuje się na powiązania Konfederacji z Rosja. Niby gdzie miałabym jechać jak mnie religijni fanatycy z kraju nie wypuszczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 13:20

S SARs9504
-1 / 1

@truskawka90 idź odpocznij bo wstyd.
Wiesz po co jest parlament?

Z prostym przekazem to do ciebie nawet się nie trafi. Jakie połączyli? Przecież jak bo co podpisali się pod wnioskiem? No nieee to co z Twoimi idolami?

Co Ty wiesz o EU? A nie czekaj wyjście z EU to zamknięcie się na zachód kurde poza EU nie ma życia!!! Ostatnio słyszałem że ostatni Szwajcar zginą z braku pomocy od EU!!! Jak nie EU to Rosja !! Kolejny argument ignorantów nie widzący mapy. I oczywiście "połączenie konfederacji z Rosją" !!!!

Wiesz co, nie odpowiadaj nie musisz a może nawet będzie lepiej dla Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

Wiesz, brat Bosaka zajmuje wysoke stanowisko w Vivusie, ta firma należy do oligarchy rosyjskiego. Zapewne przypadek.
No dajesz, jaką to mamy alternatywę dla UE?
Widzisz, ja nie mam ulubieńców, ale fanatycy jak Bosak mnie drażnią i nie zamierzam się z tym kryć bo innemu fanatykowi to nie pasuje. Na polskiej scenie politycznej nie ma partii na którą można zagłosować. Możesz sobie tworzyć rzeczywistość jaką chcesz, możesz się okłamywać na wszelakie możliwe sposoby żeby tylko ślepo wierzyć Konfederacji , ale nie zmieni to faktu, że przyłączyła się w sprawie aborcji do PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+4 / 10

PiS niejednokrotnie udowadniał, że z nimi nie ma żadnego porozumienia i nawet tego porozumienia nie chcą. Pewnie dlatego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+4 / 6

Problem jest taki w tym wypadku, ze to nie jest dyskusja na tematy teoretyczne. Skazanie kobiet na rodzenie trupów z narażeniem życia i zdrowia to fakt. Skazanie kobiet i tych nielicznych mężczyzn na nędzę do śmierci u boku niepełnosprawnego dziecka to fakt. Za teoretyczne dyskusje polityków i duchownych zapłacą swoim życie tysiące ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-5 / 9

@feroxa aborcji z tego powodu rok w rok było około 1000- 1100 (tysięcy Polaków?)
Jak chcesz rozwiązać sytuacje nie rozmawiając? Przejść z jednego autorytaryzmu w inny?
Edit dając minusa xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 11:37

F feroxa
+3 / 3

@Tibr
To ja mam taką propozycję. Idź do matki, która opiekuje się 40 letnim, leżącym "dzieckiem" i zapytaj, czy woli abyś z nią porozmawial przy herbatce i biszkopcikach, czy abyś pomógł jej przewinąć i umyć z fekaliów tego jakze ci drogiego, 90 kilogramowego Polaka. I po uzyskaniu odpowiedzi zastosuj się do niej.

Ja nie mam mozliwości pomagać codziennie takiej matce. Tej z "uroczym muminkiem" również. Dlatego ja się nie wtrącam, nie dyskutuję, zostawiam wybór jej.

Ty również jak ci wszyscy "dyskutujący" masz tych ludzi za nic, wolisz paciorek od babrania się w kilogramowym ekstremencie, myciu umazanego nim niesprawnego ciała. Tyle ze ty chcesz decydować za tych ludzi. Nie umazać się po lokcie, ale decydować i zostawić z tragedią samych.

I tym się wesoły chłopczyku różnimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2020 o 11:59

avatar hek_sa
+2 / 2

@Tibr Ale taka sytuacja, rodzenie trupa czy dziecka trwale niepełnosprawnego ma wpływ nie tylko na te kobiety, sa jeszcze ich mężowie/partnerzy i rodziny które ponosza tego konsekwencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@feroxa smutna dziewuszko czy to jest sposób na rozwiązanie sytuacji sporej? Adekwatnie mogę przedstawić ci obraz kaleki bez rąk i powiedzieć żebyś poszła mu powiedzieć, że matka powinna go wyskrobać, ot takie to jest używanie demagogicznych argumentów. Jeżeli się nie w trącasz to skąd twój post? Jeżeli nie jesteś osobiście dotknięta tym problemem to skąd pewność odpowiedzi takich osób? Wartościowanie czyjegoś życia z założenia nie jest humanitarne.

Zakładanie czyichś intencji i poglądów ad priori zazwyczaj kończy możliwość rozwiązania sporu.
I tu się różnimy, ja nie zakładam, nie narzucam swojego sposobu patrzenia na świat. Widzę problem, spór to analizuje co mogę zrobić aby go rozwiązać, nie mam ani przyjemności ani interesu by się z kimś konfliktować. Nie użalam się nad swoim losem i nie obwiniam innych ani świata za konsekwencje moich decyzji.
Napisałaś tysięcy więc podałem ci tylko fakt ile aborcji było robionych z tego powodu. Nie umniejsza faktu osobistej tragedii tych ludzi. Tylko w niczym to nie zmienia obecnego stanu rzeczy, a przerzucanie się takimi historiami nie polepszy losu takich osób, ani nie zmieni sytuacji ludzi, którzy mogą być nią dotknięci.
Tak więc możemy to zmienić lub chodzić i skakać sobie do oczu (każde zakładając odmienność poglądów, a ich tak naprawdę nie znając).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@hek_sa tak, odnosiłem się wprost do ilości aborcji. Tragedia osobistą nie do oszacowania, w skali społeczeństwa jednak pisanie jakby to miało dotknąć conajmniej co 10 matkę ...?

Nic to nie wnosi do tekstu który poruszyłem. Możemy się zorganizować i coś zmienić lub zakładać ad priori złe intencje pokrzyczeć na siebie i z samozadowoleniem wrócić do domu z poczuciem, że coś zrobiliśmy aby takim osobom pomóc... czy uważasz, że to coś zmieni dla nich? Upajanje się byciem "dobrym" nie czyni z nas dobrych ludzi, jak i dobre intencje nie czynią tego co robimy szlachetnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 8

Kompromis w tej kwestii był uzgodniony 27lat temu. PIS i kk właśnie go zerwały. Więc czego oczekujecie? Szukania znowu kompromisu? NIE. Trzeba było myśleć przed, nie po. Teraz jest już za późno.
Na chwilę obecną widzę tylko dwa rozwiązania:
- PIS i kk przepraszają za to co zrobili i się z tego wycofują
- wściekły tłum wymusi punkt pierwszy

Przestrzelili i mają problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-5 / 9

@raven000 "Nie?" Czyli chcesz "gładko" przejść z jednego aturytaryzmu w inny? Ustawiasz sprawę tak jak opisałem, z wrogiem z którym trzeba walczyć bezwzględnie wejść w konflikt.
Piszesz trzeba było..., tak jakbym to ja czy osoby myślące podobnie były za to odpowiedzialne. Czyli sam tworzysz atmosferę bez wyjścia z wiecznym konfliktem.
Pytanie jest więc oczywiste, oczekujesz realnego rozwiązania konfliktu, czy tylko konfliktu?

Do obecnej sytuacji doprowadziło wiele, czynników. Min orzeczeniu wydane przez poprzednie składy TK (przed erą PiS) to co się stało to tylko konsekwencją tamtych działań, a w chwili obecnej ewidentnego tego wykorzystania w clelach politycznych. Jeżeli uważasz, że przestrzelili, i są idiotami to niestety tak nie jest dobrze wiedzieli jak będzie, a opozycja doskonale się wpisała w ten plan, przykrycia tematem aborcji stanu państwa w trakcie pandemii.

Przypomnij sobie o orzecznictwie TK i jakie argumenty były wysuwane. Wypowiedź z 2011 Prof. Andrzej Zoll: "Bezsporne jest, że dziecko poczęte jest człowiekiem. Teraz trzeba wyciągnąć z tego odpowiednie konsekwencje".

Można zrobić dwie rzeczy, dążyć do konfliktu, który i tak pogrąży opozycję bo będą wyciągane sprawy kompromitujące organizatorów protestu albo przejść do racjonalnego działania, przedstawić rozwiązania, które będą do przyjęcia dla większości i odebrać PiS władze pozyskując ogólny konsensus społeczny. Pokazując, że ma się pomysł na Polskę, na jej problemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+5 / 5

@raven000 Nie mają żadnego problemu.

Głównie dlatego, że sami i celowo wywołali tą zadymę. Celowo naruszyli ten kompromis by ludzie wyszli na ulicę. Ten ruch w tym momencie nie ma sensu innego, niż polityczny.
PiS doskonale wie, że następne wybory prawdopodobnie przewali z kretesem.
Szykuje nam się niemożebny kryzys finansowy. Proszę zwrócić uwagę, że w tym roku nie mieliśmy nawet żadnego zamachu terrorystycznego z udziałem arabów! W ogóle temat arabów zszedł jakby... na dalszy plan? To ciekawe, że nagle uchodźcy przestali być problemem i nikt nic o nich nie mówi. A przypomnę, że przez ostatnie lata to były tematy numer jeden.
W całej Europie czai się kryzys jakiego my, współczesne pokolenia nie znamy.
Wywołanie teraz tematu aborcji w taki sposób to zasłona dymna.
Ludzie wyszli na ulicę, mamy kryzys. Jest teraz powód do wyprowadzenia policji na ulicę.
To będą momenty przełomowe, bo kryzysy mają to do siebie, że zwiastują potężne zmiany.

Jeśli ktoś sądzi, że aborcja jest teraz tematem kluczowym - jest po prostu naiwny.
Ludzie wyszli na ulicę, bo taki był cel władzy.
Zaraz skoczą nam zakażenia Covidem i będzie pretekst do lockdownu. Zaraz zaczną przegłosowywać kolejne ustawy.
Ciekawe, że nikt nie protestuje na przykład w sprawie zniesienia ulgi abolicyjnej. Tutaj najwyraźniej nikt nie ma problemu. Może nie każdy sobie zdaje z tego sprawę, że ten podatek dotyczy nie tylko ludzi, którzy pracują za granicą po pół roku, czy rok, ale również tych, którzy na przykład pracują na zagranicznej umowie, albo mieszkają blisko granicy i jeżdżą do pracy do sąsiada.
Ale kogo to teraz interesuje prawda? Najważniejsza jest aborcja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

@Nace92 touche, niestety tak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 1

Ale po co kompromis? Co on zmieni i? O ile każdy z was wie jesteśmy w Unii Europejskiej i wystarczy dowód osobisty do usunięcia legalnie KAŻDEJ ciąży,nawet u naszych sąsiadów. Już teraz tak jest, więc o jakim ratowaniu życia się mówi? Może poprostu pozwolić aby ludzie mogli dokonywać wyborów po co nam koleje kolejne bezużyteczne ustawy. Zamiast wziąść się do roboty i polepszyć warunki życia, aby ludzie chcieli mieć dzieci, nawet niepełnosprawne. To zarówno rząd jak i organizacje pro-life umieją tylko mówić i czegoś zadać nie dając nic w zamian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem