Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
88 116
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SARs9504
+4 / 6

Wiedzy, to na pewno.
Kaddafiego obaliła "koalicja" bo wprowadzał parytet złota. (Notabene pokazuje to też jakie skutki przynosi zakup sprzętu z "jednego" źródła, na prośbę USA - Francja wyłączyła systemy uzbrojenia zdalnie)
Skutki były i są dość widoczne "kryzys migracyjny i ubogacanie" przy czym jeszcze Syrię postanowiono "zdemokratyzować" przy okazji.

A co do Husajna to prowadził standardowe wojny na bliskim wschodzie taki typowy dyktator ale do teraz nie znaleziono bronii chemicznej która to była powodem do ostatecznego rozjechania tego państwa. A czy wyszło to Irakijczykom na dobre to bym się nie zakładał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 3

Kaddafi i Hussajn byli skur...ami, ale utrzymywali jakąś stabilizację i porządek w swoich krajach. Kaczyński jest skur....m, który celowo spowodował kompletny chaos. Jedyne, co trzeba mu przyznać na plus, to to, że jest dużo mniej brutalny niż ci dwaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-3 / 3

@El_Polaco . Ci pierwsi byli potężni a skończyli jak szczury wygrzebane z ziemi i zadeptane na śmierć. Ten trzeci jeszcze jest potężny, ale jego zegar tyka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zasyysacz7
+1 / 1

Wypadało by zapytać jak jest teraz w tych krajach gdzie tych panów z dołu juz nie ma i wcale nie jest lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 1

Widać jak ludzie kupują propagandę USA a już zapomnieli że Saddam został wystawiony przez nich Zorganizował na potrzeby USA i UE dyktaturę po to by wywołał wojnę z Iranem w jakim odbył się przewrót islamski Ayatollaha Ruhollaha Khomeiniego jaki obalił prozachodni rząd Mohammada Rezy Pahlaviego. Dostał finansowanie i kredyty z UE i USA , Francja sprzedała kierowane pociski ziemia powietrze Rafael. Krwawa wojna trwała długo i po 6 latach wojny praktycznie nic nie zmieniła . i nagle wybucha afera Iran-Contras. CIA to samo jakie sponsorowało i wsierało Saddama sprzedaje zdjęcia satelitarne i dane wywiadowcze Iranowi a za uzyskane pieniądze finansuje partyzantkę antysocjalistyczna w krajach ameryki łacińskiej z jakiej potem wyrastają kartele narkotykowe. Saddam się wqurwił i uznał że spisek wydymał go finansowo zadłużając kraj na miliardy i poszedł do Ruskich. Ci go jeszcze raz w 88-90 wyposażyli w nowoczesne uzbrojenie w tym czołgi t-72 i t-82 . Saddam uderzył swojego byłego sojusznika marionetkę UK czyli Kuwejt jaka pożyczała pieniądze wraz z USA i UK . Liczył ze skończy się na sankcjach czy innych ruchach dyplomatycznych . Ale Sudowie zawarli układ z USA i wraz z Turcja udostępnili lotniska co doprowadziło do zniszczenia prawie całej armii Saddama podczas odwrotu z Kuwejtu jaki został tym zaskoczony. Czyli operacja pustynna burza. Saddam stracił armię i nałożono na niego sankcje . USA zorganizowało 2 powstania, Kurdów na północy i Sunnitów na południu ale Saddam ich spacyfikował. Kurdów Iperytem kupionym od francuzów. W końcu Saddam się poddał i rozbroił zgodnie z poleceniami ONZ. Po mimo tego po WTC Mi6 i CIA rozprzestrzeniło fałszywe informacje o tajnej broni Saddama , chemicznej biologicznej i jądrowej.. Co było nieprawdą i MI6 musiało się tłumaczyć przed parlamentem ale doprowadziło to do inwazji na Irak a Saddama zagnano do dziury złapano a potem powieszono tak USA przejęło złoża ropy w Iraku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reyden
0 / 0

@killerxcartoon
A kolega co pił / ćpał że takie bzdury gada ?
UE i czasy kiedy obalono Pahlaviego ?
Przecież sama Unia powstała na długo po tym - dokładnie w 1993 roku , wcześniej było EWG i EWWiS .
Poza tym co to za czołg T-82 bo nie kojarzę takiego , może miałeś na myśli T-80 , tyle że ZSSR nigdy go nie oferował Irakowi czy innemu krajowi w rejonie zatoki perskiej .

Inna rzecz - T-72M/M1 nowoczesny w 1988 ?, kiedy już były wtedy znacznie lepsze T-72B / T-72S

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2020 o 23:26

K killerxcartoon
0 / 0

@reyden Tak masz racje wtedy jeszcze wspólnota węgla i stali , właśnie zaczcieśniali kolejne współpracy w tym na tle wojskowym bo pod koniec lat 70tych zainicjowali wspólnie nad systemami wojskowymi między innymi Eurofighterem w 83 wystartował oficjalnie .

Pisząc ZSRR mam na myśli cały wtedy układ warszawski (pisałem w uproszczeniu ZSRR i UE ) . my też dostarczaliśmy sprzęt Irakowi . . dmuchane gumowe makiety czołgów produkowane przez Stomil i sporo innej drobnicy o ile pamiętam też szedł jakieś ciężki sprzęt od nas .. Stawiałem na twardego ... ale mogę się mylić .. na filmach z wojny w zatoce widać było jeśli dobrze myślę t80 z charakterystycznym kostkowym pancerzem reaktywnym ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2020 o 2:17

R reyden
0 / 0

@killerxcartoon
I się jednak mylisz - Irak nie miał nic innego niż T-72M/M1 ( eksportowa wersja T-72A ) , Twardy pojawił się w 1991 roku ( prototypy ) , produkcja seryjna rozpoczęła się w 1994 roku i poza nami tylko Malezja je ma .
T-80 też tam nie było , eksport tych wozów do innych krajów to dopiero lata 90 i też nie do krajów z rejonu zatoki perskiej .

T-80 mogłeś pomylić z T-72 bo są to czołgi bardzo do siebie podobne .

Może widziałeś lokalnie produkowaną wersję T-72M1 zwaną Lew Babilonu ( Asad Babil ) , niektóre pojazdy miały faktycznie pancerz reaktywny choć nie wiem skąd , T-72A / T-72M nie miał pancerza reaktywnego , dopiero T-72B go dostał , z wersji T-72M to tylko nasze T-72M1 modernizowane do standardu Twardego miały pancerz reaktywny .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@reyden
No możliwe ... zawsze kojarzyłem reaktywny z T80 ... może faktycznie były to te T72M1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reyden
-1 / 1

Kaddafi to jednak inny kaliber dyktatora niż przykurcz z żoliborza , był jaki był ale jak żył to cały region był spokojny , jak go US&A obaliło to przyokazji rozwaliło cały region i doprowadziło do powstania ISIS .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 0

plutonu ....egzekucyjnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem