Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
684 705
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F faraon69
+43 / 49

" Zaprop. kt, rozw, gosp" - czy on w ogóle podstawówkę skończył, że pisze jak debil?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+15 / 19


@faraon69
https://demotywatory.pl/5034931/Tak-sie-konczy-branie-do-ministerstwa-prosto-z-piaskownicy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2020 o 11:24

F faraon69
+25 / 27

@wielkiro1 Skróty to są np.: dr - doktor, inż. - inżynier, mgr - magister, prof. - profesor. Nie będę Ci wyjaśniał, dlaczego niektóre z nich są zakończone kropkami a niektóre nie. Wątpię czy byś zrozumiała/zrozumiał ( niepotrzebne skreślić). Po Twojej odpowiedzi wnioskuję, że jesteś na tym samym poziomie intelektualnym i z tej samej piaskownicy co bohater demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
-1 / 5

Może chciał zaoszczędzić znaki bo Twitter ma co do nich ograniczenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
+8 / 8

@PitaaP Z jednej strony tak, a z drugiej czy ministerstwo powinno takie śmiałe twierdzenia rzucać na twittera w tak okrojonej formie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+9 / 15

No niestety przykra sprawa zwłaszcza dla osób które mają rozwinięte prężnie funkcjonujące działalności. Wirus szybko nie odejdzie a w czasach gdy mamy dwa razy w roku zamknięcie, niektóre branże okażą się niepotrzebne albo trudne do utrzymania, inne znowu zaczną się rozwijać.

To co on powiedział to nie jest jakiś jego pomysł(to dla osób którzy podejrzewają rząd o własną inicjatywę) , po prostu taka tendencja jest na całym świecie. Rządy nieudolnie starają się na to przygotować obywateli. Duzi gracze z tym nie mają problemów, bo są elastyczni, łatwo zmieniają profil w zależności od badań i głosu doradców biznesowych i już szukają nowych możliwości. Problem będą miały małe firmy, dla których jeden rodzaj działalności jest od lat wszystkim i tu nie zazdroszczę. :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2020 o 11:49

L lukas1121
+1 / 17

Problemem nie jest wirus. Problemem jest robienie z tego problemu. Rok pandemii wirusa nie widziałem. Ba nie znam dalej nikogo kto by widział a teściowa w szpitalu pracuje. Jak to powiedziała rok temu była grypa z powikłaniami teraz jest covid.
To że znam masę ludzi którym testy go pokazały a są zdrowi jak ryby się nie liczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maryjuszpitagoras
+1 / 1

@lukas1121 To powiedz mi kim są wypełniani ludzie w szpitalach i dlaczego cały czas jeżdża koło mojego okna karetki na sygnałach. Dlaczego po telefonie po karetkę słyszę, że nie ma żadej wolnej. Po kilkudziesięciu minutach przyjeżdża i informuje, że nie mogą zabrać do szpitala bo nie ma aktualnie nigdzie miejsc i prawdopodobnie bedą z nią kluczyć od szpitala do szpitala co jeszcze moze pogorszyć stan. Lekarz informuje mnie, że pacnentów w najgorszym stanie tylko zabierają i wożą nawet poza województwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
+15 / 19

17 latek wiceministrem finansów? to już po nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+20 / 20

Ja temu panu proponuję zrobić to samo. Jest tyle miejsc, gdzie tacy błyskotliwi "myśliciele" mogą być przydatni ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
+3 / 5

Zapraszam go do mnie. Potrzebuje błyskotliwe operatora mopa co by podłogę na błysk wypucowal. Już się przestałem angażować w życie polityczne kraju i świata. Szkoda się tym zajmować to nie ma sensu. Trzeba wrócić do szarej strefy i się przebranzowic. Może jakiś biznes z maską... Zorro albo Robin Hood tylko bez oddawania biednym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tyswidziol
+1 / 3

@Ricochet69 @lukas1121 w 2015 roku jeden przepowiadał "zmienić prace i wziąść kredyt" wszyscy go krytykowali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuKHS
+6 / 12

@KudlatyRyj No cóż faktycznie nie ma różnicy między przebranżowieniem jednej osoby w czasach spokoju, a przebranżowieniem firmy zatrudniającej powiedzmy 10 tysięcy osób w czasie epidemii gdzie rząd sobie postanawia od tak nagle że zamknie tę branże więc nawet nie wiadomo na co się w ogóle móc przebranżowić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-5 / 9

Jaka firma 10 tys ludzi? Doczytaj wypowiedz. Chodzi o male i mikro firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grescio
0 / 16

A czy to nie premier Tusk kazał się przebranżawiać ludziom po 60, którzy nie dają rady fizycznie pracować do 67 roku życia? Czy to nie prezydent Komorowski kazał wziąć kredyt i zmienić pracę? Zmieniliście jednych arogantów na drugich to teraz się przebranżawiajcie. Aha, nie zapomnijcie zagłosować na POPiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
+13 / 17

tego pampersa trzeba wymienić, dosłownie i w przenośni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+17 / 17

Zabrać mu kredki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
+10 / 12

Wygląda jak gó*no, gada jak gó*wno, jest gó*nem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
0 / 8

No dobra, ktoś tu naprawdę jest na tyle naiwny, by sądzić, że Państwo jest w stanie odwrócić globalne procesy gospodarcze? Przecież to co on mówi to tylko: "nie możemy Wam pomóc nawet gdybyśmy chcieli". Jeżeli dane źródełko wyschło to nie ma co nas nim stać licząc na cud, tylko trzeba szybko szukać nowego, dopóki nie umrzemy z pragnienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nil97
+6 / 8

@Pug_79 Nie są w stanie pomóc, bo przez ostatnie 5 lat zamiast wykorzystać dobrą koniunkturę woleli ją zmarnować (i wyczerpać przy tym całą masę rezerwowych funduszy, nie wspominając o innych skokach na kasę) na obietnice socjalne. Dodajmy do tego kreatywną księgowość by spełnić hasła "zerowego deficytu" chowając wydatki po państwowych bankach.
I dodajmy do tego fakt, że przez pół roku zamiast przygotować kraj na kolejną falę wirusa zajmowali się wyborami, LGBT, futerkami, nowymi podatkami etc... Wszystkim poza służbą zdrowia. Nowy personel doszkalali pośpiechem gdy już zabrakło starego, zamiast na spokojnie w lipcu i sierpniu. Ustawę uzasadniającą mandaty za maseczki przepchnęli dopiero w październiku. Za jakiekolwiek kroki przeciwdziałania zabrali się dopiero jesienią.
Źródełko wyschło, ale mogli wcześniej zgromadzić zapasy wody pitnej, a nie zmarnować ją w lany poniedziałek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@Nil97 maseczki to placebo dla ciemnego ludu aby sądzili, że rządy coś robią.
Pomogło noszenie maseczek jak przyszedł sezon grypowo-przeziębieniowy? A jakoś latem jak setki ludzi na plażach leżakowało to wysypu zakażeń nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+1 / 1

@Nil97
co do oceny działalności PIS, mógłbym dodać drugie tyle od siebie. Tak żenującej obsady na tych stanowiskach jeszcze nie było. Nie zmienia to jednak faktu, że świat kilka miesięcy temu bezpowrotnie się zmienił. Żadne zapasy i dolewanie wody do wysychającej kałuży niczego nie zmienią poza przedłużeniem agonii. Szukanie winnych obecnej sytuacji może pomóc ukierunkować frustrację i żal, ale jeżeli chcesz uratować swoje aktywa musisz szybko zacząć działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+1 / 1

@raven000
żenujący argument, ale prawda, że zdecydowanie lepiej niż maseczka działa siedzenie na d**** w domu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@Pug_79 to daj jakiś weryfikowany za. Taki, że maseczki pomagają, że rozwiązują problem. Niestety rzeczywistość jest jakoś przeciwko.
Nie wirtualne twierdzenia lepszych czy gorszych ekspertów, bo ci mogą i się mylą, bo ci się wzajemnie wykluczają, bo ci mają każdy inne zdanie. Taki prosty i skuteczny argument za tym iż maseczka powstrzymuje rozpowszechnianie wirusa. Jakbyś się zastanowił odrobinę to zauważyłbyś, że przy proporcji wirusa i splotu szmaty robiącej za maseczkę to mniej więcej jakbyś optował za tym, że siatka ogrodzeniowa powstrzymuje komary (jakbyś tu zaczął majaczyć o tym iż wirus sam nie lata, tak pierwsze kilka oddechów pomoże a później jest bez różnicy bo szmata jest już mokra)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@Pug_79 . Nie chodzi o naturalne procesy gospodarcze tylko o administracyjne zamykanie całych branż z dnia na dzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
-1 / 1

@raven000
nie wiem jak u Ciebie, ale gdy sam noszę maseczkę, to wydmuchiwane przeze mnie powietrze często zmienia kierunek i nie leci na wprost. To oznacza, że w momencie gdybym był chory zasięg w jakim wirus byłby wydmuchiwany jest zdecydowanie mniejszy. I tylko o to chodzi, o zmniejszenie prawdopodobieństwa. Nikt chyba zdrowy na umyśle nie zakłada, że maseczka chroni przed wirusem. Jedynie trochę chroni innych przed zarażeniem ode mnie. I taki jest jej cel. Zmniejszyć prawdopodobieństwo. Jeżeli połączysz to z dużo bardziej skutecznym ograniczeniem łażenia po marketach to masz całkiem zacną szansę na to, że nieco mniej ludzi zachoruje niżby mogło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
0 / 0

@Banasik
nawet jak pozostawisz te branże otwarte, to co Ci to pomoże? Kiedy byłeś ostatnio w kinie? Ja nie byłem od pół roku i to, ze były otwarte przez wiele miesięcy niczego nie zmieniło. Za to mój domowy projektor doskonale zastępuje mi to co straciłem Dużo firm właśnie stwierdziło, że praca zdalna jest dużo tańsza i wynajmowanie tak dużych powierzchni biurowych nie ma sensu. Myślisz, że gdy skończy się Covid będą chcieli znowu wynajmować tyle samo co przed tym? Są branże, które tymczasowo tracą klientów, i tu jeżeli są dobrze zarządzane, to z pomocą lub bez przetrwają, ale są takie, które już nigdy nie wrócą do poprzedniego stanu. Każdy musi sam zdecydować, w jakiej sytaucji sam się znajduje. W każdym razie konsekwencje pandemii to dużo więcej niż tylko lockdown-y ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cthulhuJimi
+6 / 6

tu już patkologia polskiego rządu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaqb1
+9 / 9

W sumie to nie można odmówić racji. Myślę , że większość przedsiębiorców nie siedzi i czeka na łaskę tego pożal się Boże rządu tylko szuka już możliwości. Gorzej z tymi co mają wąską specjalizację, kredyty leasing.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+7 / 7

Można się przebranżowić na wiceministra czy trzeba się odpowiednio urodzić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+4 / 4

niektóre dzieci mają za dużą wyobraźnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczkaKwaczka
+1 / 1

Tak, tak! Zwłaszcza turystyka; sprzedaż zdalna, bez kontaktu z klientem. Jak widzę, głowa pełna pomysłów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maryjuszpitagoras
+2 / 2

@wielkiro1 sklepy spozywcze też są bez sensu bo można samemu hodować kurczaczki, nie? :) To jest zbędna branża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
0 / 2

A jakiś czas temu "prawicowi" i "wolnościowi" Demotywarianie narzekali na Komorowskiego z jego braniem kredytów. To teraz macie, karma wróciła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2020 o 16:37

N Nil97
+3 / 3

@komivoyager Z PiSu taka wolnościowa prawica jak z Kaczyńskiego kobieta. A narzekanie na PO i Komorowskiego jak najbardziej było uzasadnione, po prostu PiS popełnia te same błędy. Tylko że oni potrafią lepiej to usprawiedliwić przed swoimi wyborcami, a opozycja jest w oczach wielu zbyt skompromitowana i nie potrafi/nie ma możliwości tych błędów wykorzystać tak, jak zrobił to PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+5 / 5

Jakim to językiem zostało napisane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczkaKwaczka
+1 / 1

Mówią ludzie, że to po polsku ale mam pewne wątpliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tapli
0 / 4

Kolejny dowód że politycy nas rolują. Ten najwidoczniej uczył się od Komorowskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-1 / 3

@tapli A no Komor jeszcze długo pozostanie w pamięci (przynajmniej tych tych co mają jakąś wiedzę i świadomość z polityk polskieji z ostatnich 20 lat) :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

@wic1 @tapli jest drobna roznica miedzy tym, ze ktos liczy na to, ze panstwo zrobi cos za niego, a tym, ze panstwo nie pozwala mu dzialac i zabrania prowadzic dzialalnosci gospodarczej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-1 / 1

@Xar I tu wracamy do pretensji do państwa, że epidemię mamy :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tema_lina
+2 / 4

Bełkot chłoptasia podającego się za wiceministra finansów. Ale.... zaraz, zaraz, ten chłystek jest wiceministrem finansów:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
+5 / 7

@tema_lina Od kiedy taki smarkacz jest wice ministrem co tatuś mu się pochorował ze wzieli takiego chłystka, nie mieli już kogo tylko takiego siusiumajtka co nic o życiu nie wie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
+2 / 4

Ty gnojku nie bądź taki do przodu bo jak cie znajde zasadze ci takiego kopa w tyłek to nawet nie zauważysz kiedy o ziemię walnąłeś, taki smarkacz nie będzie mi tu wyjeżdżał co mam w życiu robić, czaisz to kmiotku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Zamora123 tak z ciekawosci, na jaka partie glosowales i na jakiego kandydata na prezydenta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
0 / 0

@Xar Chcesz wiedzieć, proszę bardzo powiem ci bo to żadna tajemnica w wyborach prezydenckich głosowałem na Hołownię a drugą turę olałem bo jak dowiedziałem sięże jest tam duda z pis-u i trzaskowski z po to sobie darowałem a jak były wybory parlamentarne czy tam partyjne to głosowałem wtedy na Kukiz15, tylko nie wiedziałem że połączy się później z psl, chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
+2 / 2

Przebranżowienie to jak najbardziej właściwe rozwiązanie - ale nie z dnia na dzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bebe1
+2 / 2

innymi słowy "zmień pracę, weź kredyt"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szatol1
+4 / 6

ty pieprzony młokosie.
Sam się przebranżuj i załóż firmę i żyj na własny rachunek,a nie na krzywy ryj z pieniędzy podatników.
minister Qwa pożal się Boże wielki,aż strach się śmiać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-1 / 3

No sorki, w tamtym roku była nagonka, że nauczyciele się mogą przebranżowić jak im wypłata się nie podoba a teraz dziwicie się że słyszycie to samo od polityków? Banda chipokrytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slavo99
+3 / 3

Z tego co pamiętam , chociaż mogę się mylic , Kia zaczynała od żelazek , pozniej po wojnie koreańskiej , przebrazowila się na samochody . Otrzymawszy propozycje od rządu i dotacje , powtarzam dotacje . Ale to Azja a nic nie znaczący kraj w srodkowschodniej Europie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
0 / 0

Slavo99 Dokładnie tak jak piszesz! Nokia zaczynała od kaloszy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elcomandante
-2 / 6

Co w tym bezczelnego? Trzeba być elastyczny, żeby przetrwać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+4 / 6

Siusiek, który nigdy nigdzie nie pracował, nie prowadził żadnej działalności gospodarczej, nigdy nie zakładał działalności gospodarczej będzie radził innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 5

Niech liczy na to, że mama nie oglądała, bo będzie szlaban na konsolę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+1 / 3

Co to?? Pociotek naszego Słońca Narodu czy aktywizują ludzi odizolowanych i odrzuconych przez społeczeństwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eisenhower
+4 / 4

Przebranżówmy polityków na osadzonych i wszystko skończy się dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiosnechacz
+3 / 3

Jak przez koronawirusa to tak ale jak przez wprowadzane ograniczenia to waszym psim obowiązkiem jest rekompensata, a do tego jeszcze to jest wina rządu bo znając zarazliwosc tego gowna i wiedząc gdzie występuje to powinni zamknąć granice z wszystkimi kontrolując przepływ wszystkiego. Tak jak Chińczycy teraz ale oni zamykając nas w domach mówią, ze jest to zaraźliwe to ja kórva było w Chinach to nie było zaraźliwe. Wtedy słyszałem, ze to szansa. Super.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Kvothe
+2 / 2

Widać inspirował się poprzednim "prezydentem" tu cytat "weź kredyt, zmień pracę"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
+2 / 2

Sam by się przebranżowił z korzyścią dla społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
0 / 0

ale w sumie to o co chodzi? Ile osób pracujących całe życie w jednym fachu ( nawet nie firmie) zostało zwolnionych z poradą, że ", trzeba się było uczyć " albo "trzeba być elastycznym i gotowym na dynamiczne zmiany na rynku pracy" ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+2 / 2

irytujący smark.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
+2 / 4

A może nie rozwalajcie gospodarki i sami się przekwalifikujcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

Wieczorem rząd ogłosił, że meble sę spoko. No to przez całą noc się przebranżawiałem, wybudowałem fabrykę i sieć sklepów, zatrudniłem ludzi, wydałem miliony. A rano przed otwarciem patrzę a tu branża meblowa zakazana. I xuj strzelił moje przebranżowienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem