Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
632 666
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+6 / 18

I wtedy bedzie dopiero afera po takiej "odmowie przyjecia"
I druga kwestia - ludzie moga miec lepsze plany niz czekac pol dnia na przesylke.
Jesli pracownicy musza tak zasuwac z nadgodzinami, to niech pracodawca zatrudni wiecej pracownikow. To, ze firma nie radzi sobie z realizacja uslugi to nie wina uslugobiorcy ktory ma prawo oczekiwac realizacji uslugi bez obnizenia standardu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+7 / 15

Jeśli firma podaje konkretne godziny i obowiązki wobec odbierającego, to nic dziwnego, że ludzie mają pretensje. Sam dużo zamawiam i kurierzy są upierdliwi. A robię co mogę, by nie musieli mi dostarczać do domu w konkretnej godzinie, bo i tak tego nie robią. Już im się nawet nie chce paczek zostawiać w punktach, tylko najlepiej zostawiliby pod drzwiami i ty się martw. Także kij ma dwa końce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@Wojtek1291 dlatego najlepiej niech bedzie oplata za ta paczke, wtedy MUSZA przekazac do reki, albo zaplaca z wlasnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 0

@Xar Genialne, wypróbuję następnym razem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 6

Zwykłe firmy kurierskie informują że przesyłka będzie "dziś" lub "w godz. 10-15ta". Jakie 15 minut?

Częsty kontakt z małymi ilościami wirusa powoduje uodpornienie. Nie mamy info ilu kurierów miało pozytywny test ale jak prawie wszyscy inni robią wszystko aby nie być testowanym bo to oznacza przerwę w pracy i inne problemy. Myślę, że można założyć, że większość z nich ma już przeciwciała, podobnie jak kasjerzy w sklepach.
Widzę jak się pięknie uwijają w pracy. Jest IMO lepiej niż rok temu. Łatwiej się dogadać np. jeśli ktoś mieszka w domku. I w ogóle generalnie szacun.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+10 / 14

każdy ma ciężko w pracy, zwłaszcza obecnie. Niestety w większości przypadków jest tak że, to właśnie kurier wrzuca paczkę do sąsiada przez płot i jedzie dalej - co z tego że do rąk własnych, co z tego że nie ta osoba, co z tego że w ogóle nie ten adres - nawet człowiek skontaktować się z nim nie ma jak i dowiedzieć się u kogo zostawił. Dlatego zdecydowanie bardziej preferuję Paczkomat.

Niestety kurierzy idą powoli w jakość pracy znaną dobrze z poczty Polskiej i listonoszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+1 / 1

@wans
Co mam powiedzieć w pracy? Maseczki, ludzi pełno i jeszcze co chwila ktoś wpada do apteki, bo nie chce stać w kolejce i od drzwi woła macie x, y? Zdziwiony, że nikt nie odpowiada, bo zajęty obsługą ludzi w kolejce.
Ja to w pracy nie mam zagrożenia? Widomo, że chory najczęściej do apteki przyjdzie szukać pomocy.
W pracy mamy pełno towaru, przesyłek, paczek i już kilka razy miałem sytuacje, że nie było miło.
Proszę o wydanie reszty - bo nie mam drobnych, to pan ma mieć wyliczone. Pan nie ma drobnych. Proszę wydać... Ja tak samo nie mam. Zabrał paczkę i za 4 godziny jeszcze raz przyszedł ją dać. Znów na mnie trafił...
Argument, że ktoś ma ogień w pracy? Tak to czasem jest, tak samo pracuje z ludźmi i osoby potrafią być po prostu "poje..." i widzą tylko własne poglądy i racje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+14 / 16

Wszystko ładnie, pięknie, ale sytuacja sprzed miesiąca - kurier wszystkie paczki zostawił w punkcie odbioru, bo nie chciało mu się ich roznosić. Czekam w domu cały dzień, a tu nagle SMS, że kurier nikogo nie zastał w domu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
+6 / 6

@LowcaKomedii Właśnie miałem to samo napisać xD. Dostałem smsa że niby mnie nie było w domu i mam odebrać z lombardu. Jakby tam było coś wartościowego to obawiałbym się że do tego lombardu ta paczka "nigdy nie została dostarczona". Wchodzę do lombardu odebrać paczkę a w międzyczasie jak szukał jej to przyszły jeszcze 3 osoby które dostały dokładnie takiego samego smsa że niby ich nie było w domu xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
+6 / 6

@LowcaKomedii Kurier DPD z obszaru Warszawa/Kamionek nawet nie wysyła SMS. Po prostu zostawia na ochronie, jeśli ochrona odmawia przyjęcia, to zabiera z powrotem. Gdy przesyłka jest za pobraniem to z automatu dostaje status "Nie było odbiorcy". Skargi nic nie dają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RophoeC8
+2 / 2

Zamówiony i opłacony kurier DPD do odebrania paczki w godzinach 15-17. Żadnego telefonu poprzedzającego i pojawia się u mnie o 12ej. Tyle dobrze, że spałem po nocnej zmianie. Po co dają możliwość wyboru w jakiej godzinie kurier ma odebrać przesyłkę skoro do niej się nie dostowują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
+3 / 7

Od kilku miesięcy wraz z współpracownikami przacujemy po 12 godzin, naprawiając Wam, między innymi w Waszych domach internet, abyście mogli wklejać głupie obrazki na Demotuwatory i pisać kretyńskie pod nimi komentarze.
I żaden z nas sie beczy i nie sra ze strachu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 listopada 2020 o 14:08

P Peterint
+5 / 7

To zatrudnijcie więcej ludzi. Przecież jest bezrobocie i można przebierać w ludziach. Co do wirusa - każdy jest w mniejszym lub większym stopniu narażony, a robienie z siebie bohatera jest śmieszne. Nie rozumiem problemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
0 / 0

@Aarcticfrost Dlatego ja zawsze doceniam pracę innych.
Jest cześć zawodów, że da się coś zdalnie porobić, ale o wiele większa, że bez nich kraj stanie, nie będzie co jeść, pić, prądu braknie itd.
Oczywiście nic nie denerwuje tak jak osoby nastawione negatywnie, z pretensjami i chcące własne frustracje na kimś wylądować.
Ja jak nie wiem, czy się nie znam pytam - nie wiem, Czy mogę się to zrobić? Jak to zrobić?
Większość z nas jest normalna i nie będzie walić focha, tylko pomaga. Proste - Dzień dobry, Przepraszam, Proszę i Dziękuje się w życiu przydaje. A nie "morda" na innych.. tylko czasami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juljuljul12
+6 / 6

raz dostałam poobijaną paczkę. Drugi raz moją paczkę dostał sąsiad - ja nie dostałąm żadnych informacji. Dobrze że sąsiad uczciwy i przyniósł. Kolejny raz nie było próby dostarczenia - dostałam smsa że nie ma mnie w domu - i tak 5 razy z rzędu. Może ktoś jest przepracowany ale niektórzy zasłużyli sobie na skargę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peterint
+10 / 10

Porządek świata wygląda tak -
1. Jest klient, który płaci za usługę,
2. Jest pracownik, który wykonuje polecenia,
3. Wykonywanie swoich obowiązków nie jest bohaterstwem, tylko wywiązywaniem się z warunków umowy,
4. Podpisanie umowy jest w obecnych czasach dobrowolne
a) umowy o pracę,
b) umowy o świadczenie usługi,
Nie ma obowiązku wiążącego pracownika z pracodawcą i klienta z firmą. Zawsze można wybrać lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M manout
+4 / 4

Cóż, w ostatnim czasie zamówiłem więcej paczek niż zazwyczaj. Paczki dostarczane były przez różne firmy kurierskie i tylko jeden kurier na czterech był w porządku (nie robił żadnych problemów że daleko dojechać, że trzeba skręcić z głównej drogi itp.). Dlatego moim zdaniem wszystko zależy od chęci kuriera i klienta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 4

@manout sorry kurva jakich checi? Klient wymaga dostarczenia pod wskazany adres. I to obowiazek kuriera dostarczyc pod wskazany adres, a nie jego chec!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M manout
+1 / 1

@Xar Mam pytanie, pracowałeś lub pracujesz w miejscu gdzie miałeś kontakt z ludźmi? Jeśli nie to nie dziwię się roszczeniowej postawie wobec usługodawcy, a jeśli tak to mnie to dziwi. Owszem kurier ma obowiązek dostarczyć paczkę pod wskazany adres ale jak trafi na klienta który traktuje go jak robaka to nie dziw się później że Ciebie i Twoją paczkę traktuje lekceważąco przy wykonywaniu swoich obowiązków. Dlatego chodzi mi o chęć traktowania siebie nawzajem z szacunkiem.

Co nie zmienia faktu że usługa powinna być wykonana jak najlepiej, lub z oczekiwaniem klienta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2020 o 13:34

avatar Xar
+2 / 2

@manout tak, pracuje z ludzmi, nawet na stanowisku managerskim. Wiem, ze podstawa wymagania to dobrej jakosci usluga. Jak ktos ma problem z realizacja umowy o prace - to niech ja zmieni. Jak ktos nie swiadczy uslug rzerelnie, to zostanie zamieniony przez konkurencje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M manout
+1 / 1

@Xar Też pracuję z ludźmi i wiem, że trafią się także tacy, którzy traktują z góry nie ważne czy to pracownika na najniższym stanowisku, czy samego właściciela. Dlatego jeśli ktoś wykonuje dobrze swoją pracę zgodnie ze standardami firmy, a są skargi to wymieniasz pracownika, czy zgłaszasz wyżej to, że przez zalecenia mogą odejść klienci? Np. Twój podwładny obsługuje klienta, ale inny klient w kolejce składa, że nie jest on teraz obsługiwany, więc kto tu zawinia? I tak jak pisałem wcześniej, tylko jeden kurier na czterech zachował się w porządku wobec mnie, więc teraz głównie będę starał się korzystać z tej firmy kurierskiej. Wobec pozostałych miałem takie samo wymaganie, jak wobec tego pierwszego i zachowywałem się tak samo. Tzn. traktowanie kuriera jak człowieka, a nie jak kogoś gorszego. Jak dla mnie niezbyt wywiązali się ze swoich obowiązków, a żeby to zrobić potrzeba chęci, bo możne im nie zależeć na pracy w tej firmie, która tylko jest tylko przejściowym miejscem zatrudnienia przed znalezieniem czegoś co im bardziej będzie pasować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2020 o 18:14

avatar offset
-1 / 1

"Osoby... powinny (nie "powinni")".
Autorowi polecam korespondencyjny kurs języka polskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
+1 / 1

Pracowałem jako kurier dla firmy ...zon w Niemczech i powiem jak to wyglądało z mojej strony : jeżdżąc po małych miejscowościach/ wioskach problemu poniekąd nie było, bo zamawiający praktycznie ci sami, z parkowaniem nie było problemu. Jak kogoś nie było, to należało albo się skontaktować telefonicznie - na koszt ...zon i wypytać gdzie ewentualnie mogę zostawić przesyłkę lub o której miałem się zjawić. Byli też tacy, którzy w uwagach dla kuriera zaznaczyli "zostawić w garażu/werandzie". Zaczynałem w tym fachu więc sumiennie podchodziłem do pracy. I bym tam został pewnie gdyby nie 1) dziwna polityka firmy ..zon polegająca na przestawianiu kurierów na inne trasy po kilku tygodniach (z wiosek rzucono mnie do centrum Bonn oraz okolice) bez dania czasu na zapoznanie się z terenem z mniejsza liczbą paczek (130 na nowy, nieznany teren do naprawdę dużo) połączony z wyjazdem między 12-13, więc jak trafiły się firmy czynne do np 17 to nie było możliwości dostarczenia wszystkich przesyłek (w Bonn byłem po załadunku koło 14) 2) nie zawsze poprawnie działająca aplikacja, bądź nawalająca nawigacja w niej zaimplementowana 3) pracowałem dla ...zon przez pośrednika, przez co wypłata była nieadekwatna do wysiłku włożonego w pracę. Jednak niemniej apka była poza nawigacją w pełni w porządku i sporo ułatwiała. Współpracownicy którzy robili wcześniej w firmach kurierskich też ją chwalili. Dlatego parę sugestii dla kupujących : Jak masz możliwość napisania informacji ułatwiającej pracę dostawcy to napisz. Jak wiesz, że będziesz w czasie dostarczenia przesyłki w pracy to napisz adres albo dogadaj się z sąsiadem i podaj jego dane w informacji. Unikniecie rozczarowań. Ok, może się wymądrzam, ale mi takie informacje robiąc w Bonn sporo ułatwiły i przyspieszyły pracę. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+3 / 3

No ku.wa uśmiałem się!! 12-14h, ciekawe gdzie? U mnie o 15-16 już się nie dogadam z kurierem bo do domu już jedzie. A z tym narażaniem to teraz łatwiej wyliczyć bezpieczne zawody. Do lekarza nie bo korona, do urzędu nie bo korona, na pocztę nie bo korona, kurier ku.wa nie bo korona! Ludziom miejsca pracy blokują a ten ku.wa narzeka, że ma robotę! To jest tylko wymówka i nic więcej, lenistwo bo się na pięterko z paczką nie chce wejść.
Dlatego ja unikam leniwych kurierów i wybieram paczkomaty InPost. Tam nie narzekają, że korona. Puki co.
Audycja zawierała lokowanie produktu!
***** ***!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
0 / 0

@konradstru Te paczkomaty tak samo ktoś zapełnia..
Tak się składa, że zamawiam przez nich. Dostawa do pracy. Bo tam jest w godzinach, które mi i kurierowi pasują.
Zawsze jest do tego sms, że paczka będzie dziś i jak chcesz przekieruj do paczkomatu.
Osobiście oceniam pozytywnie tę firmę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fryta77
+3 / 3

Przegięcie z ostatnią moją paczką: Wysłana z DE - dostałem potwierdzenie nadania. Myślę: zagraniczna musi trochę potrwać, czekam kilka dni, tydzień, nadal żadnej informacji, mijają niemal 2 tygodnie. Nie wytrzymałem i dzwonię do tych od brązowych furgonetek. Sprawdzają i co się okazuje: próbowali mi podobno doręczyć w 2 dni po nadaniu, ale nikt nie otwierał (dziwne, bo pracuję w domu i na bank nikt nie było kuriera). Zostawili więc paczkę w jakimś tam punkcie tylko zapomnieli o tym poinformować, nie przysłali SMSa, maila, nie ponowili próby doręczenia, po prostu nic. Pan z infolinii radził się spieszyć z odbiorem bo dziś ma być paczka zwracana do nadawcy! Gdy zapytałem czy to u nich normalne sam przyznał, że nie wie, bo on nie korzysta z usług tej firmy przewozowej :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+1 / 1

Legenda głosi że kurierzy istnieją albo to tylko u mnie są kurierzy ninja tak zdolni że nawet monitoring ich nie widzi(Zostawiają awizo w oddalonej o kilkaset metrów skrzynce, twierdząc że nikogo nie zastali).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem