Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
524 581
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pejter
+2 / 12

Odstęp nie wystarczy, bo to przenosi się falami radiowo-telewizyjnymi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
-2 / 8

Co może być skuteczną szczepionką na nosicieli tego wirusa?
Może odpowiedni, 89% podatek od majątku tej KK instytucji?
1 miesiąc kuracji i zagrożenie znika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 6

@Ortomen ale tak generalnie to jesteś przeciwnikiem socjalizmu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+2 / 10

@Ortomen Może od razu wywieź ich do lasu i strzel w tył głowy komunisto...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
-2 / 8

@Tibr Przypomnij mi, jak to jest w dowolnym państwie prawa?
Czy karą za zgromadzenie majątku pochodzącego z przestępstwa jest jego utrata, czy jednak pozwolenie na dalsze używanie tego majątku i dalsze przestępstwa?

Istniejącą karą jest 75% sankcyjny podatek od nieujawnionych dochodów.
Czy 75%, czy 89% - to już tylko kwestia techniczna. Chodzi o podstawową zasadę działania państwa - zezwolenie lub uniemożliwienie dalszych czynów przestępczych poprzez przepadek "narzędzi przestępstwa".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 listopada 2020 o 11:41

T Tibr
+4 / 6

@Ortomen nie zmieniaj teraz retoryki dopasowując ją tak abyś mógł się wytłumaczyć, że niby może miałeś na myśli rzekome przestępstwa. W Polsce obowiązuje stawka 75% od zatajonych dochodów nic nie musisz wprowadzać. Ty zaś bwyraźnie zasugerowałeś, aby państwo nakładało podatek 89% na jakąś konkretną instytucje według uznania urzędniczego, bo ty jej wyraźnie nie lubisz, nie biorąc pod uwagę przy tym, że jakiś urzędnik może nie lubić też ciebie i wtedy na tej samej zasadzie kazać płacić tobie 89% podatku. No chyba że masz wielkie nic i uważasz, że bogaci to złodzieje, którym trzeba zabrać bo się dorabiają na twojej krzywdzie. Bo tak właśnie wygląda myślenie ludzi którzy nic nie posiadają, nic im nie zabrano nic nikomu nie dają ale chcieli by mieć coś co im się nie należy.
Chciałby cię zapytać więc jaka część mojego dochodu ci się należy i dlaczego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
-1 / 1

@Tibr Jeżeli jesteś z mafii KK, to należy się 89% i nie mi, ale osobom pokrzywdzonym przez tą instytucję.
Ja zaś nie potrzebuję żadnych pieniędzy od Ciebie, a zadając mi takie pytanie całkowicie odwracasz kota ogonem.
To niezrozumienie lub złośliwość.
Nie wiem, dlaczego w tym wątku pojawiają się kwestie socjalistyczne?
Moją tezą była kara za zgromadzenie majątku KK w sposób przestępczy, zaś Wy występujecie z kwestiami ustrojowymi. Ta wyłącznie Wasza teza i nie podpisuję się pod nią w żaden sposób.

A w zasadzie po co wielkie pieniądze tej instytucji, bez niej już Bóg nie funkcjonuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Ortomen jeżeli kto ktokolwiek zgromadził majątek w wyniki przestępstwa to jestem za konfiskatą 100% nie 89%. Taki mechanizm istnieje, masz dowody powinieneś pójść na policję i zgłosić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Dalej ciągniesz dorobione wytłumaczenie aby zmienić wydźwięk co napisałeś pierwsze.

Nie bronie lawendowej mafii i oczekuję jej likwidacji ale to nie przekłada się na emocjonalne i demagogiczne podejście do ustrojowego funkcjonowanie państwa wobec instytucji i podmiotów gospodarczych i w końcu zwykłych obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+3 / 11

Ale wy wiecie że KK w odróżnieniu od większości społeczeństwa był za przyjęciem uchodźców\imigrantów. Czyli z tą ksenofobią to kłamstwo.


Podobnie z homofobią. KK nic nie chce zakazywać, ale uważa akt homoseksualny za grzech, ale nie wyklucza gejów z kościoła, wręcz przeciwnie.

Mizoginia to w ogóle odlot jest... skąd wy to wzięliście? To że KK uważa aborcje za zabójstwo i nie pozwala zabijać nienarodzonych dzieci nie oznacza że nienawidzi kobiet.


Hipokryzja jako kościół nie występuje, ale u niektórych kapłanów, wiernych oczywiście że tak.

żądza władzy - jak wyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
-3 / 9

@Saladyn1 troche odleciales od rzeczywistosci. jestes platnym trollem czy zupelnie nie masz kontaktu z realem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+2 / 6

@tomkosz To co z tego co napisałem jest nieprawdą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ALEJAJAJAKBERETY
-2 / 6

@Saladyn1 „Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 – jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)

„Odzyskanie przez kobiety prawa do kapłaństwa będzie z pewnością punktem zwrotnym, a może nawet ukoronowaniem ich wielowiekowej walki z dyskryminacją. Bowiem w odsunięciu kobiet od kapłaństwa najjaskrawiej przejawia się fundamentalne założenie patriarchatu, wedle którego kobiety są: nieczyste, grzeszne, niegodne i winne, że są gorszymi dziećmi Boga i mogą się z Nim kontaktować tylko za pośrednictwem mężczyzn”Wojciech Eichelberger

Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć, nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje (1 Kor 14, 33-34).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@ALEJAJAJAKBERETY czy władzę świeckie w przytoczonym przez ciebie cytacie w ówczesnym świecie, bądź innych krajach niż chrześcijańskie miały jakiś odrębny stosunek do kobiet?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+1 / 3

@ALEJAJAJAKBERETY A możesz dać jakieś potwierdzenie że Augustyn coś takiego napisał\powiedział?

Połowa tekstów jest fałszywa lub zmieniła autora np tekst "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna." nie pochodzi od Tomasza z Akwinu jak twierdzą pewne części internetów tylko od któregoś z greckich filozofów nie dam głowy, ale chyba Sokratesa lub Platona.

Można w sieci znaleźć autentyczne cytaty Czy to Tomasza czy Augustyna o kobietach i wcale nie określają kobiet jako gorszych, wręcz przeciwnie piszą że każdy ma taką samą dusze, ale zauważają różnice kobiet i mężczyzn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-1 / 3

@Saladyn1 Problem w tym, że pedofilski kościół może czegokolwiek domagać się od swoich wiernych. Polski kościół pedofilski sprzymierzył się z pis dzielcami i chce swoimi prawami objąć również tych, do których nie powinien się w żąden sposób odnosić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 listopada 2020 o 20:44

S somehuman
-1 / 1

@Saladyn1 przykro to mówić, bo widaje się, że wierzysz w to co piszesz- kościół jest instytucja zarabiająca kase (biznes), jest zgniły od samej góry, rączka rączkę myje, każdy sobie pomoże, po cichutku. Na spotkaniach- koks, dziwki i lasery. a z ambony miłujmy Pana, jesteście grzeszni i obrzydliwi musicie się spowiadać itd. itd. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+1 / 3

@F18_hornet

"Problem w tym, że pedofilski kościół może czegokolwiek domagać się od swoich wiernych."

Oczywiście i to robi.

"Polski kościół pedofilski sprzymierzył się z pis dzielcami i chce swoimi prawami objąć również tych, do których nie powinien się w żąden sposób odnosić."

Nie. Po pierwsze to Kościół broni życia i skoro uważa że życie zaczyna się od poczęcia( ma rację) to naturalnym jest że wzywa do ochrony tego życia. Ma do tego wszelkie prawo jak każdy.

Po drugie Kościół wzywa o niezabijanie nienarodzonych dzieci od zawsze. Dlaczego dopiero teraz PIS postanowił wysłuchać woli Kościoła, a nie zrobił tego kilka lat temu jak Godek złożyła projekt lub gdy pierwszy raz rządzili?

Po trzecie jak oceniasz działanie lewicy mające na celu chociażby zakazanie np ONR czy młodzieży wszechpolskiej lub zniesienie finansowania Koscioła z budżetu. Jeśli chciałabyś być spójna to oceniałabyś to krytycznie ponieważ narusza to pewien ład społeczny. Pewnie jednak to popierasz, więc dlaczego niby ty masz prawo wołać o zmianę prawa które ci się nie podoba a np Kościół i Godek nie może?

PS: Kościół jest katolicki a nie pedofilski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-1 / 3

@Saladyn1 Zasady wiary polskiego kościoła pedofilskiego odnoszą się do ich wiernych. Nie mam życzenia słuchać bajania różnych starych dziadów, to mam robić, bo oni tak chcą. Szkoda, że kościół dla o dzieci do momentu urodzenia, a potem zaraz o nich zapomina, przypominając sobie przy okazji chrztu, komunii, bieżmowania i pochówku - kasa, misiu, kasa. Dla kościoła pedofilskiego, oczywiście.
Wszystko wskazuje na to, że żaden z tych głosicieli jakiegoś tam słowa nie wierzy w to, co głosi. A zwłaszcza w boga i karę bożą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+2 / 2

@somehuman

"kościół jest instytucja zarabiająca kase (biznes), jest zgniły od samej góry, rączka rączkę myje, każdy sobie pomoże, po cichutku.Na spotkaniach- koks, dziwki i lasery"

Wiesz na wiarę to ja mogę przyjąć istnienie Boga, ale jak chodzi o takie sprawy to wolę jednak namacalne dowody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+1 / 3

@F18_hornet

"Zasady wiary polskiego kościoła pedofilskiego odnoszą się do ich wiernych."

Dokładnie.

"Nie mam życzenia słuchać bajania różnych starych dziadów, to mam robić, bo oni tak chcą."

To nie słuchaj, przecież nikt Cię siłą do Kościoła nie ciągnie chyba.

"Szkoda, że kościół dla o dzieci do momentu urodzenia, a potem zaraz o nich zapomina, przypominając sobie przy okazji chrztu, komunii, bieżmowania i pochówku"

Ale ty wiesz że to nieprawda? Kościół prowadzi domy samotnej matk, domy dziecka, czy hospicja. Każda rodzina może zgłosić się po pomoc do swojego proboszcza i tą pomoc prawdopodobnie otrzyma.

PS: co ciekawe feministki i lewica nie prowadzą żadnego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-1 / 1

@Saladyn1 Bzdury piszesz. Jeśli czarni ściśle współpracują z pis i narzucają tym ofermom swoje rozwiązania prawne, to znaczy, że czarni wymagają ode mnie postępowania według swoich chorych zasad. Nie mam wyjścia, bo prawo państwowe dotyczy i mnie.
Do kościoła nie chodzę, ale udział klechów w życiu publicznym rani moje uczucia! Nie tylko katolicy mają uczucia, nieprawdaż?
Kościół nie prowadzi żadnych domów. Kościół korzysta z pomocy publicznej, pańswto de facto utrzymuje te domy prowadzone przez nich. Pedofilski kościół polski jest od brania nie od dzielenia się swoim majątkiem.
Nie rozśmieszaj mnie z tym proboszczem:):):):):):)Większego błazeństwa nie czytałam od wieków:):):):) Znam przykład pomocy proboszcza - kazał się modlić o poprawę losu:)
Co ciekawe, pedofilski kościół katolicki w Polsce żeruje na państwie!!! Dostaje miliardy! Jest rakiem na polskiej państwowości.
Możesz nie trudzić się, kończę tę jałową dyskusję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+2 / 2

@F18_hornet

"Jeśli czarni ściśle współpracują z pis i narzucają tym ofermom swoje rozwiązania prawne, to znaczy, że czarni wymagają ode mnie postępowania według swoich chorych zasad"

Zacznijmy od tego że bardzo przeceniasz wpływ Kościoła na zakaz aborcji. Jak pisałem Kościół krzyczy o tym od dziesięcioleci, a PIS rządzi już drugą kadencje(Plus pół kadencji za pierwszym razem)

No, ale niech ci będzie, udajmy na potrzeby dyskusji że to przez wolę Kościoła zakazano aborcji. Przecież napisałaś że Kościół ma prawo wymagać od wierzących by wyznawali wartości przezeń głoszone. Skoro tak to dlaczego masz pretensje o to że PIS posłuchał i zgodnie z swoim sumieniem zakazał aborcji? Dlaczego niby nie mogli zmienić prawa które uważali za złe? Gdyby uznać Twój argument czyli że nie powinni tego ruszać bo Twoim zdaniem aborcja jest ok to wiesz o tym że żadnego prawa nie można by ustanowić bo zawsze komuś się będzie nie podobać.

"Do kościoła nie chodzę, ale udział klechów w życiu publicznym rani moje uczucia! Nie tylko katolicy mają uczucia, nieprawdaż?"

No cóż księża żyją sobie, są obywatelami mają swoje poglądy, takie życie. Mi też się nie podoba co mówi lewica, ale muszę jakoś żyć z tym co oni mówią.

"Kościół nie prowadzi żadnych domów. Kościół korzysta z pomocy publicznej, pańswto de facto utrzymuje te domy prowadzone przez nich. Pedofilski kościół polski jest od brania nie od dzielenia się swoim majątkiem."

Aha... czekam aż wyskoczysz z płaską ziemią.. :)

"Nie rozśmieszaj mnie z tym proboszczem:):):):):):)Większego błazeństwa nie czytałam od wieków:):):):) "

Jestem świadom tego że nie czytasz tego co napiszesz.

"Znam przykład pomocy proboszcza - kazał się modlić o poprawę losu:)"

opisz sytuacje. Daj nazwisko proboszcza i parafię w której to miało miejsce, Jestem bardzo zdziwiony że nawet Carritasu nie wysłał... Oczywiście zakładając że piszesz prawdę, choć biorąc pod uwagę to ze żyjesz w bańce informacyjnej raczej wątpię.

"Co ciekawe, pedofilski kościół katolicki w Polsce żeruje na państwie!!!"

Dowody proszę. właśnie według wyliczeń Kościół więcej daje niż zabiera.

"Dostaje miliardy!"

No, dokładnie niecałe 2.

"Możesz nie trudzić się, kończę tę jałową dyskusję"

To nie ma być żadna obraza, ale rozmowa z Tobą nie sprawia mi żadnej trudności.. nie podajesz żadnych sensownych argumentów,, więc kontrargument jest tylko formalnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 3

ale czy 100m na pewno wystarczy zey sie nie zarazic?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 2

Niestety, nie da się pogonić tej czarnej zarazy, bo głównie wieś ciągle jeszcze jest podstawową bazą dla tych darmozjadów. Ale ostatnie wydarzenia mogą sprawić, że taca będzie mniejsza, owieczek do molestowania też ubędzie, bo ludzie wypiszą dzieci z religii, powołań nie będzie, bo homoseksualiści nie muszą się ukrywać w seminariach, a lesbijki w klasztorach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem