Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
118 154
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 26

Wiek emerytalny w Islandii:
kobiety od 67 roku życia
mężczyźni od 67 roku życia
Dodatkowo Islandia wspiera tych, którzy chcą popracować dłużej (nawet 30% wyższa emerytura jeśli popracujesz do 70 lat).
Warto o tym pamiętać jak się krytykuje rządy PO, bo oni odpowiedzialnie szli w tym kierunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+10 / 10

@tomekbydgoszcz

W Polsce też tak jest. Jeśli chcesz pracować, to pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić.
Możesz pracować i do setki jak dasz radę.
Istnieje złe zrozumienie wieku emerytalnego. W wieku emerytalnym łapiesz się na kolejne prawa obywatela. Możesz przejść na emeryturę, ale nie musisz, jak Ci bozia dała zdrowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+10 / 22

@tomekbydgoszcz
Łatwo mówić, jak siedzi się za biurkiem i archiwizuje papiery. Bardziej męczyłem się odkurzając dom, niż jak pracując.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+10 / 18

@tomekbydgoszcz
No i? Rozumiem, że ty uważasz, że ludzie tylko z lenistwa nie osiągają wyższego wytracenia. Powiedz mi proszę, w jakiej bańce informacyjnej żyjesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+6 / 18

@tomekbydgoszcz Ciekawy niby jak miało by wyglądało społeczeństwo gdyby nikt ne chciał fizycznie pracować. Kolejne p....olenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+6 / 12

@tomekbydgoszcz
Widzę, że coś nie wygodnego napisałem, to zaczynasz udawać, i pisać nie na temat. No i co z tego, że w innych krajach nie ma podziału na prace fizyczne i główkowe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+1 / 9

@truskawka90 Ale ja nic nie mam do pracujących fizycznie, są oni tak samo potrzebni jak ci pracujący umysłowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+2 / 12

@tomekbydgoszcz
Kiedyś w cywilizowanym świecie, normą byli niewolnicy. Czy wtedy to było dobre?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 13

@rasizm45 A co to ma do rzeczy? Myślisz, że niewolnikom płacono emeryturę? :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+6 / 12

@tomekbydgoszcz
Przecież to ty stwierdziłeś, że skoro coś jest wymyślone teraz to jest dobre. W zależności od sytuacji wybierasz to co ci pasuje. Nie dziwie się, że politycy tak uznali, w końcu oni nigdy nie pracowali i uważają, że praca fizyczna to co najwyżej kelner.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+5 / 11

@tomekbydgoszcz
I nic, nie potrafisz ani myśleć ani pisać argumentów. Już ci pisałem, że pracowałem w archiwum? Czy jednak ty możesz sobie pomijać wypowiedzi i coś sobie ubzdurać. Typowy przedstawiciel "nie pasuje mi to się doczepie do autora".
Nie ma sensu rozmawiać z takim betonem jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+6 / 6

@tomekbydgoszcz Odowiedzialnie to by było gdyby została dotrzymana zasada, że umów należy dotrzymywać oraz był to efekt rzetelnej analizy, a nie paniki po przepuszczeniu całej kasy na pierdoły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+11 / 11

@tomekbydgoszcz Widzę, że ktoś tu się poczuł groźny w internecie. Naprawdę tak ciężko zadać pytanie bez obrażania ludzi?

Jakiej kasy. Państwowej. Zarówno tej zbieranej z podatków, jak i tej z prywatyzacji. Nawet OFE musieli ograbić żeby pokryć wydatki. O zaciąganych na ten cel kredytach to już nawet nie warto wspominać.

Rozmowa zaczęła się od emerytur więc wydawało mi się oczywiste, że każdy zrozumie, że chodzi właśnie o umowę emerytalną. Najwyraźniej jednak było to błędne założenie.
Żeby nie było już tłumaczę o co chodzi. Jak ktoś podejmuje pierwszy raz pracę państwo zaczyna mu zabierać kasę na emeryturę. Jest to więc zawarcie umowy między danym człowiekiem, a Państwem (to nic, że pod przymusem), że jak przepracuje ileś lat i dojdzie do określonego wieku to dostanie emeryturę. Jak taki ktoś spojrzy w przepisy to zobaczy szczegóły tej umowy. Jeżeli trzymamy się więc zasady, że umów trzeba dotrzymywać to znaczy, że jak Państwo komuś narzuciło umowę, że na emeryturę przejdzie w wieku 65 lat to właśnie w tym wieku ten człowiek powinien przejść na emeryturę, a nie w wieku lat 60 czy 70. Oczywiście Państwo może zmienić wiek emerytalny, ale chcąc utrzymać zasadę dotrzymywania umów nowe zasady powinny obejmować tylko osoby, które na rynek pracy jeszcze nie weszły, bo z nimi jeszcze nie ma umowy. PO złamało jednak tą zasadę.
To tak jakbyś umówił się z kimś, że odmalujesz mu mieszkanie za 3000, a po zakończonej robocie usłyszał, że wprawdzie umawialiście się na 3000, ale dostaniesz 1000 i masz się cieszyć, że chociaż tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+9 / 9

@tomekbydgoszcz Obrażaniem nazywam stwierdzenie o ujadaniu

Czy ja gdzieś napisałem, że PiS robi inaczej? To, że PiS wywala w błoto górę kasy w wyniku czego będą długoletnie problemy godpodarcze nie ma związku z tym jak kiedyś rządziło PO więc to żaden argument. To tak jakbyś powiedział, że skoro oni kradli to ja też moge.

Jeżeli stawiasz sprawę na zasadzie - kto mi gwarantował, że wiek emerytalny będzie niezmienny to ja zadam inaczej pytanie. Masz na piśmie, że będziesz miał jakakolwiek emeryturę? Bo skoro ot tak dla kaprysu można zmienić wiek emerytalny to równie dobrze można uznać, że od dziś emerytur nie ma. I co wtedy powiesz? Nikt nikomu na piśmie nie gwarantował emerytury więc nie ma sprawy? Poza tym skoro już uznajemy, że ochrona praw nabytych nie ma znaczenia, to jaką masz gwarancję, że któregoś pięknego dnia nie przyjdzie do Ciebie jakiś smutny Pan z obstawą policji i z nakazem opuszczenia nieruchomości? Wprawdzie to Twój dom i stoi tu od lat, ale uznaliśmy, że na tym terenie powinien być park więc spadaj. Koparki już czekają żeby wszystko wynurzyć, a chyba nie chcemy by budowlańcy musieli pracować po godzinach?
Odnośnie końcowego pytania to najbardziej bym chciał, żeby Państwo nie odbierało nikomu kasy pod przymusem i żeby dotrzymywało umów. W kontekście emerytur państwowych uczciwe państwo powiedziałoby coś w rodzaju - jak przez 30 lat oddasz nam połowę swojej pensji to potem otrzymasz od nas co miesiąc równowartość połowy średniej krajowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+1 / 1

@tomekbydgoszcz

Na chleb i wodę wystarczy :) Ale czynsz to ci dzieci muszą opłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-5 / 5

@vlkplzn No niestety dlatego trzeba samemu odkładać albo pracować jak najdłużej ale czy zdrowie pozwoli? Ja mam jeszcze 20 lat do emerytury więc nie wiem jak to będzie, bo nie wiem nawet czy jutro będę zdrowy, a co dopiero za 20 lat ale trochę już się zabezpieczyłem choć jeszcze nie na tyle ile bym chciał. Ja pewnie pójdę w wieku 67-68 lat na emeryturę ale ci co teraz zaczynają pracę niech raczej zapomną o jakiejkolwiek kasie od państwa przed 70-siątką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+4 / 4

@tomekbydgoszcz To czy kraj rozwijał się jak nigdy przedtem za czasów PO to nie jest fakt. To założenie. Co więcej jest to założenie połączone z manipulacją, że ten rozwój to zasługa PO.

Jak mawiał klasyk są tylko dwie rzeczy pewne na świecie. Śmierć i podatki. Jeżeli nie jesteś emerytem to stwierdzenie, że będziesz miał jakąś emeryturę to tylko Twoja wiara. Oczywiście nie zamierzam Ci wierzyć w co tylko chcesz. To Twoja sprawa. Zobacz jednak na to co się dzieje. Jak tak dalej pójdzie może się okazać, że Polska zbankrutuje i nie będzie żadnych pieniędzy z budżetu i emeryci zostaną bez emerytur, pracownicy budżetówki bez pensji, a beneficjenci świadczeń socjalnych bez kasy.
Emerytura i prawo własności to inne tematy, ale opierają się o te same fundamenty. Prawa nabyte i zaufanie do Państwa.
Jako, że mówienie komuś co by chciał jest niegrzeczne prosiłbym byś w stosunku do mnie tego nie robił. Poza tym skoro lepiej ode mnie wiesz co myślę i czego chcę to ta rozmowa nie ma sensu.
Nigdzie nie napisałem tego co mi wmawiasz. Żeby rozwiać wątpliwości napiszę to jeszcze raz. W kontekście emerytur idealną sytuacją dla mnie byłoby gdyby ich nie było. Skoro jednak jest to niemożliwe to chciałbym żeby Państwo Polskie dotrzymywało swoich zobowiązań i każdy dostał emeryturę zgodną z zasadami obowiązującymi w czasie gdy płacił pierwszą składkę.

Dlaczego nikt z PO nie siedzi za kradzieże? Z tego samego powodu z którego nie siedzi za to nikt z PiSu. No chyba, że mi teraz powiesz, że w PiS też sami kryształowi ludzie są.
Jakbym wiedział kto ile konkretnie ukradł to bym teraz pisał z własnej prywatnej wyspy w tropikach, chociaż raczej od dawna wąchałbym kwiatki od spodu w jakimś zapomnianym lesie.
Konkretne przykłady? 150 miliardów z OFE. Jak nie wystarczy to weź dowolną inwestycję realizowaną z udziałem skarbu państwa za czasów PO i masz przykład. Potem spójrz na wartość inwestycji, weź 10-15% kwoty i masz szacunkową wartość. Żeby nie było nie twierdzę, że za rządów PiS jest inaczej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+3 / 3

@tomekbydgoszcz
Emerytura jest przywilejem. Im szybciej zostanie skonsumowana tym mniej kasy będzie dany delikwent miał. Ludziom wmawia się, że muszą przejść na emeryturę. Nie muszą. Jeśli zdrowie im pozwala, to praca na starość jest przyjemnością. Wszystko wiedzą. Nie muszą harować, jak woły. Ale jeden warunek o ile zdrowie na prace pozwala. W Polsce nie ma obowiązku przejścia na emeryturę. Pracownik biurowy może praktycznie pracować do śmierci i doić kasę, której nie będzie miał na emeryturze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-5 / 5

@Wolterianin
Rozwój Polski za PO to fakt, a to że nie tylko dzięki PO to też jest fakt ale mieli gorsze warunki zewnętrzne niż PiS teraz, a mimo wszystko szło im, a właściwie Polsce dużo lepiej więc o ile to nie zasługa tylko PO na pewno po części im należy to przypisać.
Oczywiście, że pewności nie ma ale o likwidacji emerytur nikt nie mówi tylko o zmianie wieku ze względu na zmianę okoliczności i ta zmiana wieku jest w 100% uzasadniona. Jakaś emerytura będzie, nikt nie dopuści do całkowitej jej likwidacji ale mogą to być ochłapy na suchy chleb dosłownie. Nikt nie nabył prawa co do wieku emerytalnego, wiek emerytalny zmienia się we wszystkich krajach ważne aby to była zmiana uzasadniona, a u nas tak jak pisałem takowa jest.
Na PiS przyjdzie czas jak nie będą przy władzy, na razie wszystko tuszują i mają prokuraturę swoją więc nie ma co o tym pisać, bo to się dopiero okaże w przyszłości.
Pieniądze z OFE nie zniknęły tylko zostały przeksięgowane na ZUS, też mi się to nie podoba ale nie można mówić tu o kradzieży, bo takowej nie było.
Jaką inwestycje? Drogi wbrew temu co podaje PiS za PO budowano nawet nieznacznie taniej niż koszt budowy w UE, pewnie dlatego, że u nas siła robocza tańsza ale w koszcie drogi siła robocza to 2-3% kosztów inwestycji. Nie wiem jaką inną inwestycje masz na myśli ale jeśli ktoś na nich korzystał to raczej lokalni politycy - samorządowcy ale to zupełnie inny temat, bo rząd z tym ma niewiele wspólnego, a my piszemy o rządzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 4

@vlkplzn Dokładnie tak jest ale ja nie z tych ja wolę korzystać z życia w inny sposób :-) ale np. mój ojciec jest od 10 lat na emeryturze i jeszcze codziennie zagląda do firmy i bynajmniej nie dla kasy, bo mam jej spor. Ja tego po nim w genach nie przejąłem :-).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+2 / 4

@tomekbydgoszcz

Mój ojciec ma 67 lat pracy. Nie 67 lat życia, tylko 67 lat pracy zawodowej. I znowu go ciągnie do pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 4

@vlkplzn Jak to mówią stary dobry materiał, teraz już niewielu takich - pogratulować zdrowia!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 2

@tomekbydgoszcz

W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL) oddano do użytku:
885 km autostrad
1 207 km dróg ekspresowych
1 350 km dróg krajowych
łącznie: 3 442 km.
Między 2015 r. a końcem maja 2020 (za rządów PiS) oddano do użytku:
160 km autostrad
1 057 km dróg ekspresowych
155 km dróg krajowych
łącznie: 1 372 km.
Źródło: GDDKiA

O te lotniska wybudowane chcę dopytać, bo też mnie zaciekawiły. Które konkretnie?

A do świadectwa potęgi gospodarczej za czasów PO-PSL chcę dodać, że prócz stadionów pobudowaliśmy również opery i fontanny. Dużo fontann.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
0 / 2

@ban__ Najśmieszniejsze jest to, że przez niektórych "narodowców" konfederacja straci teraz poparcie, czyli wróżyć można powrót PO. Zamknięte koło z którego Polska chyba nigdy nie wyjdzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 2

@tomekbydgoszcz
Możesz podać obliczenia?

Tusk Donald przez lata urzędowania zapewniał, że kryzysu w Polsce nie ma, więc nie ściemniaj.
"23.12.2008 r. W Polsce pojawiają się negatywne zjawiska związane z kryzysem gospodarczym na świecie, ale byłoby grubą przesadą powiedzieć, że polska gospodarka znajduje się dzisiaj w kryzysie." Tusk Donald
"30.11.2009 r. Dane dotyczące nie tylko polskiej, ale również europejskiej gospodarki mogą świadczyć o tym, że najgorsze jest za nami, a Polska jako jedyny kraj przeszła przez te najtrudniejsze miesiące bez oznak kryzysu, bez recesji." Tusk Donald
"03.09.2013 r. W ciągu pięciu lat europejskiego kryzysu skumulowany wzrost PKB w Polsce wyniósł prawie 20 proc. Pod tym względem Polska jest absolutnym rekordzistą w Unii Europejskiej. Mam złą wiadomość dla pesymistów. W Polsce nie będzie ani recesji, ani stagnacji. W czasie pięciu lat kryzysu gospodarczego w Europie w Polsce wzrosły m.in. płace, dochód na głowę mieszkańca, eksport.
Utrzymaliśmy, mimo problemów w całej Europie, wysoką pozycję jako państwo atrakcyjne dla inwestorów, a nawet ją poprawiliśmy. W regionie jesteśmy najbardziej atrakcyjnym państwem dla inwestorów. W Europie po Niemczech uzyskaliśmy drugie miejsce w ostatnim rankingu ogłoszonym kilkanaście tygodni temu" Tusk Donald

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+1 / 3

@JestemRolnik
Czas pokaże. Jak naród wybierze, tak będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 5

@ban__

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2020 o 16:16

S slawekkier
+3 / 3

@tomekbydgoszcz Zobaczymy jak okaże się że to twoje wykształcenie jest zupełnie nieprzydatne i tak do skutku, albo rząd ogłosi że twój biznes jest już zakazany a ty umoczyłeś oszczędności życia i masz na to kredyt . Najlepsze wykształcenie Ci nie pomoże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 3

@slawekkier Nie mam żadnych kredytów, a nieruchomości mają to do siebie, że można w nich różną działalność prowadzić więc nie jest tak źle :-).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 4

@tomekbydgoszcz
Na przykład można robić w "ochronie", 24/24:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 3

@ban__ Dyrektor ochrony? Może być ale to nie moja bajka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
+3 / 3

@tomekbydgoszcz Taa jak towarzystwo idzie na pracę zdalną bo pandemia a czynsze trzeba płacić i za prąd i inne media a lokale puste . O tym piszę że nagle biznes jest nieopłacalny i co będziesz wyprzedawał nieruchomości do tego nie trzeba było się uczyć tylko dobrze urodzić lub odziedziczyć. No ale każdy chwali się tym czego nie ma . Powodzenia w realnym życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 4

@slawekkier Dopowiadasz sobie ale rozumiem, że bajkopisarstwo to twoje hobby, może pisz książki dla dzieci to chociaż trochę zarobisz na tym hobby i nie będziesz musiał innym zazdrościć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
+3 / 3

@tomekbydgoszcz Żegnam ozięble witaj w realu wyjrzyj z bańki medialnel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 2

@tomekbydgoszcz Twierdzisz, że w Polsce poza budową dróg nie było żadnych inwestycji? Nie lubię kłamców i złodziei więc za PO nie przepadam, ale czegoś takiego bym nie powiedział. No ale skoro to dla ciebie tak drażliwy temat to uznajmy, że przez całe istnienie ludzkości władza mniej lub więcej kradła z wyjątkiem PO w którym są sami świeci i którym nigdy nic takiego nawet przez myśl nie przeszło. A przekręty przy inwestycjach, prywatyzacji itp to tylko zbieg okoliczności.

Przyznaję, że Twoja argumentacja odnośnie wieku emerytalnego jest bardzo interesująca. Z jednej strony uznajesz za uzasadnione podniesienie wieku emerytalnego za PO, a z drugiej nie przyjmujesz do, że skoro tak, to w każdej chwili może zostać uznane za zasadne podniesienie wieku emerytalnego np do 80 lat. Albo 100.

Ja pisałem o partii i jej członkach, ale skoro Ty piszesz o rządzie to muszę dopytać co rozumiesz przez to, że skorzystał na czymś samorząd czy rząd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 4

@Wolterianin To nie jest merytoryczna dyskusja więc szkoda czasu, dla Twojej wiadomości napiszę tylko, że na PO przed 2019 rokiem nigdy nie głosowałem. Miłego wieczoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+4 / 4

@tomekbydgoszcz Masz rację. Żeby była merytoryczna musiałbyś przestać odrzucać rzeczywistość.
Jak chcesz przykładów poszukaj w necie. Pełno tego jest. Masz pierwszy z brzegu
Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250mln. euro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-5 / 5

@Wolterianin Ma postawiony zarzut? Nie, więc nie ma tematu, takie gdybanie, bo tak Ci się wydaje mnie nie bawi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+4 / 4

@tomekbydgoszcz Rozumiem, że jak wypadną ci z szafy zakrwawione zwłoki z nożem w plecach to też powiesz, że nie ma tematu, bo nikt nie ma postawionych zarzutów.
To, że nikogo nie skazano nie znaczy, że nic się nie stało. Mało to przykładów jest na to, że złodzieje i mordercy chodzą wolno? W polityce skazać kogoś jest trudniej, bo jest zbyt wiele sposobów przekazania kasy w taki sposób, że nie da się powiązać obu stron układu. A i poszkodowanych ciężko ustalić. No bo jak za coś warte 5 milionów władza zapłaci 10, a osoba podejmująca decyzję dostanie milion na boku to nikt na tym przecież nie stracił. No i jeszcze trzeba by znaleźć sędziego nie zaangażowanego w politykę co chyba nie jest już możliwe.
No ale ok. Uznajmy, że to tylko moje gdybanie, a te wszystkie dziennikarskie dochodzenia piszące o różnych przekrętach to bajki wyssane z palca i efekt wojny politycznej i zakończmy temat. Uznajmy też, że to o czym mówi konkurencja polityczna to takie same bajki. Pomińmy do tego pytanie dlaczego przy tych wszystkich sprawach nikt nie poszedł siedzieć za zniesławienie i od razu wszystkim będzie się żyło lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+6 / 6

"opóściło" powiadasz....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BorekL_R
+2 / 2

@ciomak12 Tia, aż mi się przypomniało jak ostatnio wszyscy byli pod wrażeniem, jak Nowa Zelandia sobie poradziła z wirusem, jej premier taka super dziewczyna, Europa powinna się uczyć itd., ale mało kto brał pod uwagę taki mały skromny detal jakim jest położenie geograficzne :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kaktusss
+2 / 2

Ale się rozgadaliście... Jprd; to mam w końcu wstawiać rosół, czy ubierać się na strajk?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem