Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
135 147
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+7 / 7

Kryształowy człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+6 / 6

@michalSFS wg standardów pis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antypisior
+5 / 7

Który z pomników JP2 Polacy wyburzą jako pierwszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+6 / 8

@Antypisior
Myślę, że do tego jeszcze długa droga. Co pokazały chociażby wczorajsze wydarzenia. Wciąż za dużo idiotów i ignorantów. Faktoodporni. I niestety stanowią siłę wyborczą.

W przyszłości będzie jednak niezłe zamieszanie - zmiany ulic, rond, itp. W każdym mieście, a nawet na wioskach.
Może to się złoży razem z dekaczoryzacją Polski. Z Wawelu polecą obaj złodzieje Księżyca (nie śmiem na razie myśleć, że Karakan nie ma zarezerwowanego miejsca). Jeden wsławił się tym, że podjudzał naród i zginął w czasie pełnienia obowiązków służbowych, drugi niszczeniem Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2020 o 9:43

avatar rasizm45
+5 / 7

Ciekawe kiedy zrzuci całą winę na Wojtyłę. Nie na darmo mówiono, że to Dziwisz był papieżem a schorowany Wojtyła tylko figurantem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-4 / 12

Generalnie ciekawa koncepcja. Zamiast kogoś oskarżyć i dać możliwość obrony to robi się reportaż nakręcając tłum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+9 / 13

@MajorKaza sprawy medialnie nagłośnionej nie można pod stołem umorzyć. Dosięga opinii publicznej, dociera do pokrzywdzonych, którzy dotychczas bali się i siedzieli cicho i mogą zacząć się odzywać. Poza tym reportaż to nie są oskarżenia wyssane z palca bez podstaw, tylko raczej zweryfikowane mniej lub bardziej setki pomniejszych faktów, oświadczeń itd. które składają się na pewien obraz.

A tu taki Dziwisz w swojej bucie wyjeżdża w mediach z tekstem, że tą sprawą powinna się zająć niezależna komisja (za tych rządów, to wiadomo, co jaka to będzie "niezależna" komisja) i że z taką komisją, to on będzie współpracował. A na takie przypadki mamy w państwie odpowiednie organy i żadna niezależna komisja nie jest potrzebna do niczego w zasadzie.

Oczywiście rozumiem, co masz na myśli, ale w takiej poważnej sprawie osoba z takimi plecami akurat pokrzywdzona nie będzie. Ma wszelkie możliwości i środki, żeby się bronić. Bez podstaw gościa na widelec nie wzięli, ot tak dla hecy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+8 / 8

@MajorKaza Watykan miał kilkanaście lat by zbadać, dlaczego wpływające doniesienia o tak haniebnych czynach były ignorowane i kto jest temu winien. Do kogo więc kierujesz swoje pretensje? Myślę, że dla większości obserwatorów kwestia czy Dziwisz robił to dla kasy, czy z bezinteresownej sympatii dla oskarżanych o pedofilię i jej krycie dostojników ma drugorzędne znaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+5 / 5

@MajorKaza pierwsze pytanie, czy materiał widziałeś? Bo to nie jest - jak w przypadku tego dokumentu o MJ na HBO - stek historyjek opowiadanych przez 2 kolesi, którzy żadnych dowodów nie mają, więc mogą opowiadać jak leci co im tam fantazja podsunie. Tylko zbiór faktycznych zdarzeń, oficjalnie zgłaszanych i wsadzonych do szuflady spraw, które nie trafiły do odpowiednich organów.

Z tą modą, to poleciałeś grubo, jakby problem i proceder faktycznie nie istniał i był wymyślony na potrzeby mediów. Tak jak "modne" jest wkurzanie się na wyrok TK względem aborcji, ale zaczynasz go rozumieć dopiero, jak planujesz dziecko i uświadamiasz sobie, że jesteś w czarnej dupie, jak coś pójdzie nie tak. Ci, co są daleko od tego, też mogą uważać to za "modę" i owczy pęd i ich nie winię, bo jak cię to nie dotyczy, to widzisz tylko temat po wierzchu. Ale nie odbiegajmy od tematu.

Moda nie moda - akurat w tym przypadku, jak w wyniku nagonki, polowania czy mody ujawnią i skażą pedofilów, to warto było, nawet jak oberwie ktoś tylko pośrednio winny. A każde nagłośnienie w tym temacie sprawia, że gnoje, co się tego dopuszczają, trochę obsrają gacie i 2x się zastanowią, może dadzą spokój na jakiś czas, może zgłoszą chociaż aktualne rzeczy z szuflady gdzie trzeba, więc też na plus. Im większe halo w mediach, tym większa szansa, że jednak odpowiednie organy odpowiednią się tym zajmą, bo opinia publiczna patrzy na ręce.

Majkel to był idealny materiał do skubania z kasy. I też miał plecy - finansowe głównie. I swoje za uszami pewnie też. Dziwisz ma z kolei za sobą cały KK, więc absurdalnie jest silniejszy niż Majkel ze swoją kasiorą.

Aktualnie na całym KK ciąży oskarżenie o pedofilię na podstawie już zapadłych wyroków i spraw zamkniętych na ich niekorzyść i toczących się, więc jeśli to tylko "polowanie na czarownice" to powinni w jawnych procesach karnych krok po kroku oczyszczać swoje imię. A nie pod dywan spychać każdy przypadek wbrew prawu i się dziwić, że po ujawnieniu tych upchanych po szufladach robi się "nagonka", czy jak to nazwałeś "moda".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+8 / 8

Gdybym była niewinna nie zarzekałabym się, że nigdy nie dostałam pieniędzy za coś tylko, że nigdy tego nie zrobiłam. Ale co ja tam wiem, prosta kobieta ze mnie i gdzie mnie kardynała pouczać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+8 / 8

@Laviol to jest polski przedstawiciel kościoła katolickiego. Napełniony pychą i przekonaniem o swojej bezkarności i nietykalności, więc specjalnie nie zważa na to, co gada bo wie, że nic mu się nie stanie jak zwykle. Przypomnij sobie, jak ksiądz Michalik na antenie radia się zagalopował i puścił farbę, że księża molestują, ale że to wina dzieci jest, które do księży lgną i księży na złą drogę sprowadzają, do molestowania zmuszają. I że to wina rodziców, którzy dzieciom nie dają miłości. Taki tupet ścierwa mają. To jest nagrane, a ja miałem okazję na żywo tego słuchać i uszom nie wierzyłem. I co? Ucichło raz dwa. Oficjalnie się przejęzyczył...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+7 / 7

@falsen
Lecą powoli "świętości". Będziemy mieli drugą Holandię (Niderlandię). Jeszcze trochę poczekamy aż "poziom" oszołomstwa zmniejszy się, ale krok po kroku...

Odbywa się to bez czynników zewnętrznych.Nie dzięki lewakom, mniejszościom, itp tylko dzięki przedstawicielom kościoła. Dawniej ksiądz był jak wyrocznia. Pamiętam jeszcze te czasy. Nie można było mieć odmiennego zdania, rządził w miejscowości, był największą władzą. I korzystał z tego. Pewnie w wielu miejscowościach było tak samo. Na JPII złego słowa nikt nie powiedział, dzisiaj wychodzi jego "świętość" już oficjalnie. Jak kiedyś świętej Teresy Sadystki. To czas, że warto otworzyć oczy.
Poszczególne przykłady pokazują jak zdeprawowani są przedstawiciele KK. Nie trzeba daleko szukać.

Może wierzący przypomną sobie, że w domu też modlić się można. Będzie ten sam...rezultat.
Nie trzeba utrzymywać tej czarnej gangreny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+6 / 6

@MajorKaza, ja też się nie wczoraj urodziłam. Między innymi dlatego tak skonstruowane zdanie budzi moją uwagę. Bo to nie jest kwestia mojego przesądzenia o jego winie lub niewinności, tylko psychiki tej osoby, co i jak mówi. Bo ja tym się upierała, że jestem niewinna.
Bo przy tak zbudowanym zdaniu pojawi asię u mnie pytanie czy robił to za darmo czy inne korzyści :P
Natomiast on z całą szczerością może mówić prawdę i być o tym święcie przekonany. Nie zgrzeszył. I wybacz, gdyby to powiedział zwykły Kowalski, to uznałabym to za przypadek czy niezręczność. Ale nie w przypadku wysokiego hierarchy kościelnego i to po tylu latach w Watykanie, gdzie polityka jest na porządku dziennym i trzeba wiedzieć kiedy, co i do kogo się mówi. To się nazywa dyplomacja - mówisz prawdę, tylko nie całą :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+3 / 5

@michalSFS taa w domu modlić się można i generalnie jak w domu się modlić nie potrafisz, to do kościoła też nie masz po co iść. To sprawa oczywista dla ludzi, którzy wierzą w Boga. A u nas bardziej popularna jest wiara w kościół. Katechizm tak daleko odleciał już od Biblii, że ledwo ją widzi...
Problem w tym (dla kościoła), że jak ludzie zaczną się modlić w domu, to ani z nich kasy nie ściągniesz, ani ich nie zmanipulujesz, jak mają myśleć, jak interpretować Biblię, na kogo głosować, kto jest zły, a kto dobry.. A wtedy kościół dla władzy stanie się bezużyteczny. A do tego ani jedna, ani druga strona dopuścić nie chce, bo nikomu z nich się to nie opłaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+4 / 4

@falsen
Podpisuję się pod tym.

Poza tym sąsiedzi "nie widzą". Częsta tajemnica wiary u wierzących to po prostu autoprezentacja własnej osoby. Robienie czegoś na pokaz, bez głębszego przekonania. Powiedzieć dzień dobry, pójść do kościoła i już inny odbiór u sąsiadów, zwłaszcza tych starszej daty.

Do samej wiary nic nie mam. Jeśli komuś z jakichś względów pomaga to ok. Wszystko, byle nie szkodzić innym. Brzydzę się natomiast hipokryzją i zaślepieniem. A w obecnym charakterze widzę dużą szkodliwość religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+3 / 5

@michalSFS otóż to, nic mi do tego, kto w co wierzy, jak wierzy i ile na to przeznacza swojej kasy, czy się trzyma zasad, czy robi to na pokaz. Byle mi na głowę ze swoją wiarą nie właził i nie oczekiwał, że się jej zasadom podporządkuję. A obecnie wpływ środowisk KK na prawo przekroczył wszystkie dopuszczalne granice. O ile zawsze cieszyło mnie, że żyję w kraju chrześcijańskim, a nie muzułmańskim, bo ogólnie to chrześcijaństwo postępowe jest ok, to aktualnie różnica zaczyna się zacierać.

Niedługo cofniemy się tak bardzo, że za aborcję kobieta będzie kamienowana. Bo przypominam, że ten rodzaj kary dla kobiet (np. za niewierność) przewiduje zarówno Biblia, jak i Koran. Ot takie ciekawostki dla tych, co myślą, że Koran i turbanogłowi to ciemnota syf i piach, a Biblia to miłość, dziewice i uzdrowienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przyplyw
+4 / 4

A przeanalizowaliścę tę wypowiedź? z niej wynika tylko że nigdy za ukrywanie nie brał kasy ale w całej tej wypowiedzi nie odciął się jednoznacznie że nie krył pedofilów... czyli szlachetnie krył ich za darmo lub za usługi bo wyparł się tylko pieniędzy i datków ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qqbanek
+6 / 6

rasizm45: z tego co widziałem w reportażu to dziennikarz kilka razy prosił o komentarz pana Stanisława D. więc miał szansę obrony...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rasizm45
-3 / 3

@qqbanek
A co to ma za znaczenie w związku z moim komentarzem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qqbanek
0 / 0

Przepraszam Ciebie, mój błąd. Chodziło mi o komentarz MajorKaza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nimbochromis
-1 / 1

I wszystko się wyjaśniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I islandor
+2 / 4

Don Stanislao znika internetu?
Dailymotion - już zablokowany
Na YouTube nie ma.
TVN 24 nie ma? lub trzeba wykupić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 4

Wyparł się dokładnie trzy razy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+1 / 1

Jakoś mu nie wierzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+1 / 1

Jakoś nie wierzę temy spaślakowi. Odrażający typ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

Nigdy powtarzam nigdy nie miałem prawdziwej pracy. Nigdy powtarzam nigdy nie zrobiłem sobie sam jedzenia. Paliłem mirrę ale nigdy powtarzam nigdy się nie zaciągałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem