Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
143 166
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lech2
+1 / 15

Pytanie gdzie są ci "w porządku" kiedy poraz kolejny ksiądz pedofil jest ukrywany przez kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 15

@lech2
Pytanie gdzie są sąsiedzi, gdy Kowalski (zbieżność nazwisk przypadkowa) po raz kolejny bije swoją żonę?
Gdzie są policjanci, gdy banda chuliganów bazgrze po ścianach albo demoluje pociągi?

Takich pytań można zadać wiele. Odpowiedź jest jedna. Możesz myśleć globalnie, ale działaj lokalnie. Znasz jakiegoś pedofila, sadystę albo chuligana - zgłoś to. Jeśli obawiasz się, że policja zignoruje doniesienie dotyczące księdza, to mogę ci podać listę atesitycznych prokuratorów nieposłusznych Ziobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
0 / 10

@Rydzykant tyle co twoja wypowiedź ma wspólnego z moją wypowiedzią? Ponowie pytanie- jeżeli większość jest "w porządku" to jak to jest że kościół kryje księży pedofilii. To nie są odosobnione przypadki, ale pewien powtarzający się schemat - różne parafie, różne kraje, mechanizm ten sam. Zamiast zawiadamiania prokuratury, przenoszenie do kolejnej parafii gdzie pedofil kontynuuje proceder. Jak dla mnie to właśnie objaw tego, że większość nie jest" w porządku".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 11

@lech2
Skoro stwierdzasz "kościół ukrywa pedofili", powinieneś też stwierdzić "mieszkańcy mojego miasta ukrywają sprawców przemocy domowej". Z reszta nie tylko twojego miasta, tak jest niemal na całym świecie. Nie dostrzegasz bzdury w przypisywanie abstrakcyjnemu "kościołowi" zbrodni ukrywania przestępców seksualnych. Przecież robili to konkretni ludzie. Tak samo jak konkretni ludzie odmawiają występowania w roli świadków w procesach o znęcanie się.

Oczywiście możesz postąpić zgodnie z obowiązującą modą i oskarżyć całą organizację. W takiej sytuacji ja powinienem oskarżyć całą policję o sadyzm. Bo występowałem jako świadek w sprawie karnej, w której mąż-policjant katował żonę i dziecko. Chcesz wiedzieć co w tej sprawie zrobiła policja? Sprawcę przenieśli do innego komisariatu, dalej od dzielnicy zamieszkania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-2 / 4

@Rydzykant to co piszesz to manipulacja. To że ty nie doniosłeś na to,że sąsiad maltretuje rodzinę, to oznacza że księża kryjący pedofilów i pozwalający na ich dalsza działalność są w porządku? To, że kościół robi to instytucjonalnie jako organizacja przenosząc ich między parafiami jest w porzadku? Strasznie pokrętne są twoje tłumaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2020 o 18:13

R Rydzykant
+1 / 3

@lech2
Zadziwiające, że manipulatorzy najgłośniej krzyczą o manipulacji. Ateiści dali ludzkości "Deklarację praw człowieka i obywatela" a 4 lata później odebrali mieszkańcom Vandei wszystkie prawa, włącznie z prawem do godnej śmierci.

Nie zauważyłeś, ze napisałem o innej instytucji, która w swoich szeregach stosuje dokładnie ta samą technikę przenoszenia sprawców. Tak właśnie postępuje policja. Co więcej, dysponują aparatem nacisku pozwalającym na zastraszanie zarówno ofiar jak i światków. KRK w porównaniu z nimi to cieniasy. Dlaczego więc nie protestujesz przeciwko zbrodniarzom w niebieskich mundurkach, tylko koncentrujesz się na tych w czarnych (lub purpurowych) sukienkach? Wszyscy, powtarzam WSZYSCY sprawcy powinni być karani w ten sam sposób. Ty chciałbyś karania tylko jednej grupy. Nie chcesz nawet zauważyć innych.
Policja i KRK to nie jedyne zdegenerowane środowiska. Podobnie jest w sporcie. W Polsce były małe skandale wśród siatkarek oraz kolarzy. Większe na razie nie wypłynęły. Natomiast gdybyś zainteresował się skandalem pedofilskim w brytyjskiej piłce nożnej... Tam sprawcy z powodu swojej pozycji są chronieni od dziesiątków lat. Dziennikarze, którzy zainteresowali się tematem byli zastraszani. Oczywiście znaleziono kilka "kozłów ofiarnych" których wybryków nie dawało się ukryć, jednak to nawet nie jest czubek góry lodowej.
Ja nie twierdzę, że w KRK nie ma tego problemu. Oczekuję tylko uczciwego osądzania sprawców, a nie nagonki, którą staracie się rozpętać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Brygid
0 / 0

Nie sa w porzadku! Jesli ktos zyje w celibacie i pozwala aby w ten sposob rylo mu sie pod kopula na tle seksualnym to absolutnie nie jest w porzadku!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-2 / 2

@Rydzykant komuniści na wszelkie zarzuty o łamanie praw człowieka, brutalne tłuminie protestów, mordowanie ludności cywilnej itp. odpowiadali "a w Ameryce biją Murzynów". Widzę, że przesiąkłeś tak komunizmem, że tego typu argumentacja wydaje ci się sensowna. Poważnie chcesz w ten sposób bronić księzy, że w Wielkiej Brytanii są afery pedofilskie. Gdybym nie mieszkał tyle lat w Polsce to bym pewnie stwierdził że oszalałeś. A tak widzę kolejną ofiarę komunistycznego prania mózgu. To co piszesz nie ma logicznego sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 1

@lech2
Leninowscy "pożyteczni idioci" nauczyli się tej śpiewki na pamięć i powtarzają ją na okrągło. Przypomnę ci, nie żyjemy w Ameryce. Żyjemy w konkretnej rzeczywistości, w której wszystkich należy traktować w jednakowy sposób. Jak widzisz nie bronię przestępców z KRK ani ludzi którzy ich kryją. Oczekuję jedynie by w jednakowy sposób byli osądzani sprawcy z różnych grup, zawodów itd. Dlaczego tobie tak to przeszkadza? Masz inne zdanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-3 / 3

@Rydzykant p..dolenie o Szopenie. Klasyczny komunistyczny whataboutyzm, który w krajach gdzie nie było komuny wzbudza tylko śmiech i politowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
+3 / 9

Niektórzy robią to niektórzy robią tamto niektórzy przeskrobali jeszcze coś innego. Z tych niektórych robi się większość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-1 / 9

Większość? Od kiedy 5-10% to większość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szaroblekitny
+3 / 7

@tomekbydgoszcz Źródło danych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 10

@szaroblekitny
Źródło: osobisty spacer po Polsce przez 25 lat dorosłości. - dokładnie takie same jak autora tej ściemy o porządnej większości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 4

@tomekbydgoszcz
Dane z demota łatwo zweryfikować. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 790 252 400.
W jaki sposób można zweryfikować twoją informację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 8

@Rydzykant A co to numer do Dziwisza? :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 5

@tomekbydgoszcz
Zadzwoń, to się zDziwisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 6

@Rydzykant No ale aby było chociaż te 5% porządnych to musisz mi jeszcze podać 499* takich numerów telefonów, bo ja nigdzie nie napisałem, że nie ma ani jednego tylko, że jest ich 5-10% czyli nawet jak znajdziesz jeszcze 999* takich ogłoszeń to dalej będzie to tylko potwierdzenie mojej tezy.

* w Polsce jest ponad 10 tys. parafii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 5

@tomekbydgoszcz
Sprawdź listę darmowych jadłodajni dla najuboższych. Policz schroniska im. Brata Alberta. Zweryfikuj kto prowadzi Domy Samotnej Matki.
A teraz podaj mi przykłady podobnych inicjatyw zorganizowanych przez organizacje ateistyczne.

Na podstawie powyższego przykładu można wnioskować, iż jeśli tylko 5% katolików jest przyzwoitych i pomaga innym, to nie więcej niż 0,001% ateistów jest równie porządnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2020 o 16:03

avatar tomekbydgoszcz
-5 / 7

@Rydzykant Nie znam żadnej darmowej jadłodajni prowadzonej przez kościół, żadnego schroniska ani domu samotnej matki, nie twierdzę, że nie ma takowych ale jak są to jest ich bardzo mało i mimo, że kościół ma kilkadziesiąt tysięcy stałych pracowników pomaga łącznie znacznie mniej niż choćby jedna fundacja Jurka Owsiaka z kilkoma pracownikami etatowymi - to przykład tej organizacji świeckiej.

No i jesteś zaorany. :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+4 / 6

@tomekbydgoszcz
Ciekawe zaoranie. Moja żona jest księgową, i w ramach wolontariatu rozlicza jadłodajnie w naszej parafii. Pieniądze i produkty żywnościowe pochodzą z darowizn od okolicznych sklepów oraz od parafian. Jedzenie gotują zakonnice oraz starsze panie z sąsiedztwa, a budynek kuchni i stołówki należy do parafii. Czyli wszystkie koszta ponoszą wspólnota zwana Kościołem. Takie obiekty możesz znaleźć w większości dużych i średnich miastach w Polsce. Trafiają się nawet w małych miasteczkach.
A że ty ich nie znasz... to całkiem inna sprawa.

Nie pytałem o organizacje ŚWIECKIE - wiekszość wolontariuszy Owsiaka jest katolikami, czyli pomyliłeś tematy. Krytykowałeś organizacje kościelną, więc ja pytałem o organizacje ateistyczne.
I kto tu się zaorał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-5 / 7

@Rydzykant Dlatego napisałem, że pewnie i są takowe, może nawet i w co 10 parafii czyli 1000 na cały kraj, choć bardzo w to wątpię aby było ich więcej niż 100 ale OK! - 1000 to mniej jak 10% czyli dalej 90% księży ma w d.... potrzebujących.

Ja jestem ateistą i dają na fundację Owsiaka więc nie pindol, że katolicy tylko dają tam, a jakiego wyznania jest on i jego pracownicy to nie ma znaczenia (może jest tam większość ateistów, może większość katolików, a może większość buddystów takich danych nie mam ja i nie masz Ty) - ta organizacja jest organizacją świecką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 2

@tomekbydgoszcz
A gdzie ja twierdziłem, jakoby TYLKO katolicy pomagają? Na WOŚP wpłacają ludzie o najróżniejszych poglądach. Wierzący i niewierzący, wyznawcy takich czy innych poglądów. W sumie nawet jestem gotów przyznać ci rację. 10% księży pomaga ludziom, reszta ma to w d... Ale czy reszta społeczeństwa jest lepsza? Większość ludzi myśli głównie o sobie. Ateiści postępują podobnie - jest garstka faktycznie pomagających oraz 90% ignorujących potrzeby innych. Tak wygląda świat. KRK nie jest ani lepszy ani gorszy. Wyróżnia się jedynie tym, że podejmuje akcje, których inni nie chcą robić. Czy nie zastanawia cię, dlaczego "strajk kobiet" walczy o prawo do aborcji, a jednocześnie nie ma organizacji feministycznych prowadzących "Domy Samotnej Matki"? Cała "pomoc" kobietom sprowadza się do żądań.

Aby nie było wątpliwości - wprowadzona zmiana prawa i złamanie kompromisu aborcyjnego jest zbrodnią wobec kobiet. Kaczyński i jego ekipa powinna z tego powodu stracić władzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 4

@Rydzykant Ale tylko księża wmawiają wszystkim dookoła, że oni to powołanie, oni są aby pomagać biednym i za to państwo ich ma utrzymywać i utrzymuje więc to żadne tłumaczenie, bo ja nie mam obowiązku pomagać, a oni mają, a jak nie to niech nie biorą kasy z budżetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 3

@tomekbydgoszcz
Coś pomieszałeś. Księża mowią reszcie społeczeństwa, że ich zadaniem jest nauczanie zasad wiary katolickiej. Jedną z tych zasad jest miłosierdzie, czyli pomoc słabszym, ubogim itd. Aby słowa te nie były bezpodstawne, część księży aktywnie włącza się w pomoc.
Piszesz o kasie z budżetu? Gdyby to faktycznie był taki "dobry biznes" to już dawno ustawiłaby się kolejka ateistów do tworzenia domów dla bezdomnych i bezrobotnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-5 / 5

@Rydzykant Dom opieki to nie jest dobry biznes, a przynajmniej nie łatwy dlatego księża się w to nie bawią, dobry biznes to jest kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 2

@tomekbydgoszcz Czyli znowu zaprzeczasz istnieniu schronisk im. Brata Alberta oraz Domów Samotnej Matki? To właśnie Kościół prowadzi te "biznesy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
-3 / 5

Skoro z badań socjologów wynika, że 60% księży ma baby na boku (żeby wziąć zachowanie które jest w sumie najmniej bulwersujące), to z większością może być ciężko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szaroblekitny
+1 / 5

@samodzielny68: Ściśle mówiąc, z badań prof. Baniaka, którzy rzetelność i wiarygodność była podważana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
-1 / 3

Masz koszyk grzybów i tylko 20% to sromotniki. Oczywiście grunt, że 80% jest w porzo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szaroblekitny
+4 / 4

@feroxa To nie jest dobra analogia, proszę Pana.
Prawdopodobieństwo, że zabieg stomatologiczny skończy się powikłaniami, wynosi (przypuśćmy) 3%. Prawdopodobieństwo, że kierowca autobusu miejskiego jest pijany wynosi (powiedzmy) 0,5%. Prawdopodobieństwo, że nauczyciel jest pedofilem wynosi (przypuśćmy) 2%.
Czy wynika stąd, że nie należy chodzić do dentysty, wysyłać dziecka do szkoły i jeździć autobusami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

Jeszcze nigdy w historii Kościoła tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 3

Raczej na odwrót, większość księży to pedofile, dusigrosze, pazerne nienawistne dziady, oderwane od rzeczywistości, a tylko niektórzy są w porządku. Ale takich się ucisza, albo obrywają po dupie od samej wierchuszki swojego kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L linton
0 / 0

Niektórzy hitlerowcy byli "w porządku". Jesteś upośledzony?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem