Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
222 234
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pranelt
+6 / 6

Obawiam się, że gdyby w Polsce przerywano politykom, gdy pieprzą bzdury to wywiady i transmisje z sejmu byłyby nieme, bo nawet "dzień dobry" można pod to podciągnąć w ich wykonaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zieloni
0 / 2

http://ibialystok.blogspot.com/2020/11/strajkkobiet.html Koniec Strajku Kobiet? Celem był Lockdown, #Epidemia #Zaraza #SiewcyŚmierci? Przez zarażenie jak największej ilości ludzi Koronawirusem COVID-19 chcieli doprowadzić do zamknięcia Polski, co miało nastąpić jak zapowiadał premier przy poziomie 27 000 zakażonych dziennie, poziom ten Polska osiągnęła po 10 dniach od #StrajkKobiet. W protestach #SrajKobiet uczestniczyło 400 000 osób, mniej niż 1% Polaków:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+1 / 1

Na ostatniej konferencji "covidowej" pinokio podał kryteria do wprowadzenia "lockdownu" 70-75 przypadków na 100k mieszkańców co przekłada się na niecałe 30k dziennie przez tydzień, było trzeba wtedy "protestować", ale jak zaznaczył autor na początku kryterium nie zostało spełnione dnia dzisiejszego (wczoraj, przedwczoraj również nie, jedynie tydzień temu przez jedne dzień). Jest to o tyle ciekawe, że każdy spodziewał się wzrostów, ponadto zmieniono sposób liczenia "testów pozytywnych" 5 listopada uwzględniając pozytywne testy prywatne. Czyli tworzy się poszlaka, że właśnie minęliśmy szczyt zachorowań, oczywiście będąc na górce ciężko zorientować się, że to górka, będzie to wiadomo w przeciągu tygodnia, jeżeli spadki się utrzymają. Niemniej co jest istotne zwiastuny tego się pojawiły - proszę spożyć na statystyki, dynamikę wzrostów i porównać z modelami epidemiologicznymi. Warto też podkreślić, że zdaniem ekspertów wyłapywany jest 1/10 przypadków, a to daje 6 milionów Polaków "po covid" (wiele wskazuje, że ja się do nich też zaliczam), ale system jest jest niewydolny i ta liczba może być większa, a to już znacznie utrudnia transmisję. Zamykanie teraz gospodarki byłoby najgłupszą z możliwych rzeczy, zwłaszcza, że zachorowania pojawiają z opóźnieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2020 o 14:53

X Xyf
0 / 0

Cały ten lockdown można sobie teraz w d*** wsadzić. Obecna fala zachorowań to ludzie którzy zarazili się latem gdy nie było kwarantanny. Ile tych zarażeń było ? Od groma. Wesela, koncerty, imprezy, spotkania w pubach i restauracjach. Potem przyszły spadki temperatur a z nimi spadki odporności i teraz wirus zbiera żniwo. Teraz kwarantanna nie ma najmniejszego sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem