Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2119 2137
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+10 / 18

Jakby dostali maks 100tys zł na rok to wg mnie by źle nie stali, wychodzi jakieś 8-9 tys miesięcznie.
Chciałbym tyle mieć :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
+6 / 10

@rafik54321
Tylko że to nie sami bracia, tylko cała ekipa - pozostali muzycy, osoby odpowiedzialne za sprzęt, organizację, itd. To jest spore przedsięwzięcie! Mimo wszystko, suma wydaje się ogromna, podczas gdy setki tysięcy osób nie mają za co przeżyć, bo żadne programy ich nie obejmują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 5

@Kamikadze10001 tak, 50tys za koncert, czyli jakieś 2-3 godziny pracy. Prężne zespoły potrafią grać nawet 2-3 koncerty tygodniowo. Ale i tak dajmy 2 koncerty w miesiącu. To daje nam 24 koncerty rocznie. 24 * 50tys, wychodzi nam 1 200 000 tys zł. Odetnij z tego nawet 2/3 to i tak zostaje 400 tys zł rocznie czyli jakieś 35tys miesięcznie. To słabo?

@mooz oj tu też bywa różnie, bo to już zależy od specyfiki koncertu. Np na takich juwenaliach, gdzie grają różne koncerty, odpada duża część kosztów, gdyż to NIE ONI organizują koncert, a są tam gośćmi. Podobnie jak wszelkiej maści sylwestry itp.
Względnie rzadko zdarzają się koncerty gdzie gra wyłącznie jeden zespół. Jest to po prostu mało opłacalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+12 / 12

@Kamikadze10001 tak, ale czy cały czas gra CAŁY zespół? No nie. Swoją drogą, ten zespół musi być niczym stołki w rządzie, bo większość osób gra na tym samym, co jest totalnie BEZ SENSU.

I o jakiej obsłudze technicznej ty tu mówisz skoro NIE GRAJĄ koncertów. Skoro nie grają - nie ponoszą kosztów grania koncertów. Nie jeżdżą po Polsce, więc nie wydają na transport. Nie grają koncertu, więc nie rozstawiają sprzętu.

Więc co najwyżej, rząd powinien im dać odpowiednik kwoty "przetrwania" a nie rekompensować im straty. Bo jak wszystko przejdzie, to akurat oni będą mogli ruszyć z kopyta ze swoim showbiznesem. Bo inne branże generują koszty, nawet jak są zamknięte na 3 spusty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+15 / 15

@Kamikadze10001 ale co nas to obchodzi, i dlaczego mamy utrzymywać ludzi którzy nic nie robią? Tyle lat "pracowali" za gruba kasę, nie maja niczego odłożonego na czarną godzinę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
-4 / 8

@rafik54321 @FenrirIbnLaAhad a co nas obchodzi, że przez durną politykę tych debili z rządu inne firmy ponoszą straty, po uj wprowadzali tarcze na które nieoficjalnie poszło ok 500 miliardów (oficjalnie podali dużo niższe kwoty co by się zbyt szybko ludzie nie wnerwili, ale po zsumowaniu wszystkiego co naobiecywali w tych tarczach i przyległościach wychodzi właśnie 500 miliardów).
Golcowie zatrudniają ludzi, więc koszty ponoszą cały czas "Te kwoty jednak i tak wydają się małe w porównaniu do tego, co otrzyma spółka Golec Fabryka zarządzanej przez Pawła Golca, jednego z liderów Golec uOrkiestry." - zgodnie z tym cytatem jest to firma tylko, że oni dostali wsparcie z innego źródła niż inne firmy - nie wiem ile oni wychodzą na tym na czysto, ale mnie to nie interesuje, kasa za te działania "rządu" im się należy tylko nie z budżetu państwa tylko z kieszeni polityków którzy doprowadzili do takiej sytuacji.
Inne firmy jakoś też nie miały kasy na czarną godzinę i potrzebne były tarcze finansowe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AeSPe
+2 / 2

@Kamikadze10001 tam nikt nie jest u nikogo na pensji i nikt z nikim się tam nie podzieli hajsem, a już na pewno nie z obsługą techniczną, którą się wynajmuje na koncert, płaci odpowiednio na umowę o dzieło a przeważnie na czarno i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+7 / 7

@Kamikadze10001 A ile kosztują teatry Jandy? Tam poza ludźmi są jeszcze budynki i opłaty z nimi związane i dostała mniej niż Bliźniacy :P aż dziwne że cokolwiek dali ale widać ze PiSowscy grajkowie występujący w TVPiS są traktowani lepiej ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
-2 / 2

@rafik54321
2-3 tygodniowo ? W sączycie sezonu czyli latem to najpopularniejsi artyści szczególnie nurtu disco polo potrafią zagrać 2-3 koncerty ale dziennie licząc weekend od piątku do niedzieli, różnego rodzaju dni gminy, festyny. Myślę, że najpopularniejsi twórcy spokojnie w sezonie zgarnęliby więcej niż te 2 bańki, ale pytanie nie jestem pewien czy na czysto nie lepiej wyjdą na takiej dotacji. Koszty w czasie grania a nie grania są jednak zdecydowanie inaczej rozłożone i w czasie nie grania wiele z nich po prostu odpada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Kamikadze10001 to z jeszcze innej strony. Sorka bardzo, ale w zasadzie oni wciąż mogą dawać koncerty, tylko w zupełnie inny sposób.
Ot zrobić płatny stream, wynająć jakąś halę i jazda z koncertem. Kaska się zgadza, a i publika w zasadzie nie ograniczona.

@AdiJuve ile by koncertów nie było. Teraz mogą koncertować zdalnie. Fani zrozumieją sytuację i będą za to płacić. Zresztą - skoro byle patostreamy potrafią wyjść i po 50tys zł miesięcznie, to o czym my mówimy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
0 / 0

@rafik54321
To zdalnie to tak nie do końca. Po pierwsze wiele z imprez na których grali było opłacanych z góry bez względu na liczbę osób. Co ciekawe bardzo często z pieniędzy podatników gdy to urzędu miast czy gmin organizują różne imprezy. Stąd ta część odpada z automatu. Poza tym jednak być na koncercie a siedzieć przed kompem czy telewizorem to zupełnie coś innego. Aczkolwiek rozdawanie kasy w takiej sytuacji osobom, które przez lata zgarniały miliony rocznie jest w obecnej chwili nie na miejscu. Naprawdę nie na miejscu jest tłumaczenie, ze nie mają za co żyć (małe emerytury itp.). Zwykły Polak jak stracił pracę przez pandemie to może dostać 1000 zł z groszem kuroniówki i to nie każdy.
Jestem zdania, że rząd rozdał kasę populistycznie, wcale nie dostali Ci, którzy najbardziej potrzebowali. Gdyby pochylili się nad tym eksperci i przeanalizowali potrzeby to kwota byłaby znacznie mniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+1 / 1

Jak zwykle tylko robole zapieprzający na etacie 21 dni roboczych na to państwo z dykty i te absurdalne już wręcz niewiarygodne wyczyny jak ten opisany w democie nie dostaną grosza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
0 / 0

@mooz to niech dostaną pieniądze na podstawowe produkty spożywcze, opłacenie rachunków itp i niech dostaną je członkowie ekipy, którym jest ciężej, utrzymują rodzinę, nie mają oszczędności, nie są w stanie znaleźć sobie innej pracy tymczasowej podczas pandemii, mimo że próbowali ... a nie jak leci i tak jakby grali kasowe koncerty miesiąc w miesiąc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 21:15

K Kamikadze10001
0 / 0

@AeSPe a co pracowałeś u nich że wiesz? wiem że część wykonawców ma stałą obsługę, inna część gratami zajmuje się sama, a jeszcze inna zatrudnia osoby byle jak byle były.
@Pasqdnik82 najprawdopodobniej dotacje przyznane na podstawie utraconych dochodów, czyli teatr mniej zarabia od grajków
@rafik54321 zgadza się, mają taką opcję tak samo jak pan kazek mający butik w galerii handlowej może sprzedawać online, a sklep w tym okresie potraktować jako magazyn, ale nie każdy na takie pomysły wpada / ma smykałkę do tego, a część wyszła z założenia że jak dają kasę to trzeba brać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dinkel
0 / 2

O czym ta dyskusja? Nie widzicie, że to przekupywanie artystów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@AdiJuve tylko co za różnica czy impreza byłaby opłacana z góry czy z dołu? Dostaje kasę i ma grać. A kasa z imprez opłacanych z dołu nie odpadła? Też odpadła - żadna różnica.

"Poza tym jednak być na koncercie a siedzieć przed kompem czy telewizorem to zupełnie coś innego." - oczywiście że to nie jest to samo. Ale "niefani" na koncerty nie chodzą. A fani będą sami wykupować taki "ekskluzywny" dostęp do pewnych materiałów.

Nie zapominajmy też o tym, że zespoły które wydają płyty, wciąż zarabiają na już wydanych albumach. Bo jeśli wydał jakiś utwór np 5 lat temu i ktoś teraz zakupi konkretny utwór na jakieś platformie internetowej, to dalej spływają mu za to profity. Małe, ale zawsze i to pewne.

@Kamikadze10001 no właśnie nie do końca. Bo te zespoły JUŻ mają wyrobioną medialną metkę. Wystarczy puścić porządną notkę do prasy i temacik gotowy.
Zresztą - kto by przyszedł na ich koncerty gdyby ludzie nie wiedzieli gdzie i kiedy grają?
Mało to masz kanałów na YT które są mniej lub bardziej sensowne, a jednak są mega niepopularne?
A zobacz sobie chociażby Makłowicza. Wywalili go z TVP, to robi to samo na YT i wyświetleń ma setki tysięcy.
Byle sklep w galerii nie może się równać z medialną siłą ogólnokrajową. Zwyczajnie zanikłby w gąszczu innych bardzo podobnych. Ale już popularne, znane zespoły się przebijają samym tym że są rozpoznawalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AeSPe
0 / 0

@Kamikadze10001 tak 20 lat obijałem się o branżę rozrywkową, podpisywałem różne umowy, wiem jak działają zespoły, jak się robi eventy itp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fahamore
+9 / 17

i pewnie niedługo sie pochorują żeby promować cowidy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+17 / 17

Ministerstwo Kultury powinno nauczyć się kultury pieniądza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+8 / 8

@pantharhei ... a społeczeństwo powinno nauczyć się wreszcie, że "ochrona kultury", będąca zadaniem statutowym tej instytucji, to tylko przykrywka dla dawania (cudzych!) pieniędzy swojakom i tym którzy obiecali większą łapówkę.

Ludzie wolą oddać pieniądze politykom, żeby kupić sobie chyba małym kosztem spokój sumienia, niż sami wpłacić je na jakąkolwiek zbiórkę dla prawdziwych artystów, takich którzy mają w dorobku więcej niż trzy nośne piosenki o wątpliwej jakości muzycznej. Żyjemy w idiokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 8:29

I irulax
+27 / 29

Dwa miliony? To najlepiej założyć kapelę i nie koncertować wcale, tylko żyć z odszkodowań. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dingo4kris22
+13 / 13

Teraz wiadomo kto komu dupe liże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+14 / 14

Może ja też się zgłoszę po dotację? Od początku pandemii nie zagrałem żadnego koncertu. Co prawda nie mam zespołu, nie gram na niczym ani nie śpiewam, ale mógłbym. A zapewniam, że dla wszystkich będzie lepiej jak nie zacznę. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+4 / 4

@fak_dak założymy band z demotów: "Płaćcie albo wasze uszy będą cierpieć" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Solveig
+12 / 18

Nagrali, z góra dwie, może trzy z dupy wzięte piosenki. Jakieś "Ściernisko", czy "Konie na betonie". Żadnych nowości odkąd pojawili się na scenie. Ciągle te same utwory. A wszyscy się podniecają, marnymi brzdękolami. Pewnie dostali te kase, bo nie mogli, tysięczny raz z kolei, zawyć: "Tu na razie jeeest ścierniskoooo."
Kur*a żenada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 5

Problem.jest innej natury. Grali przez lata folk choć z wykształcenia to.muzycy jazzowi. Ich sukcesy sprzed 20 lat i popukarnosc golku wtedy, potrafią do dzis wykorzystywać. I to nie jest nic nadzwyczajnego. Brathanki tez tak robią. Natomiast ich obecnie produkowane płyty zmierzają w kierunku połączenia nowoczesnych brzmień z jazzem. Stąd nie mają już takich przebojów jak onegadaj. To, że dostali taka kasę nie dziwi.Caly zespół to kilkanaście osób. A i niepolitycznych charakter grupy, brak wtracania się obecnej władzy, religijność grupy i ich występy na wszelkiej maści przykoscielnych koncertach pozwala na przypodobanie się władzy. Ja tego anie nie potępiam ani nie pochwalam. Każdy sobie jakoś próbuje radzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
+3 / 3

A co z propozycją Wiceministra Finansów do przedsiębiorców o przebranżowienie się ? Zamiast koncertować niech zaczną produkować łóżka szpitalne albo respiratory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Donka1
+1 / 5

Zaoszczędzili na aborcjach to mają z czego wydawać..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+7 / 9

A dla innych artystów jest postojowe 2080 zł na rękę i zwolnienie z ZUS przez 3 miesiące. A i jest pożyczka 5000 zł, raz. No, ale inni artyści nie chwalą jedynej słusznej partii na łamach gazet i ekranach telewizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 4:02

P polski_niewolnik
+9 / 11

Bez obaw. Znajdą się na tym portalu idioci którzy będą bronić tego patologicznego rozdawnictwa publicznych pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+3 / 5

@polski_niewolnik "bo trzeba przecież chronić zagrożoną kulturę wysoką!". Jak wysoką, widać na załącxzonym obrazku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Right2000
-3 / 3

Tak, zawsze będę bronił słabszych, niszczinych przez lewackie bojówki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
0 / 0

Nigdy **ujów nie lubiłem i chyba miałem rację, bo muszą nieźle lizać dupy PiSiorom skoro tak ich wyróżnili. 3/4 Polaków utraciło dochody z powodu koronawirusa, jedni więcej inni mniej ale jakoś 99% z nich/nas nie dostała takiego wsparcia, a 75% żadnego!
Rozumiem, że teraz teatr Krystyny Jandy, który zatrudnia pewnie 2-3 razy tyle osób co Golce dostanie minimum 4 mln? A jakby brać jeszcze pod uwagę wkład w rozwój kultury to przy tych pseudomuzykach powinna dostać ze 40 mln.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+5 / 5

Przecież jak to powiedział przydupas Morawieckiego "wystarczy się przebranżowić. Nie widzę problemu żeby członkowie zespołów nie mieli gdzieś podłapać jakiejś roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
-3 / 5

Nie popieram rozdawnictwa, ale takie porównywanie, można powiedzieć sporej firmy, do kogoś na etacie jest po prostu głupie.
Byłam kiedyś na koncercie Golców, przyjechało kilka tirów sprzętu. Sam jeden taki ciągnik to co najmniej 1mln zł. Wolę nie wiedzieć jakie są raty leasingu za taki biznes, ale myślę że za 4k to sobie mogą co najwyżej waciki spłacić....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+3 / 5

Bardzo lubię piosenki braci Golec. Kompletnie nic do nich nie mam. Wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę zapomogę dla pewnego zespołu disco polo w kwocie 500.000, to Golec uorkiestra nie dostają za wiele.
A teraz konkretnie. Czemu tak ogromne kwoty dostają artyści? Zwykłym obywatelom się nie należy? Mam taki pomysł, żeby przestać chodzić na koncerty i nie kupować biletów. Zobaczymy jak wtedy pseudo-gwiazdeczki sobie poradzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Michael5
+1 / 3

to jest pewna informacja ? bo tak chora że aż nie do wiary .?.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
-1 / 1

Ciekaw jestem, czy się podzielą ze swoją ekipą od np. nagłośnienia, świateł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 9:26

A aliki82
+1 / 3

Ludzie obalmy ten rząd bo to co oni robią to się w pale nie mieści. Nie ma pieniędzy na służbę zdrowia a dają miliony na te darmozjady, które przez tyle miały możliwość odłożenia pieniędzy. I na pewno mają odłożone setki tysięcy złotych ale pierwsze łapę wyciągają po hajs i lamentują najgłośniej. To jest jawne pomiatanie ciężko pracującymi Polakami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
+1 / 1

- [Paweł] Łukasz, przyznali nam ten hajs!
- [obaj] Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco!

Jak dla mnie to powinni bardziej zadbać o branże eventową. To jest naprawdę bardzo specyficzny rynek, ekipy organizujące często przyjmują ludzi na umowy zlecenie na weekendy, albo na działalności. Kasa jest fajna, ale robota w nerwach, bo problemy ze sprzętem, prądem!, z klientem któremu nic nie pasuje. Często jazda przez setki kilometrów, potem robota. A pieniądze z tarczy nie obejmą wszystkich. Wielka szkoda, w tym biznesie w większości pracują świetni ludzie, pomysłowi, którzy potrafią sobie radzić z wszelakimi problemami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kama1995
+2 / 2

lepiej by bylo gdyby te pieniadze solidarnie dac tym ktorzy przez pandemie stracili prace, nawet w wysokosci minimalnego wynagrodzenia - zapomogi dla wybranych artystow po kilkaset tysiecy zlotych czy nawet kilku milionow to juz gruba przesada w kraju gdzie wiekszosc zwyklych ludzi ma prze--ne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:53

D daclaw
+2 / 4

Dzięki drace z dotacjami z rozbawieniem dowiedziałem się, że ciągle istnieje Golec Uorkiestra! Mam ogólnie takie zabawne wrażenie - w ciągu ostatnich 10 lat, nie mówiąc o 15, w moim życiu zmieniło się dokładnie wszystko. Całkowicie zmienił się świat wokół mnie. A jak idę do kogoś, u kogo chodzi telewizor, to tam ten sam Klan, te same skoki narciarskie, Familiady i - o proszę - te same Golce. Wehikuł czasu, normalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoooozek
-3 / 7

i JANDA! czemu wszyscy komentujący wycierają sobie gęby Golcami czy bayer full a uparcie MILCZĄ o Jandzie! która dostała 1 mln 800 tyś zł!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+1 / 3

A to oni w ogóle jakieś koncerty kiedykolwiek grali?? :o
Oprócz sylwestrów w tvpis i świątecznych koncertów kolęd w kościołach oczywiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asiatan6
-1 / 1

Oni wszyscy są tak ujowi, że płacą im za to żeby nie koncertowali...
Tak serio, to jest to po prostu k... stwo w czystej postaci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E EwelinkaJ
0 / 2

powiatowy urzad pracy i na bezrobocie jak.kazdy zwolniony uczciwy czlowiek ktorego rzad kochany okrada na lewo i prawo. w czym golcowie sa lepsi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
0 / 2

co roku bym im tyle dawał, byle nie koncertowali, więc to niska cena

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 1:53

avatar matek1998
+1 / 1

Wiecie, ja nie do końca ogarniam co się dzieje, artyści płaczą, że nie mają pieniędzy a teraz przyjrzyjmy się temu bliżej. Koncerty nie są ich jedynym źródłem dochodu, jak jakiś artysta chce szybko zarobić " na waciki " idzie do programu śniadaniowego i za 5 min. rozmowy o niczym, kasuje równowartość minimalnej. Chce dorobić szybko więcej, zaprasza do swojego domu, a tu produkty lokowane i już ma za zdjęcia i od producentów kasę, tyle co Kowalski średniej. Kolejny sposób - przyłapani i tu ustawka z fotoreporterem, jak się artysta postara, jeszcze ulokuje produkt za milion monet i znowu kasiora na konto idzie. Co bardziej zdesperowani, nagle przypominają sobie o brudach np. molestowaniu z przed 40 lat albo piorą bieżące brudy publicznie. Do tego mają tantiemy, wejścia na YT i media społecznościowe i kasę z reklam. Ale to wszystko dla nich jest mało. Zwykły człowiek ma tylko pensje i jak ma ciut szczęścia jakieś skromne oszczędności, po utracie dochodów, szybko ląduje na skraju biedy. Artyści może nie mają oszczędności ale żyją na takim poziomie, że ze sprzedaży jednego ich auta, Kowalski żyłby przez rok. Dlatego jestem przeciwny rozdawaniu w taki sposób publicznych pieniędzy, które są bardziej potrzebne gdzie indziej. Na koniec wracając do koncertów, większość ludzi z obsługi oświetleniowcy, dźwiękowcy itd. nie są zatrudnieni na stałe tylko mają krótkoterminowe umowy zlecenie albo o dzieło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 22:06

R Right2000
-3 / 3

I teraz nagle będziecie pluć na Golców, żenujące

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Orlando73
+1 / 1

Golce powiedzieli, że jest ich 30 osób, czyli netto wyjdzie po 6000 zeta co najmniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raven100
-2 / 2

lewaczku-robaczku a czemu nie napiszesz że kaskę tez z wielką ochotą przygarnęła krysia janda i płacze że jej mało, przyjął też tomuś karolak i co? ich za przykład nie podasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

i dlatego to co mnie najbardziej wkur*ia w PiSie że lekką ręką wydają pieniądze na niepracujacych patusów którzy teraz to już na pewno do roboty nie pójdą jak mają pincetplusa i dawanie takich kosmicznie wysokich zasiłków tym diskopolowym spi*rdolinom jak bajer ch*uj i inne tego typu gnioty. a przy okazji jakie siano trzeba mieć we łbie żeby takiego gówna słuchać. przecież to "muzyka" dla troglodytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alakinjjsk
0 / 0

wypie®d@lać do pośredniaka niemor@lneku®wy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
0 / 0

"było ściernisko, ale jest już San Francisco"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem