Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
306 325
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+17 / 21

Ludzi nie tyle obrzydza i oburza to, że wśród księży są pedofile bo przecież pedofile są wszędzie, we wszystkich zawodach. Ludzi obrzydza i oburza to jak się z nimi z racji zawodu księdza postępuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+8 / 18

@lolo7 Księża pedofile są wielokrotnie groźniejsi od innych - trzeba pamiętać, że przez 6 lat są szkoleni w manipulowaniu ludźmi, wykorzystują społeczne (niezasłużone) zaufanie i objęci są instytucjonalną ochroną pedofilów w Kościele, zgodnie z tajną instrukcją Crimen Sollicitationis, zatwierdzaną przez papieży. Za sprawą obecnego rządu w ochronę kościelnej pedofilii zaangażowano instytucje państwa, powołując m.in na przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka prokuratora, który bronił księdza pedofila z Tylawy, na przewodniczącego sejmowej komisji ds. pedofilii człowieka z Ordo Iuris, a na rzecznika praw dziecka kościelnego adwokata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 19:36

avatar Brygid
+3 / 9

Oczywiscie ze ludzi oburza ukrywanie przemocy seksualnej na dzieciach wsrod kleru ale konircznie wezmy pod uwage rowniez ze przysposabianie do takiego a nie innego zycia tworzy psychike mezczyzny wiecznie niezaspokojonego seksualnie ktory czesto bedzie chcial spenetrowac albo nawet intymnie dotknac, byle czlowiek, byle zywy i byle cieply a najlatwiej z dzieckiem. To jest obrzydliwe!!! I niech mi ktos jeszcze powie ze celibat nie ma wplywu na wykorzystywanie seksualne dzieci :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 3

@sliko Miałem wierzącego kumpla, który spotkał kiedyś na swej drodze redemptorystów. Mówił, że są mistrzami manipulacji i wywoływania poczucia winy. Z tym, ze cały KK w wiedzie prym w dziedzinie manipulacji też trzeba się zgodzić. Mają na tym polu wielowiekową tradycję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 22:47

7 7th_Heaven
+3 / 5

@sliko Profesor Lew-Starowicz ma absolutną rację, ale zapomniał o jeszcze jednym czynniku, który przyczynia się do tego, iż wśród księży jest tak wielu pedofilów (sądzę, że więcej niż w każdej innej grupie społecznej), mianowicie to, że "schowanie" się za habitem jest bardzo kuszącym rozwiązaniem problemów z własną seksualnością (czasem i tożsamością). Opowiadała mi o tym kiedyś pewna pani psycholog, która specjalizuje się w pomocy osobom borykającym się ze swoją seksualnością (np czującym się np gejem, ale nie mogącym tego zaakceptować, ale także właśnie o skłonnościach pedofilskich lub zoofilskich). Mówiła, że często tacy chłopcy w obawie przed ostracyzmem społecznym oraz z chęci stłamszenia swoich odczuć, których się wstydzą, nie rozumieją, lub boją, decydują się właśnie zostać księdzem. To ma dla nich same profity:
1. Nikt nigdy nie będzie drążył tematu dlaczego nie mają dziewczyny
2. Ludzie będą ich szanować, rodzina będzie z nich dumna, będą mieć pozycję społeczną, zamiast ostracyzmu, odtrącenia i wytykania palcami
3. Znajdą sobie zamiennik dla swoich potrzeb - jako z zasady wstrzemięźliwym (żyjącym w celibacie) będzie im łatwiej zapanować nad żądzami (taka zorganizowana przynależność mocno wspomaga silną wolę, można się skupić na innych celach, które z zasady te żądze wykluczają)
W seminarium okazuje się dopiero, ilu takich jak denat, przyszło tam kierowanym takimi pobudkami. Niektórym np niektórym gejom to pasuje, bo mogą się uzewnętrznić i znaleźć kochanka, inni jeszcze bardziej popadają w samowstręt i toczą sami ze sobą walkę wewnętrzną a frustrację tym spowodowaną eskalują prześladując właśnie homoseksualistów (świetnie opisuje to także książka "Sodoma"). Jeszcze inni dostrzegają możliwość pięcia się po szczeblach kariery w instytucji KK właśnie poprzez bliskie zażyłości z wysoko postawionymi przełożonymi. Natomiast seminarzyści z innymi żądzami (np właśnie pedofilią), które chcieli stłamsić lub ukryć, narażeni są później na coraz większe pokusy, bo zyskują ten komfort ochrony i władzy, o którym mówi profesor Starowicz. Jak to się mówi "okazja czyni złodzieja" a okazji cała struktura KK zapewnia wiele, i do tego sprzyjających okoliczności nie żałuje.
Podsumowując: to, że pedofile mają tam dogodne warunki do działania i zapewnioną ochronę to jedna strona medalu, drugą jest fakt, że oni tam lgną z wielu innych powodów, często nawet z dobrymi intencjami, ale naiwnymi niestety, bo uciec od swoich problemów się nie da ani schować przed nimi, a już tym bardziej nie za tak zgniłą i fałszywą zasłoną, jaką są szeregi KK. Gdyby nie naiwność tych chłopców i większe wsparcie ze strony rodziny oraz społeczeństwa, może wielu złych wydarzeń można by uniknąć. Miejsce, w którym chcieli się schronić przed sobą samym, okazało się inkubatorem dla ich złych skłonności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Brygid
+1 / 1

@7th_Heaven Przywiodlas na mysl rowniez dziewczeta ktore nie mogac znalazc milosci w mezczyznie, zostaja zakonnicami aby odnalezc sie w "milosci jezusowej". Czy przez powyzsze chcesz powiedziec ze nawet jesli nie wszystkie, to olbrzymia czesc wszystkich powolan, to sublimacja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@7th_Heaven Zgadzam się z tobą w 100 %. Ale myślę, że profesor zdaje sobie sprawę z faktu, że do koscioła lgną osoby z zaburzeniami seksualnymi lub zwykłym homoseksualizmem. Bo wiedzą, że tam znajdą pole do działania lub akceptację dla swych skłonności. To jest dość oczywiste. Książki Sodoma nie czytałem, a też pisałem o tym w dyskusjach internetowych. Z ciekawostek podam ci, ze taka sytuacja istnieje od zawsze. Homoseksualizm w kościele katolickim jest chyba tak stary jak sam kościół. Kolega który zgłębiał historię KK, zapodał mi kiedyś taką ciekawostkę. Obrazy kultu świętych i Maryi miały często wręcz seksualny charakter. Męka św Sebastiana jest obrazem pięknego chłopca, postać matki boskiej w niektórych przypadkach olśniewa urodą. Dla księży i braci zakonnych obrazy te stanowiły źródło podniet seksualnych. Tak potężnych, że ponoć masturbowali się do tych wizerunków. Nie jestem w stanie zweryfikować prawdziwości tego co mówił mi kolega, bo sam nie zgłębiałem tego tematu, ale koleś jest mocno wierzący i z lubością wertował różne periodyki religijne i książki związane z historią kościoła. Nie tylko te oficjalnie wydawane przez kościół. Pozdr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@lolo7 Większość katolików zapomina też o tym, że homoseksualizm był, jest i będzie. We wszystkich grupach społecznych, kulturowych, pod wszelkimi szerokościami geograficznymi. Wśród Indian byli (i są homoseksualiści), że o grekach i rzymianach nie trzeba przypominać. A Środowiska kościelne i tym podobne, cały czas twierdzą, ze to choroba i że da się to leczyć. Z drugiej strony, ciekawe czemu z taką zaciętością bronią księży, o których wiadomo, że są pedofilami, jakby w ogóle zapominali o zasadach swej wiary, że trzeba ochraniać tych najmłodszych. Ponieważ:
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” mówił ich bóg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@Brygid Do zakonów idą też kobiety o skłonnościach lesbijskich. Podobnie jak w przypadku księży, czy zakonników, wiedzą, że tam znajdą ochronę i możliwość realizacji swoich preferencji seksualnych. Gdyby funkcjonowały w świeckiej rzeczywistości, mogłyby skazać się na ostracyzm, a tak są wolne od tego typu doznań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Brygid
0 / 0

Czyli wniosek jest taki ze duza czesc ludu zrzeka sie oficjalnie bliskiej relacji z druga osoba po to aby sobie uprawiac seks. Qrcze na to to bym chyba nie wpadl XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+6 / 12

Ja myślę, że pedofilów wśród księży jest może nieco więcej niż w innych środowiskach, ale nie drastycznie więcej.

Za to może być więcej przypadków molestowania dzieci jako seksualnej aktywności zastępczej. Dzieje się to wówczas gdy dana osoba wolałaby seks z inną dorosłą osobą, ale nie może z przyczyn różnych i wówczas wybiera dziecko do rozładowania napięcia seksualnego. Taka osoba nie jest pedofilem, natomiast jest przestępcą seksualnym.


Na pewno jest to dokładny cytat ze Starowicza? Dziwi mnie, że on mówi to o "zostawaniu pedofilem". Trafniej byłoby powiedzieć "przestępcą seksualnym". Pedofilem nie da się zostać. Z predyspozycjami do pedofilii się dany człowiek rodzi. Ta dewiacyjna skłonność jest tak pierwotna i głęboko zakorzeniona, że nie da się pedofila wyleczyć z tego, można z nim pracować na tym, by nigdy tego nie zrealizował.

Dodajmy, że ogromna większość pedofilów zdaje sobie sprawę z tego że kontakty seksualne z dziećmi mogłyby je skrzywdzić, więc nigdy nie molestują dzieci. Nie wystarczy być pedofilem by skrzywdzić dziecko, trzeba być jeszcze psychopatą. Tak jak nie wystarczy być heteroseksualistą by zgwałcić kobietę, trzeba być jeszcze psychopatą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:37

B bubba2020
+6 / 8

@fak_dak Mnie też ten zwrot "dlaczego księża zostają pedofilami" mocno zdziwił. Takie sformułowanie nie ma sensu, jako że pedofilem nie da się zostać w drodze jakiejś wewnętrznej decyzji - pedofilem się człowiek rodzi.
Należało by raczej zapytać - dlaczego pedofile zostają księżmi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+4 / 12

@fak_dak Ty twierdzisz, bo tak Ci się wydaje, a Pan profesor wie, bo się na tym zna i opiera się na badaniach i taka jest różnica.
Kościół nie tworzy pedofilów tylko ich uaktywnia, a to, że pedofile lgną do seminarium to zrozumiałe, bo ksiądz uważany jest za godnego zaufania, zupełnie bezpodstawnie, która ma dostęp do dzieci i do tego nikt się nie pyta czemu nie ma żony. Nauczyciel, woźny, trener w średnim wieku bez żony, nie mam na myśli rozwodnika czy wdowca, zawsze wzbudza podejrzenia, a ksiądz nie, a do tego jeszcze inni księża im pomagają tuszować ich czyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+6 / 12

@tomekbydgoszcz Stary, ja jestem psychiatrą, pracuję z ludźmi zaburzonymi psychicznie, również z pedofilami. Dlatego pytam czy cytat jest dosłowny, bo jest sprzeczny z obecną wiedzą medyczną. Jak znam życie, to jakiś dziennikarz poprzekręcał słowa i wyszedł taki bełkot.

Ty myślisz, że pedofile nie mają rodzin, żon i dzieci? Większość ma. Pedofilia nie powoduje, że pedofil nie jest w stanie współżyć z kobietą czy odczuwać do niej pociągu seksualnego. Może i często odczuwa. Ale bardziej do osób sprzed pokwitania seksualnego.

Nie wiem czy wiesz, ale w czasach prześladowania homoseksualistów, wielu gejów, zwłaszcza na wsiach, miało żonę i liczne potomstwo. Oni nie mieli problemu współżyć z kobietami, ale fantazjowali ukradkiem o facetach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 17:53

P profix3
0 / 4

@fak_dak @bubba2020 O "zastaniu pedofilem" napisałem ja. Cytat z profesora jest poniżej. Zaczyna się od "". Jest to pewne uproszczenie, bo rozwijanie tematu, o różnicach między pedofilią, a hebeflilią; wrodzonym, a nabytym w jakiś sposób pociągiem do małoletnich trudno napisać w samym democie, myśl można rozwijać w komentarzach poniżej. Cieszę się, że możemy o tym podyskutować i dziękuję za czujność. Mówi natomiast, że system kształcenia księży ma wpływ na dewiacje seksualne. Różne, niewłaściwe zachowania seksualne mogą być przyczyną chorób psychicznych, albo dochodzi do nich w wyniku wpływów zewnętrznych środowiska. Myślę, że to tak jak z wieloma chorobami psychicznymi. Można być chorym od urodzenia, albo nabawić się urazu wskutek traumatycznych przeżyć. Tak jak napisałeś. Jedni rodzą się ze skłonnością do pedofilii, choć mogą to w sobie tłumić całe życie. Inni, mogą "stać się pedofilami" bo nie potrafią inaczej zaspokoić swoich pragnień seksualnych. Tak samo jest ze zwykłymi gwałcicielami. Mogą już tacy być, albo stać się gwałcicielami z tytułu przemocy seksualnej jaka spotkała ich w dzieciństwie, przez co nie potrafią zbudować normalnych relacji erotycznych z drugą osobą.
Ale to już dywagacje na marginesie. Myślę, że zgwałcona kobieta lub dziecko, nie znajdzie różnicy, ani nie złagodzi to w żaden sposób ich bólu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 9 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:14

avatar TomorrowNeverKnows
+2 / 4

@fak_dak Czytałem ten wywiad. Cytat jest słowo w słowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-3 / 9

@fak_dak To uważaj. Wieść gminna niesie, że psychiatrzy tak jak psy, które upodobniają się do swoich panów upodobniają się do swoich pacjentów. Kto z kim przestaje itd. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+4 / 6

@profix3 Należy rozróżnić wyraźnie pedofila, czyli osobę preferującego jak obiekt seksualny osoby sprzed pokwitania płciowego, a sprawcę molestowania/gwałtu na osobie sprzed 15rż.

Można być pedofilem i nigdy żadnego dziecka nie molestować
Można nie być pedofilem, ale za to przestępcą seksualnym z powodu molestowania osoby sprzed pokwitania płciowego lub seksu z dojrzałą płciowo osobę przed 15rż, dajmy na to 14-latką.
Oczywiście zwykle molestują dzieci pedofile, ale nie jest to 100% przypadków, a już na pewno nie jest tak, że każdy pedofil molestuje czy gwałci dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+1 / 5

@bubba2020 zamknij gościa 5 lat w celi to będzie się chciał wyładować na czym popadnie. Tym bardziej, że dziecko się będzie mniej opierać niż osoba dorosła i dziecko można przekabacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+6 / 10

@TomorrowNeverKnows To mam szczęście, że żaden pacjent nie jest moim panem. Mogę pozostać sobą.
Ja nie pytam co zapisał dziennikarz, tylko co powiedział Starowicz. Bo to może być różnica. Chodziłem do Starowicza na wykłady i nigdy nie mówił takich bredni o "zostawaniu pedofilem" w wieku dorosłym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:03

avatar jeykey1543
+1 / 5

@fak_dak jeśli pedofilem się nie zostaje to może wiedzą, że ksiądz ma lepszy dostęp do dzieci niż taki budowalniec. Jeśli jesteś psychiatrą to ok, ale czy się nie da nabyć takiej choroby? Albo taka choroba nie aktywuje się jeśli np. są do tego przesłanki? Nie każdy by chciał obrabować bank, ale już na pewno więcej osób by zabrało walizkę pełną pieniędzy do siebie jakby znalazło na ulicy. Czyli oznacza to, że odsetek złodziei nie jest ciągle taki sam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+5 / 5

@jeykey1543 Preferencje seksualne są bardzo pierwotne i nie da się ich nabyć w wieku dorosłym. Jak prześledzisz historię pedofilów, do dostrzeżesz, że zainteresowanie seksualne dziećmi przejawiali już w wieku nastoletnim, czyli gdy tylko uaktywnił się popęd płciowy.

Tak jak nie da się "wyleczyć" homoseksualisty i zrobić z niego heteroseksualisty, tak nie da się "wyleczyć" pedofila, by przestały go podniecać dzieci. Można z nim pracować jedynie nad tym, by kontrolował swoje skonności i rozładowywał je w sposób bezpieczny dla otoczenia. Tak jak samotny facet hetero, który nie ma szans na seks z żadną kobietą. W ostateczności pozostają leki wyhamowujące popęd seksualny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:07

avatar Escitalopram
+3 / 5

@fak_dak Wywiad jest stąd https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-lew-starowicz-o-leczeniu-pedofilii-u-ksiezy-episkopat-nie-za,nId,4854997
W treści demota jest wstawiony cytat z wypowiedzi, a reszta to twórczość autora demota na podstawie wywiadu.

W sumie Starowicz mówi w wywiadzie
"Wyczytałem, że wyróżniamy pedofilię fiksacyjną. Że 10 proc. rodzi się pedofilami.

- Nikt nie rodzi się pedofilem, nie ma takich danych. Proszę nie mylić ani nie utożsamiać homo- z pedofilią.

Broń Boże!

- Orientacja homoseksualna ma jakieś predyspozycje wrodzone. Jeśli chodzi o pedofilię, to zaburzenie, które może mieć różne przyczyny. Dlatego pedofilów leczymy. Samych typów pedofilii jest bardzo dużo. W zależności od tego, z czym mamy do czynienia, można odnosić różne efekty. Im zdrowsza osobowość, tym większe efekty. Kiedy ktoś jest pedofilem z osobowością psychopatyczną, to wiadomo, że jest trudniej."
Ja nie czuje się kompetentny, żeby z nim polemizować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:11

F konto usunięte
+3 / 7

@tomekbydgoszcz Masz jakieś badania na to, czy to tylko twoje przeczucie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 1

@fak_dak Ja myślę, że to był skrót myślowy. Po prostu "sprzyjające" okoliczności. Wiesz, okazja czyni złodzieja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

@fak_dak @Escitalopram Zgadzam się i pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 18:18

avatar tomekbydgoszcz
-3 / 9

@fak_dak
Mam, w przeciwieństwie do Twoich tez, zresztą powyżej masz odpowiedź od @Escitalopram

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+4 / 6

@Escitalopram Przeczytałem wywiad i mam pewne wątpliwości. Starowicz mówi w nim o utracie "licencji psychoterapeuty" za prowadzenie terapii homoseksualizmu. Rzecz w tym, że takiej licencji w Polsce nie ma. Zawód psychoterapeuty jest całkowicie nieuregulowany prawnie. Czyli mamy pierwszego babola.

Akapit o genezie pedofilii też jest jakimś pomieszaniem.

Mam duże wątpliwości co do tego czy Starowicz naprawdę to powiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+3 / 5

@fak_dak
Może warto, w wolnej chwili.

"Ile pedofilii w „pedofilach”?"
Wybrane problemy wykorzystywania seksualnego małoletnich w Polsce – perspektywa kryminologiczna Maciej Bocheński Katedra Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowska Izba Adwokacka
(Dziecko krzywdzone. Teoria, badania, praktyka Vol. 14 Nr 3 (2015)99)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+2 / 2

@ban__ Dzięki za artykuł. Przeczytałem i zachowam go sobie na przyszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dario87
0 / 2

Czyli widocznie cię to spotkało. Każdego szkoda jak sie to mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mrooffka
+2 / 2

@fak_dak nie ma dowodów naukowych na to, że pedofilem ktoś się rodzi. Inaczej nie dałoby się wyjaśnić tego, że pedofilami bardzo często zostają ci, którzy sami w dzieciństwie padli ofiarą pedofila. Na to wpływa cała masa przeróżnych czynników. Można urodzić się z predyspozycjami do pewnych zaburzeń ale wyjdą na wierzch tylko przy odpowiednich czynnikach środowiskowych. Prawdą jest, że nie da się wyleczyć z pedofilii, podobnie jak z sadyzmu czy masochizmu ale to nie znaczy, że ktoś się taki rodzi bo to jest nieusprawiedliwione uproszczenie. Jak będziesz 8latkom pokazywał brutalną pornografię dziecięcą jest duza szansa, że część z nich będzie w przyszłości przejawiać takie skłonności. Poczytaj sobie o dodatkowych cechach jakie najczęściej mają pedofile, o skryptach seksualnych. Pedofil nie może pozbyć się swojej skłonności ale może ją kontrolować, problem w tym, że niewielu z nich chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Dario87 "Czyli widocznie cię to spotkało". A kogo masz na myśli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 23:11

L Luna_Verde
0 / 0

Prof Starowicz wydał opinię, że dotykanie młodych chłopców przez starszych mężczyzn to normalna sprawa, przez co stracił prawo do wypowiadania się z pozycji autorytetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

@fak_dak Nie jest prawdą, że każda pedofilia jest wrodzona. Dziwię się, że tak piszesz. Nie spotkałeś się w swojej pracy lub w czasie nauki z takimi sytuacjami, że ktoś danych skłonności nabywa?
Znane są np przypadki prostytutek, które po latach swojej fachowej profesji zostawały lesbijkami, bo się "przejadły" seksem z facetami i przestało ich to pociągać, zaczęły szukać czegoś nowego.
Są także osoby, które nabyły skłonności pedofilskich, zoofilskich czy innych pod wpływem znudzenia lub braku satysfakcji dotychczasowym życiem seksualnym. Zdarzało się też, że takie osoby również i tymi skłonnościami się po jakimś czasie nudziły/nie satysfakcjonowały. W ogóle dziwię się, że napisałeś "rodzi się ze skłonnościami". Moim zdaniem nikt się z żadnymi skłonnościami nie rodzi (co najwyżej z nieprawidłową gospodarką hormonalną, która może mieć na takie skłonności jakiś wpływ). To się nabywa z czasem i moim zdaniem muszą istnieć jakieś czynniki o tym decydujące (czasem jest to zestaw czynników, no i dla każdego człowieka co innego może mieć wpływ, więc nie da się określić żadnej uniwersalnej zasady)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+1 / 1

@7th_Heaven Nie, skłonności homoseksualnej nie można nabyć w wieku dorosłym. Można być za to biseksualnym i raz preferować mężczyzn, a raz kobiety. Czasami z przewagą jednej z płci.

Co do samej pedofilii, to są jeszcze przypadki odreagowywania traum po gwałcie/molestowaniu w dzieciństwie w postaci molestowania innych dzieci już jako osoba dorosła. Ale jednak znakomita większość pedofilii jest z bardzo wczesnego okresu rozwoju. W wieku dorosłym te skłonności są już utrwalone i nie można ich ani nabyć, ani się ich pozbyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@fak_dak Nie można nabyć skłonności homoseksualnych w wieku dorosłym, ale mogą się one aktywować. To samo można powiedzieć o pedofilii. Znam kolesia (brat kolegi), który próbował stłamsić swój homoseksualizm. Spotykał się z kobietami, ba nawet się ożenił. Ale to nie trwało długo, rozszedł się z żoną i od wielu lat ma partnera. Jak świat długi i szeroki jest pewnie multum takich przypadków. Nawet w przypadku osób bardzo dojrzałych, którzy latami zmuszeni byli ukrywać swoją seksualność. A jak ruchy LGBT dały im jakąś tam pewność porzucili małżeństwa heteroseksualne i zaczęli spotykać się z partnerami odpowiadającymi ich preferencjom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 22:26

P profix3
+1 / 1

@TomorrowNeverKnows Nie wiem, skąd w ogóle zbierasz minusy za swoje wypowiedzi, jest czarno na białym co powiedział profesor, a czego nie powiedział. Choć widocznie niektórzy pozwalają sobie na twórczą i subiektywną interpretacje jego słów. Pozdr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-4 / 10

Kościół nie tworzy pedofilów tylko ich uaktywnia, a to, że pedofile lgną do seminarium to zrozumiałe, bo ksiądz uważany jest za godnego zaufania, zupełnie bezpodstawnie, ma dostęp do dzieci i do tego nikt się nie pyta czemu nie ma żony. Nauczyciel, woźny, trener w średnim wieku bez żony, nie mam na myśli rozwodnika czy wdowca, zawsze wzbudza podejrzenia, a ksiądz nie, a do tego jeszcze inni księża im pomagają tuszować ich czyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+1 / 7

@tomekbydgoszcz
Skąd pomysł, że pedofile muszą być osobami nieżonatymi (niezamężnymi)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+1 / 7

Całe chrześcijaństwo (jak zresztą wiele instytucjonalnych religii) jest oparte o tłamszenie seksualności i wmawianie ludziom, że seks jest grzechem, a nagość czymś, czego nleży się wstydzić. Takimi stłamszonymi ludźmi łatwiej manipulować i łatwiej napuszczać na siebie, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. A to, że przy okazji ta hodowana w ludziach sprzeczność (całkowicie naturalna i obecna w każdym seksualność i jednoczesne przekonanie, że jest ona grzechem i złem) może prowadzić do chorób psychicznych, a w skrajnych wypadkach do samobójstw, gwałtów i takich zaburzeń jak pedofilia? Mała cena za możliwość kontroli nad członkami sekty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 19:15

D Dario87
+1 / 5

Po pierwsze autor demota albo nie doczytał wywiadu z profesorem albo celowo wprowadza w błąd ludzi, jest też trzecia kwestia poprostu nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Dwa razy czytałem wywiad i co innego mówił w nim profesor niż autor pseudo demota,nie jestem obrońca ani księży ani innej grupy pedofilów, jeśli sie wglebimy w wywiad z profesorem to przeczytamy w nim że 2% księży jest pedofilami , porównując to chodzby ze statystykami to wtedy każdy sobie sam odpowie jeśli ma "mózg " na pytanie jaka grupa społeczna ma największe statystyki. W każdej grupie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@Dario87 Nie wklejałem całego wywiadu bo było by to bezcelowe, nie streszczałem też całego. Wstawiłem dokładny cytat, oraz kilka zdań streszczających wątek jaki w tym artykule wydał mi się szczególnie interesujący. W mojej wypowiedzi nie ma nic, czego w tym artykule nie znajdziesz. Z czytaniem ze zrozumieniem, nie mam najmniejszych problemów, chyba że to fizyka, to odpadam.
Dziennikarz : "Pan profesor wskazywał, że głównymi przyczynami pedofilii wśród księży są niedojrzałość, zahamowany rozwój psychoseksualny oraz postawa wobec kobiet.
- Podtrzymuję to. Te trzy mechanizmy nakładają się na siebie.
Dziennikarz: Najbardziej zastanawia mnie ta postawa wobec kobiet. O co tu chodzi?
- Posłużę się przykładem. Badany przeze mnie zakonnik pedofil mówił, jak jego wychowawcy straszyli go kobietami, powołując się na fatalne przykłady z Biblii. Samson i Dalila, żona króla Dawida. Dalej: Józef, uwodzony przez żonę Putyfara, która się na nim później zemściła. Jeżeli straszą przyszłych księży przed kobietami, nic dziwnego, że brakuje prawidłowej postawy wobec kobiet" - dokładny cytat. Jest tu coś niezrozumiałego?
Tym bardziej nie zależy mi na manipulacji. Jeśli ktoś ma życzenie, może przeczytać cały artykuł, wysnuć inne wnioski, ale to już może być baaadzo subiektywna opinia. Odnośnie procentów profesor twierdzi, że szacunki są różne, jedni mówią od 2 % inni o 7. Z tego co pamiętam profesor obstawał przy 3 %. Więc jeśli ktoś dokonuje tu manipulacji, to raczej ty. Poza tym 3 % to też jest jego szacunkowe odczucie, nie ma statystyk. Równie dobrze może być i 7. Zaczekajmy na pełną listę pedofilów w kościele, może kiedyś niefortunnie wypłynie to się przekonamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 20:08

K KrolK1994
+1 / 3

A dlaczego żaden z profesorów nie powie o tym, że 80% osób które dopuściły się pedofilii to osoby homoseksualne. W tym między innymi sa księża, ale też nauczyciele, lekarze i inni?
A dlatego, że na pedałów nic złego nie wolno powiedzieć mało tego organizację LGBT chcą wprowadzić kolejną z rzędu orientację seksualną "pociąg do małych dzieci".
Według mnie czy to ksiądz czy nie każdy który dopuścił się pedofilii powinien kończyć z kulą w głowie za zniszczenie komuś życia.
Chcemy robić porządek to róbmy, ale nie wybierajmy sobie z kim chcemy ten porządek robić tylko dlatego, że akurat jest nagonka na księży. Róbmy ten porządek z każdym który zawinił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Orlando73
+1 / 1

nie trudno się z tym nie zgodzić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KateWlodarska
+2 / 2

Coś w tym jest.
Moim zdaniem, księża powinni mieć normalne rodziny, żony, dzieci. Co do zarobków, powinien być to system niemiecki, gdzie ksiądz otrzymuje normalną państwową pensję.

Niestety Kościół nigdy się na to nie zgodzi, jest problem dziedziczenia dóbr przez dzieci, a tym samym chodzi O KASĘ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@KateWlodarska
Wyobraź sobie sytuację, gdy Głódź albo Rydzyk mają legalne dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@KateWlodarska Kościół specjalnie wprowadził dyrektywy wiele wieków temu, dotyczące celibatu. Głównie po to, żeby rodziny księży nie mogły dziedziczyć majątków po zmarłych. Rozchodziło się o pieniądze o nic więcej. A nie jak twierdzi kościół o czystość w wierze. Bo to akurat wierutna bzdura, duży odsetek księży ma kochanki na boku. I nigdy KK nie miał o to do nich pretensji, ba zawsze ich chronił i bronił przed wypłynięciem tego typu sytuacji na światło dzienne. Nawet moja żona jak jeździła na oazy i zbory maryjne (zamierzchłe czasy), spotkała się z tego typu sytuacjami. Ksiądz zrobił dziecko jej koleżance i chciał odejść ze stanu duchownego. To jego przełożeni stawali na głowie, żeby wybić mu to z głowy. Nawet składali mu propozycje, że przeniosą go do innej parafii, panience kupią dom i będą mogli spotykać się dalej bez problemów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 20:21

R Rydzykant
-1 / 1

Przy okazji profesor powiedział dlaczego aktorzy, muzycy, oraz sportowcy zostawali pedofilami. Bo mogli. Byli celebrytami i nikt nie wierzył w zeznania dziecka. Z reszta samo nastoletnie dziecko uważało sex ze swym idolem za wielkie osiągnięcie.
Czasy pobłażania dla pedofilii się skończyły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@Rydzykant W tym artykule nie znalazłem nic na temat artystów pedofilów. Mówisz o jakiejś innej wypowiedzi? Jak masz linka to zapodaj, chętnie przeczytam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 20:54

R Rydzykant
0 / 0

@profix3
Ostatnio jest moda na polowanie na księzy-pedofilów. Nikt nie chce wspominać o szefie "Poznańskich słowików" ani o prezesie Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Kogo tam interesowałaby mapa sportowej pedofilii, skoro można oglądać mapę pedofilii kościelnej.
https://expressbydgoski.pl/mapa-sportowej-pedofilii-w-internecie-zobacz-gdzie-sportowi-dzialacze-i-trenerzy-dopuscili-sie-aktow-pedofilii-mapa/ar/c2-13621330
Jednak czy nie sądzisz, że takie podejście jest trochę nieuczciwe wobec ofiar?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Sądzę, że warto a nim wspominać, ale nie można zapominać, a nawet głośno krzyczeć o księżach, którzy w temacie pedofilii zbudowali cały mechanizm ochrony swoich ziomków zboczeńców, czego w takiej skali, albo choćby podobnej, nie znajdujemy w żadnym innym zawodzie. To że gdzie indziej ktoś gwałci dzieci nie sprawia, że księża są mniej winni, a katolicy zwykli tak myśleć i podawać takie argumenty, prując rozwodnić winę kleru i całego KK który krył każdego z nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

Ale nie podałeś mi nic na temat wypowiedzi Starowicza na temat muzyków czy aktorów, a to głownie się pytałem. Masz coś? czy to tylko taka informacja wyssana z palca?
PS w artykule są podane miejscowości gdzie trenerzy i tym podobni dopuścili się pedofili. Lista baaardzo krótka. Odnośnie księży, to praktycznie nie ma miasta gdzie nie doszło by do nadużyć seksualnych względem małoletnich z udziałem duchownych. Byli przenoszeni z parafii do parafii więc mieli większe pole do popisu, wspomagane przez KK i najważniejszych hierarchów kościoła.
Niemniej czekam na wypowiedź Starowicza na temat aktów pedofili wśród artystów, nie zapomnij o tym o co cię proszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 22:08

R Rydzykant
0 / 0

@profix3
Nie mam nic przeciwko "krzyczeniu" o księżach pedofilach. Jednak traktujmy wszystkich równo.
Półoficjalnie mówi się, że branża kryła Krzysztofa Sadowskiego
https://www.salon24.pl/u/zielke/975478,krzysztof-sadowski-jest-pedofilem-wiele-doniesien-o-kryciu-przez-branze
O wyczynach muzyków i sportowców też czasem się mówi. Dlatego trzeba zwalczać zjawisko. Zwalczać wszędzie, gdzie tylko się pojawia.

p.s.
Lista jest bardzo krótka, bo mało kto interesuje się tematem. Sprawców jest znacznie więcej. Jeśli będziemy rozbijać statystykę na zawody itp, to pozornie liczba przypadków się zmniejszy. Właśnie dlatego na problem trzeba patrzeć całościowo.
Czekam na wypowiedź Starowicza na temat aktów pedofili wśród artystów? Ciekawe czy czekasz także na wypowiedź Starowicza, na temat jego kolegów z branży? Na przykład A. Samsona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Przecież cały artykuł jest o tym, że wśród księży jest więcej podofilów bo jest im tam łatwiej i nigdzie nie są ukrywani jak przez kościół , a ty dalej podajesz incydentalne przypadki pedofili poza kościołem. Do tego, że jest ich więcej, ale nikt sie tym nie interesuje. WRYLI? A może nikt się nie interesuje, bo nic takiego nie ma, nie ma gdzie indziej takiej poedofilli jak w kościele. Czego tu nie rozumiesz? : "- Przez długi czas mieli poczucie bezkarności. Typowy świecki pedofil jest narażony na to, że jak go złapią, nie ma zmiłuj się. Ci cieszyli się instytucjonalną ochroną, która dawała im poczucie bezpieczeństwa i bezkarności. I to takiej sięgającej najwyższych szczebli w hierarchii, Watykanu" - nigdzie nie ma takiego parasola ochronnego jak w kościele. Przeczytaj jeszcze wypowiedź 7th heven, nie będę przeklejał, dlaczego w kościele jest więcej pedofilów niż gdziekolwiek indziej.

A ty w ogóle potrafisz zrozumieć zadawane pytania. Zadałem ci bardzo proste pytanie. Napisałeś coś takiego: "Przy okazji profesor powiedział dlaczego aktorzy, muzycy, oraz sportowcy zostawali pedofilami .... itd" - niczego takiego Starowicz nie powiedział, więc dlaczego kłamiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2020 o 19:15

R Rydzykant
0 / 0

@profix3
I tu właśnie tkwi problem. Twoim zdaniem przypadki poza KRK są incydentalne.
Poczytaj artykuły Starowicza oraz inne opracowania naukowe. W środowisku księży liczba pedofili sięga 2% w całej populacji występuje u 1,5% osobników. Czyli faktycznie więcej, jednak wartość ta wcale nie jest szokująca. natomiast nikt nie odważył się przeprowadzić podobnych analiz dla celebrytów i sportowców.
Sądzisz że "nic takiego nie ma"? Poczytaj o aferze pedofilskiej w brytyjskiej piłce nożnej. Afera została zatuszowana, jednak z relacji ofiar wiadomo, że w ciągu ostatnich 50 lat setki sprawców systematycznie wykorzystywały kolejne pokolenia młodocianych zawodników. Poszukaj, sprawdź i zastanów się nad skalą problemu.
No chyba że ciebie interesuje tylko jedna grupa, a fakty uważasz za nieistotne. W ten sposób ty sam przyczyniasz sie do tuszowania przestępstw seksualnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Starowicz nie mówił, że 2, mówił że szacunki są różne jedni mówią, że 2 inni że 7, on uważa że około 3, ale to jego prywatna opinia.
Naucz się czytać ze zrozumieniem, nie ma czegoś takiego jak większa ilość pedofilów w dowolnych zawodach w porównaniu do innych zawodów, kościół za to wybija się ponad przeciętną.
UWAGA WCZYTAJ SIĘ UWAŻNIE BO CIĄGLE CI UMYKA TO ZDANIE KŁAMCO I KRĘTACZU -
A ODPOWIESZ MI W KOŃCU NA PYTANIE, KTÓRE POWTARZAM PO RAZ KOLEJNY: "Przy okazji profesor powiedział dlaczego aktorzy, muzycy, oraz sportowcy zostawali pedofilami .... itd" - niczego takiego Starowicz nie powiedział, więc DLACZEGO KŁAMIESZ? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daj mi fragment gdzie Starowicz pisze, wg tego co twierdzisz o muzykach artystach itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2020 o 21:17

R Rydzykant
0 / 0

@profix3
Co powiedział Lew Starowicz? Zamiast krzyczeć i wulgaryzować - przeczytaj:
https://wmeritum.pl/prof-lew-starowicz-celebryci-pedofilskimi/313921

Piszesz o szacunkach dotyczących pedofilii w Kościele. Ja w rewanżu napisze o szacowanej liczbie ludzi zamordowanych przez ateistów w Vandei. rózni autorzy podają od 100 000 do 600 000 ofiar. Udokumentowane jest zamordowanie 117 257 Najbardziej prawdopodobna jest liczba 250 - 300 tysięcy. Ale zawsze trafia się radykałowie, zawyżający wyniki. Dokładnie to samo usiłujesz zrobić ty, w odniesieniu do księży.

No i kto tu kłamie?


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Nikt nie wybił tylu ludzi co chrześcijanie. Idzie w grube miliony. Od początku prosiłem cię o podanie gdzie Starowicz pisał o celebrytach, bo twierdziłeś, ze w artykule o tym było. W tamtym nie było. Mogłeś wkleić jak cię prosiłem w pierwszym moim komentarzu i byłoby po sprawie. A gdzie wulgaryzuję? I gdzie kłamię?
Nikt nie twierdzi, że gdzie indziej nie ma pedofilii, ale nigdzie pedofile nie są tak chronieni jak w KK. Przez wszystkich są chronieni, łącznie z najwyższymi dostojnikami kościoła z papieżami włącznie. Nawet uprzywilejowani celebryci nie mają takiego wsparcia jak księża.
Jeśli chodzi o pogrom w Vandei to nie chodziło o wiarę tylko o sprzeciwianie się rewolucji francuskiej więc strzelasz ślepakami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2020 o 20:04

P profix3
0 / 0

@Rydzykant
Prześladowanie tzw. innowierców: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne
15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe
narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów;

Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom,
katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia
papieża Grzegorza XIII;

Krucjaty, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska),
gdy chodziło o pieniądze i wpływy;

Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy,
a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń;

Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej
(1618–1546) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji.

Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani,
traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15
wieków – ok. 10 mln ofiar;

Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku
planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy
i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości;

Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej
pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą
i miłą Bogu;

Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura
była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy
Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@profix3
OK
Zacznijmy od "Katarów" bo to przekłamanie historyczna utrzymuje się dzięki wspólnej pracy katolików i ateistów. Tylko historycy znają faktyczne okoliczności, a i oni nie chwalą się swoja wiedzą.
W roku 1200 na terenie obecnej Francji istniały trzy odrębne organizmy państwowe. Poza Francją ze stolicą w Paryżu istniała była także Normandia na Północy oraz Hrabstwo Tuluzy na południu. Comtat de Tolosa obejmowała całe "francuskie" wybrzeże Morza Śródziemnego i było znacznie bogatsze od Francji. Niestety rozwojowi gospodarczemu nie dorównywała siła militarna. Właśnie dlatego militarystyczna Francja postanowiła podbić tamten region, a jako wymówki użyli 'krucjaty przeciwko Katarom". Papież oczywiście poparł ich dążenie, aby pozbyć się konkurencyjnej religii w regionie. Potem ani Kościołowi ani Francuskim ateistom nie zależało na prostowaniu tych PR-owych zagrywek.
Potrzebujesz dowodów potwierdzających? Pominę dokumenty z epoki (zapewne nie znasz ani starofrancuskiego ani oksytańskiego - bo państwo na południu miało nawet własny język) i skupię się na najbardziej znanym cytacie. "Zabić wszystkich - bóg rozpozna swoich". Znasz te słowa? Celem krucjat było nawrócenie mieszkańców. Tu nie dano szansy ani na nawrócenie albigensom, ani na przeżycie katolikom. Celem nie była wiara, tylko zdobycz terytorialna i łupy.

Krucjaty przeciw Islamowi. Masz świadomość, że wyprawy krzyżowe były odpowiedzią na agresję militarna Islamu? Muzułmanie podbili Azję Mniejszą, afrykańskie wybrzeże Morza Śródziemnego, ziemie Hiszpanii i Portugalii, a także systematycznie najeżdżali Włochy oraz terytorium Konstantynopola. Czyli Krucjaty były katolicką kontrofensywą. Uzasadnioną politycznie, a religia była pretekstem przyciągających ludzi do ich armii.

Całkowita zagłada Prusów i Jaćwingów ? To może dolicz jeszcze zagładę Ślężan i Słowian Połabskich? Piszesz o czasach wielkich podbojów w Europie. Kto wówczas nie potrafił się zjednoczyć oraz nawiązać pozytywnej współpracy z rosnącą potęgo Europy południowo-zachodniej, ten był skazany na przegraną. Niektórzy zostali wchłonięci i ich kultura z czasem zanikła, inni zostali podbici i zniewoleni. Z perspektywy XXI wieku brzmi to strasznie. Ale czy tysiąc lat później ateiści Lenina i Stalina nie mieli podobnych zamiarów? Czepiasz się wojny 30-letniej? Zapytaj o wojnę wandejską, gdzie na masową skalę bestialsko mordowano ludność cywilną, albo o Czerwonych Khmerów, którzy w kilka lat wymordowali 30% ludności własnego kraju. To wszystko robota ateistów.

Teraz "weźmy się" za Indian. Wskaż mi gdzie wykonywano celową masową eksterminacje ludności ze względów religijnych. To był podbój i podporządkowanie sobie nowych terenów wraz ze zgromadzonymi na nich bogactwami. Przy okazji "nawracano" mieszkańców, by ich podporządkować nowej władzy. Czyli znów mamy do zasadniczy czynnik polityczny, oraz religie wykorzystaną do konkretnych celów. Nawet nie będę rozwijał tematu, bo zdecydowana większość Indian zginęła nie z ręki Europejczyków, tylko od zawleczonych do Ameryki chorób. No chyba ze chcesz boga oskarżyć o epidemie? Jeśli tek, to jesteś bardziej wierzący ode mnie.

W podobny sposób można potraktować większość twoich zarzutów. Oczywiście religie (w tym katolicyzm) ponoszą wine za bardzo wiele zbrodni i tragedii. Jednak wyrywanie ich z kontekstu historycznego i zrzucanie calej winy jest typową manipulacja propagandową.
Oczywiście ciebie nie przekonam. Jednak inni czytelnicy zadadzą sobie pytanie gdzie lezy prawda. A ona zazwyczaj leży gdzieś po środku.

Mógłbym oskarżyć ateistów o wiele zbrodni. Ale po co? Katyńscy mordercy byli ateistami, lecz mordowali katolików nie w imię ateizmu, lecz wykonując rozkazy zapewniające dominację sowietom. Mao Tse Tung prześladował wierzących w swoim kraju, lecz był to tylko mały fragment pewnej znacznie większej koncepcji. Jednak skoro potrzebujesz wroga i widzisz go w ludziach wierzących, to twoja sprawa. Współczuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Możesz sobie pisać, że coś było wymówką, że gdzieś poszło o ziemię, gdzieś o kasę. Ale generalnie na czele wszystkich krucjat, wypraw po nowe ziemie itp itd, był niesiony krzyż. Kościół błogosławił zdobywców, złoczyńców, morderców, sam podżegał do rzezi, a nawet dzielnie przykładał rękę. A zależało mu tylko na tym, żeby wciągnąć jak najwięcej ziem i złota i w ogóle nie kłóciło im się z przykazaniami nie kradnij i nie zabijaj. A ty cały czas na demotach bronisz najbardziej podłej instytucji, w której hipokryzja, fałsz i obłuda są tak stare jak sam kościół. I cały czas funkcjonują na tych samych zasadach. Mówisz o agresji z innej strony, a kościół czasem nie mówi o nadstawianiu drugiego policzka i zło dobrem zwyciężaj?
Ja nie widzę wroga w ludziach wierzących, tylko w fanatykach religijnych pracujących wewnątrz kościoła i dla niego. Bo to takie same skurczybyki jak talibowie, ISIS mao, kimowie z korei czy stalin lub hitler. Jeśli tobie pasuje takie towarzystwo i nie widzisz nic złego w tym co robią to gratuluję.
PS kiedyś oskarżałeś ateistów o zbrodnie takie jak u mao czy stalina. Tłumaczyłem ci wtedy dlaczego to bezsens. Więc powtarzasz w ostatnim akapicie moje słowa. Dobrze wiedzieć, że nauka nie poszła w las. Mam nadzieję, że i tym razem coś do ciebie dotrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2020 o 18:07

R Rydzykant
0 / 0

@profix3 "Na czele wojen religijnych stał krzyż"
A pamiętasz co było powodem wojny z Irakiem? Ogłoszone że Sadam ma broń cherniczną i trzeba go koniecznie zatrzymać? Jak wyglądała prawda? Żadnych fabryk i laboratoriów oraz jakieś resztki zapasów z lat 50 XX wieku, kupione od... USA! Pół świata dało się nabrać na propagandę.Tak było od zawsze. Kiedyś najłatwiej było ludzi zmobilizować religią, dziś robi się to lękami przed wojną, katastrofą ekologiczną, prawami człowieka itp. Prawdziwych beneficjentów tych akcji nawet nie poznasz, możesz najwyżej się domyślić.
Powiedz mi gdzie bronię faktycznych sprawców? Czy kiedykolwiek broniłem Dziwisz albo Rydzyka? Jeśli już, to pytałem o dowody, przeciwko osądzaniu na zasadzie samosądów. Instytucje religijne możesz sobie posłać w kosmos. Natomiast przestań czepiać się ludzi wierzących. Każdy ma prawo wierzyć w co tylko chce, byleby nikogo nie krzywdził. Ty wierzysz w nieistnienie boga, katolicy wierzą w Jezusa, buddyści wierzą w swoje oświecenie. Każdy ma swoją drogę masz pewność, że akurat twoja jest najlepsza?

p.s.
Tak - oskarżam pewnych ateistów za z popełnione przez nich zbrodnie w imieniu Stalina i reszty. Ty możesz oskarżać katolików za zbrodnie które akurat oni popełnili. Nie oskarżam wszystkich ateistów. Znam nawet kilku całkiem przyzwoitych i uczciwych. A ty znasz uczciwych katolików. Przejdzie ci przez gardło (albo klawiaturę) że spora część katolików jest uczciwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Ile razy mam tłumaczyć ci to samo. Nie ma jakiejś organizacji ateistycznej i nigdy nie było. Stalin zabijał za brak wiary w komunizm. Ateiści też ginęli z jego ręki. Więc nie ateizm był wykładnikiem kto miał żyć, a kto nie. W szeregach armii japońskiej było bardzo dużo wegetarian, oskarżmy więc wegetarian o różne zbrodnie - mniej więcej taki sam sens.
Moi teście są katolikami i są w porządku, nie mówią innym jak mają żyć, i widzą, że KK to zaraza. Moi rodzice też byli katolikami i nie byli w porządku. Ojciec całe życie był za kościołem, ja przeciw. Dopiero jak mama umarła i było kilka niefajnych akcji z KK, to przejrzał na oczy, że to banda skurczybyków. A jak jeszcze wyszły czyny pedofilskie, to nawet ja nie musiałem go przekonywać o skur***yństwie tej organizacji.
Rozmowa z tobą przypomina rozmowę z koniem, choć może koń by więcej zrozumiał. mówię ci prawdy tak oczywiste, że ojejku jak 2+2=4. I sam sobie strzelasz w stopę twierdząc, że religią było najprościej zachęcić do mordowania. I nie wiadomo kto za tym stał?????????? Watykan i jego pomagierzy, bo oni czerpali z tych konfliktów zyski. Tak jak Usa stało za rozmontowaniem Iraku dla zysków, te kraje, które mu w tym pomagały też liczyły na pomoc Amerykanów w innych dziedzinach, piękny przykład dałeś musze zapamiętać.
I kolejny raz mówię ci, że nie czepiam się zwykłych wierzących, tylko KK i fanatyków. Przeczytaj jeszcze raz mój przedostatni wpis, bo chyba przeleciałeś po łebkach.
Kościół popierał nawet faszystów, bo ci mieli zrobić porządek z żydami, odwiecznym wrogiem KK. Stała za tym również chęć zagarnięcia majątków żydów. Po wojnie za żydowskie złoto kościół pomagał zbrodniarzom wojennym uciec przed sprawiedliwością. Wiec jeśli kiedykolwiek nie będziesz wiedział o co chodzi, to sprawdź, kto na danym konflikcie zarobił, i wtedy wszystko stanie się jasne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2020 o 22:51

R Rydzykant
0 / 0

@profix3
Genialna wymówka: Stalin, Piekielne Kolumny, Czerwoni Khmerzy z jednej strony, inkwizycja, ustasze i inne gruby religijnych zbrodniarzy z drugiej. Nie potrafisz zauważyć, że w każdym przypadku, bez względu na istnienie lub nieistnienie organizacji, była to dość specyficzny rodzaj ludzi. Ludzi ukrywających swoje bestialskie skłonności za fasada jakiejś ideologii.

Już ci napisałem, znam kilku przyzwoitych ateistów. Ateizm nie czyni z człowieka zbrodniarza. Jednak ty nie potrafisz napisać, że wyznawanie jakiejś wiary nie czyni bandytą.

Nic nie zrozumiałeś z przykładu wojny w Iraku? Nasza rzeczywistość "strzeliła sobie w stopę" ale nie chcesz tego przyznać. Zawsze, dosłownie ZAWSZE istniały jakieś ideologie, które wpływały na społeczeństwa. Ty zauważyłeś jedynie te religijne. Cały czas zaprzeczasz, że DOKŁADNIE TO SAMO robi ideologia ateistyczne (przeczytaj ponownie listę z pierwszego zdania tego wpisu), oraz dowolna inna, aktualnie popularna.

I jeszcze na zakończenie:
"Kościół popierał nawet faszystów, bo ci mieli zrobić porządek z żydami, odwiecznym wrogiem KK. Stała za tym również chęć zagarnięcia majątków żydów. Po wojnie za żydowskie złoto kościół pomagał zbrodniarzom wojennym uciec przed sprawiedliwością."
Po pierwsze - poczytaj o "SEAT 12". Tak, to twoi koledzy ateiści, w latach 60 XX wieku wmówili światu, że KK popierał faszystów. Jeśli sprawdzisz ilu księży i zakonników zostało zamordowanych przez hitlerowców, może choć trochę się ogarniesz. Czyżby KK "zarobił" na stracie kilkuset tysięcy swoich "funkcjonariuszy"? Oczywiście byli ludzie w KK, chętnie współpracujący z hitlerowcami. A wiesz o tym ilu było żydowskich współpracowników Gestapo?
Powołujesz się na organizację ucieczek wojennych zbrodniarzy. Kto za tym stał? Alois Hudal - austriacki biskup będący fanem nazizmu. Miał poparcie kilku podobnych mu gości, lecz działał wbrew wytycznym KK. Jak udało mu się to zrobić. I tu jest największa ciekawostka. Wykorzystał pieniądze i kanały przerzutowe, którymi w poprzednich 4 latach systematycznie wywożono z Europy Żydów! Tylko dlatego mu się udało. O ratowanie nazistów bardziej należałoby oskarżyć CIA , oraz Czerwony Krzyż, ale ta informacje już cię nie interesują.
Ile "żydowskiego złota" przejął Watykan? Przecież Żydzi nie deponowali swoich majątków z bankach powiązanych z Watykanem, a od 1943 hitlerowcy przygotowywali się do porwania i "neutralizacji" Piusa XII Jak to się ma do twoich teorii.
Piszesz "sprawdź, kto na danym konflikcie zarobił" - no właśnie, w jaki sposób Watykan zrobił na II wojnie światowej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Nigdzie nie piszę, że wyznawanie wiary czyni bandytą, ty nie potrafisz czytać, to KK jest bandycką organizacją. Mówiłem o tym za każdym razem. Ale oczywiste jest, ze ludzie nie rozumieją zasad własnej wiary i często stają się nienawistni w stosunku do innych którzy nie chcą myśleć tak jak oni. A KK cały czas podrzega do tej nienawiści, wystarczy posłuchać polskich hierarchów. A jednocześnie modlą się mówiąc o miłości do bliźniego, hipokryzja level hard. Chyba nie ma sensu odpowiadać ci po kolei wszystkiego jeszcze raz. Wiesz co, masz klapki na oczach, nigdy do ciebie nie dotrze, że KK to totalitaryści tacy sami jak Stalin, Hitler i Mao. I stosowali dokładnie te same metody co oni, na długo zanim pojawiły się znane nam totalitaryzmy. Do tej pory stosują te same metody, tylko czasy nie pozwalają na taką drastyczność jak kiedyś. Nie ma sensu tłuc tego samego w kółko. Może kiedyś to zrozumiesz może nie.
ps Ateiści spod znaku hitlera czy stalina to nie moi koledzy, nigdy nie byli i nigdy nie będą. 3000 lat temu też byli ateiści i też nie mieli z nimi nic wspólnego. Masz potężne problemy z myśleniem skoro tego nie jarzysz.
NIGDY NIE BYŁO IDEOLOGII ATEISTYCZNEJ KTÓRA COŚ ZROBIŁA. Zrozum to wreszcie. To że w ramach jakiejś komunistycznej organizacji działali ateiści nie znaczy, że to ateizm pchał do mordów. W przeciwieństwie do chrześcijaństwa. Pomyśl chłopie pomyśl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2020 o 20:16

P profix3
0 / 0

https://www.google.com/search?safe=off&rlz=1C1CHBD_plPL903PL903&ei=SBi4X4PPHejMrgSqipWwBg&q=watykan+pomaga%C5%82+zbroniarzom+wojennym&oq=watykan+pomaga%C5%82+zbroniarzom+wojennym&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzoECAAQR0oFCBYSATJKEAgZEgwzMDMyMCwxODI3NzdQ55EBWI7pAWDJ8AFoAHABeACAAV-IAcMEkgEBN5gBAKABAaoBB2d3cy13aXrIAQjAAQE&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwiDk6CE7ZHtAhVoposKHSpFBWYQ4dUDCA0&uact=5

kilka odnośników. Właśnie to jest najbardziej podłe, że kościół pomagał tym, którzy zabijali księży i zakonnice. Bo hajs musiał się zgadzać. To jest mega sku*****syństwo.
Przecież Watykan nie ujawni wszystkich szczegółów. Bo mają to w archiwach. Ale jak nawet czerwony krzyż pomagał w tych ucieczkach, to była grubsza sprawa, a nie inicjatywa jednego, czy dwóch odszczepieńców. A że Stany i rosja przyjęły naukowców z Niemiec to znany fakt. Oni mieli z tego zyski na poziomie rozwoju myśli wojennej. Ale, że księża robili to dla kasy, to już rozwala całkowicie. I najwyżsi hierarchowie kościoła też o tym wiedzieli. Tak samo jak dziwisz i wojtyła wiedzieli o pedofili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2020 o 20:58

R Rydzykant
0 / 0

@profix3
Bandycka organizacja uczciwych ludzi? Ciekawa koncepcja. No chyba że jednak większość katolików to bandyci.

Jak piszesz nigdy nie było ideologii ateistycznej która by coś robiła. To ludzie głoszący ateizm i jego pochodne popełniali zbrodnie. Podobnie jak ludzie głoszący katolicyzm - oni też wielokrotnie popełniali zbrodnie. Czyli na to samo wychodzi. Stalin, Pol Pot i Mao byli ateistami. Czyli zgadzasz się że istnieje totalitaryzm katolicki oraz totalitaryzm ateistyczny! "Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

Katolicy spod znaku Ustaszy to nie moi koledzy. Nigdy nie byli i raczej nigdy się tak nie zradykalizuję by to się zmieniło. Idę ścieżką rozwoju duchowego (bez względu na to która religia daje mi narzędzia do tego rozwoju), dlatego z fundamentalistami i zbrodniarzami mi nie po drodze.
Wciąż nie potrafisz przyznać, że wśród ateistów od zawsze trafiali się zbrodniarze. Podobnie jak wśród ludzi wierzących. Fanatyzm może mieć wiele twarzy. Ale nie masz wystarczająco otwartego umysłu, by to dostrzec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Rydzykant Dalej nie rozumiesz. więc powiem najprościej. Podaj mi jedną organizację ateistyczną, która zrzeszała ludzi pod hasłem ateizmu i cokolwiek robiła. Kogoś zniewoliła, napadła, zabiła bo nie był ateistą. Nie istniej w kulturze coś takiego jak organizacje ateistyczne tak samo jak nie ma organizacji wegańskich. Zrozum to.
Ani razu mnie wymieniłem skrajnych ugrupowań katolickich, mówię o zwykłym, kościele i jego sposobach działania.
Kk to bandycka organizacja, w której znajdą się uczciwi ludzie, ale całość jest przeżarta złem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2020 o 21:09

P profix3
0 / 0

@Rydzykant Wiesz co szkoda mojego czasu.
tu masz kolejny przykład na to jaki to kościół jest fajny. Jak dalej nie zrozumiesz jak jest na prawdę, to żadnymi argumentami ci tego nie wyjaśnię. Więc myśl sobie co chcesz. Ja wiem jak wygląda to na prawdę. Ty możesz się na nią zamknąć. Ale to nie zmieni faktu, że to banda złoczyńców. Więc nie pozdrawiam. Nar.
https://www.youtube.com/watch?v=6XqN0kz6Wmw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@profix3
Jak sam napisałeś, nie ma organizacji ateistycznych. Są ludzie, którzy w imię swoich światopoglądów robią różne rzeczy. Dobrze, jeśli tylko agitują. Gorzej, gdy zaczynają mordować. Właśnie dlatego fanatyków dowolnego światopoglądu należy izolować.
Oczywiście francuskie "piekielne kolumny" nie były organizacją ateistyczną. Byli tylko zwykłymi ateistami, którzy w imieniu innych ateistycznych rewolucjonistów bestialsko mordowali.
Jednak jak widzę "twój fanatyzm jest większy niż mój", czyli z naszej rozmowy nic nie wyniknie.
Kończymy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem