Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
282 291
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar tomekbydgoszcz
+4 / 12

@fu3i
To, że przedsiębiorcy zostali bez pomocy to jest haniebne, ja to też odczuwam więc wiem o czym mowa ale nie obwiniajmy za to artystów, którzy też są w ciężkiej sytuacji. Mam wrażenie, że PiS i Gliński zrobili to celowo rzucając znanym takie kwoty aby znowu skłócić Polaków, to ich metoda od początku rządów, jak naród będzie się kłócił miedzy sobą to mniej im się dostanie od narodu. Tylko naród zjednoczony może obalić dyktatorską władzę i PiS to wie. Nie dajmy się im sterować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+10 / 10

@tomekbydgoszcz pytanie brzmi: Skoro nie mają kasy to co się stało z tymi kosmicznymi pieniędzmi które brali za 10 minut występu z takiej czy innej okazji. Normalny pracujący człowiek odkłada coś na wszelki wypadek. "Gwiazdorzy" wszystko przehulali????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+6 / 8

@Dipol
Zgadza się ale dalej brak pomocy dla przedsiębiorców to nie wina artystów.
Po za tym co innego: muzycy w tym tzw. muzycy disco polo zarabiają krocie, mający niskie koszty stałe w momencie kiedy nie koncertują, a co innego teatry. Teatry nie są aż tak dochodowymi biznesami aby z tego odłożyć miliony, a koszty nawet jak nie ma przedstawień są wysokie choćby utrzymanie budynku (prąd, ogrzanie, dozór, itp.) czy pensje pracowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+3 / 5

@tomekbydgoszcz nie wiem czy zauważyłeś że prawie wszyscy "artyści" kroją krocie na kontraktach reklamowych, różnego rodzaju sponsoringu,pytam jeszcze raz gdzie ta kasa. Te pieniądze powinny iść do małych rodzinnych firm bo one wytwarzają produkt. Mali i średni przedsiębiorcy oni mają największy teraz problem. Artyści w szerokim tego słowa znaczeniu są jak urzędnicy,czasami lepiej żeby ich nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+9 / 9

@tomekbydgoszcz No więc państwo powinno przede wszystkim zwolnić ich z kosztów stałych + dać parę groszy na przeżycie.
To, co się teraz robi, nie ma z tym nic wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+1 / 3

@Dipol
Ale ja się z Tobą zgadzam z tym, że to nie jest ich wina, że państwo nie pomaga przedsiębiorcom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+5 / 5

@kondon Pełna zgoda, dokładnie tak samo uważam ale nie oskarżajmy artystów, że to ich wina, że państwo olewa normalnych drobnych przedsiębiorców, to był celowy ruch na wywołanie kłótni w narodzie, artyści często krytykują PiS więc teraz jak coś powiedzą to Gliński wypali: dostaliście miliony i jeszcze wam źle? A przedsiębiorcy nie mają w mediach takiego przebicia jak artyści więc są dla władzy mniej groźni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+4 / 4

@tomekbydgoszcz ich winą jest to że jeszcze płaczą że mało. Skoro nie potrafią zarządzać pieniędzmi które zarabiają to ich wina. Ktoś kto prowadzi jakiś biznes, jest na własnym rozrachunku zastanowi się czy jest sens rozpierdzielenia pieniędzy na to tylko aby pisali o mnie w gazetach,a tak funkcjonuje w Polsce większość artystów. Tak jak urzędnicy, nie moje to mogę rozpierdzielić co mi zrobią. Tak samo działa rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 4

@tomekbydgoszcz Dziel i rządź, dobrze o tym wiem. Nie jestem po żadnej ze żadnej ze stron protestów, a jestem przeciwny obecnej władzy (i tej od 30 lat).

Nie trzeba pisać dwóch komentarzy i można oznaczyć dwie (i więcej) osoby w jednym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+3 / 3

@Dipol
Ale kto płacze, może na teatr to jest mało, należy sprawdzić jakie są stałe koszty i wtedy to komentować. Prowadzić biznes można jak nie ma zakazu, a jak jest zakaz to nie można więc nie oceniajmy teraz pod tym kątem nikogo. Ale Gliński swoje osiągnął - lud rzucił się z pazurami na artystów i o to mu chodziło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+2 / 2

@tomekbydgoszcz na teatr pewnie mało,tyle że skoro wszystkim się ukróci ło to może trzeba trochę obniżyć poprzeczkę. To że jest to chwyt propagandowy to jedno, ale z drugiej strony jak przypomnę sobie Marylę R. jak płakała na wiosnę że nie przeżyje bo nie ma kasy to wcale się ludziom nie dziwię. Bo problem może mieć aktor teatralny w mieście średniej wielkości. Ale nie "gwiazda" z pierwszych stron gazet i reklam TV.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 2

@Dipol Dokładnie tak, pełna zgoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@tomekbydgoszcz ALe moment: to, że są "w trudnej sytuacji" ma oznaczać, że muszą dostać 2 bańki??? a w czym ich trudna sytuacja jest az tak trudna? ktoś im bronił pracować i zarabiać? Golce z ich zarobkami mogą sobie we własne studio nagraniowe zainwestować i nagrywać mimo pandemii. Trudną sytuację to mają osoby, które nie poszły do pracy bo zamknięto im firmy a dzieciom zamknięto szkoły i siedzą teraz z tymi dziećmi w domu, bez wypłaty, bez perspektyw.
Winą artystów jest jedynie brak honoru i bezczelność, no ale cóż, wolno im.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 0:01

avatar koszmarek66
+8 / 12

To nie jest wina ludzi kultury i sztuki ale rządu, który w taki sposób dzieli pieniądze, dzieląc jednocześnie ludzi.
Pretensje nie do artystów ale ***** ***

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+6 / 6

@koszmarek66 Nawet 100 razy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polski_niewolnik
+1 / 1

@koszmarek66 Nikt im tych pieniędzy nie wciskał na siłę, musieli złożyć podania o pomoc finansową. Są przyzwoici ludzie którzy mają godność i nie wyciągali łap po te pieniądze np. Kazik.
Także twierdzenie, że beneficjenci którzy mają otrzymać olbrzymie pieniądze np. Golec, Bayer Full, Janda, Steczkowska, Kozidrak z Bajmem itd. itd. nie są niczemu winni to można włożyć pomiędzy bajki o świętym mikołaju.

Na chwilę obecną wypłata tych dotacji została wstrzymana, jednak teraz widać wyraźnie kto jest kim. Mam nadzieję, że fani tych "artystów" nie zapomną im tego.

"Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.
Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock." - Kazik Staszewski lider zespołu Kult.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 17:12

avatar koszmarek66
-1 / 1

@polski_niewolnik Kiedyś też tak myślałem. Władza nie ma swoich pieniędzy. I dotarło do mnie, że państwo w którymś momencie upomni się i o te pieniądze. Jeśli dają to bierz bo prędzej czy później sobie je z powrotem wezmą. "Easy come, easy go". Głupi dwa razy traci.
Honorem można się ująć gdy dają polityczne medale i dyplomy. Tu państwo zabrało możliwość zarobkowania wielu grupom i przyznając "odszkodowania" tylko nie wychodzą na sadystów -złodzeji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 9

Po co ten demot ? Napuszczanie na artystów bo państwo nie zadbało o przewoźników ? Może skieruj pretensje do państwa ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+6 / 10

Jak łatwo napuścić jednego na drugiego. I taki młody pelikan łyka to jak małe rybki. Naprawdę myślisz, że to Karolak i Janda winni są braku pomocy dla przedsiębiorców? Dlaczego? Bo Gliński i reszta tej bandy tak ci powiedziała? I to też jest smutne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
0 / 0

@ZrytyRyj To nie wina Golec uOrkiestra czy Jandy, że dostali dotacje (a raczej mieli dostać) ale kwoty rażą w oczy. Winni są rządzący, że traktują nas jak bydło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 0

@Bongo123xyz Przecież to właśnie napisałem. Traktują nas jak bydło, a my tak łatwo dajemy się tak traktować. Jednemu stadu podrzucili więcej i teraz śmieją się patrząc jak to bydło skacze na siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+6 / 6

Prawda jest taka, że nie da się pomóc wszystkim, którzy stracili na pandemii. Nie ważne czy chodzi o przedsiębiorców czy artystów, problem leży zupełnie gdzie indziej. Pieniądze z dotacji trafiają, nie do tych, którzy ich najbardziej potrzebują tylko do politycznie poprawnych, ew. na zasadzie chaotycznego rozdawnictwa. I takim oto sposobem Pan od majteczek w kropeczki przytulił więcej niż teatr. Z drugiej strony gdyby dać 5 przedsiębiorcom po 100 tys. można by uratować wiele miejsc pracy. Moim zdaniem, nie szkoda róż, gdy płonie las. Gdy ludzie potracą prace i tak nie będzie ich stać na kulturę. Nikt nie kupi biletu na spektakl czy koncert, gdy w domu nie będzie miał chleba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+2 / 4

Pani Jandy to bym się akurat nie czepiał. Jej fundacja prowadzi dwa teatry a tam pracują ludzie. I nie mówię tu o aktorach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2020 o 20:13

E EwelinkaJ
+1 / 1

to niech golce i inni ida na bezrobocie dostana pare groszy jak kazdy uczciwie zwolniony w tym kraju za pandemi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sedov76
+6 / 6

"Samozatrudnieni" zaczęli ten trend wcześniej. Sąsiad powiesił się w maju - akurat przed wybuchem pandemii wbił się w jakiś duży zakup ratalny maszyny do cięcia blach (był podwykonawcą prac z zakresu montażu konstrukcji stalowych). Odrzucili mu podanie o pomoc w marcu, bo dochody spadły mu już praktycznie do zera w lutym, więc nie mógł wykazać spadku dochodów od marca. Żal chłopa. Młody był. 30 parę lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
0 / 0

I gdzie jest Kaja Godek obrończyni życia od poczęcia aż do śmierci? Gdzie są inni działacze pro-lajf?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem