Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
43 50
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Antypisior
+14 / 16

Tu chyba zadziała jej wysoka KULTURA OSOBISTA i lekarze wrócą do Polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+11 / 13

Żeby tego było mało - landy niemieckie miałyby zapłacić za urlopy tych lekarzy na czas pracy w Polsce i oddelegować ich do pracy w Polsce.
Baba spadła z konia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 4

@Bongo123xyz
Nie jest z PiS .. tam większość ludzi ma nierówno pod sufitem albo pustostan między uszami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
+13 / 15

Czekajcie, a jak to było w tym 2017 gdy lekarze domagali się podwyżek?
Józefa Hrynkiewicz - Niech jadą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+10 / 12

Lekarze po prostu podrapali sie pod okiem xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
+7 / 9

@Xar formalnie rzecz biorąc nad okiem. Wygodnym, środkowym palcem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+4 / 6

Dwa lata temu po 30-stu latach pracy, służby i nauki w PL wyjechałem z rodziną, atlantyk mnie zatrzymał, urodziło mi się kolejne dziecko i dwa lata temu nie wykluczałem powrotu za to na dzień dzisiejszy moja 5- cio osobowa rodzina pozdrawia Panią Poseł wycierając się pod okiem środkowym palcem ze smutkiem :-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+1 / 5

Problem jest znany od lat i nikt z tym nic nie robił. Pieniądze wydawane na służbę zdrowia powinny być stale zwiększane, podobnie z ich wynagrodzeniem. Aby ograniczyć odpływ młodych lekarzy należałoby usunąć darmowe studia a na ich miejsca dawać kontrakty tak jak to się robi na całym świecie. Państwo daje ci pieniądze na edukacje, ale ty musisz to odpracować. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie prywatnej służby zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 3

@Saladyn1
Nie prywatna służba zdrowia była była by tragiczna w skutkach.. Już jest i to dobija polską medycynę bo zamiast finansować ryczałtem szpitale i ich utrzymanie kontraktuje się zabiegi jakie stają się patologią. Szpitale robią tanie proste zabiegi na jakich najlepiej zarabiają a innych unikają jak ogni zwłaszcza te jakie wymagają lepszych specjalistów. Np do niedawna operację zaćmy jaką można w większości przypadków przeprowadzić szybko w cały zabieg w 2-3 godziny u nas trwała 3 dni bo szpital tak więcej zarabiał.. Do tego szpitale i przychodznie specjalistyczne podzieliły się na setki małych podmiotów jakie każdy obrasta biurokracją typu osobna rejestracja osobna księgowa itd Do tego sprzęt kupiony z NFZ jest często wynajmowany prywatnym klinikom jakie prowadzi casami rodzina lub sam ordynator i z NFZ nie ma miejsc lub jest kolejka np do tomografu a prywatnie jest Po czym i tak płaci za to NFZ bo jest tam wykazywany pacjent.
Trzeba się pozbyć patologii i łapownictwa A do tego potrzebny sprawny wymiar sprawiedliwości i działające sądownictwo a to zakorkowało się..

Amerykański system gospodarczy jo jakim wielu marzy to nie jest nic dobrego. Właśnie dopadają ich skutki tego systemu. Ich służba zdrowia jest jedną z najdroższych na dodatek ma około 28 procent obywateli bez ubezpieczenia.. Co daje niezwykle agresywny pasożytniczy kapitalizm

Być może masz racje co do studiów. Kontrakt 5 letni w zamian za finansowanie studiów to być moze sensowne rozwiązanie . Problem w tym ze nie może być to taka niska płaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0sy
0 / 0

chyba rzęsy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem