Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
822 824
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+3 / 5

Myślę że królowa Viktoria.. Wydaje się być najbardziej angielska ze wszystkiego co można utożsamiać z brytyjskością bo to ona nawet wprowadziła swoją Angielską herbatkę o wpół do piątej. Problem w tym że była Pruską księżniczką ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@killerxcartoon w zasadzie niemal każda osoba panujące w GB nie jest z pochodzenia Anglikiem. Przecież obecna dynastia zmieniła nazwę w trakcie I wś. Heraldycznie Elżbieta 2 jest z dynastii Wettynów, a książę Karol do Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburgów po ojcu, ale Wettynem po matce jeżeli założymy, że małżeństwo() Elżbiety i Filipa jest martylinearne (oficjalnie nie jest, w praktyce ma wszystkie jego cechy). Oczywiście w myśl obowiązującego prawa będzie nazywać się Windsorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2020 o 13:23

K killerxcartoon
0 / 2

@Elathir
Tak.. W sumie fakt ostatni Angielska dynastia to chyba XI-XII wiek
Wejście na tron Viktorii i przeforsowanie w parlamencie przez Wilchelma dziedziczenia córki spowodowało spore zamiszanie dynastyczne bo GB straciła kilka praw do księstw niemiecki Saksoni Gota i Kokburnu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mgawlik
0 / 6

GENIALNY MEM ! Większego złodziejstwa jak rabowanie skarbów różnych kultur przez Brytyjczyków, Francuzów a potem również i Niemców to nie było nawet za czasów Donaldinio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2020 o 13:03