Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
184 201
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar belzeq
+8 / 8

@Tibr A potrzebny jest jakiś traktat by określić kim jest "przyzwoity człowiek"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+7 / 9

@Tibr A Twoim zdaniem PiS rządzi praworządnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 7

@belzeq nieładnie odpowiadać pytaniem;)
PiS przeminie po następnych wyborach, a moja niechęć do socjalizmu nie przesłania mi oczu bym nie dostrzegał dalszych konsekwencji takiego zapisu dla naszego kraju jak już PiSu nie będzie w rządzie.

Edit poza minusem jakiś argument?

Uchwalmy więc, że każdy obywatel powinien być dobrym człowiekiem, a o tym kto nie jest zadecyduje urzędnik skarbowy, za bycie złym kara w postaci utrata majątku.
Przecież każdy wie co oznacza dobry człowiek więc nie ma się obawiać jeśli jest dobrym człowiekiem, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2020 o 8:48

avatar ab_be
0 / 2

Żyrant - ten, kto poręczył za kogoś spłatę sumy wekslowej; poręczyciel, gwarant


I cały misterny plan z bycia fajnym w piz** ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
0 / 0

@Tibr Nieładnie to jest pisać "nie ładnie". Odpowiadanie pytaniem na pytanie to nasza - żydów, masonów i cyklistów - odwieczna tradycja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@belzeq o biedna ofiara z klubu oburzonych. Proszę nie wciągaj mnie swój dwuwymiarowy świat. Jak chcesz dyskutować to się odnieś, chyba, nie uważasz, że ktoś kto jest "dobrym człowiekiem" mógłby się obawiać takiego przepisu?
Jak chcesz klikbajtowej gównoburzy to ja podziękuję;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UlaL
-3 / 11

"Unijne zasady i praworządność. Jak mamy mierzyć praworządność?? Czy długością pałek francuskiej policji, czy też może powierzchnią celi premiera autonomicznego rządu Katalonii, a może ilością ran zadanych tubylcom przez inżynierów, programistów i lekarzy z Afryki i Bliskiego oraz dalszego Wschodu? Czy może praworządność zmierzymy ilością eutanazji ludzi starych, albo ilością aborcji ( im więcej aborcji tym WIĘKSZA praworządność). A może większa praworządność jest wtedy, kiedy po ulicach maszerują tłumy odrażających odmieńców, na czele z brodatym mężczyzną który ma stanik na głowie?? A może bardziej praworządny kraj to ten w którym bardziej im więcej profanuje się miejsc kultu i kpi się z wyznawanej religii. A może bardziej praworządny jest ten kraj w którym lewackie neomarksistowskie postkomunistyczne dewiantki wyciągające na ulice dzieci kpią sobie w żywe oczy z ustanowionego porządku?? Czy ktoś mi odpowie??? I czy ktoś odpowie mi na pytanie- jak będzie mierzona praworządność za 30 lat we Francji, Niemczech, i innych postępowych krajach, w których naturalnymi środkami w demokratycznym głosowaniu (Hitlera w demokratycznych wyborach wybrali NIEMCY), zostanie wprowadzone prawo islamu??? Jakie będą wtedy unijne zasady??Zasady określane przez imamów poszczególnych landów, czy zasady określane przez imama federalnego?? NIE MA UNIJNYCH ZASAD. SĄ ZASADY UNIWERSALNE wynikające z tradycji, wielowiekowej kultury, religii, tak jak nie ma demokracji socjalistycznej czy jakiejś innej, Demokracja jest lub jej nie ma, zasady są lub ich nie ma. Jest PRAWO lub bezprawie, są TRAKTATY lub SAMOWOLA DYKTATU. Nikt w Polsce (jak w 1939)- poza zdrajcami (jak w 1944) - nie podda się dyktatowi."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2020 o 11:24

B Bihar
+3 / 5

Prawica: UE jest zła, bo to tylko biurokracja, niepotrzebne dokumenty i procedury!
Też prawica: chcemy traktatu z definicją słowa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 7

@Bihar bo zawsze znajdzie się ktetyn które będzie to rozumiał tak jak Spurek i trzeba być ślepcem intelektualnym aby nie dostrzegać implikacji takiego zapisu. Każdy następny rząd po PiS będzie latał na krótkiej smyczy KE. Czyli suwerenność będzie reglamentowana, będziemy mogli zrobić tyle na ile dostaniemy pozwolenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+3 / 5

@Tibr ostatnia część Twojej wypowiedzi jest w zupełnej opozycji do rozumowania Spurek. Mimo to pod względem poziomu jest na dokładnie takim samym.
Sugerujesz, że Czesi będą nam dyktować to co mamy robić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 3

@Bihar no to zapiszmy że każdy ma być dobry, a kto nie będzie dobry to urzędnik zadecyduje jaka kare poniesie może utrata majątku. W czym problem ludzie dobrzy nie mają się przecież czego obawiać, prawda? Twój poziom jest niżej od Spurek bo tego nie widzisz, a to ona i jej podobni będą o tym decydować, kwestia narodowości jest wtórna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+1 / 3

@Tibr nono, na podobnym poziomie widocznie są Czesi, Słowacy, Duńczycy, Hiszpanie, Rumuni, Bułgarzy, Niemcy, Francuzi itd.
I szczerze wolę być na ich poziomie niż na poziomie ciągle trzęsącego gaćmi polaczka, który myśli, że wszyscy chcą mu ukraść zajebistość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Bihar pożyjemy zobaczymy kto na jakim poziomie jest, jak teraz podejdą do tego inne kraje, domino się posypało. (Dlaczego UK wyszło? Ponieważ większość miała dość dyktatu Brukseli, brytole są na tym punkcie przewrażliwieni, oni ciągle uważają się za imperium jak XIXw)
Problem w tym, że nie odnosisz się do tego co pisze, a odnosisz się personalnie lub odpowiadasz absurdem typu "Czesi będą nam dyktować" gdzie dobrze wiesz, że to nie o to chodzi, a o urzędników ke.

Więc jeszcze raz. Niech powstanie prawo, że każdy ma być przyzwoity, a ocenę przyzwoitości pozostawmy urzędnikowi jeżeli uzna, że nie jesteś przyzwoity wystarczającą nałoży ci karę finansową, jeżeli jesteś nie przyzwoity to może pozbawić che majątku. Skoro jesteś przyzwoitym człowiekiem to nie powinieneś się obawiać niczego???

Tak samo Czarnej powiedział, że będzie karał nauczycieli za niewłaściwe zachowanie, czyli po co protestować, skoro nauczyciele właściwie zachowujący się będą bezpieczni???
Może jednak zgodzisz się z Tuskiem, że kryterium polityczne jest dwuznaczne i nieobiektywne???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
0 / 0

@Tibr a unijni urzędnicy to skąd pochodzą? Nie ze wszystkich krajów członkowskich? Myślisz, że struktury unijne są tak zbudowane, że za byle gówno będą ci wrzucać kary finansowe? Ile było "donosów na Polskę" przez jednych i drugich, a ile skończyło się karami finansowymi? UE to nie pic na wodę aby bez analiz karać kogokolwiek. A nawet jakby się tak zdarzyło to są odpowiednie instrumenty, instytucje gdzie możesz się odwołać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Bihar napiszę inaczej z całą niechęcią do PiS, w tym temacie nie mogę im odmówić racji. Znając historię pamiętam jakie były konsekwencje gdy obywatele tegoż kraju zwrócili się do sąsiadów o przywrócenie praworządności w Polsce po uchwaleniu ustawy ustrojowej zmieniające w Polsce dotychczasowy porządek prawny.
Przyznaję jedno gdybyśmy mieli wciąż PO zgadzalibyśmy się na wszytko co Angela by chciała. PiS niestety pogrąża nas ekonomicznie co czyni nasza sytuację tragiczną;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
0 / 0

@Tibr Znając historię pamiętam jak efektywnie wykorzystaliśmy pieniądze z planu odbudowy Marshalla... A nie czekaj, wtedy zgadzaliśmy się na wszystko co chciała Moskwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Bihar to ciekawe, że wspominasz o okupacji, braku suwerenności;) Plan Marshalla miał kilka istotnych różnic co do celu i założeń.
Nie mniej widzę, że uważasz, iż jak dają trzeba brać, a że obroże założą cóż to nie wyjdzie nam na złe ale ludzie to się sprzedali PiS za 500+, wolność oddali za kilka stów? Pecunia non olet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
0 / 0

@Tibr w Unii jesteśmy od 2004 roku. Co jakiś czas gdy coś się w niej dzieje to z pewnych środowisk pojawiają się głosy o zniewoleniu, braku suwerenności itd. I nadal tego zniewolenia nie widać. A nawet jeśli to nasze położenie geograficzne wskazuje tylko na dwa kierunki. Rosja, albo UE. Zdecydowanie wolę być "zniewolony" przez UE niż przez Rosję. Jeśli ktoś sobie marzy o w pełni niepodległej Polsce władającej światem, której prezydenci Chin i USA kłaniają się w pas to trochę za dużo pali zioła, bo to nie ten świat. Nie jesteśmy na tyle silnym państwem aby nie działać w ramach wspólnoty i aby samemu dyktować warunki innym państwom.
Jak zwykle nasza "duma" zaprowadzi nas w kozi róg i znów będziemy osamotnieni, znów się będziemy oddalać od reszty Europy jednocześnie pragnąc być jej częścią, a nawet jednym z jej liderów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Bihar nie wrzucaj patetyzmu narodowego jak kontrargument dla mnie, bo co do machania szabelką też nie uważam za zasadne. Jednakże jeżeli my członkowie UE mamy być lepsi i pokazywać światu jak powinno się "żyć" musimy stosować krytetia obiektywne, jasno zdefiniowane. Powinniśmy się odnosić do konwencji praw człowieka, praw podstawowych, a nie do plebiscytu politycznego kto ma większe poparcie.
Pamiętasz jak Chirac powiedział, żeby skorzystać i milczeć do niektórych, w tym Polski? Niektóre z większych państw zawsze mają tendencję do uważania, że ich zdanie jest ważniejsze, lepsze, a zatem mają prawo narzucać swój etos i kulturę. To co krytykujemy w skali makro w działaniach USA, i nieco inny nie ale w konsekwencji podobne działania Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
0 / 0

@Tibr Poniżej wklejam Ci 2 raporty o stanie praworządności. Jeden w Polsce, drugi w Czechach (skoro już o tych Czechach tyle było).
Wydaje mi się, że jeśli przeczytasz streszczenia to wystarczy.
Wszystkie zastrzeżenia w tym raporcie dotyczą tego co PiS spierniczył przez te 5 lat. Niezależność prokuratury, koleżanki prezesa w SN, chęć "zrepolonizowania" mediów. A chyba przyznamy, że jedno "zero" na dwa stanowiska - prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości - to za mało.
Raporty nie dotyczą żadnych kwestii o jakich gada Spurek (ona to odklejona fanatyczka więc nie ma co się nią przejmować - ale też pojawia się sporo fejkowych wpisów z podszywających się kont, więc trzeba sprawdzać). Wszystkie kwestie jakie mieszczą się pod pojęciem "praworządność" są uregulowane i każda zmiana musi być przegłosowana przez odpowiednie organy (i najprawdopodobniej zaakceptowane przez większość parlamentów europejskich - ale tego nie wiem).

Polska:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:52020SC0320&from=EN
Czechy:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:52020SC0302&from=EN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Bihar Jprd srajfon nie jest idealnym narzędziem, żeby to przeczytać, chciałeś żebym przestł widzieć xD
Spurek jest oderwana ale nie możesz powiedzieć, że nie dostrzegasz, że w PE jest dość spora reprezentacja podobnych poglądów do jej. Ja nie mam złudzeń co do PiS, twierdzę, że oni przeminą, a ci co po nich przyjdą chciałbym aby reprezentowali nasze interesy, nie robili laskę USA, nie robili dobrze Berlinowi. Chciałbym w końcu ujrzeć na scenie politycznej kogoś kto to zacznę robić, niestety nasz system wyborczy wspiera tworzenie partii wodzowskich, a nie partii osobowości. Grają polityką zagraniczną dla wewnętrznych potrzeb.

"Koledzy z różnych państw w PE pytają mnie "co się z wami stało?! Kiedyś byliście reprezentantami naszych interesów. Dzisiaj odwracacie się plecami. Jak Polska ma się rozwijać, jeżeli traci praworządność w UE?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
0 / 0

@Tibr czyj to cytat?
No nie wiem jak to na smarfonie wygląda, ale są też wersje pdf.
Tak, tylko, że ta kobieta nie wie, że nie da się wszystkiego wprowadzić na hop siup. Jest weganką to by zakazała mięsa od razu - no nie, nie da się tak. Można wprowadzać jakieś narzędzia dzięki którym ta żywność pochodzenia zwierzęcego nie będzie się marnowała dzięki czemu będzie mniej zabijanych zwierząt, ale nie da się ot tak zakazać. Można promować jedzenie wegańskie, ale nie wciskać każdemu. A ona należy do tych osób, które najchętniej by wciskały innym na siłę swoje poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Bihar Michał Boni tak się zastanawiam, wybierają dość konkretne czasowo chwilę na artykułowanie złotych myśli, czy to przypadek ? Nie sądzę. Jedna i druga strona czerpie paliwo z tego konfliktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem