Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+9 / 9

Pszczoły sypiają w kwiatach tylko w ostateczności kiedy zastanie ich noc i nie mogą wrócić do ula.. Podobnie jest gdy zastanie ich deszcz , potrafią wtedy nawet nocować w obcym ulu przekupując pyłkiem strażników. Czasami nawet kończy się to przyłączeniem do obcego roju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Stefek93
0 / 0

@killerxcartoon
Serio z tym przekupywaniem? :D
Z ciekawości pytam, bo to bardzo interesujące :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@Stefek93
Tak... serio. Ale raczej rzadko się przyłączają , tylko jak deszcz trwa kilka dni i przesiąkną nowym zapachem roju. Co ciekaw to zjawisko występuje nie tylko w ramach poszczególnych rojów w ramach gtunku ale między gatunkowo . W ulach pszczół miodnych casami zdarzają się dzikie pszczoły leśne czy dzikie carne pszczoły... uchodźcy.. ;-)
Film widziałem o pszczołach.. i ich strategii , tańcu mówiącym gdzie i jak trzeba lecieć do źródła pokarmu , albo jak pszczoły azjatyckie walczą z szerszeniami. Europejskie wychodzą z ula po kilka bo więcej w przejściu się nie zmieści i walczą 6-12 szerszeni jest w stanie wyciąć w pień cały ul. Azjatyckie za to wpuszczają zwiadowcę szerszeni do ula , po czym go obsiadają stadnie i machają skrzydłami rozgrzewając się. Szerszeń umiera z przegrzania i nie ściągnie kolejnych , umiera kilka - kilkanaście sztuk pszczół ale cały ruj przeżywa a jeden rój w szczycie lata to 30-50 tysięcy dorosłych robotnic.

Ciakawostaka jest że istnieje odmiana os jakiej królowe wnikają do gniazda i potrafią podmienić królowę pszczół naśladując feromon .. od tego moment pszczoły karmią osy .. aż wszystkie pszczoły umrą .... niewolnictwo i kolonializm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 2:35