Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1363 1374
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D daclaw
+1 / 11

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć takie demonizowanie tego objawu? Jak długo żyję, każda poważniejsza infekcja górnych dróg oddechowych daje taki efekt. Rzut alergii wziewnej zresztą też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
+3 / 3

@daclaw Jako że przeszedłem to mogę ci powiedzieć że to coś całkiem innego. Przy Covid nie masz kataru i nie czujesz żadnego smaku, nie odróżnisz gorzkiego od kwaśnego na przykład. To jest tak jakbyś jadł wyłącznie styropian, uczucie tak dziwne że nie do opisania.

Edit. Jeszcze dodam że ten objaw się utrzymuje od paru dni do nawet kilku miesięcy, u mnie niecały tydzień więc nie tak źle ale wyobraź sobie wytrzymać tak 3 miesiące jak niektórzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2020 o 20:01

D dncx
+4 / 6

@daclaw Eeę, to nie to samo. Takie infekcje trwają krótko, kilka dni, góra tydzień. Covid 19 działa mocno, i bardzo długo. Nawet 10 dni, a w wielu wypadkach nie odczuwają smaku nawet i 2 tygodnie. Wiec to jest zupełnie cos innego. Po za tym przy katarze traci się węch ,ale smak już niekoniecznie. Przy Covid traci się i jedno i drugie. To także go odróżnia. Przy Covid 19 ten objaw jest neurologiczny, a nie somatyczny. Wirus atakuje mózg, a wieć ludzie nie odczuwają tych zmysłów bo mózg nie pracuje poprawnie. To też jest spora różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2020 o 20:03

D daclaw
+4 / 4

Dziękuję, o takie objaśnienie mi chodziło. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 4

Media doprowadziły do tego, że na skutek zwykłego kataru typowego dla okresu jesiennego zaczynamy robić w gacie. Dla mnie to standard jako dla alergika z długoletnim stażem - dla współpracowników siedzących po 8 godzin w maseczkach i wydelikaconych płynami do dezynfekcji - nowość. Ale jakoś nie mówi się o wzmożonym ruchu w poradniach alergologicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@mam2koty bo moze od alergii taka jak masz ludzie nie umiera,a w tym tygodniu byly dni w ktorych umieralo wiecej ludzi z COVID niz na grype przez caly poprzedni sezon?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem