Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
753 802
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mala1989
+17 / 41

Tak w minionym ustroju też tak mówili. Ludzie z Wareckiej też wtedy ukrywali w domach protestujących.
Można rzec jedno Warszawa walczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
0 / 6

ograniczonym, PiSokomunistom też. kropka. wolę mieć własne zdanie na to co się dzieje, RazDwaAleJestemGląb

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
+2 / 8

@mala1989
Jednak trzeba znać pewien umiar w porównaniach. Takie nie przystają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+17 / 31

O! Czyli jednak Polak Polakowi Człowiekiem... Miło mnie to zaskoczyło! :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-5 / 29

PISlicja otacza ludzi w taki sam sposób, jaki stosowali Niemcy podczas łapanek. Dziś te czasy wracają. PIS ewidentnie chce przebić II WŚ pod względem tego, ile Polska wycierpiała podczas danego wydarzenia. Gospodarczo im się uda, pod względem liczby ofiar być może też jeśli sytuacja dalej się tak rozwinie.
Pod względem ewentualnego okrucieństwa przy zabijaniu ludzi będą aspirować do UPA.
Ci nieudacznicy są zdolni do wszystkiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
-2 / 6

@Cammax Za takie komentarze to powinien Cię prokurator ścignąć. I życzę Ci by komuś kiedyś się chciało w to bawić i żeby złożył stosowne zawiadomienie. Może wtedy w pustym dzbanie się orzeszki zderzą,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-1 / 1

@taymishi1
Zastanawiające jest przyzwolenie Administracji na tego typu treści. Niemniej jednak, wszystko do czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@taymishi1 to już nawet nie można mieć innych poglądów? Może jeszcze wprowadzimy do Kodeksu Karnego pojęcie myślozbrodni i będziemy ścigać tak samo jak za zabójstwo?
Skoro takie wypowiedzi porównujące PIS i NSDAP są dla Ciebie głupie to poszukaj sobie wypowiedzi skrajnej prawicy i lewicy. Tam jest jeszcze ciekawiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
-1 / 3

@Cammax Poglądy można mieć. Ale kodeks karny ogranicza możliwość ich wyrażania do cywilizowanego sposobu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
0 / 2

@ban__ Jaką dokładnie treść? Poinformowanie o konsekwencjach prawnych? Zaiste straszne rzeczy się dzieją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@taymishi1 jeśli chodzi o poglądy, to nie wolno głosić takich, które odwołują się do systemów totalitarnych lub propagują je. Lub propagują nienawiść. Osobiście nie sądzę, że politycy tego przestrzegają. Oni ciągle promują nienawiść (zwłaszcza rząd).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-1 / 1

@taymishi1
Dokładnie taką:
"PISlicja otacza ludzi w taki sam sposób, jaki stosowali Niemcy podczas łapanek (...)", czy inną: "ja naprawdę wiem, że Kaczyński marzy o ponownym otwarciu Auschwitz żeby tam mordować ludzi za jakąkolwiek odmienność".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
0 / 2

@ban__ myślałem że odnosisz się do moich wypowiedzi. Ano to racja, osoba cammax ciągle walk takie teksty. Tylko czekać aż ktoś się tym zainteresuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+5 / 15

Nawet ZOMO za komuny zostawiało korytarz dla tych, którzy chcieli wyjść z manifestacji. To, co zrobili obecni milicjanci na pl. Powstańców było prowokacją obliczoną na wywołanie paniki wśród demonstrujących. Ktoś powienie za to starcić nie tylko posadę, ale i wolność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
-3 / 9

@F18_hornet Są komunikaty do rozejścia się przed otoczeniem. Po bezskutecznym wezwaniu lkudzi sie otacza, legitymuje i rozlicza. TO się nazywa KONSEKWENCJA swoich czynów. Mama nie nauczyła, to policja nauczy. Jak łamiesz prawo to ponosisz odpowiedzialność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piter093
+3 / 7

@taymishi1
W tym przypadku to zastraszanie ludzi i nadużycie władzy przez policję. Po prostu zastraszenie protestujących, którzy nie są agresywni, nic nie niszczą, ale rządowi się nie podobają. Sądy zapewne postępowania będą umarzać, ale straszak jest. I tymi którzy łamią prawo jest policja, ale nie liczę, że poniosą oni lub ich dowódcy odpowiedzialność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Neisaj
-2 / 2

Dobry wieczór. Mój pierwszy komentarz w życiu i trafiło na Ciebie. Co ta bezsenność robi z człowiekiem. Ale do rzeczy. Rozumiem, że jesteś poruszonym polakiem(polką), który 31 października założył konto i od tego czasu uskutecznił ponad 130 wpisów, gdyż nie godzi się, żeby w państwie "praworządnym" i głęboko łatwowiernym tfu... (T9

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+1 / 1

@Neisaj
Skoro tak Cię to poruszyło, to sobie pochodź po innych kontach. Są takie, które w ciągu jednego dnia produkują 80 komentarzy. Są takie, które produkują 3. I cóż, że?

Tobie po prostu nie odpowiada konkretna treść. A dlaczego nie ta, na przykład?:
"PISlicja otacza ludzi w taki sam sposób, jaki stosowali Niemcy podczas łapanek. Dziś te czasy wracają. PIS ewidentnie chce przebić II WŚ pod względem tego, ile Polska wycierpiała podczas danego wydarzenia. Gospodarczo im się uda, pod względem liczby ofiar być może też jeśli sytuacja dalej się tak rozwinie.
Pod względem ewentualnego okrucieństwa przy zabijaniu ludzi będą aspirować do UPA."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
0 / 2

@Piter093

"W tym przypadku to zastraszanie ludzi " w jaki sposób? Zgromadzenia są NIELEGALNE. Łamią przepisy. Nawet gdyby były legalne - nie byłoby covida- to sposób zachowania się ludzi sprawiłby, żę zapewne zostały by rozwiązane ze względu na łamanie prawa. Protest okej. ALE protest nie zwalnia z obowiązku zachowania zgodnego z prawem. Np nie skandowania wulgaryzmów, słuchania poleceń policji itd. Protestować można legalnie, lub nielegalnie.

Protesty były nielegalne (jest ograniczenie zgromadzeń, w tym spontanicznych), w dodatku wulgarne. Policja wielokrotnie ostrzegała o tym, że jeśli ludzie się nie rozejdą to zostaną użyte śpb. Częśc ludzi odeszło, część zostało. Ta część która zdecydowała się zostać (łamiąc kolejny przepis, art 65a KW, art 50 K.W ewentualnie) została otoczona i wylegitymowana w celu rozliczenia za wykroczenia.

Gdzie tu jest przekroczenie uprawnień? Tam gdzie nie doszło do starć, środki przymusu nie były stosowane. A jak ktoś pcha się na kordon to sorry ale popełnia przestępstwo :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+1 / 3

@taymishi1 Ty posterunkowy vel krawężnik, czy z BOA? Kulson, słowem! To, co zrobili jest nie do obrony w demokratycznym państwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
-2 / 2

@taymishi1
Pamiętaj o tym, że tajniak dopóki się nie ujawni, nie podlega ochronie prawnej właściwej dla funkcjonariusza policji. Jeżeli chce podjąć interwencję wobec obywatela, musi ujawnić kim jest, dopiero wtedy może działać zgodnie z kompetencjami, inaczej może zostać uznany za agresora i ponieść tego konsekwencje (były już wyroki sądu w takich przypadkach).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
0 / 2

@F18_hornet
Taymishi1 to fanatyczny obrońca kulsonów. Na dodatek uważa że lepiej zna prawo od sędziów, prokuratorów, wykładowców prawa i innych osób o szeroko udokumentowanych kwalifikacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 4:06

P Piter093
0 / 0

@taymishi1
Ale Ty wiesz, że 90% protestów jest wulgarna? I to nie jest nigdy powodem do ich rozwiązania, o ile nie jest bardziej drastycznie łamane prawo. A tutaj przez miesiąc nic się nie działo, był spokój. A teraz nagle policja uderzyła z cała mocą. Złamali podstawową zasadę działań Policji w takiej sytuacji-nie eskalować sytuacji. Używali tajniaków, stosowali dużo silniejsze środki niż było to sensowne, bo politykom nie spodobały się demonstracje i uznali, że same jednak się nie wypalą. Do tego wezwania dla osób które udostępniły informacje o marszu na fb, przesłuchania kobiet, które zamówiły środki poronne itd. Ewidentnie chodzi politykom o zastraszenie społeczeństwa, a policja im w tym pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taymishi1
-1 / 3

@F18_hornet a co takiego zrobili?

@mooz jeśli chce podjąć interwencję to tak, ale można od tego odstąpić w określonych przypadkach. W takich jak np atak na f-sza tak jak to miało miejsce :) ustawy czyta się od początku do końca, a nie to co nam pasuje.
I nie znam prawa lepiej od sędziów, ale na tą chwilę żaden sąd w tej prawie nie orzekł, a opinie prawnicze są skrajnie różne :)


@Piter093 i dlatego większość protestów jest rozganiana. Bo ludzie nie potrafią protestować :) protest nie usprawiedliwia łamania prawa, koniec kropka.
I jakiś to są silniejsze środki? Operacyjni policjanci na Każdym większym proteście są wśród protestujących. Używal tu ktoś gumy? Albo wody? Granatow? Policja zrobiła szarżę? Tak jak 11.11? Nie. Policjanci otoczyli i legitymowali. Standardowo. Gaz był użyty gdy ludzie pchali się na kordon co zresztą świetnie na filmikach widać. Pokaż mi chociaż jeden filmik gdzie policja atakuje sama z siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+3 / 5

Mama mi opowiadała że za komuny jak się uciekało przed ZOMO to ludzie bramy otwierali żeby protestujący mogli uciec. Wydawało mi się że ten etap historii jest już za Polską, ale jak mawiał poeta "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi" i wybraliśmy sobie taką władze która postanowiła wrócić do komuny tylko ze teraz oni będą Stalinem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
-1 / 3

@Qrvishon W ogóle to za komuny uczciwi ludzie bardziej się bali milicji niż przestępców a teraz pod rządami pisu to samo zaczyna się robić w przypadku policji. Jeszcze niedawno idąc ulicą i widząc nadchodzących z naprzeciwka policjantów można było pomyśleć "o jak bezpiecznie tu się teraz zrobiło" a teraz "oho, co teraz? przyczepią się o coś? wlepią mandat za nic? a może od razu spałują?".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem