Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
503 505
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
V vicrac
+7 / 13

Swoją drogą ten instytut to całkowicie prywatna inicjatywa amerykańskiego małżeństwa milionerów - to tak gwoli zarzutów, że bez państwowego przymusu nikt nie będzie chciał finansować badań które nie przynoszą realnych zysków (hipoteza Poincarego odnosi się do bardzo abstrakcyjnej dziedziny matematyki - topologii, która nie ma za bardzo realnego przełożenia na codzienność).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
0 / 6

Nie do końca, poprzez udowodnienie tej tezy pokazał, że podróże w czasie są możliwe. Czas obecny jest czasem głównym i nje mozna przeskoczyć go przenosząc się w przyszłość, ale istnieje sposób, żeby przenieść się w przeszłość. Także myślę, że dzieli nas od tego ok 100 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
0 / 0

@KudlatyRyj podaj proszę źródło tych rewelacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-2 / 2

Moja fantazja :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
0 / 0

@vicrac ...demotywatory.pl....:-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grot84
0 / 2

@vicrac Nie chce się tu wymądrzać ale topologia to jedna z ważniejszych dziedzin matematyki bez której nie byłoby układów elektronicznych, internetu i takich tam.
Obecnie dziedzina bez której prace nad algorytmami i sztuczną inteligencja nie byłyby możliwe.
Więc to akurat dziedzina bardzo istotna i jak najbardziej nie tylko teoretyczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
0 / 0

@grot84 Bzdura, to że układ przestrzenny elementów na płytce scalonej nazywa się "topologią układu" nie znaczy że "topologia" jako dziedzina matematyki ma z tym cokolwiek wspólnego. Pokaż mi jakiekolwiek praktyczne zastosowanie hipotezy Poincarego, wyzywam cię.

@KudlatyRyj Tak myślałem, dlatego nie siej dezinformacji na tematy na których się nie znasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grot84
0 / 2

@vicrac
tu praktyczne zastosowanie zagadnień z dziedziny topologii do sym. układów.
http://epub.aiva.pl/filerel.php/978-83-937245-0-5.epub/978-83-937245-0-5.pdf
Nie dziękuj :)

A co do samej hipotezy Poincarego to tak jak na każdej fizyce i matematyce teoretyczniej - może minąć wiele lat zanim kto ktokolwiek z tego zrobi użytek - nie zmienia to faktu że sama dziedzin matematyki jak topologia jest mega istotna dla Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 10:29

V vicrac
-1 / 1

@grot84 W linkowanym artykule nie ma dosłownie ani słowa o topologii matematycznej ;) Może pomogę, bo żeby się wypowiadać na jakiś temat, to dobrze byłoby chociaż znać definicję: https://pl.wikipedia.org/wiki/Topologia, nie dziękuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grot84
0 / 2

@vicrac eeee? what?
Dobra, zaparkujmy :) widzę że nie pogadamy.
jak by była ciekawość to polecam od analizy:
Topologia -> zbieżność, przestrzenie topologiczne ->teoria węzłów i grafów -> topologia obliczeniowa -> algorytmy (np grupowania węzłów) -> wyznaczanie puntów pracy układu
Materiał ciężki ale do ogarnięcia :D
są fajne studia z tego UJ w KRK: matematyka komputerowa
:)
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 12:20

V vicrac
-1 / 1

@grot84 no, nie pogadamy, bo usłyszałeś słowo "topologia" i wydaje ci się że wiesz o czym mówisz, mimo że twierdzenie Poincare nie ma absolutnie żadnego przełożenia na rzeczywistość - podobnie jak na sieci neuronowe i AI (w których "topologia" oznacza liczbę węzłów i ich rozłożenie w wartstwach) ani na sieci komputerowe (w których "topologia" to po prostu struktura, sposób ułożenia serwerów i klientów).

I jak każdemu chwalącemu się studiami, i tobie można powiedzieć tylko jedno - joke's on you, skoro tak niewiele z nich wyniosłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grot84
0 / 2

@vicrac, ale się uparłeś, w dodatku widze problemy z "Czytaniem ze zrozumieniem":
Poincare'y:
"A co do samej hipotezy Poincarego to tak jak na każdej fizyce i matematyce teoretycznej - może minąć wiele lat zanim kto ktokolwiek z tego zrobi użytek"
nigdzie nie napisałem że ta hipoteza ma z czymś związek ;)
Topologia:
Nie rozumiesz co to jest topologia - to pojęcie w matematyce BARDZO ogólne dlatego polecam zrozumieć jak dziedzina matematyki jest ważna dla rozwoju technologii poprzez analizę od ogółu do szczegółu :)
"Topologia -> zbieżność, przestrzenie topologiczne ->teoria węzłów i grafów -> topologia obliczeniowa -> algorytmy (np grupowania węzłów) -> wyznaczanie puntów pracy układu"

nieszczęście twojego braku zrozumienia polega na tym uważasz że ja łączę "topologie sieci" z topologią jako dziedziną matematyki - czego primo nie robię, secundo ten związek istnieje ale jest nie wprost.

w związku z powyższym jednak uważam że studia się przydają zwłaszcza na Politechnice/AGH :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 14:30

V vicrac
-1 / 1

@grot84 no to po co jeszcze się wikłasz w dyskusję, skoro cała odnosi się do badań, osiągnięć i finansowania pracy tego konkretnego człowieka, która NIE MA praktycznych zasotosowań? Na tej politechnice/AGH nie uczyli logiki?

Podobnie jak gościu wyżej, coś tam słyszałeś, coś zrozumiełeś ale tylko do połowy, a twoja wypowiedź, którą chciałeś się chyba pochwalić studiami, wprowadza tylko więcej zamieszania niż pożytku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 15:58

G grot84
+1 / 1

@vicrac Akurat skończyłem Telekomunikacje i Informatykę na AGH i miałem bardzo dużo Topologii (matematycznej) na Analizie i Algebrze wyższej. oraz bardzo duże przełożenie tej wiedzy na praktykę podczas zajęć z algorytmów i metod numerycznych - uwierz mi wiem co mówię :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
-1 / 1

@grot84 Topologia na algorytmach... Wyobraź sobie że ukończyłem studia wyższe (i nie uwierzysz, zarówno z matematyki, jak i elektroniki) - i bredzisz. Przeszukiwanie grafu wszerz to nie jest topologia, chyba że lubisz sobie w ten sposób poprawiać humor - ale to równie dobrze można twierdzić, że dodawanie jest przedmiotem badań teorii grup, i na mocy tego twierdzenia każdy przedszkolak się nią zajmuje ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grot84
-1 / 1

@vicrac dobre, dodawanie to raczej zagadnie z Przestrzeni i można powiedzieć że każdy uczeń klasy 1 uczy się praktycznego zagadnienia wykorzystania Przestrzeni, później jak wchodzą wektory to nawet Przestrzeni Liniowej :)
Jak sam mówiłeś w niektórych przypadkach (z czym się zgadzam) studia za dużo nie dają, a u niektórych nawet nie poprawiają czytania ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2020 o 10:24

avatar jeykey1543
+3 / 3

Chłop się dobrze ma. Mój jeden z pierwszych demotów na głównej był o nim. Trochę lepiej wyglądał wtedy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 16:26

R Raf_Raf
+2 / 2

Pewnie podświadomie czuje, że taka kasa zrobiłaby z niego słabego człowieka, któremu nie będzie chciało się pracować nad matematyką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Longslaw
+1 / 3

Uznał, że milion, to zły wynik tego zadania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
+8 / 10

@Fumanchu Serio? Inżynierowie budujący domy, samochody i samoloty też powinni tylko kasę umieć liczyć?
Ale wiesz, że gdyby ludzie tylko to umieli, to nawet nie miałbyś z czego pisać tego komentarza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+1 / 5

Co to za idiotyczna moda zapisywania rosyjskich nazwisk po angielsku?!
Przecież od razu widać, że demot zerżnięty z anglojęzycznej strony.
Facet nazywa się Grigorij Jakowlewicz Perelman.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

Niby mądry, a jednak głupi. Mógł już chociażby przekazać wygraną na jakieś cele charytatywne nie wspominając o wykorzystaniu ich na jakieś badania z dziedziny, którą się zajmuje. Odmawiając ich przyjęcia właściwie nikomu żadnej przysługi nie zrobił. Jeśli sama organizacja wydająca nagrody nie przekazała tego na jakieś przydatne cele, to po prostu zmarnował okazję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem