Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
220 253
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar semy
+18 / 24

"Polacy dysponują bronią, jest nią dyscyplina, solidarność. Przed nami 100 dni solidarności. " A WHO ocenia czas do szczepionki na jakieś pół roku ale kto by tam się tam przejmował głosem fachowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+10 / 28

@semy
Przed chwilą żona mi przyszła powiedzieć, że Morawiecki oznajmił, że szczepionka będzie w styczniu i przedstawił plan na najbliższe 2 miesiące. No OK! odpowiedziałem ale co z pozostałymi 12 miesiącami do czasu pojawienia się szczepionki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+11 / 17

@semy nieźli ci fachowcy. Jak się wpisze w google ile trwa zrobienie szczepionki, to na stronie rządowej pokaże ci się, że opracowanie, zrobienie testów i produkcja zajmuje około dziesięciu lat. Czasem mniej, ale zwykle więcej. Nie sprawdzałem tego jeszcze, ale gdzieś słyszałem, że szczepionki o których mówią nie wyszły jeszcze z fazy testów klinicznych i te zakończą się za dwa lata. I chcą nimi szczepić xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
+6 / 12

@Pergamin To jest tak samo jak z opracowaniem auta. Zaprojektowanie to jest chwila, ale potem konieczne jest zbadanie czy się nie rozleci, czy nie zabije, testy testy i jeszcze raz testy. Jeżeli ominiesz je to nagle się okaże że proces ten zajmuje 2 miesiące. Im bardziej dopracowany efekt końcowy ma być, tym więcej czasu wymaga. jezeli olewamy część testów to oszczędzamy czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+9 / 11

@semy nie wiem czy olewanie testów w przypadku leku/szczepionki, którą chcą zaszczepić przymusowo 40 milionów ludzi jest czymś co można sobie ot tak ominąć. Znaczy pewnie, że można. Ale potem mamy sytuacje jak leki, które podawano w ciąży powodowały uszkadzanie płodu i rodzenie się dzieci bez kończyn bo zaburzały pewne procesy hormonalne. Nie ma co jak dobry lek bez badań. Albo szczepionka. Lub samochód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
0 / 0

@Pergamin akurat ten czas można przyśpieszyć do nawet kilku miesięcy, natomiast wtedy lecimy na ostro z testowaniem ich na ludziach(ochotnikach) oraz od razu powiem, że jest różnica między robieniem n-tej szczepionki na znany patogen, a robieniem szczepionki na nieznany patogen, pojawiają się dodatkowe różnice w zależności od potrzeb szybkości wymian szczepionki. Natomiast ten standard jest tym "niechcianym" standardem i TA KONKRETNE SZCZEPIONKA budzi dodatkowe obawy(inne szczepionki mogą zaszkodzić, spis powikłań poszczepiennych macie na przykład na stronie WHO, są lepszym rozwiązaniem niż przechorowanie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyo
+4 / 4

Trzeba na kimś przetestować.czemu nie w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyo
-1 / 3

Na końcu tunelu pojawia się światło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
0 / 2

@PrawdziwieTrue no ja się nie dziwię, że szczepionka budzi obawy biorąc pod uwagę jak nasz rząd radzi sobie do tej pory z pandemią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Psiarz73
+2 / 6

@Pergamin Te szczepionki to jeden wielki eksperyment
https://www.mp.pl/szczepienia/wywiady/241642,szczepionka-przeciwko-sars-cov-2-czyli-nadzieja-w-inzynierii-genetycznej

https://www.mp.pl/covid19/covid19-kompendium/241655,szczepionka-przeciwko-sars-cov-2-aktualizacja-wielkie-nadzieje-i-wielkie-znaki-zapytania

Nikt nie wie jak odpowie organizm po wprowadzeniu obcego materiału genetycznego do komórek.Istnieje szansa ostrej odpowiedzi autoimmunologicznej,wysypu nowotworów,nikt nie bada wpływu takiej manipulacji na komórki rozrodcze.Straszno...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio1212
+4 / 4

@Psiarz73 I najgorsze że takie efekty nie będą za 2-3 miesiące tylko może za 2-3 lata (szczególnie te nowotworowe, albo hormonalne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittyBio
0 / 0

@pawcio1212 @Psiarz73 Pocieszę Was, jeśli chodzi o raczki to efekt będzie za jakieś 5-15 lat, hormalne - różnie - moze nagle się okazać, że kobiety szczepione w I trymestrze albo krótko przed ciążą będą rodzić dzieci odbiegające od normu (żeby nie napisać kalekie lub upośledzone). Może się zdarzyć że nagle mężczyźni będą niepłodni... albo będzie wysyp chorób neurodegenracyjnych, bo jakiś składnik stabilizujący szczepionkę może niechcący uszkadzać neurony... Zwłaszcza, ze szczepionka ma być powtarzana i może dochodzić do akumulacji..
Osobiście jestem za szczepieniami, ale zbadanymi, za królika robić nie będę, szczepić się nie zamierzam...
P.S. Badania trwają dosyć długo, bo IV faza trwa ok 3 -4 lat... W tej fazie lek jest już "komercjalizowany", z tym że lekarz powinien uprzedzić pacjenta o tym, że to lek w IV fazie i że w razie działań niepożądanych trzeba dac znać :D My właśnie będziemy tą IV fazą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
0 / 0

@KittyBio w kwestii szczepień nie będziesz miał nic do powiedzenia. Już jakiś czas temu przeszła ustawa, że będzie można użyć przymusu bezpośredniego celem szczepień. A nawet jeśli nie, to rząd pewnie zaraz zacznie tworzyć ustawy, że bez szczepienia nie będziesz mógł pracować, studiować, chodzić do szkoły, inne duperele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
0 / 0

@Pergamin a czy ja pochwalam to? Opisałem tylko proces i to gdzie może być szukany czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittyBio
0 / 0

@Pergamin Ależ zawsze można coś powiedzieć :) Niby szczepienia są obowiazkowe, a moja siostra dzieciaka w pierwszej dobie nie szczepiła, ani żadnej następnej szczepionki - dogadała się z lekarzem, że za pół roku (prywatnie) zaszczepi (to jest niby minimum w obecnych standardach immunologii, chociaż układ dziecka tak naprawdę rozwija się po 1 roku) i żeby stosowne zaświadczenie w chwili porodu wydać. No i wydał lekarz, że dziecia przez I pół roku na nic szczepić nie wolno. Ów wizyta kosztowała 300 zł :)
Natomiast moja koleżanka, dalej twierdzi, że nie można ominąć, bo mimo nie wyrażenia zgody przy porodzie, szczepienie podano, a potem jak się nie zjawiła na kolejnym to karę dostała :)
Tu tak samo - koperta pod stołem i Ci wpiszą w tą książeczkę, żes zaszczepiony na wszystko co możliwe, a szczepionka w świńską nóżkę... Obecnie za pieniędze to prawie wszystko wypiszą, tylko trzeba wiedzieć gdzie, z kim i kiedy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+4 / 4

@78sivy Debil nie debil, prezes każe, a kasa mu miła

Z resztą, w momencie kiedy ,,koronawirus istnieje więc trzeba działać" to co niby innego mają zarządzić? Jakieś lepsze pomysły? XD ( bo normalni ludzie by stwierdzili, że jechać na to i po prostu dalej żyć, ale po tylu durnych akcjach wycofać się nie mogą ;))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+7 / 7

@78sivy

Panie kochany, nie obrazaj pan k u r w i debili, oni nie sa niczemu winni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+24 / 34

Sorry, Pinokio. Mam w du*ie twoje rady odnośnie świąt. A tę szczepionkę to se włóż dokładnie tam, gdzie mam twoje rady odnośnie świąt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antypandemik
+1 / 1

@szteker płemieł ma Ci włożyć szczepionkę do zadniej części ciała? :O

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+12 / 16

Skumulowane ferie. Czyli w lutym kolejna fala?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+13 / 17

Jak doszedłem do słów "Polacy dysponują bronią" to pomyślałem "szkoda że to też kłamstwo".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+5 / 7

@Banasik dysponują przy każdych wyborach, ale są za głupi żeby jej użyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
+7 / 13

Wszystko to wymyśla jakiś lekarz, czy pan z kotem, który chcę spędzić święta spokojnie z ordo uris i nie ma zielonego pojęcia o normalności?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+6 / 12

No, już wprowadzili pod przykrywką ustawy antyaborcyjnej, gdzie był szum o zdrowie i wolność kobiet, po cichutku przymus szczepień, sanitariusz może użyć środków przymusu bezpośredniego... no to szczepioneczki i dobre "deale" z zagranicznymi koncernami szykowane ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 13:11

K killerxcartoon
+19 / 25

J@bane gnoje Mam ich serdecznie dość ...
Skończcie z tym kretyństwem ludzie i tak będą się zarażać i umierać. Muszą umrzeć ci co są mało odporni. Jak mówią statystyki głównie osoby starsze i wytworzymy wtedy odporność zbiorową bo większość populacji go przejdzie . Ten wirus jest jak grypa i nigdy nie zniknie . Będzie jak Hiszpanka powracał co roku w nowym wariancie Całe życie chcecie mieć stan wojenny , nosić szmaty na ryju i żyć w kreowanym przez media poczuciu strachu. Niedawno byli to terroryści , w latach 60 był to strach przed wojną jądrową .... potem kryzys paliwowy ... A ludzie u władzy cały czas kradli podatki nic się nie zmienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Psiarz73
+2 / 8

@killerxcartoon Fantastyczny sposób kontroli.Prawda?Bądź odpowiedzialny,nie spotykaj się z nikim..... itd.
A teraz jeszcze to, na razie nie u nas,ale kto wie?Nasi też maja problem z ujawnieniem danych bandytów z Policji...
Francja proceduje wprowadzanie prawa karzącego za publikowanie wizerunków policjantów oraz ich interwencji – tzw. “Global Security Bill”. Zgodnie z nowym prawem za publikowanie wizerunku policjanta grozić będzie kara 45 000 euro oraz roku pozbawienia wolności. Nowe prawo praktycznie uniemożliwi dokumentowanie czynności policji, w tym przestępczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akam91
+10 / 12

Lotto mi to. Na swieta jade do Taty. Nie bedzie sam siedzial

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andrzej11635
+11 / 15

@akam91 Dokładnie, mogą mnie cmoknąć w pompkę. Ale logika nierządu mnie przeraża bo do galerii na zakupy mogę iść i się spotkać z obcymi ludźmi ale nie mogę pojechać na święta do matki i ojca - czysty obłęd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A audaux
+7 / 7

100 dni solidarności. w menu pałowanie przez ORMO (ter. stasz narodowa), internowania, czołgi na ulicy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snycesz89
+10 / 14

Ferie zamiast rozłożyć w czasie to wszyscy w jednym momencie. geniusz. toć to nikt nie bedzie w domu siedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T theBatman9000
+2 / 4

Te szczepionki trzeba zużyć niemal błyskawicznie po produkcji, nie mogą leżeć nie wiadomo ile, tak więc masowe szczepienia 16 mln Polaków to fakt wg Morawieckiego, więc bez przymusu się nie obejdzie, nono ciekawie będzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
+2 / 4

@theBatman9000 ... zwróć uwagę na kaftan bezpieczeństwa, no i datę wprowadzenia ustawy

Dz.U.2020.1845 t.j. Art. 36. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego
od: 20 października 2020 r.

1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.
2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.
3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.
4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.
5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.
6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.
7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.
8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 19:25

G Grzegorz6983
+13 / 13

co ten pacan pier...oli. ? spotkania rodzinne w malym gronie a otwarta np Manufaktura w Łodzi. Boże zniszcz ten rząd i następne po nim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+3 / 3

@Grzegorz6983 "Bóg" sam nic nie zrobi, trzeba go wyręczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q QnikQsy
+11 / 15

Trzeba być zrytym, zeby dac sie zaszczepic jakims syfem opracowanym na kolanie przez koncerny. Za 30 lat jak ludzie zaczna padac przez niedopracowana szczepionke, to bedziecie mieć prawdziwe statystyki umieralnosci na koronawirusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kasztan528
-1 / 1

Coraz więcej czasu sobie antyszczepionkowcy kupują na snucie teorii. 2/3 i 5 lat to było za mało bo zdążyli by ich wyśmiać. Za 30 lat nikt nie będzie pamiętał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzegorz6983
-1 / 1

kutase...m w ci...w

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
+10 / 12

Dlaczego na końcu straszą mnie testowaniem szczepionki. Nikt mi chyba nie nie powie że można wyprodukować BEZPIECZNĄ szczepionkę w pół roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+2 / 4

@kmam raczej nie można. Na stronie rządowej masz podany standard produkcji szczepionki, który wynosi około dziesięciu lat. Można krócej, ale zwykle trwa to dłużej. Podobno zresztą nie my produkujmy tą szczepionkę, a kupujemy z zagranicy. I podobno jeszcze do 2022 mają trwać testy kliniczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
+1 / 1

@Pergamin To znaczy za granicą testują tą szczepionkę już ponad 8 lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
0 / 0

@kmam wątpię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kasztan528
-1 / 1

@Pergamin Zawsze są testy po wypuszczeniu szczepionki na rynek. Nazywa się to fazą IV, jak pewnie zauważyłeś po wcześniejszych szczepionkach, szczepionki w tej fazie są z reguły bezpieczne i są podawane ludziom bez notorycznych problemów.

Większość produkcji szczepionki zajmuję jej wynalezienie a potem dopracowanie żeby dawała oczekiwany rezultat, to tutaj szczepionka zajmuje kilka lub nawet kilkanaście lat. Te część ominięto bo prace nad takimi szczepionkami były prowadzone dużo wcześniej. Testy i wyprodukowanie to około 18 miesięcy.

Podobnie w zresztą jak z nowym samochodem, zaprojektować, wyprodukować części i złożyć w całość zajmuję prawie cały proces, a testy bezpieczeństwa to "chwila" w trakcie całej produkcji. Ta szczepionka to jest bardziej zmienianie już gotowego projektu z gotowymi częściami. Ominięto też testy na zwierzętach. I nie pół roku tylko na przykład Oxford zaczął pracę nad szczepionką na covid19 już w Styczniu. Dodatkowo więcej funduszy jest na szczepionki, to też trochę przyśpieszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
+5 / 5

Kiedyś, już ktoś apelował o 100 spokojnych dni i skończyło się stanem wojennym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
+3 / 5

Mam gdzieś pis i wasze obostrzenia, kagańce i całą manipulacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fdx
+5 / 5

Święta w gronie małych rodzin... U posiadaczy kart dużej rodziny świąt w tym roku nie będzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 22:04

O ookulary
+3 / 3

Ja to bym chciał dysponować też nieco inną bronią...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+2 / 2

Właśnie cały problem w tym, że Polacy nie dysponują masowo bronią. Taką prawdziwą bronią, palną. Bo wtedy by pogonili tą hołotę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 4

Świetny pomysł z tymi feriami, nie będzie włóczenia się przez dwa miesiące po stokach. Lament, że dzieciak musi sobie pojeździć na nartach dla zdrowia psychicznego? Kpina. Może przynajmniej przez te dwa tygodnie będą siedzieć na dupie bez roznoszenia wirusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasiannaonie
+3 / 7

Przykro mi ogromnie, ale on pieprzy jak potłuczony. Wszyscy maja zachować ostrożność i się nie spotykać a dzieciakom organizuje ferie w jednym czasie?? Brak logiki i absurd! Szczepienia będą, ale jakie będą skutki uboczne to się dopiero okaże. Ja będąc w ciąży 10 lat temu, byłam pacjentka pewnego krakowskiego prywatnego szpitala, ale kiedy pan doktor oznajmił mi w 6 mies. ciąży, że zaaplikuje mi i mojemu dziecku jakieś zastrzyki na lepszy rozwój płuc u dziecka to wiała w podskokach. Niech sobie te eksperymenty w dupę wsadza. Albo na sobie najpierw wypróbują cwaniaczki!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasiaTomek
0 / 0

@Kasiannaonie była to ciąża zagrożona? W przypadku stwierdzenia, że może się skończyć zbyt wcześnie właśnie podaje się zastrzyk na rozwój płuc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

restrykcje... co to do cholery za slowo"obostrzenia" jp k m

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-2 / 2

Prawactwo i lewactwo ma ból zadka, bo nieudacznik premier po raz pierwszy (i pewnie ostatni) powiedział coś w miarę mądrego... Hipokryci.
Jeśli są rządy, które zagrażają obywatelom (tak jest obecnie) i jedyną nić porozumienia się samemu przetnie, to te rządy będą jeszcze bardziej zagrażać obywatelom...
Widzę tutaj siedzą same mlekożłopy. Zero nauki z historii, sam hejcior w imię "ich rozumu".

Ps.: Mam nadzieję, że nie będę musiał już nigdy stawać po stronie tego palanta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 listopada 2020 o 2:43

R rikross
0 / 0

Rząd kaczynskiego doprowadził do tego, że ci, co utrzymywali beneficjentów 500 plus, panów w czarnych sukienkach, trzynastych i wcześniejszych emerytur, dawali ludziom pracę, w tym kryzysie koronowym zostali bez szansy na przetrwanie. Lepiej niech kurski, zamiast kręcić seriale paradokumentalne oczerniające wymiar sprawiedliwości, zacznie kręcić serial edukacyjny, skąd się biorą publiczne pieniądze i że to nie jest, jak się wielu Polakom wydaje, studnia bez dna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q QnikQsy
0 / 0

Ja bardzo popieram szczepionki, na polio, czy rozyczke u kobiet, ale nie znaczy to, ze dam sie zaszczepic jak bydlo na wszystko co zaproponuje jakis bankier.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

W tej chwili ilość osób które przeszły covid-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy jest powyżej 10%, w styczniu jak tak dalej pójdzie będzie to co najmniej 20%. Na to liczą rządzący.
Wtedy epidemia zacznie już raczej stopować. Bo przy ponad 12% osób odpornych na COVID-19 ciężko by transmisja była powyżej 1. Jak w styczniu liczba chorych nie zacznie się obniżać, to liczba chorych na początku wiosny będzie na poziomie 30%, odejmując 30%, które raczej nie zachorują na Covid-19 (dane statystyczne odnośnie zachorowalności na takie wirusy), to nie ma już praktycznie możliwości na dalsze rozprzestrzenianie sie choroby.
Tak koło czerwca rząd ogłosi zwycięstwo nad COVID-19, mimo braku szczepionek. Pytanie czy epidemia nie wróci w przyszłym roku na jesień. Ale zwycięstwo zostanie na 100% ogłoszone w czerwcu. Bo to naturalny proces.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
-1 / 1

puki nie oddadzą hajsu który Sasin przewalił na wybory, puki szumowski nie odpowie za respiratory to każdy inteligentny Polak będzie mieć głęboko w życi to co minister nakazuje. Święta bez spotkań z rodziną? grubo ćpają w tym sejmie jeśli myślą że
to się im uda. szczepionka? pierwsze dawki dla polityków i będziemy obserwować co się dzieje. w służbie społeczeństwu niech oni zamiast nas robią za króliki doświadczalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem