Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
760 777
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W warszawiaczanka
+4 / 8

@jarek_skwarek Mam prośbę. Mógłbyś mi wyjaśnić, jak laikowi, jak wygląda leczenie pacjenta COVID'owego pod respiratorem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 7

@jarek_skwarek lekarzem nie jestem, ale z matematyką radzę sobie nienajgorzej. Jeśli w 40-to milionowym kraju dziennie mamy 25tys zachorowań, jeśli z tego hospitalizacji wymagałoby nawet 3 tys chorych, z czego zagrożenie życia dotyczyłoby nawet połowy, i każdy z tych ludzi byłby w szpitalu średnio tydzień, to jak, kurde, jakim cudem, temu gościowi pacjenci na siedmiu piętrach jednego szpitala padają jeden po drugim, niczym w apokaliptycznej wizjii z filmów o zombie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+30 / 32

Jedno jest pewne, umieranie sie zacznie po nowym roku, i to nie z powodu kowida, lecz braku odpowiedniej opieki lekarskiej. Ludzie nie mają możliwości diagnozowania raka, cukrzycy, całej masy innych chorób, bo rządzący zamienili szpitale na kowidownie, całkowicie olewając inne schorzenia, a przypominam, iż DZIENNIE w Polsce umiera ok 1200 ludzi, z czego na kowida ledwo 20% tego co podają.
Najgorsze przed nami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+17 / 17

@wojekwiesiek w moim mieście nie ma szpitala, najbliższy jest 30 km dalej. Mamy pogotowie ale jakiś geniusz wpadł na pomysł aby ją oddelegować do obsługi covida. Teraz jak ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, dyspozytor wysyła OSP. Wytyczne są takie, żeby starać się utrzymać funkcje życiowe do przyjazdu pogotowia. Problem w tym, że kiedyś pogotowie przyjeżdżało do 30 min. Teraz pogotowie może przyjedzie za godzinę jak dobrze pójdzie. To jest jakieś szaleństwo, nikt nad niczym nie panuje, pacjenci z innymi chorobami niż covid mogą nie przetrwać zimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Psiarz73
+4 / 4

@wojekwiesiek Już umierają,tylko w październiku ponad 9 tys. więcej zgonów (nie licząc covid'owych) w stosunku do październików w latach poprzednich.Listopad będzie lepszy.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+3 / 3

@matek1998
Nie przyjedzie raczej za godzinę.
Jak mojej mamie szukali szpitala, bo zostawiona w domu by umarła, a to było jeszcze miesiąc temu, to szukali 6 godzin. W tym czasie zespół ratowników zajętych, a karetkę po akcji trzeba dezynfekować. W całym mieście tylko dwie karetki!

Rząd miał tymczasem całe lato żeby kupować choćby zwykłe kombi czy małe wany, uzbrajać je w butle z tlenem, studentów ostatnich lat medycyny odesłać na przeszkolenie do walki z Covidem w charakterze lekarzy, studentów pierwszych lat na ratowników medycznych i rekrutować i szkolić kierowców karetek.
I co zrobili? Gunwo zrobili, byli zajęci propagandą i walką z LGBT, i na ostatnią chwilę zaczęli wysyłać do muzeów i kolekcjonerów rządania oddania do dyspozycji Polonezów (!) karetek, i dostawianiem łóżek bez personelu i sprzętu gdzie popadnie.

Ja w tej chwili mieszkam w Wielkiej Brytani, brytyjczycy narzekają, a obejrzałem juz zewnątrz trzy szpitale:
Przed każdym stoi cała flota karetek! A cały czas inne krążą po ulicach, dosłownie nie da się wyjść na zakupy do sklepu żeby nie spotkać karetki!
Przy czym karetek są dwa typy, na oko połowa to duże vany jak nasz erki, a druga to zwykłe kombiaki, które pradopodobnie służą w lżejszych przypadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+3 / 5

@Psiarz73 a trzeba do tego dodać zgony, którym wpisano covid w obawie przed konsekwencjami. U nas na SORze zmarł czterdziestoparolatek z zawałem, zmarł na krześle w poczekalni czekając na "procedury covidowe". Nie wiem czy miał dodatni wynik testu, być może, aczkolwiek objawów nie miał, zmarł na zawał a w karcie zgonu covid wpisany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+2 / 2

@uderz_w_stol Napisz jeszcze gdzie i kiedy to się wydarzyło bo na pewno nie jest to w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
0 / 0

Tak, napewno. Przekonałeś mnie.
Podawanie szczegółów może zniszczyć komuś reputację lekarską...bo telewizja zawsze wie lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+4 / 6

a politycy sobie nagrody przyznają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
-5 / 15

Ludzie! Nie od dziś wiadomo, że jest sporo SKUTECZNYCH sposobów leczenia tego syfu.
Jakim cudem w szpitalach się tego nie robi i wycisza się lekarzy, którzy wiedzą jak wyleczyć pacjenta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 14:14

T ToTenTyp
+3 / 7

Dasz jakiegoś linka opisującego jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+3 / 9

@skaater9500 No, jakie są SKUTECZNE (tzn o naukowo udowodnionej skuteczności) metody leczenia tego syfu? Chlorochina i sok z buraka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
+2 / 2

Tutaj takich teorii się nie głosi, z resztą sam to chyba wiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
+3 / 15

0.0184 - oto % zmarłych na świecie na COVID według oficjalnych statystyk
0.35435 - a oto % zmarłych wszystkich Polaków według oficjalnych statystyk
Nawet tak małe liczby należy zaniżyć, gdyż spora liczba pacjentów nie zmarła na COVID tylko na coś innego ale mają oczywiście wpisane co? COVID.
Podsumujcie to sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
-2 / 8

Nie było nigdy przypadków że ktoś miał raka, już praktycznie było po nim gdy nagle przed samą śmiercią uzyskał pozytywny wynik i zezgonował mimo iż jego los był od dawna przesądzony? Co wtedy mówią "biegli"? Śmierć w wyniku COVID. Czy to jest normalne? Nie sądzę by wszyscy ci którym proponowano po zmarłym takie rozwiązanie że w akcie zgonu wpisza świrusa członkowi rodziny który zmarł mogli kłamać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
-1 / 5

@JohnLilly Nie słucham bredni w sklepach tylko było kilka takich przypadków. Od znajomych itd. Cieszę się, że masz takie historie, mam nadzieję, że są prawdziwe.
Co do oznaczania nicku, gdybym chciał prowadzić jakąś dłuższą dyskusję na ten temat to bym oznaczał ale tak na prawdę chodziło mi głównie o statystyki. Staram się o tym prawie nie rozmawiać, bo żaden temat mnie tak nie drażni jak ten. Matematyka - królowa nauk dowodzi, że "pandemia" a raczej obostrzenia z nią związane są śmieszne.
Jak już napomniałeś o tych historiach to możesz już przytoczyć jakąś jeśli masz ochotę. Nikt się nie obrazi a wręcz przeciwnie. Znajdzie się sporo osób w tym i ja, które chętnie się o tym dowiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 19:49

P Prally
+3 / 3

@skaater9500 Nie gadaj głupot, jak komuś saturacja spada do 60%, to nie przez raka.
Krzepliwość krwi wielokrotnie przekroczona to też nie sprawka raka, tylko syndrom Covidowy.

Pojmiesz co się dzieje, jak Ci ktoś z rodziny zachoruje. Moja mama była zdrowa i sprawna fizycznie, a trzy tygodnie po wyleczeniu z Covidu silnieje jak się schyli dwa razy, a po schodach w ogóle nie może chodzić. Do emerytury ma jeszcze 10 lat pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 1

@JohnLilly
Jeszcze dodajmy że Covid powoduje spadek saturacji, do tego stopnia że wszystko obumiera z braku tlenu, więc jak najbardziej najbardziej osoba chora na serce, w pierwszej kolejności dostanie zawału bo serce ma słabsze od innych organów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczkaKwaczka
+1 / 1

Ja widziałam taką kartę na własne oczy, 2 tygodnie temu zmarł ojciec mojego kolegi, 80 lat, nie sposób wymienić wszystkie jego choroby, na koniec trafił do szpitala z powodu serii udarów i tam stwierdzono covid (pomijam fakt, że cała jedno rodzina mieszkająca z nim miała wynik testu negatywny- te wyniki również widziałam). Przyczyną zgonu starca był covid i tyle w dyskusji. Muszę jednak dodać, że opisana sytuacja miała miejsce we Włoszech, a tam powszechnie wiadomo, że przyjęcie pacjenta z covid na oddział to dodatkowe pieniądze za każdy dzień jego pobytu, tych informacji nikt nie ukrywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
0 / 2

Żyjemy w czasach pomówień. Nikomu i niczemu nie można ufać w 100%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@JohnLilly któryś raz Ci powtarzam że znam osobiście dwie takie historie (potwierdzone na 100%). Ty nadal będziesz szedł w zaparte. Wiesz co mi samej lekarze 12 lat temu zataili sepsę. Dowiedziałam się o niej po pół roku, przypadkiem, od ginekologa który przeglądał moje papiery i znalazł tam sprytnie ukrytą informację po łacinie. Dzisiaj byłoby super rozwiązanie : wpisać covida i nikt by się nie przyczepił. Ciekawe co by było jakbym wtedy zeszła. A blisko było. Dziś mam przez to chorobę przewlekłą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@JohnLilly i wiele osób tu mówi nieprawdę. Rzecz w tym, że ty słuchasz tylko jednej strony, ludzi mówiących co innego, w tym także lekarzy i pielęgniarki, oskarżasz o kłamstwo (o ironio, bezpodstawnie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater9500
-1 / 1

@Prally Czy ja chociaż raz wspomniałem, że jest niegroźny? Chciałem tylko przedstawić statystyki to rzeście się rzucili na mnie jak hieny... Proszę o wyluzowanie. Każdy przechodzi to różnie (o ile przechodzi) jedni mają pecha, drudzy szczęście. Tyle w temacie. Nie mierz wszystkich miarą jednego przypadku. Współczuje mamie, mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczkaKwaczka
0 / 0

Właśnie covid był przyczyną i nie było innej. W efekcie tego mój kolega miał nawet nieprzyjemną wymianę zdań z lekarzem, ale niczego to nie zmieniło. Byłam świadkiem jeszcze jednej sytuacji we Wloszech ale była ona tak absurdalna, że do dziś jest mi trudno w to uwierzyć. Byliśmy z chłopakiem w czerwcu w Mestre na kolacji u przyjaciół i u ich sąsiada pod domem stała karetka. Po jakimś czasie było słychać u nich awanturę, aż wyszliśmy sprawdzić co się dzieje. Okazało się , że ojciec sąsiada miał raka, umierał domu i niedługo przed naszym przyjazdem zmarł. Wezwany lekarz stwierdził zgon i jako przyczynę wpisał covid. Awanturę zrobił syn zmarłego, ponieważ lekarz nie wykonał nawet testu na obecność wirusa. Facet tak się darł, że cała ulica go słyszała, a lekarz tylko powiedział, że albo bierze takie dokumenty , albo nie dostanie nic. Tak, jak pisałam, gdybym nie była świadkiem tej sytuacji , nigdy bym w to nie uwierzyła. Totalny absurd i do teraz nie wiem, co o tym myśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+5 / 7

Ilu Polaków zabija faktycznie covid a ilu patogen zwany służbą zdrowia ?
Żyjemy w kraju w którym od lat normą jest że jeśli nie umierasz to na najprostszy zabieg szpitalny wymagający hospitalizacji nawet 1-2 dniowej czeka się rok - w dużym mieście (kiedyś usłyszałem nawet trzy lata !) bo nie ma miejsc na oddziałach. To pokazuje wyraźnie dysproporcję między mocą przerobową szpitali a ilością chorych. To ilu pacjentów, takich których trzeba hospitalizować natychmiast, wystarczy dodać do tej maszynki by padła na pysk ? Kilkudziesięciu na szpital ? To w dużych miastach nie tak wiele. A to są ludzie do hospitalizacji, a nie ofiary śmiertelne (jeszcze).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 14:35

avatar inkognitko
0 / 8

@Xyf pytanie które mnie męczy od jakiegoś czasu: dlaczego lekarze służący przy "covidowcach" mają dodatek 100% wypłaty? PRzeciez to ich praca, powołanie... kiedy szli na studia to szli by pomagać chorym a nie zdrowym. Dlaczego więc dostają dodatkowe pieniądze za to co nalezy do ich podstawowych obowiązków?! Przeciez lekarze na oddziałach zakaźnych pracują w identycznych warunkach jak ci "covidowi" od dziesiątek lat i jakoś inaczej się ich nie traktuje.
Czy strażacy dostają dodatkowe wypłaty za każdy ugaszony pożar? Czy policjanci dostają kasę za znalezienie złodzieja/mordercę (to by dopiero rozwiązywalność spraw spadła)? Czy ty dostajesz premie za to, co codziennie nalezy do twoich normalnych obowiązków?! Do powołania, które wybrałeś i za które ci płacą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 4

@inkognitko Bo jest to prowadzona od lat przez rząd polityka "dziel i rządź", właśnie takimi zabiegami.

Tymczasem lekarze leczący ludzi chorych na Covid mają w tej chwili w d... pie ile zarabiają, bo przy przemęczeniu i spowodowanym tym osłabieniu i ciągłym kontakcie, mają duże szanse na ciężkie przejście Covida, co w obecnych warunkach szpitalnych oznacza wysoką szansę śmierci.

Jak moja mama była miesiąc temu w szpitalu na Covid (teraz się nawet schylać nie może, bo jej saturacja spada, wyść z domu też nie bo nie zejdzie po schodach), to leczył ją kardiolog po Covidzie, który miał uszkodzone płuca i serce, do tego stopnia że ledwie chodzi i nie może kilku stopni pod górę wejść. Powinien być na zwolnieniu ale wrócił do pracy w szpitalu w Myszkowie, bo nie ma kto leczyć.

Ten lekarz prawdopodobnie nie dożyje wiosny, bo w obecnym stanie może go zabić zwykła grypa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasiaTomek
+3 / 3

@Rogger77 Wybacz, ale jeśli @inkognitko wspomina o pracownikach zatrudnionych przez Państwo, a zatem przez Podatników, opłacanych z publicznych pieniędzy czyli pieniędzy podatników to ma prawo zaglądać każdemu do kieszeni, jeśli jest Podatnikiem. Jakby go nie interesowało na co są przeznaczane jego pieniądze i w jakiej wysokości to byłby zwyczajnym ignorantem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+9 / 13

Bardziej szkodliwy od covida jest burdel w szpitalach zafundowany przez rząd i fakt, że jak ktoś ma covid to już nie leczą takiego człowieka na nic innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Placuslaw123
0 / 4

Zastanawia mnie jak ludzie nadal moga pisac glupoty siedzac rozje.. .w fotelu wygodnie i cieplo, Covid to sciema w szpitalach nic sie nie dzieje. Ten narod na prawde juz ma tak przeje... mozg i jest tak zaslepiony i nie wierzy w nic tylko w pierdo... politykow w TV i przytakowanie gowno-gadaninie, tragedia z tym panstwem. Znajomy lekarz robi zmiany po 27 godzin.... 27 na 24 i drzemki godzinne w miedzy czasie jak sie uda, stara sie nie zwariowac nie pozwalaja mu isc do domu bo nie ma ludzi a sam czuje sie odpowiedzialny. Kto nie byl w szpitalu Covidowskich niech lepiej wpier... pizze przy biurku wali konia i zamknie morde bo nikt z was nie pracuje i nigdy nie pracowal tak ciezko Jak Ci ludzie w szpitalu . Nigdy nie poznasz takiego stresu i zapier... w swoim zyciu wiec trzym morde i ciesz sie zdrowiem poki mozesz kur...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@Placuslaw123 Wytłumaczył mi to kolega który ma rodzinę na wsi: jedyna telewizja do której w ogóle mają dostęp to TVP, a internetu używają tylko do wyszukania przepisu na ciasto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasiaTomek
0 / 0

@Placuslaw123 w jaki sposób można zrobić 27h w 24?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Placuslaw123
0 / 0

W taki kiedy zapier.... ponad 24 godziny, to chyba logiczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+3 / 3

@inkognitko no i naskoczył na Ciebie gimnazjalista, który nawet obok szpitala nigdy nie przechodził :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@uderz_w_stol :D.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+3 / 3

Jak jesteś niesamodzielny, to już wcześniej w szpitalu miałeś przewalone. Teraz jest jeszcze gorzej.
A koronaoddziały/szpitale to burdel totalny. Znajoma pracuje na wewnętrznym, gdzie panuje teraz totalny syf: sprzątaczka jest co 2 dzień, pielęgniarek mało, bo reszta ma covida... Sama określa swój oddział mianem piekła. Nie oddawajcie swoich bliskich do szpitala teraz. Jak mają umrzeć, to lepiej wśród bliskich, w godnych warunkach, a nie we własnych odchodach, z odleżynami i samotni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@maggdalena18 moja znajoma też robi na covidowym w Krakowie. Wszystkie pielęgniarki przeszły tam covida już dawno temu. Wszystkie pracują na takie same zamiany: 1 raz w tygodniu przez 24h. Nie ma żadnego przeciążenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@7th_Heaven Też? Moja koleżanka na wewnętrznym pracuje, nie na covidowym. Ale widziałam m.in. filmik z Poznania i pacjenci różowo tam nie mieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LocosPPG
0 / 2

Taką Polskę wybraliście! Dziękuję wam za to!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczkaKwaczka
0 / 0

Kiedy czytam komentarze nasuwają mi się dokładnie te same slowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem