Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Przyjemna dla ucha piosenka o kulturze języka kobiet

www.demotywatory.pl
+
416 470
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
0 / 28

Taaa... a ile z tych protestujących pań poszło na wybory, by pogonić PiS? No, to teraz wyp... nie zawracajcie głowy "rewolucjami" i "wojnami", gdzie może popłynąć krew i nie będzie już tak miło i grzecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rudzielec_XSH
+7 / 17

@wojekwiesiek Dziwne podejście do tematu. Czy uważasz, że popełnionego błędu nie należy naprawiać? Nie bez przyczyny kasą sypali przed wyborami, a prawa odbierają już po.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2020 o 13:53

avatar Inspiron
+2 / 12

@wojekwiesiek Tak, to jest też bardzo dobre pytanie. Na pewno część tych pań głosowała na PiSuary, bo "pińcet plus dajo", a teraz krzyczą ***** ***. Analogiczna sytuacja była przecież z rolnikami, którzy w większości byli żelaznym elektoratem PiSu. Ale z drugiej strony dobrze, że części ich wyborców oczka się wreszcie otworzyły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-2 / 10

@Rudzielec_XSH Czy uważasz, iż zanim coś zrobimy (zagłosujemy), należy to przemyśleć? Wystarczy pamiętać, co PiS robiło w latach 200507 by nie mieć wątpliwości, kto zacz. Śmierć Blidy, pacyfikowanie lekarzy w kamasze, szczucie na innych, "prawdziwi Polacy", "my stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie ZOMO", i tak dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rudzielec_XSH
+7 / 9

@wojekwiesiek Uważam, że popełniony błąd należy starać się naprawić, niezależnie od przyczyn jego popełnienia. Potępianie kogoś za błąd to jedno, ale piętnowanie go za próbę jego naprawienia jest po prostu słabe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darksmakosz
+11 / 17

Fajny ma głos :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O osiak30
0 / 24

słabe to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leon1966
+11 / 15

Nareszcie głos rozsądku u młodego pokolenia. Odpier...cie się od kobiet, przestańcie traktować je jak idiotki wymagające specjalnej opieki. Wypier..lać!
Żądamy dla kobiet, które są wolne, mądre i samodecydujące:
1) podwyższenia wieku emerytalnego do poziomu mężczyzn
2) odebrania wszelkich przywilejów przy studiach, pracy, kształceniach dodatkowych
3) zrównania praw rodzicielskich z ojcowskimi - żadnych "matek polek" w sprawach rozwodowych
4) równego traktowania przy oskarżeniu o przemoc i gwałt - traktować tak, jak się traktuje mężczyzn
5) żadnych upokarzających ulg dla kobiet typu: mniejsze ciężary itp.

Wypier...lać! Od kobiet wara, białorycerzyki!
:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikkewyn
+1 / 5

@Leon1966 obawiam się, że więcej mężczyzn może się obudzi dopiero za kolejne kilkanaście lat by dołączyć do takiego głosu rozsądku. Wyprzedzasz epokę kolego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akam91
0 / 2

@Leon1966 zgadzam się z większością. Jednak uważam iż ciężary powinny być dostosowane do danego człowieka. Niezależnie od płci. No i kobiety w ciąży wg mnie mają teraz wystarczające prawa. Nie jestem pewna tylko czy jeśli facet jest na "macierzyńskim" to czy po powrocie do pracy też jest chroniony przed wypowiedzeniem, do drugiego roku dziecka, jeśli nie to powinni to koniecznie zmienić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+5 / 5

@Leon1966 Ja się na to zgadzam. Dlaczego kobieta jest przymuszona być na macierzyńskim i mieć wypłatę 80% lub 60%? Niech mężczyzna też ma zakaz chodzenia do pracy przez kilkanaście tygodni z prawem do wynagrodzenia 80 lub 60%. Poziom wieku emerytalnego powinien być równy dla wszystkich. O przywilejach na studiach czy pracy nie słyszałam. Ale fajnie by było jakby mężczyzn tez pytali na rozmowach kwalifikacyjnych o to czy mają dzieci i to by ich wtedy z automatu wykluczało z podjęcia pracy. Prawa rodzicielskie są równe ale niestety mężczyźni nie chcą z nich korzystać bo uważają, ze zarabianie na rodzinę to jest ich obowiązek a potem przy sprawach rozwodowych są zdziwieni, że nie dostają dzieci i wina rozpadu jest po ich winie. Małżeństwo to związek emocjonalny, jeżeli mężczyzna pogrąża się w pracy i zapomina o tym, że żeby podtrzymywać więzi emocjonalne z żoną i dziećmi trzeba rozmawiać i wspólnie spędzać z nimi czas to to już nie jest problem prawa tylko jednostki.
Jeżeli chodzi o oskarżanie o przemoc i gwałt to również jestem za. Pobity mężczyzna powinien najpierw się zastanowić czy nie sprowokował, czy nie wrócił za późno do domu a potem dopiero oskarżać zonę o przemoc. Na przesłuchaniu powinny padać pytania o to czy przypadkiem nie sprowokował. I wtedy dalej by mieszkał z żoną. Żona miałaby wracać do ich wspólnego domu i dalej mogłaby tłuc męża tak jak jest to teraz w przypadku zgłoszeń ze strony kobiet. Kobiety mieszkają ze swoimi oprawcami, ponieważ nie ma u nas prawa, które by pomagało takim osobom.
Także jestem za tymi punktami pod warunkiem, że mężczyźni przyjmą je z całym inwentarzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leon1966
+4 / 4

@aberg Dokładnie o to chodzi: równe prawa i odpowiedzialność.
Pytanie o dzieci to już chyba tylko u Januszy się zdarzają. Chociaż jest faktem, że ilość kobiet zachodzących w ciążę natychmiast po otrzymaniu umowy o pracę jest statystycznie nieprawdopodobna :/ Ale to pewnie jest do rozwiązania systemowego w jakiś sposób, żeby firma nie miała problemu, a kobieta mogła normalnie funkcjonować.
Tak naprawdę problem jest w tym, że ciągle nikt nie walczy o prawdziwe równouprawnienie, tylko ciągle o przywileje, jak "mniejszości".
A potem kwestia umiejętności budowania relacji małżeńskich, gdzie też ciągle leci się stereotypami. Jak chociażby poruszona przez Ciebie kwestia zarabiania. Mam wokół mnóstwo przykładów. Na przykład: budujemy się. Mamy fajne mieszkanie, ale chcemy dom. Ona zarabia 3K netto, on dużo więcej, jako prywaciarz. "Stać nas". Dom rośnie, jest ciężko dopiąć finanse, ale dają radę. Ale zaczynają się zgrzyty, bo żeby dać radę, on pracuje coraz dłużej, bierze coraz więcej zleceń, bo ona nie ma jak dorobić. No i domu jeszcze nie ma, a rodzina już się sypie, bo "jego ciągle nie ma w domu"...
Pamiętam, jak uświadomiłem sobie, jak wyjątkową mam żonę, gdy powiedziała, że woli mieszkać w przyciasnym mieszkaniu, ale żebyśmy mieli czas dla siebie i dzieci, niż żebyśmy byli osobno w wielkim domu...
Zatem - równość i dojrzałość, ot, co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ironidem
-2 / 4

kolejna młoda co to nie wie jak działa demokracja.
dziewczynko chyba masz już prawa wyborcze?
wiesz co to partie, kandydaci, urny i wybory ... ? to do zobaczenia tam za 3 lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Walentinas
0 / 0

A ty jeszcze z tych co w demokrację i wolne wybory wierzą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ironidem
-1 / 1

@Walentinas
a co proponujesz? monarchię czy anarchię ? bo pani Lempart raczej w tą drugą stronę mierzy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Melkulozor
+1 / 3

Super.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robalus1970
0 / 0

Fajny Głos i Pomysł by Przekazać Co Myślą Kobiety - Nie Tylko...!!!
Świetny Pomysł i Realizacja !!!
BRAWO !!!
Tak Wybory Były , Zgadza Się - Ale Skoro Parlament Słucha - Słyszy Tylko "Swoich Wyznawców" i Tylko Ich - Własne Pomysły Chce na Siłę Realizować ...!!!
Nie Żyjemy w Średniowieczu , Mamy Państwo Świeckie (NIBY) , Wolność Wyboru - Myśli.....
A Co Będzie Jak PiS Zacznie Wprowadzać , Narzucać Inne Dziwne Ustawy - Pomysły . Które Będą Ograniczały Nasze Obywatelskie Prawa - Normy...

Dam Prosty PRZYKŁAD: Żeby Być Zatrudnionym w Spółkach Skarbu Państwa Lub w Administracji Państwowej Trzeba Będzie Mieć Zaświadczenie z Parafii o Chrzcie - Ślubie Kościelnym....
To Jest Tylko Skrajny Przykład Tego Co Może się Wydarzyć...

W Końcu Coś Kiedyś Musiało w Ludziach Pęknąć i Przejrzeli Na Oczy...
PiS Ma Szczęście Po Raz Kolejny , Że Opozycja Jest Słaba i Nie Ma Pomysłu - Odwagi Mówić i Zacząć Walczyć o To Co Mają Zapisane w Programach Partyjnych....
Lewica , PO i Inne Partie wypaliły się Już Dawno i Nie Mają Odwagi...
To Dlaczego Dziwicie się Że Ktoś Nie Wytrzymał i Zaczął Mówić w Jedyny Sposób Na Który PiS Jest w Stanie Zareagować - Usłyszeć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leon1966
+1 / 1

@idj95 uuuu....
jak to było? "Boże, chroń mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"...?
Bo teraz, jaka by nie była słuszna idea - już po ptokach dla kogoś, kto spotka przekaz tej... hm... pani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pani_Informatyk
+1 / 1

Genialne. Pięknie zaśpiewane, mądry tekst. Wiecie może kto to śpiewa? Z chęcią posłuchałabym więcej. Szczególnie w takim stylu. I kupiła płytę :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amincea
+1 / 1

@Pani_Informatyk

Justyna Biedrawa. Ma konto na YT i Insta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrakusAT
0 / 0

Poziom lewicy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
0 / 0

Rewelacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem