Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
1:39

Mężczyzna poucza policjantów. Wielkie brawa dla tego młodego człowieka

www.demotywatory.pl
+
390 422
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K KrolK1994
+5 / 23

Za co te brawa? Jak by chociaż mówił z sensem, a nie pieprzy jak by mu zęby szły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dinkel
-1 / 7

@KrolK1994 Hahah, brawo, pierwszy odważny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikkewyn
+5 / 25

jeśli protesty są niezgodne z obecnie panującymi przepisami to policja ma prawo im zapobiegać. Jak byśmy się wszyscy zdyscyplinowali na miesiąc lub dwa to by pandemia minęła tak jak w Chinach gdzie ludzie od dawna normalnie żyją. I można by było protestować do woli. Ale u nas widać się nie da.

A gość cóż, jest wygadany i tyle. Gada bzdury, bo na Białorusi protestowanie wymaga prawdziwej odwagi i łatwo można zniknąć lub zostać tak spałowanym że się ledwo przez miesiąc ruszysz. Wstyd wobec tych Białorusinów którzy mieszkają u nas i muszą tego słuchać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 7

i jak zwykle bywa w filmach wrzuconych do internetu, urywa sie w najciekawszym momencie
zastanawia mnie to jaka podstawe prawna do wylegitymowanai chlopaka podal policjant

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+5 / 9

@mieteknapletek Nie musisz popełniać przestępstwa, by policjant mógł Cię wylegitymować.
A policjant nie musi Ci dyktować podstaw prawnych.
https://www.youtube.com/watch?v=5OusTqVZPqA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 11:53

M mieteknapletek
0 / 14

@eGzu
z tego co pamietam to policjant moze cie wylegitymowac wtedy jak podejrzewa cie o popelnienie przestepstwa/wykroczenia. wiec jezeli pan policjant nie jest w stanie podac podstawy prawnej to chlopak nie musi pokazywac panu policjantowi dokumentow
idac dalej, teoretycznie pan policjant moglby powolac sie na ustawe o zgromadzeniach kwestionujac legalnosc tego protestu, ale jezeli protest jest legalny to wracamy do punktu wyjscia
a sam fakt ze policjanci walcza z legalnymi marszami kobiet (zgromadzenie spontaniczne ktore nie wymaga zgody odpowiednich organow) a ignoruja nielegalny marsz niepodleglosci (zgoda byla tylko na "marsz" w formie zmotoryzowanej) pokazuje ze mamy tutaj przyklad szykanowania obywateli za ich poglady niz pilnowanie prawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paki88
+1 / 7

@mieteknapletek Jakie "z tego co pamiętam"? Co pamiętasz? Skąd pamiętasz? Nigdy nie było takiego przepisu o którym mówisz, kolego. Policjant zawsze mógł, może i będzie mógł Cię wylegitymować, bo mu pozwala na to wprost ustawa. A podstawa prawna to jest właśnie ten artykuł 14 oraz powiązany z nim art. 15. Czasem mam wrażenie, że patusy przez słowo "podstawa prawna" rozumieją, że w ustawie jest napisane, cytuję: "Można pana mietkanapletka wylegitymować, ale tylko wtedy gdy pan mieteknapletek będzie stał pod monopolowym na ulicy Janusza Polaka 11, ale to tylko w czwartek i od godziny 19 do 19.45, bo później to już nie. A i jeszcze policjant ma dać się nagrać kamerkom (sic) i podać numer odznaki, a w ogóle to je*ać psy".
A taki jeden napletek z drugim stulejarzem nie znają się, ale będą pisać bzdury w internetach, a potem sebixy uczą się z tego i się popisują przed policjantami. Jakbym był mundurowym, to bym z rozkoszą chodził na wszystkie takie akcje i legitymował każdego cwaniaka, tylko po to, żeby móc zobaczyć zdziwiony wyraz twarzy takiego przygłupa po doprowadzeniu siłą na komendę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
0 / 2

Z czego pamiętasz? Z przekomarzań z ziomkami? Punkt pierwszy Prawa o Policji mowi wyraźnie, że wylegitymowac policjant moze każdego i nie musi podawać powodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 3

@paki88
@KudlatyRyj
Ściśle mówiąc w ustawie tej stoi jak byk, że policjant podczas legitymowania "podaje swój stopień, imię i nazwisko, w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, przyczynę podjęcia czynności służbowych, a na żądanie osoby, wobec której jest prowadzona czynność, podaje podstawę prawną podjęcia tej czynności." Zatem podstawa prawna musi być, z resztą ustawa wskazuje, co może nią być (między innymi podejrzenie przestępstwa lub bycia świadkiem przestępstwa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rithven
+1 / 3

@paki88 sam chrzanisz.. policjant musi podać podstawę (uzasadnić powód). Mądry policjant powie tak: przypomina mi pan osobę poszukiwaną i cyk - ma już taką podstawę do interwencji. Głupi policjant to będzie tak stał i ee..bee...srree bo pan musi dać mi dowód ..bo eee..sreee..beee.. jestem policjantem. Nie oceniam słuszności w ogóle takich interwencji. Ale przepisów jest perdylion i każdy ma furtki - takie paździerzowe prawo polandi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paki88
+1 / 1

@7th_Heaven Dzbanie, ale podstawa prawna to art 15 ustawy o policji...
Czyli: "Dzień dobry, starszy aspirant Jarek Dymarek na podstawie art 15 pkt1 ustawy o policji proszę o dowód osobisty celem wylegitymowania." I już. Czyli to co robi każdy gliniarz na tych durnych filmikach. Ale sebiksy nie rozumieją. Muszą mieć PODSTAWEM PRAWNOM!!1111!! Podstawa prawna to nie jest np. podejrzenie przestępwa. Podstawa prawna to przepis. Kilka słów lub zdań w jakiejś ustawie (słynny art 15 pkt1), która uprawnia policjanta do sprawdzenia Twoich (i moich) personaliów. I właśnie to Ci się myli. Podstawa prawna wylegitymowania z podstawą prawną zatrzymania. Bo do zatrzymania to już musisz coś przeskrobać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2020 o 17:24

Z Zamora123
-5 / 15

Ja podziwiam tego chłopaka że gada z tym durnym gliniarzem młody do niego normalnie mówi że nawet 4 latek by zrozumiał tą treść a gliniarz w kółko swoje blablabla i nie sczaił ani słowa tylko dalej jak osioł brnie w swoje urojone przepisy które i tak ledwo co zna a młody go zagina na każdym kroku. to się doczekaliśmy policjantów nie dość że głupi to jeszcze nie znający podstaw prawa którym tak się zasłaniają pałując ludzi jakby na stadionie na jakichś derbach byli, a oni się jeszcze barany dziwią ze nikt ich nie szanuje, jak można szanować kogoś kto daje ci pałą w łeb i chroni tych kłamcówi złodziei z wiejskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mateusz1190
-5 / 13

Tragedia, zgrywa inteligenta przed kamerą. Prawda taka, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej protesty są wyznacznikiem głupoty tych ludzi. Nie wiem skąd Oni biorą informacje, że jest ich tak dużo. Sam znam tylko parę osób które były na tych strajkach. Ilu ludzi stajkuje teraz? 100tyś? 200 tyś? Czy to dużo? Przypomnę, że alkoholików jest 800tyś w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+5 / 11

@Mateusz1190 Obudź się. W czwartek rękoma TK PiS przepycha ustawę antyaborcyjną, a w piątek z samego rana ustanawia lockdown. Zbieg okoliczności? Ten, kto wierzy, że tak, to nie ma mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damianszefo
-1 / 7

Przecież to zwykly glab ktory pierdzoeli glupoty. Jak dla was to jest autorytet to szczerze wam współczuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-3 / 5

W prawdziwej demokracji władzę wolno obalać tylko w dniu wyborów. Było skaptować więcej kodowców. Demokratyczna władza ma prawo neutralizować każdego, kto chce kadencję skrócić. Umowa była na cztery lata. Umowa to umowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 20:29

7 7th_Heaven
+2 / 2

@Wandejczyk obejrzyj film "V jak Vandetta" i wróć tu podyskutować jeszcze raz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
+1 / 1

@7th_Heaven

Poczytaj książkę "Rok 1984". Orwell przewraca się w swoim skromnym grobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

Zabrać ludziom kamery i dać małpom. Większy pożytek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
-1 / 3

Weź se snickersa i przestań gwiazdorzyć chłopie, bo się tylko ośmieszasz..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

pies to pies, a co jakby tak wszyscy obywatele jak w Teksasie mieli broń jak psy ?
Szwajcarzy mają broń
tam nie ma takich jaj jak w kolonii

kto to widział żeby niewolnikowi dawać bnroń ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem