Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
766 771
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Joe357
+9 / 11

Oto cała prawda o równości i nierówności :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+12 / 18

@Joe357 czy ja wiem czy cała prawda? Tu nie ma co porównywać, bo dziewczyna miała zupełnie inne zadanie niż reszta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+1 / 1

@profix3 to proszę mi wytłumacz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 3

@nitaki Facet wykorzystywał to, że goście się prężyli przy białogłowej bo każdy chciał się popisać i każdy liczył, że laska akurat na niego zwróci uwagę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+7 / 7

@AIkanaro no...to tak to zrozumiałem, o czym z resztą napisałem, że miała inne zdanie, więc nie wiem o co się @profix3 czepia.
Czy z mojej wypowiedzi co innego wynika czy co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2020 o 9:59

V VaniaVirgo
+1 / 1

@nitaki albo pomylił nicki i odpowiadał na posta użytkownika wyżej :) Z kontekstu bardziej by pasowało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+14 / 16

Ale to jest trochę racja, też moją motywacją do wstawania rano do pracy (aktualnie tymczasowej) jest taka jedna koleżanka, z którą po prostu fajnie się gada i czas szybciej leci. Gdyby nie ona to bym się tam zanudził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Brygid
+3 / 5

Praca w Holandii mi sie przypomniala. Niby jest przyjemniej ale chodza i tymi dupami kreca wiecznie. Nie mozna sie bylo na robocie skupic :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-2 / 6

@Brygid

"Nie dziwota, że są harde!
Urodziwe Panie!
Wszak im drzewo wynioślejsze!
Tym trudniej wleźć na nie...

Wżdy i z Panną, i ze drzewem!
Kto nie kiep poradzi!
Trzeba bowiem wziąć i zerżnać!
No i po zawadzie!"

Jak jesteś pizza zamiast wyrwać i dogodzić to biedne muszą kręcić aż znajdziesz w sobie jajca. :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Brygid
+1 / 1

No coz. Czuje sie winny ;( , a tak serio to lubie swinki wszedzie tylko nie w robocie ^_^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
-2 / 6

jeśli miała zdolności motywacyjne, mógł jej dać stanowisko kierownicze. Wydajnościowo nic by się nie zmieniło, a dysproporcja w płacy miałaby uzasadnienie. Przecież to nie chodzi o to, żeby kobiecie płacić tyle samo co facetowi za dźwiganie, jeśli jest oczywistym, że udźwignie mniej. Ale jak jest podstawa w formie wydajności zmiany, to nikt się nie będzie rzucał o to, że kobieta zarabia więcej, mimo, że nie dźwiga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+22 / 22

@falsen I popełniłbyś zasadniczy błąd.
Ta dziewczyna działała motywacyjnie, bo była koleżanką z pracy. Chłopaki się wykazywali, żeby potencjalnie wzbudzić jej zainteresowanie.
Ta sama dziewczyna na stanowisku kierowniczym nie byłaby już koleżanką, tylko przełożoną. To zmienia kompletnie postać rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
-4 / 6

@Nace92 nie, ona działała motywacyjnie, bo była ładną kobietą. Kropka. Stanowisko kierownicze mogła dostać nawet niezależnie od ich wiedzy, bo żadna interakcja zależności kierownik-podwładny w tym układzie nie była wymagana, a wręcz - jak sam/sama zauważyłeś - nie była wskazana. Płace są niejawne, dane kadrowe również. A stanowisko byłoby wyłącznie na potrzeby uzasadnienia wypłacania wyższej pensji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+6 / 6

@falsen Źle myślisz. Ładna dziewczyna, która jest koleżanką z pracy to okazja na w ostateczności miłą znajomość z kimś na kogo przyjemnie popatrzeć i być blisko (wersja dla friendzonów). W najlepszym wypadku okazja na bliższą relację lub seks jak ktoś lubi przelotne znajomości z ładnymi ludźmi.

Jeśli ta dziewczyna zostanie przełożoną tych chłopaków to ta droga się zamyka.
Oczywiście zawsze znajdą się odważni, którzy będą mimo wszystko startować, ale większość chłopaków odpuści. Stanowisko kierownicze wiąże się również z mało przyjemną rzeczą jaką jest wykonywanie poleceń. W zasadzie dobrym nawykiem kierowniczym jest brak spoufalania się z podwładnymi, bo to bardzo utrudnia wydawanie poleceń służbowych. Dziewczyna chcąc być dobrą przełożoną musiałaby sama odciąć się od jakichkolwiek bliższych relacji.

"A stanowisko byłoby wyłącznie na potrzeby uzasadnienia wypłacania wyższej pensji."
To w jakim celu dawać jej stanowisko kierownicze? Żeby widniało na kwicie? W jakim celu?
Prędzej czy później i tak się rozniesie. Zdziwiłbyś się jak szybko "poufne informacje" potrafią krążyć po firmie. Nie ma sensu zatrudniać jej jako kierowniczki tylko dla kwitu. Stanowisko nie musi determinować wysokości pensji, a zatrudnienie jej na wyższym stanowisku da od razu sygnał chłopakom niżej, że dziewczyna ma specjalne względy u szefa - vide osiągnie ten sam efekt co wyżej napisałem - chłopaki przestaną do niej robić maślane oczy - chociażby ze strachu.
Ludzie bardzo nie lubią tych, którzy są blisko kadry kierowniczej. Jak ktoś jest blisko kadry kierowniczej to na ogół donosiciel, albo dupowłaz. I te stereotypy wcale nie są nieuzasadnione, bo rzeczywiście, jeśli szeregowy pracownik jest blisko z kierownictwem to musi mieć w tym jakiś interes i musi dla nich przedstawiać jakąś specjalną wartość :)

Widać, że nie rozumiesz psychologii ludzi w pracy.
Nie dziwi mnie to, bo w Polsce generalnie bardzo, bardzo ciężko o dobrą kadrę kierowniczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
0 / 0

@Nace92 nie ja źle myślę, tylko ty nie ogarniasz tego sposobu myślenia. Racjonalizujesz seksualność młodych chłopaków, a w nich tylko hormony buzują i dlatego biegają z paczkami jak robciki, bo się popisują przed dziewczyną. Niezależnie od szans na seks.

Stanowisko kierownicze wiąże się również z mało przyjemną rzeczą jaką jest wykonywanie poleceń - niekoniecznie, a w tym przypadku nie ma takiej potrzeby, bo pracują wydajniej tylko z uwagi na jej obecność., Żadna interakcja nie jest potrzebna.

To w jakim celu dawać jej stanowisko kierownicze? Żeby widniało na kwicie? W jakim celu? - w takim celu, żeby uzasadnić dysproporcje płacy.

"Ludzie bardzo nie lubią tych, którzy są blisko kadry kierowniczej. Jak ktoś jest blisko kadry kierowniczej to na ogół donosiciel, albo dupowłaz, Stanowisko nie musi determinować wysokości pensji" - to jest chłopcze w skrócie stek bzdur i sposób myślenia przedszkolaka. Rewidowanie wymagałoby długiego wykładu, a od tego to jest literatura z tematu zarządzania zasobami ludzkimi. Nabędziesz doświadczania, to ci się poukłada pod czaszką. Uwag spoiler: nie musisz nikomu w dupę włazić, żeby awansować. No chyba że tylko potrafisz w dupę włazić, albo pałę robić, a nic poza tym, to rzeczywiście jest to jedyna ścieżka. Ale takich, co włażeniem w dupę chcieliby coś osiągnąć w życiu zawodowym jest więcej, niż tych, co na awanse zasługują, więc polecam ci skupić się na tej drugiej opcji, bo w pierwszej będziesz miał sporą konkurencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 0

@falsen Czemu odnoszę dziwne wrażenie, że nasłuchałeś/naczytałeś się gdzieś "kołczingowych" bzdur :)


Skoro w tak banalnej dyskusji uciekasz się już do ad personam to ja skończę tą rozmowę, bo nie ma sensu :)

Trzymaj się!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
0 / 0

@Nace92 "czemu odnoszę dziwne wrażenie, że nasłuchałeś/naczytałeś się gdzieś "kołczingowych" bzdur - ponieważ nie masz doświadczenia, więc mylne wrażenia odnosisz. To proste.

Skoro wydajesz personalne bezpodstawne opinie ad personam, to ad personam się odnoszę - to chyba proste. Możemy wymieniać się wiedzą z literatury (musiałbyś ją mieć), możemy wymieniać się doświadczeniem (musiałbyś je mieć - bogate, żeby coś wnieść), a ty wybrałeś najbardziej prymitywną formę argumentacji "ja uważam że, bo tak"...

Więc masz rację, czas kończyć. I pamiętaj, we włażeniu w dupę zawsze znajdzie się ktoś lepszy od ciebie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+21 / 21

Nic nowego. Masz problem do rozwiązania? Zleć to ładnej i miłej dziewczynie w firmie. Będziesz miał pewność że jak poprosi o pomoc kolegów to każdy z nich wyjdzie ze skóry żeby go rozwiązać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 10

16latki do rozładunku.. człowieku gdzie w Polsce 16latki pracują? I gdzie 17 latki pracują .. Co zakończyła edukacje na szkole podstawowej?
Przestańcie kopiować posty z zagranicy..


A swoją drogą tu widać wyzysk jak na dłoni .. tym kurna jest kapitalizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 6

@killerxcartoon A może to było na podkarpaciu, tam są inne warunki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

@profix3 Myślisz ze na Podkarpaciu jest kapitalizm ? Tam jest socjalizm .. a młodzież jak już zatrudnia się do odgarniania śniegu , koszenia trawy i przede wszystkim zbierania owoców i warzyw u rolników. bez żadnych umów .. kasa do łapy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 4

@killerxcartoon Wiesz, z doświadczenia wiem, że im biedniejszy rejon, im mniejsza mieścina i mniej możliwości zarobku, tym bardziej pracodawcom bije w dekiel. A jednocześnie mamy bardziej stłamszonych ludzi, podejmujących się zadań niezgodnych z prawem, aby tylko mieć co zjeść. Niezależnie od szerokości geograficznej. Ale to taka dygresja. W tej historii przecież nie o to chodzi, że 16-tolatkę zmusza się do pracy ponad siły, bo jasno powiedziane jest, iż nosiła najlżejsze pierdoły. Chodzi o to, że urodziwa panna była motorem napędowym męskiego ego, zagrzewającym chłopaków do tym bardziej wytężonej pracy. Nigdzie nie jest napisane, że historia zdarzyła się w Polsce. Ludzie jeżdżą po świecie i nawet w zapadłych dziurach jest internet. Oczywiście historia może być też wyssana z palca. Ot takie uroki sieci :) Pozdrawiam
@nitaki. - info dodatkowe. Dziewczyna dostawała więcej, za to, żeby tam się pojawić, bo inaczej mogłaby nie chcieć. A chłopaki nie mieliby takiej motywacji do pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2020 o 8:25

avatar Jeremi978
+2 / 2

@killerxcartoon Jak masz lekcje do 13-15 a praca trwa do 17 to możesz przyjść na parę godzin. :) Ale lepiej żeby nie mieli co jeść, a jak coś znajdą to do Gułagu z burżujami towarzyszu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+1 / 5

@killerxcartoon Rzeczywiście wyzysk prze ch...j.

W Polsce się chyba podejście do pracy nigdy nie zmieni, bo choć komuna padła w 89tym to nie dość, że na cztery łapy to jeszcze ostatnim tchem upadające truchło wydało na świat kilka pokoleń, które dzisiaj, 20-30 lat później zasila szeregi rynku pracy i pieprzy te swoje farmazony, które wpoili rodzice znający tylko komunę.

Prawda jest taka, że nie jeden 16-latek, nie zepsuty jeszcze antykapitalistycznym pie**olamento dałby się pociąć za możliwość pracy i dorobienia do kieszonkowych. Stanów przytaczać nie będę, bo jako antykapitalista i tak pewnie srasz na te argumenty.
Fakty są jednak takie, że dzieci wychowane w kulturze pracy wyrastają po prostu na lepszych i bardziej zaradnych ludzi.

Wyzysk to słowo wymyślone przez socjalistów.
W normalnych krajach to się nazywa "szansa".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 2

@killerxcartoon Ja mając 16 lat a na (czarno nawet wcześniej) też pracowałem, weekendy i czasami wieczorami, było to co prawda kilkanaście lat temu. Praca była w miarę prosta bo sprzątanie hali produkcyjnej, malowanie znaków na jezdni na terenie zakładu oraz zimą odśnieżanie, płacone mieliśmy za wykonaną robotę dzięki czemu płaca była całkiem niezła bo każdy był zmotywowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@Nace92
Przestań pierdzielić . 25-30 lat temu bym ci przyznał pewnie racje ale casy czy się stoi czy się leży 500+ się należy minęły bezpowrotnie jak zniknął nakaz pracy. Ja zrozumiałem jak działa system polskiej wersji folwarcznego kapitalizmu jaki właśnie upada. Pierwsza rzecz jaką trzeba zrozumieć to to że pracodawca to kapitalista jaki pomnaża swój kapitał wykorzystując prace innych ludzi . Dla niego pracownik jest kosztem i narzędziem. Kosztem wiec należy płacić mu jak najmniej i narzędziem niczym nie różniącym się od pasty do butów jaką się wyciska a potem wyrzuca to co zostało czyli opakowanie. Nie jesteś dla niego człowiekiem. Polscy kapitaliści zniszczyli rynek pracy zrównując wykwalifikowaną sile roboczą z niewykwalifikowaną. Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia o pracę wymogi w kosmos młody wiek doświadczenie języki setki umiejętności i płaca minimum. Kapitalista jaki che za minimalne stawki mieć maksymalna wydajność w tym celu potrzebuje młodych i naiwnych pracowników jacy godzą się na niskie stawki i harówę bo nie mają ani doświadczenia ile praca ich jest warta ani nie maj swoich kosztów bo często mieszkają u rodziców nie ponosząc . Jakim często da się wmówić że korzystna dla nich jest praca na umowie zlecenie. Taki młody człowiek myśli ze dostaje więcej ale zasuwa świątek piątek niedziela po godzinach a i tak przeje wszystko nie odkładając na przyszłość bo płaca jest obliczona na minimalizm tak byś przetrwał od pierwszego do pierwszego co tak na dobrą sprawę redukuje cie do niewolnika, I talk ludzie zasuwają mając 20 lat a jak przyjdzie choroba albo wypadek to już lament bo się nie ma z czego żyć.. to samo będzie na starość gdy w wieku 65 lat zrozumie że nie będzie miał z czego żyć albo dostanie głodową emeryturę. Do tego nie zdają sobie z odpowiedzialności prawnej. Na etacie chroni cie prawo pracy przed roszczeniami , na umowie o dzieło odpowiadasz całym majątkiem. Rozwalisz przypadkowo firmowy sprzęt albo coś klientowi. Ty opowiadasz a nie pracodawca jaki na tym zarabia. Dlatego pracodawcy na ogól ludzi po 35-40 roku życia , jacy zaczynają to rozumieć , zwalniają by zastąpić znowu młodymi naiwnymi. Niestety rynek pracy się kurczy bo mamy ujemny przyrost naturalny i już nadmiaru pracowników nie ma jaki powstał po tym jak nasza władza własny przemysł zrujnowała rozsprzedając go za grosze tylko po to by zachodni kapitał go wykupił i zniszczył by nie stanowił konkurencji. Wykształceni i coś umiejący wyjechali na zachód tam mniej wyzyskują i proporcje plac do wartości pracy są lepsze, nie wspominając o lepszej jakości i organizacji pracy oraz lepszej klasie narzędzi bo tam siłę roboczą się ceni. Dlatego nasi kapitaliści usiłują ściągać tu Ukraińców.

A twoje stany waśnie się trzęsą w posadach i niedługo upadną . Dla zbyt wielu bowiem nie był to American Dream tylko American nightmare.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
-1 / 1

@killerxcartoon Ech, w sumie... szkoda strzępić ryja, że tak powiem.
Przecież i tak Cię nie przekonam.
Bywaj zdrów!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@Nace92
podaj jakiś argument przeciwko moim poglądom.

kapitalistom zależy na odcięciu ludzi od zaplecza socjalnego i praw pracowniczych i na bidzie. bo biednych zdesperowanych ludzi najlepiej i najłatwiej wykorzystywać. Kapitalizm upada jak zaczyna brakować ludzi do wykorzystywania. A jako kapitalista zawsze mozesz zakasać rękawy i zacząć pracować z brakującego pracownika.

Kapitalizm dąży do prywatyzacji zysków i uspołecznienia kosztów .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AnonPrzegryw
0 / 0

I tak się rodzi simpiarstwo. Obrzydliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem