Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
287 311
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MajorKaza
+6 / 16

Luz. Sam pamiętam jak ktoś wyskoczył z jedzeniem zwłok.

Ostatni cytat to już w ogóle jest prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikkewyn
+4 / 12

@MajorKaza Konserwy mają ten problem, że się nie przykładają do swojej pracy i potem wychodzi smutna groteska. Z jednej strony prawica jest duszona informacyjnie (np Wykop mocno cenzurujący co bardziej wartościowe prawicowe treści) a z drugiej sama wypuszcza mało konkretne teksty o średniej wartości.

Tekst z jedzeniem dzieci podrzucony został według jednych źródeł prześmiewczo przez prawicę (brzmi prawdopodobnie) a według drugich przez kogoś z lewicy. Jasne jest tak czy siak że to jakaś pomijalna, skrajna wypowiedź.

Za to ostatni paragraf już brzmi bardziej realnie bo faktycznie patrząc na media łatwo zauważyć rosnącą troskę o zwierzaki przy zaniku troski o ludzi. Kiedyś widziałem dość symptomatyczny obrazek. Na lotnisku stało kilka przezroczystych skarbonek gdzie można było wrzucać na różne cele. WWF miał najwięcej a tuż obok stała dużo mniej zapełniona skarbonka zbiórki na głodujące dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+12 / 30

kosciól tradycyjnie sie osmiesza, nie rozumiejac tego co nowe. standard

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
-5 / 9

Tak jak to w historii bywało, chyba czas na zmianę Boga ;) bo ten się przedawnił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 14

@tomkosz
To może zwróć uwagę na jedno. Twórca współczesnego weganizmu, Anglik Donald Watson, radykalny pacyfista, sklasyfikował swój ruch jako religię zastępczą, która postrzega siebie jako „prawdziwe, współczesne chrześcijaństwo”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zamkowamarta
+1 / 3

Czy się różnie współczesny weganizm od weganizmu?
Najwidoczniej współczesny je dzieci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
-1 / 1

@Rydzykant to tez glupota. co prawda przydaloby sie zastapic chrzescijanstwo czyms madrzejszym i pozbawionym do cna zepsutych biskupow i nie tylko. najlepiej cos w strukturze protestackich kosciolow, bez sztywnej, centralistycznej formy, kontrolowanej bezposrednio przez wiernych, jak jest np w Szkocji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@Rydzykant to, że ktoś w jakimś tam kontekście swoje podejście do życia nazywa religią to jeszcze nie oznacza, że to religią jest. Zarejestrował związek wyznaniowy? Zrzesza jakiś wyznawców? Prowadzi spotkania, edukację religijną? Czci cokolwiek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+6 / 14

Nikt nie musi ośmieszać KK. On to robi cały czas sam i nawet dobrze mu w tym idzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arca
+7 / 11

Czyńcie sobie ziemię poddaną. Poddany to nie był niewolnik. To był podopieczny. Zadaniem władcy było zorganizować państwo tak aby poddani mieli warunki do rozwoju i bezpieczeństwo, a odwdzięczali się tym płacąc podatki i np. odbywając służbę wojskową. Takie było znaczenie poddanego. Potem zostało wypaczone, ale rozumieć słowo należy z okresu, kiedy zostało spisane. Dlatego dewastacja przyrody do jest grzech taki sam jak samookaleczenie. Znęcanie się nad zwierzętami to jak znęcanie się na poddanym. Człowiek góruje nad zwierzętami poziomem świadomości i inteligencją, ale ma używać tego do tego żeby ziemia była miejscem przyjaznym dla życia wszystkich istot, a nie wyzysk ile wlezie w imię czego? Wątpliwych przyjemności?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-2 / 2

@arca Jezus jadł swoich podopiecznych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R revenge_of_nerds
+1 / 1

@7th_Heaven łańcuch pokarmowy, mówi Ci to coś? Zabić by zjeść i przeżyć vs torturować dla zysku. Pojmujesz różnicę? Roślina też czuje. Ale samymi minerałami się nie najemy, sorry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madass07
+2 / 4

odnoszę nieodparte wrażenie, że KK zachowuje się jak arystokracja, która nie mogła pogodzić się z koniecznością zmian jakie zachodziły w XIX wieku w związku z czym jej istnienie i znaczenie jest dzisiaj marginalne i mocno ograniczone przetrwali tylko ci co poszli z duchem czasu reszta potraciła fortuny i poza tytułami nie zostało im nic. KK zaorał się sam bo nikt kto jeszcze wierzy w Boga do kościoła już nie chodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elil
-1 / 3

Kain (pierwszy weganin?) jak można wyczytać w piśmie, składał ofiarę z płodów ziemi, i bogu się to nie spodobało. Dalej było jeszcze gorzej. Pleban podobnie, woli dziesięcinę w postaci kury, świni czy innego mięsa zamiast sałaty. Cała filozofia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+2 / 4

Różnych anty-wegetarian nawet na tym forum nie brakuje. Teraz mają swój kościół :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+3 / 9

1. Weganie, genderowcy, pisowcy (dla przeciwwagi) mają w swoich środowiskach fanatyków.

2a.Istnieje zachodnia aktywistka klimatyczna, która wezwała do zjadania dzieci https://www.youtube.com/watch?v=HULW-ODeqLg. Przy czym w odróżnieniu od np. promowania homoseksualizmu nie jest to zjawisko powszechne.

2b. Skandynawski uczony nie wezwał do jedzenia dzieci. Prawdopodobnie jest to plotka zbudowana na niezrozumieniu żartu z jego prezentacji https://www.snopes.com/fact-check/swedish-scientist-cannibalism/.

3. Istnieją zieloni, którzy próbują zrównać ludzi ze zwierzętami. Przejawia się to w żądaniu zawyżonych kar za złe traktowanie zwierząt w porównaniu do kar za podobne traktowanie ludzi, przejawia się to w domaganiu się "nadmiernego" dotowania akcji na rzecz potrzeb zwierząt ze szkodą dla potrzebujących ludzi, wreszcie przejawia się to w domaganiu się ograniczania praw obywatelskich ludzi, żeby powiększać środowisko do życia dla zwierząt i usunąć tradycyjny sposób pozyskiwania z nich pożywienia.

4. Pozdrawiam minusujących zaklinaczy faktów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neomagnet
-1 / 3

Hahahaha, co w tej sekcie jeszcze wymyślą xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 2

Jak weganizm zmniejsza emisję gazów cieplarnianych? Przecież podczas jedzenie ciał dzieci ze względu na mięso ludzkie i jego specyfikę, gazy sa wytwarzane w żołądku i jelitach i ilość gazów się zwiększa. Więc weganizm dziecięcy tutaj nie zmniejsza emisji gazów ,ale zwiększa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 3

To czekam teraz na wpisy naszych katolików fanatyków z demotywatorów, mówiących jaki to kościół jest fajny i cudowny. I z jaką otwartością wychodzi do ludzi. Wiecie o kim mówię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 22:09

7 konto usunięte
0 / 2

@profix3 jeszcze dodajmy tych co twierdzą, że kościół to główny przyczynek rozwoju nauki i cywilizacji :)
Proponuję uczcić ich nieobecność minutą błogiej ciszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 2

Która część CYTATU to nieprawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@Fahrmass może to coś o destrukcji świata itp? Ciekawe, że ludzie lubią się obawiać mitycznej "zachodniej ideologii" jako niszczycielskiej, krwiożerczej bestii, którą zagraża ich dotychczasowemu życiu, ale w zbrodniach i władczych zapędach kościoła nic ich nie zatrważa i nie martwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 1

@7th_heaven Rzecz w tym, że propagatorzy weganizmu powtarzają jak mantrę, że zwierzę jest równe człowiekowi. W skrajnej wersji chcą zabronić innym jedzenia mięsa, w bardziej umiarkowanej - chowu przemysłowego, polowań itp. A reszta Twojego komentarza nie odnosi się do tekstu z demota, więc pozwolę się do niej nie odnosić szerzej niż słowem "błądzisz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem