Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1869 1933
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+6 / 20

@Obeznany Samorządy miast często finansują dodatkowe patrole policyjne, żeby było ich więcej. Nie wiem czy wszędzie ale policjanci korzystają bezpośrednio z tej kasy mając płacone ekstra za pracę patrolową po godzinach. A więc mniej kasy - mniej patroli na ulicach.

@Tibr Masz fenomenalny dar pisania słusznych spostrzeżeń, za co zbierasz minusy. :) Sorki za osobistą wycieczkę ale jeśli masz przyjaciół to muszą być to fantastyczni ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 24

@Obeznany działali na podstawie zawiadomienia (to już było wiadome wcześniej) jeżeli złożysz doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa policja musi to sprawdzić, może odmówić ale liczy się wtedy ze skargą i musi się tłumaczyć, więc często dla świętego spokoju sprawdzają robią notatkę.
Podczas wizyty w domu była matka jak mówiła dziennikarzom policjanci "krzyczeli podniesionym głosem" tak więc przy rozmowie był dorosły opiekun prawny. Który potwierdził "zainteresowania" syna więc pewnie jak zwykle prawda jest po środku matka się zdenerwowałam, a oni spięli, jak to często bywa przy intencjach.
Nie wiemy jak to krzyczeli podniesionym głosem i jest słowo przeciwko słowu ale wyszło ch...wo a obecnej sytuacji sprawę pompuje się do rozmiaru ogólnopolskiej afery.
Ciekawy jestem jak opozycja która w końcu obejmie władzę i będzie musiała współpracować z tą samą policją, jak będzie tłumaczyć się z interwencji (jak np. ABW wchodziło i kasowało komputer )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-3 / 9

@Tibr Nie bałbym się o współprace przyszłego niePiSu z Policją. Na ile znam to środowisko to gdyby o składzie Parlamentu decydowali tylko policjanci to byłaby szansa, że PiS nie załapałby się na próg wyborczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+14 / 18

@Tibr . Jak jest zawiadomienie to najpierw należy ocenić samo zawiadomienie. Jeśli jest bzdurne to nie należy nadawać biegu sprawie, chociażby po to żeby nie tracić czasu na bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
+9 / 13

@Tibr gdybanie. Typowo polskie. A nie wypadałoby po prostu aby mieli trochę przyzwoitości? do 14 latka z rykiem wchodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 13

@koszmarek66 odnośnie pierwszego, czego doświadczyłem poniekąd w drugimi. Tu nie zawsze liczy się zasadność tylko antypatie, (ludzie lubią się widać dzielić) gdy zostaniesz uznany za nie naszego to dostaniesz minusy lub będzie ci ktoś wpierał, że jesteś wielbłądem (jak miałem z tym tematem tylko inny Demot spięcie z Hornetem który zarzucił mi że piszę bzdury bo sobie przeczytał że przy przesłuchaniu musi być psycholog tylko nie dotyczył że tak jest gdy jest to sprawa o tle seksualnym i z racji tego musi być psycholog aby nie zwiększać traumy dziecka, natomiast nie doczytał, że przy sprawach karnych studiuje się kpk ale reszta baranów minusowała bo przecież broniłem policjantów nie wnikając w ogóle o to co pisze)

@Banasik tak przy bzdurach się robi ale po pierwsze o tym, że jest nieletni to chyba dowiedzieli się w mieszkaniu, dwa to było doniesienie od zaniechania czynności możesz złożyć skargę na działania policji czasem to więcej smrodu i babrania niż pojechanie i sprawdzenie (nikt ci w skardze nie zarzucić że nic nie zrobiłeś). Trzy wbrew temu co niektórzy piszą to nie chodziło o udostępnienie tylko i wyłącznie, a jego aktywność w necie i to co pisał świadczyły o zasadności doniesienia, co jeszecze potwierdziła matka dumnie.
Tak więc możemy mieć pretensje o formę, zgoda. Pretensje o durne przepisy ale to kierować na wiejską, bo policja działa na ich podstawie. Skoro tak wszyscy ukochali wolność, to powinniśmy żądać zniesienia przepisów ograniczających nam wyrażanie poglądów. Przepisy o urazie uczuć religijnych ale reazem z tym wszystkie bzdurne kagańce z mową nienawiści (czujesz że ktoś o tobie mówi kalumie to idziesz do sądu).
Problem w tym, że te skrajne marginesy w pl mają tylko ale do działań wobec nich. Gdy takie działania dotyczyło chłopska z krzyżem to 70% komentarzy byłaby odwrotna tych które bronią chłopca, a dlatego, że nie bronią tak naprawdę jego, a sprawy, a to nie jest to samo, tylko jest zbieżne w tym przypadku z ich interesem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 10

@ZdzichuMalek ależ większość komentujących nie rozumie co piszę? Pisałem, że co do formy można mieć pretensje. Odnosiłem się co do działań policji skąd się biorą interwencje. Bo wszyscy nagle sobie wyobrażają, że policjanci sami z siebie jeżdżąc po mieszkaniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 4

@Tibr Masz większe niż przeciętne rozeznanie różnych spraw. Nasz świat funkcjonuje tak by dopasowywać się do najgłupszych. Ty tego nie robisz. I nie twierdzę, że to źle :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamratt83
+1 / 3

Zawsze mógł to być ktoś podający się za 14latka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomX
0 / 4

@koszmarek66 Mniej patroli na ulicach to w obecnej sytuacji plus - bo w tej chwili to policja staje się głównym zagrożeniem dla zwykłych obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+1 / 3

@Tibr dlatego normalni policjanci przyjęliby takie zgłoszenie i nic więcej nie zrobili uzasadniając że chłopak nie popełnił przestępstwa. Nawet w przypadku przestępców normą powinno być wezwania na komendę, a robienie nalotu, powinno być stosowane tylko w szczególnych przypadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

@LordL jaki nalot? Co by zrobili ... gdybasz i nie masz, pojęcia o czym piszesz, żeby kogoś wezwać trzeba ustalić kim kto jest, jak masz dane z urzędu to wzywasz, jak masz dane nie zweryfikowanie to ruszasz 4lietry i sprawdzasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
0 / 0

@koszmarek66 I to jest złamanie demokracji. Nie powinno być żadnego progu wyborczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 1

@nexpron W pierwszych demokratycznych wyborach po 1989r. do Sejmu dostało sie tyle ugrupowań, że praktycznie nie dało się nikomu rządzić. Jeśli musi powstać koalicja 5-7 ugrupowań to władzy nie da się prowadzić. Co chwila ktoś się obraża, ktoś wychodzi z koalicji, wchodzi. Chaos.
Inna sprawa, że trudno wylansować nową partię, która nic jeszcze nie pokazała a zdobyłaby kilkuprocentowe poparcie. Tylko radykalne partie mają szanse przy tak głupim i emocjonalnym społeczeństwie jak nasze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
0 / 0

@koszmarek66 Przyjacielu, ale do tego właśnie dążyli - do dwópartyjności, jak jest w USA. Zobaczmy z ostatnich lat, co mamy: PO - PiS. Owszem, były specjalne odłamy, żeby ludzie się nie wzburzyli, choćby Ruch Palikota :) Nie da się rządzić? To może najwyższy czas zmienić Konstytucję i wybierać premiera razem z ministrami na 4-letnią kadencję? Któryś odszedł? Nie, pełna separacja ministra od posła; nie ma powrotu na ciepłą posadkę, tylko bruk. Minister odszedł / został zwolniony? To na jego miejsce wchodzi następny, który zdobył po nim najwięcej głosów. A chaos? To oni zostali wybrani - jak im nie pasuje, zawsze mogą zrezygnować z funkcji posła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
0 / 0

@Tibr - no tak, masz rację, biorąc to w szerszym kontekście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
9 9Kamila0
+9 / 11

@Ixpire1234 tak, bo policja w ogóle tak sprawnie działa jak ci skradną rower czy inne mienie (bo zbyt niska szkodliwość to oleją), ale za to chętnie mandat wlepią za przejście na czerwonym ;) Policja i ich sprawne łapanie prawdziwych bandytów i zagrożenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+8 / 12

@9Kamila0 jak im przyniesiesz na tacy sprawców to i tak umorzą z powodu niemożności wykrycia sprawców ... Policja robi wiele by nie musieć pracować ... a pensyjka co miesiąc wpływa ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+14 / 26

No tak, po co młody człowiek ma żyć w społeczeństwie jak może w izolatce. Jak tam twoja izolatka @grifith500?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zibi_13
+11 / 21

@grifith500 smarkacz... wujek Janusz się odezwał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+12 / 16

@grifith500 Ale fajny komentarz. Ostatni raz takie widziałem w 1968 kiedy to aktyw rozprawiał się z młodzieżą. Widać kolega tęskni za czasami kiedy pałował studentów i inteligentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+8 / 10

@grifith500 a kto tu mówi, że jedne protesty są be a drugie nie? Wyczuwam Janusza którego boli że ktoś młody może być lepiej zorientowany w polityce i mieć szersze zainteresowania niż piwsko, telewizor i kanapa. Tak się tępiło inteligencję za komuny - "studenci do książek, literaci do piór", a tylko prawdziwi robole, kwiat społeczeństwa, mają prawo o czymkolwiek decydować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AnonPrzegryw
+5 / 7

@grifith500 No i mnie ubiegli. A miałem ochotę cię zjechać jak burą sukę za boomerstwo i januszostwo. No ale, tacy ludzie i tak są za głupi żeby zrozumieć że są jechani

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+7 / 15

W sumie dla mnie nawet logiczne, w tej sytuacji już żadna dotacja nie pomoże w rozwoju tej instytucji ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vojan
+47 / 61

@borekpp być zwolennikiem posiadania wyboru, nie oznacza, że sama byłabyś w stanie dokonać aborcji. Po prostu uważasz, że to jest rzecz, którą każda osoba powinna samodzielnie rozstrzygać w zaciszu własnego sumienia. Protesty popiera 70% Polaków, tutaj link: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-sondaz-70-proc-polakow-popiera-protesty-w-ramach-strajku-kob,nId,4865315 Więc na pewno dużo katolików i katoliczek i na pewno wśród nich dużo kobiet, które same nie byłyby w stanie dokonać aborcji, ale nie chcą by władza odbierała komukolwiek taką możliwość. Agnieszka Chylińska - katoliczka, matka dwójki niepełnosprawnych dzieci, miała możliwość legalnie dokonać aborcji, ale nie dokonała tego. Ale dzisiaj jest za strajkiem kobiet. Ksiądz Lemański, znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów, też jest zwolennikiem pro choice, mimo że zgodnie z nauką Kościoła, uważa że aborcja to zło. Ale mimo wszystko uważa, że literą prawa w XXI wieku i tak nie przeszkodzisz zdecydowanej kobiecie dokonać aborcji, więc jedyne co można zrobić to apelować do serc ludzi troską, wsparciem i miłością, zamiast straszyć prawnymi konsekwencjami. Ty widać jesteś bardzo nieudolnym katolikiem, który zupełnie nie zna realiów współczesnego świata. Nie ma w Tobie ani chrześcijańskiego miłosierdzia, ani świadomości świata, w którym żyjesz. Jesteś po prostu mentalnym skansenem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magic1948
-4 / 8

@vojan Nie popiera 70% Polaków, ale 70% respondentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+10 / 14

@damianszefo

Ściganie nieletnich przeciwników politycznych aktualnie rządzącej partii to chyba nie jest priorytetowy cel istnienia Policji Państwowej? (przynajmniej w teorii)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+6 / 8

@damianszefo ale to nie chodzi o to, żeby wytłumaczył swoimi słowami "o co walczy". Może walczyć zupełnie o nic. On nie musi ani warunkować tego czemu podał post dalej, ani nie musi odpowiadać na pytanie dlaczego tak zrobił. Mógł nawet bezmyślnie coś kliknąć. To policja nie ma prawa "wjeżdżać na fejsbuka". Nie ma żadnego prawa, na podstawie którego policja przyszła do jego domu. Chyba, że znasz jakieś prawo, które sprowadziło policję do niego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+2 / 2

@damianszefo
Kasę tą można przeznaczyć na straż miejską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinkel
+4 / 10

@damianszefo Wiesz jak wygląda łapówka od osoby A, do posła B? Wiesz czemu obywatel C bankrutuje? Ile godzin dziennie spędzasz przed TV ?? A może pustkę to masz też Ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2020 o 0:18

avatar Maczuk
+1 / 5

@uFo125 Nie doczekasz się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
+1 / 5

Niech im cofną dotacje, niech ich dotują Ci z góry co wydali rozkazy, tyle mogą zrobić. Przecież to góra wie co najlepsze dla tych na dole w powiatach i mieścinkach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+2 / 4

@Ksg69 tam gdzie konieczne PO likwidowała posterunki policji. W moim rejonie PO zlikwidowała posterunek w gminie, ale zatrudniła więcej policjantów w powiecie, dzięki czemu patrole po mojej wsi były częściej. PiS obiecał otworzyć zamknięte przez PO posterunki w mniejszych miejscowościach i tak zrobił. Otworzył na nowo posterunek w mojej gminie. Siedział tam jeden policjant i nie wyściubił nosa poza posterunek. Dzwonię na policję, że chciałbym przyjechać zgłosić, że ukradziono mi tablicę rejestracyjną. Policjant powiedział, żebym nie przyjeżdżał, bo on mi nie otworzy, dlatego że jest sam. Za kilka miesięcy posterunek zlikwidowano znowu, ale patroli po mojej miejscowości już nie ma. Dwie panie policjantki, które były co jakiś czas w mojej wsi zostały przeniesione na inny posterunek 50 km dalej, bo wraz z postawieniem posterunku zmniejszyła się ilość etatów. W tej chwili nadal nie ma tych etatów. Także to typowe dla PiS. Tworzymy coś pod publikę, ale w efekcie na samym końcu jest gorzej, tyle że więcej pieniędzy dla rządu na dalsze działanie pod publikę. Efektowne, ale nie efektywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-1 / 5

Brawo radni!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maczuk
+2 / 8

BRAWO! Policja powinna być apolityczna i chronić obywateli. Jeżeli policja staje po jednej ze stron politycznego konfliktu i stosuje wobec obywateli represje - władze samorządowe powinny ich bronić! Ciekawym pomysłem byłoby też ogłoszenie gminy strefą wolną od obowiązywania orzeczenia tzw. Trybunału Konstytucyjnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
-1 / 3

coś niebywalego,brawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thor84
+1 / 1

Pie*dolenie ,wierz ktoś jeszcze w takie banialuki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-4 / 8

A potem ci sami radni będą płakać, że im przestępczość w gminie o 100% wzrosła i Policja sobie nie radzi. Generalnie, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego wszyscy tak bronią tego gościa? Może i reakcja Policji byłą trochę przesadzona, co nie znaczy, że nieuprawniona. Chłopak jak by na to nie patrzeć, nawoływał do/udostępniał materiał na temat przestępstwa (wszystkie te strajki są nielegalne i łamią tyle przepisów, że aż mi się nie chce wszystkich wymieniać) a więc sam popełnił przestępstwo. Niech się cieszy, że trafił na wyrozumiałych funkcjonariuszy, bo mógł skończyć w policyjnej izbie dziecka i z kuratorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
0 / 6

@rademenes_82 doucz się czym jest przestępstwo, czym jest wykroczenie, a czym jest rozporządzenie, które zostało wprowadzone z sporymi błędami. Powiem więcej, nawoływanie do popełnienia wykroczenia nie jest wykroczeniem, KK oraz KW jasno mówią o tym do czego nie wolno nawoływać, swoją drogą gdyby literalnie czytać KK, to wiele osób powinno pójść siedzieć, bo często widzi się nawoływanie/pochwalenie wypowiedzenia wojny, a to jest przestępstwem.

Naucz się też tego, że policja nie może przesadzać podczas interwencji, następnym razem może powinni zastrzelić kogoś kto ukradł bułkę w sklepie, w końcu też popełnił wykroczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 5

@LordL Może w ogóle zrezygnujmy z Policji oraz wszelkich zasad współżycia społecznego? Skoro władza sankcjonuje "wykroczenie" i chce z tego powodu karać funkcjonariuszy, którzy wypełniali swoje obowiązki, to wróćmy do zasad średniowiecza. Niech każdy chodzi z widłami/toporem/mieczem czy co tam znajdzie i kto będzie silniejszy, ten będzie miał rację. Bo po co nam władza, która staje po stronie osób łamiących prawo, a za jego przestrzeganie karze? Nie będę już wgłębiał się specjalnie w fakty, że na tych strajkach non stop prowokuje się i atakuje, nierzadko bardzo brutalnie Policję. Jeśli według Ciebie nawoływanie do takich "strajków" oraz sympatyzowanie z ich "uczestnikami" nie jest przestępstwem, a jedynie "tylko" wykroczeniem, to ja nie mam więcej żadnych pytań. Pomyślałeś, co się stanie, kiedy w końcu ktoś z "protestujących" w ramach "walki" o swoje przekonania kogoś zabije? Wtedy też będzie się odmawiać Policji prawa do obrony i reagowania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuKHS
+3 / 5

@rademenes_82 No to teraz mnie rozśmieszyłeś. Policja i jakiekolwiek policyjne sprawy? Dobrze się czujesz? Przestępcy się niby boją policji? To obywatele się boją policji. Porównaj sobie marsz 11 listopada i strajk kobiet. Po jednej stronie masz kiboli rzucającymi kamieniami, racami, niszczącymi infrastrukturę miasta, podpalającymi mieszkanie, a po drugiej stronie strajkujące kobiety i trochę farby którą można zmyć. Kto nie jest spisywany, pałowany, traktowany gazem, podawany do sądu, sanepidu? Tak masz racje kibole i narodowcy którzy przyszli zrobić zadymę. Natomiast ludzie protestujący przeciwko czemuś co tak naprawdę dotyczy całej Polski są traktowani jak bandyci. Dziękuję za taką policję. Jeszcze mi się w życiu nie zdarzyło by Policja w czymś pomogła. Zresztą najlepsza ocena działań policji to coroczne statystki wypadków na drogach. Dziennie na drogach w Polsce ginie 7 osób. Co robi policja dla poprawy bezpieczeństwa? 2-3 akcje w roku gdzie nagle pojawiają się radiowozy, a przez pozostałe dni w roku? Jestem osobą która jeździ przepisowo i boję się jeździć po polskich drogach. Siedzenie na zderzaku to normalność, wyprzedzanie na trzeciego, przez przejście dla pieszych, na zakręcie też. Nadmierna szybkość i brak jakiegokolwiek myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 5

@OtakuKHS Protestujący przeciw czemuś, co dotyczy całej Polski? No proszę Cię, teraz to Ty mnie rozbawiłeś ;) Czy 1100 zabiegów przerwania ciąży w skali roku w Polsce jest naprawdę problemem całego 40 milionowego kraju i ot problemem, który musi być rozwiązany przy pomocy zamieszek? Nie wiem, w czyim imieniu "protestują" ale z pewnością nie w moim, ani w imieniu nikogo, kogo znam. Chyba, że może to jednak nie chodzi o "wolność wyboru" ale o doprowadzenie do upadku legalnie wybranego rządu (fakt, że słabego ale jednak legalnego) i wprowadzenie w kraju anarchii? Tak już mimochodem tylko wspomnę, że każde takie nielegalne zgromadzenie jest kolejnym potencjalnym zarzewiem nowego źródła koronki, która i bez tego rozłożyła na łopatki służbę zdrowia oraz gospodarkę. Może jednak warto zastanowić się nad prawdziwym celem tych całych "protestów"? Bo z pewnością nie mają na celu dobra kobiet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 1

@rademenes_82
Straż miejska, podległa miastu, będzie pilnować porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+1 / 3

@rademenes_82Jeżeli... gdyby. Jak na razie takie strajki można najwyżej potraktować jako wykroczenie, a i to nie jest takie pewne, bo obecna ekipa nie zna się na prawie i obecne rozporządzenie to totalny bubel... pół roku musieliśmy czekać na prawny nakaz noszenia maseczek, bo ten wprowadzony w rozporządzeniu był nielegalny (można wprowadzić tylko ustawą, a ta zezwalała wprowadzanie obostrzeń jedynie wobec osób podejrzanych o bycie zakażonymi).
Co do zachowania protestujących, zasadniczo są dość grzeczni porównaj sobie ich zachowanie z zachowaniem narodowców 11 listopada, konsekwentnie powinno się wsadzić wszystkich organizatorów tamtego marszu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 2

@zaymoon A co, jeśli zmuszona zostanie do jakiejkolwiek interwencji? Zostanie wtedy tak samo potraktowana, jak obecnie Policja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
-1 / 1

@zaymoon Ale Rzeszów to kur... nawet nie miasto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuKHS
-1 / 1

@rademenes_82 Nie moja wina że jesteś półgłówkiem. Polska jest krajem który wymiera i to jest fakt. Osób starszych przybywa i będzie przybywać. Dzieci się rodzi zdecydowanie za mało by jakoś ustabilizować ten poziom. Więc wiesz co? Zabrońmy kobietom aborcji. Teraz kobieta pomyśli dwa, a nawet trzy razy zaczym zechce mieć dziecko w tym kraju. Czyli krótko pisząc dzieci będzie się rodzić jeszcze mniej. Chwila myślenia nie boli. Dalej nie rozumiesz dlaczego napisałem że sytuacja dotyczy całego kraju? Zamieszki? Jakie zamieszki? A chodzi ci o 11 listopada gdzie kibole i narodowcy atakowali policję, niszczyli infrastrukturę miasta i podpalili mieszkanie? A może o strajk kobiet gdzie tajniacy nagle zaczęli bić pałkami teleskopowymi kobiety, policja atakowała je natomiast gazem? A może jeszcze chodzi o ten strajk kobiet gdzie na 27 zatrzymanych 25 było bojówkami Kaczora którzy atakowali kobiety, a potem magicznie prokuratura ich uniewinniała? Jak można rozmawiać z kimś kto nie chce rozmawiać? Czy Kaczyński z kimś coś uzgadnia, uzgadniał? Legalnie wybrany rząd? Dla ciebie nie ma ratunku. Kościół zamieszany w agitację wyborczą i to bardzo ostrą, wykorzystywanie alertu RCB i ustalenie aby seniorzy i matki miały pierwszeństwo przy głosowaniu, miliardy na TVP PiS to jest według ciebie legalne? Każdy wie że PiS właśnie ma poparcie właśnie tam. Zgromadzenia są nielegalne? Pokaż mi legalny prawny zapis gdziekolwiek. Może być z tym ciężko. Służba zdrowia jest niewydolna od kiedy pamiętam, ale to wszystkie decyzje PiS ją dobijają. Tak jak wspominałem wyżej czy oni coś z kimś konsultują? Dlaczego żołnierze czy WOT nie zostaną oddelegowani do szpitali? Mogliby chociaż pomóc z noszeniem sprzętów i dostawami sprzętu, wożeniem zarażonych, budowaniem szpitalu tymczasowych, poczekalni i znalazłoby się naprawdę multum rzeczy w których by można odciążyć szpital. No ale do tego trzeba użyć głowy i porozmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
-4 / 6

@damianszefo z krzyzem to na pewno nie , raczej unikamy ludzi z wypranymi mozgami ktorzy zastepuja logike i zdroworozsadkowe myslenie biblia , koranem czy innymi sience fiction, na szczescie ludzie robia sie coraz madrzejsi i mniej takich swirow na swiecie i z kazdym rokiem mniej i mniej,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuKHS
0 / 2

@damianszefo Kolejny który mnie rozśmieszył. Policja i bronienie obywateli? Jak się sam nie obronisz to policja tym bardziej cię nie obroni. Ba policja zaczym się gdzieś pojawi to zawsze jakimś cudem jest już po wszystkim. Aż mi się przypomina artykuł z całkiem niedawna. Przestępcy wysadzili bankomat w budyneczku. Niby nic, gdyby nie fakt że bankomat znajdował się 50 metrów od posterunku policji. Policja nie zdążyła na miejsce przestępstwa, gdy tam dotarli nie było ani przestępców, ani auta, ani pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 2

@damianszefo
Przeciwnikiem aborcji, czy przeciwnikiem prawa kobiet do wyboru czy dokonać aborcji czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
0 / 2

@damianszefo gdyby po prostu napisał w necie że jest protest w celu zaostrzenia prawa aborcyjnego, najwyżej bym wyśmiał jego poglądy, ale nie nawoływałbym do jego zatrzymania tudzież zrobienia mu nalotu na dom i straszenia go poprawczakiem. Policja niestety wpadła na pomysł zastraszania ludzi, co jest antyskuteczne, zanim policja zaczęła pałować, to liczba uczestników protestów stale spadała, bo ludzie byli już zmęczenie strajkiem, wystarczyło odłożyć sprawę aborcji w sejmie do kwietnia, a policji powiedzieć że ma być kulturalna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piter093
0 / 0

@damianszefo
Niszczenie pomników i kościołów, zdarzało się sporadycznie na początku protestów, później już nie. Policja ma reagować na łamanie prawa. Na przykład takie jak przekroczenie uprawnień, nadużycie władzy, bezzasadne zatrzymania itd. Bo jeśli nie reaguje na to, ale pod każdym najdrobniejszym pretekstem zwalcza przeciwników rządu, to jest bardzo nie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ICoTyNaToPowiesz
-1 / 7

Inne źródła piszą że nie było żadnego "nalotu", tylko odwiedziny celem przeprowadzenia rozmowy profilaktyczno-informującej z jego rodzicami. Chłopak nawoływał do protestów pomimo zakazu zgromadzeń. Nikogo nie aresztowano, nikomu nie grożono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuKHS
0 / 6

@ICoTyNaToPowiesz A ja na to powiem tak. Wolność słowa. Mówi ci to coś? Jakoś policja nie ma problemu gdy ktoś grozi ci przez media społecznościowe. Traktują to jako fanaberie. Dopiero jak jest za późno zabierają się za sprawę. Oh ktoś napisał o strajku kobiet? Wyślijcie tam policje. NATYCHMIAST. Ciekawe też dlaczego policja nie zajmowała się tak pilnie osobami które nalegały do zgromadzenia 11 listopada w mediach społecznościowych? Pewnie jak zwykle to zupełny przypadek..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ICoTyNaToPowiesz
-2 / 2

@OtakuKHS może tak, może nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+1 / 1

i bardzo dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacper6
0 / 2

Chłopakom z policji za mocno weszły rozkazy Jarka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+2 / 4

@ICoTyNaToPowiesz zwłaszcza płody z bezmózgowiem, przysłużą się ludzkości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ICoTyNaToPowiesz
-3 / 5

@LordL Oj tam, na demotach większość komentarzy piszą takie płody;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MTetelewski
+3 / 7

ten "nalot" to była wizyta dwóch policjantów w umundurowaniu z pukaniem do drzwi. A młody nie udostępnił tylko prowadził jawną kampanię i organizował spotkanie. znów zmieniacie fakty ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+1 / 1

@MTetelewski no, jak prowadził "jawną kampanię" to racja, policja jak najbardziej miała prawo wejść mu do domu i wytłumaczyć, że jak nie zmieni szybciutko poglądów na właściwe to "zupełnie przypadkiem" ktoś mu wybije szyby albo podpali rodzicom auto, a oni nie będą reagować...

[EDIT] I dlatego każdy policjant, podczas każdej interwencji, powinien mieć obowiązkowo włączoną kamerkę, a brak takiego nagrania świadczyłby o nieprawidłowości i byłby rozstrzygany na korzyść obywatela (ale z drugiej strony chronił ich samych - pomówienia, wątpliwości? Cyk, pokazujemy nagranie i wszystko staje się jasne). Ciekawe czemu policjanci nigdy się nie zgodzą na takie rozwiązanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2020 o 5:50

J jerzy66
+3 / 3

Tak tak, otoczyli dom z psami i wyciągali wszystkich mieszkańców na 48 tak było naprawdę daję słowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
0 / 0

Oby to zrobili. Nie mogę się już doczekać rezultatów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S silaslogo
0 / 2

Wszyscy mieszkamy w jednym państwie i zobowiązujemy się do przestrzegania prawa. Sprawdź dowód osobisty - czyj podpis tam widnieje? Tak samo młodzi ludzie podlegają pod rodziców. Mowa nienawiści i nawoływanie do przemocy to zachowania które nie powinny mieć miejsca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pani_Informatyk
-2 / 2

I bardzo słusznie. Policja na łapać przestępców i bronić mieszkańców a nie nachodzić nastolatków. A potem jeszcze lecieć na skargę do wychowawczyni. Żałośni ludzie. Młody powinien dostać chociaż 6 z zachowania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2020 o 7:16